DROPS Extra / 0-1177

Calgary by DROPS Design

DROPS Brushed Alpaca Silk lõngast kootud pitsmustriga ja narmastega õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPSi disain: mudel nr as-043
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 60 cm kõrge, mõõtes mööda keskmist silmust ja 120 cm lai ülaserval.
Lõng: Garnstudio DROPS Brushed Alapca Silk, 25 g/140 m
100 g värv nr 04, helebeež

DROPSi ringvardad (80 cm): 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 20 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi heegelnõel: 4 mm - narmaste jaoks.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

77% alpaka, 23% siid
alates 2.80 € /25g
DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour 2.80 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.20€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.
----------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Kootakse keskelt alla ripskoes ja pitsmustriga - vaata ülevalt.
Loo 4 s 5,5 mm ringvarrastele Brushed Alpaca Silk lõngaga. Koo järgmiselt:
1. RIDA (töö PP pool): koo 2 pr silmust igasse silmusesse = 8 s.
2. RIDA (töö PH pool): koo parempidi, SAMAL AJAL koo 2 silmust esimesse ja viimasesse silmusesse = 10 s.
3. RIDA: 1 pr, 1 õs, 8 pr, 1 õs ja 1 pr = 12 s.
4. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
5. RIDA: 1 pr, 1 õs, 4 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmine silmus), 1 õs, 4 pr, 1 õs, 1 pr = 16 s.
6. RIDA: koo kõik silmused parempidi. Paigalda silmusemärkija (SM) kahe keskmise silmuse vahele.
7. RIDA: 1 pr, 1 õs, koo skeemi A.1 kuni 2 keskmise silmuseni, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, koo skeemi A.2 kuni jääb 1 s, 1 õs ja 1 pr = 20 s.
8. RIDA: 1 pr, koo skeemi A.2 kuni keskmiste silmusteni, 2 pr (= keskmised silmused), koo skeemi A.1 kuni jääb 1 s, 1 pr.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Korda 7. ja 8. rida veel 57 korda (koo kasvatatud silmused skeemide A.1 ja A.2 järgi) = 248 s kokku ja töö pikkus on u. 55 cm, mõõtes keskelt üles mööda keskmist silmust.
Koo 8 rida ripskoes kõigil silmustel (tee igal töö PP real 4 kasvatust). Koo silmused maha kahekordse lõngaga.

NARMAD
Lõika 8 lõngajuppi Brushed Alpaca Silk lõngast, pikkusega 25 cm, murra pooleks. Tõmba aas heegelnõelaga salli alumise serva silmusest läbi, tõmba otsa läbi ja pinguta. Paiguta narmad igasse kolmandasse silmusesse õlasalli allääres.

Skeem

= parempidi silmus töö PP pool, pahempidi silmus töö PH pool
= ph töö PP pool, pr töö PH pool
= 2 pr kokku, 1 topelt õhksilmus, järgmisel real lase 1 õs vardalt maha (et tekiks suurem auk)
= 1 topelt õhksilmus, järgmisel real lase 1 õs vardalt maha (et tekiks suurem auk), tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1177) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (35)

Ida Hansson 08.05.2020 - 08:22:

Hej! Får inte till varv 7, har försökt mååånga gånger men får inte 20 m. Det blir 21,22 eller 24... Skulle ni kunna ge mig en beskrivning maska för maska på denna? :) Mvh Ida

DROPS Design 08.05.2020 kl. 08:54:

Hej Ida. Varv 7 stickas såhär: 1 rm, 1 omslag, A.1 (= 6 m), 1 omslag, 2 m (=mitt-m), 1 omslag, A.2 (= 6 m), 1 omslag, 1 rm. = 20 m. Mvh DROPS Design

Maria 13.03.2020 - 12:34:

What do they mean by k2 sts in first & Last st.& the part that say k2 sts in each st.are they meaning knit one front & back Luke kfb.

DROPS Design 13.03.2020 kl. 13:07:

Dear Maria, this video shows how to knit a stitch two times: first in the front loop then in the back loop of the same stitch. Happy knitting!

Teija 06.11.2019 - 15:25:

Kuvan huivi näyttää paksummilla kuin tekeleeni, pitääkö tehdä kaksinkertaisella langalla?

DROPS Design 18.12.2019 kl. 17:14:

Huivi neulotaan yksinkertaisella langalla. Oletko tarkistanut neuletiheyden? On tärkeää, että neuletiheys on sama kuin ohjeessa.

Teija 05.11.2019 - 20:45:

Hei! Onko tämä huivi tosiaan neulottu tällä ohjeella? Minun huivini reikäriveistä huomaan, että ne kallistuvat keskeltä katsottuna alas eikä ylöspäin. Mitä teen väärin?

Agnes Musulin 26.07.2019 - 17:15:

I would like to knit the DROPS Design Pattern Calgary # 0-1177 in a different yarn that I have on hand, but I question the amount of yarn called for in the pattern, which is 100 grams for the whole shawl. I feel that this must be a typing error and so I am writing to ask you what is the correct amount of yarn needed. Many thanks A.M.

DROPS Design 26.07.2019 kl. 17:50:

Dear Agnes, this shawl is from DROPS Brushed Alpaca Silk, which is very lightweight yarn. Is is produced in 25g balls, 140 metres each. Thats mean 100 : 25 = 4 balls = 560 metres of fluffy yarn with needles 5,5mm and this is enough for this shawl :-). Happy knitting!

Carmen Gómez 11.03.2019 - 16:54:

Buenas tardes he revisado todas las hileras anteriores a la fila 9 pero me sigue dando el mismo error por favor podría mandarme un vídeo de esa hilera en concreto? Un saludo y muchas gracias

DROPS Design 11.03.2019 kl. 23:28:

Hola Carmen. Fila 9: 1 derecho, 1 hebra, 8 derechos, 1 hebra, 2 derechos, 1 hebra, 8 derechos, 1 hebra, 1 derecho ( = 24 puntos)

Carmen Gómez 09.03.2019 - 11:33:

Buenos días, quisiera saber si en la hilera 9 al final cuando se hace el último punto del A2 es un error porque me falta el último punto del derecho. Un saludo!

DROPS Design 10.03.2019 kl. 20:32:

Hola Carmen. El patrón es correcto. Se repiten las filas 7-8. Comprueba todas las lazadas de las filas anteriores

Siv 07.03.2019 - 20:04:

Hei. Jeg forstår ikke hvorfor hullene skal strikkes ulikt i a1 og a2. Det blir aldri like hull. Kan man ikke like gjerne strikke likt på begge sider av mm?

DROPS Design 08.03.2019 kl. 14:53:

Hei Siv. Det strikkes speilvendt på de 2 siden av midten, altså kast og felling skjer på motsatt side av hverandre på hver sin side av midten. Dette gjøres for at sjalet skal bli mest mulig symmetrisk. God fornøyelse

Nia 17.02.2019 - 15:23:

Er jeres model strikket i 2 tråde? Den ser meget mere tæt og fast ud end den jeg er igang med. Jeg strikker den oven i købet på p 5 og strikkefastheden passer?!

DROPS Design 21.02.2019 kl. 08:35:

Hei Nia. Denne er strikket med kun 1 tråd, hadde det vært strikket med 2 tråder hadde dette vært godt forklart. Strikkefastheten hadde også da blitt en helt annen. Så lenge din strikkefasthet stemmer overens med oppskiften vil sjalet ditt få de riktige målene. Brushed Alpaca Silk er et lett og hårete garn så det vil virke løsere enn garn som ikke er børstet. God fornøyelse

Crocus 10.01.2018 - 18:51:

Bjr si le rg7 correspond au début des diagrammes, il est entièrement à l'endroit et le 8 , à l'envers...si je les répète que devient le motif? je n'y comprends rien du tout !

DROPS Design 11.01.2018 kl. 08:49:

Bonjour Crocus, vous répétez les rangs 7 et 8 tout en suivant les diagrammes, au rang 7 vous tricotez le 1er rang de A.1/A.2 sur l'endroit (= à l'endroit), au rang 8, vous tricotez le 2ème rang de A.1/A.2 sur l'envers, puis en répétant le rang 7 encore une fois, vous tricotez le rang 3 des diagrammes (= point ajouré) et ainsi de suite. Autrement dit, vous augmentez comme au rang 7 tous les rangs sur l'endroit et tous les rangs sur l'envers se tricotent comme le rang 8, en même temps, vous suivez les 2 diagrammes. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1177

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.