DROPS / 156 / 2

First Frost by DROPS Design

DROPS Lace või BabyAlpaca Silk (lõngagrupp A) lõngast kootud pitsmustriga õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPSi disain: mudel nr la-020
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud: Laius ülaservas: u. 140 cm pärast venitamist
Kõrgus keskel: u. 76 cm pärast venitamist
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g/800 m
100 g värv nr 7120, hele hallikasroheline
Või kasuta:
Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m
200 g värv nr 4088, kanarbik

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – kudum tehakse märjaks ja venitatakse pärast kudumist, seetõttu pole koetihedus nii tähtis. Aga muidu on 3,5 mm varrastega umbes 23 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 - A.13. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.

KUDUMISE NIPP
Kui soovid suuremat õlasalli, korda skeemi A.4- A.6 vertikaalselt.

VIIMISTLUS
Kasutades teist lõngagrupi A lõnga nagu BabyAlpaca Silk, pole vajadust õlasalli venitada, vaid piisab, kui see pärast niiskelt laiali laotada. Jäta kuivama. Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.
-------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, alustades keskelt ja kududes alla serva poole.
Loo üles 9 silmust 3,5 mm vardale DROPS Lace või BabyAlpaca Silk lõngaga. Siis koo skeemi A.1 (esimene rida on töö PH poolt).
Kui skeem A.1 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 21 silmust.
Järgmine rida töö PP: 3 silmust ripskoes- vaata ülevalt, skeemi A.2, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.2, lõpetuseks tee 3 s ripskoes.
Kui skeem A.2 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 49 silmust.

Nüüd koo järgmine rida töö PP nii: koo 3 s ripskoes, skeemi A.3, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.3, lõpetuseks tee 3 s ripskoes.
Kui skeem A.3 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 65 silmust.

Nüüd koo järgmine rida töö PP nii: koo 3 s ripskoes, skeemi A.4, skeemi A.5 2 korda, skeemi A.6, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.4, skeemi A.5 2 korda, skeemi A.6, lõpetuseks tee 3 s ripskoes.
Kui skeem A.4- A.6 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 97 silmust.
Pärast skeemi A.4- A.5, saab teha 2 uut mustrikordust skeemi A.5 mõlemale salli küljele.

Koo, kuni on tehtud 6 tervet mustrikordust skeeme A.4- A.6 vertikaalselt, st. nüüd on 12 kordust skeemi A.5 mõlemal pool keskmist silmust = 257 s.

Nüüd koo järgmine rida töö PP nii: koo 3 s ripskoes, skeemi A.7, korda skeemi A.8, kuni jääb 4 s enne keskmist silmust (= 7 korda), koo skeemi A.9, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.10, korda skeemi A.11 kuni jääb 12 s (= 7 korda), koo skeemi A.12, lõpetuseks tee 3 s ripskoes.
Kui skeem A.7-A.12 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 353 silmust.

Nüüd koo järgmine rida töö PP nii: koo skeemi A.13 kuni keskmise silmuseni (= 22 korda), 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), koo skeemi A.13 ülejäänud real (= 22 korda).
Kui skeem A.13 on tehtud, on vardal 617 silmust. Koo silmused lõdvalt maha pahempidi töö PH poolt.

VENITAMINE
Kui kasutad BabyAlpaca Silk lõnga, loe ülevalt viimistlust.
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske.
Laota sall vaibale või madratsile, venita ilusti pingule ja kinnita nööpnõeltega - tõmba ääremustri skeemide A.13 keskmised osad tippudeks. Jäta kuivama.
Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 02.10.2014
Uus skeem A.7 (esimene õs real 15 on eemaldatud).
Parandatud online: 07.10.2014
Või kasuta:
Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 200 g värv nr 4088, kanarbik
Parandatud online: 05.06.2015
Parandus: uuendatud skeem A.8 ja A.9
Parandatud online: 17.08.2015
Parandus: uus skeem A.4
Parandatud online: 02.08.2017
Parandus skeemide A.10, A.11 ja A.12 viimases osas.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= ph töö PP, pr töö PH
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 3 ütk (tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 156-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (123)

Lisa Lebrija 22.05.2020 - 13:40:

Hej Jeg har fået en flot afslutning også med små spidser... men ændrede lidt på mønster A.13 for at få hulmønsteret til at passe med de andre tidlige mønsterpinde.

DROPS Design 22.05.2020 kl. 14:34:

Hej Lisa, åh det lyder flot, husk at sende et billede ind i vores galleri, du finder adressen til DROPSfan galleriet nederst i opskriften :)

Lisa Lebrija 17.05.2020 - 22:02:

Jeg har ikke brug for hjælp til A.13 da jeg selv har ændret mønsteret så omslagene fortsætter over de andre omslag fra A.7 - A. 12. Og med 3 ret i beg. og slutningen. Så ser det mere korrekt ud.

Lisa Lebrija 17.05.2020 - 00:54:

Jeg forstår ikke mønster A.13. Når man har strikket hen til midtermasken, hvordan fortsætter man så efter denne? På de andre mønstre har der været mønster til begge sider af midtermasken af sjalet, men ikke til A.13. Og hvorfor skal man ikke lave omslag før og efter midtermasken i A.13? Uden omslaget bliver det jo ikke en spids, men en rund spids. Skal der stadig være 3 ret i begyndelsen og slutningen på mønster A.13 også?

DROPS Design 22.05.2020 kl. 13:37:

Hej Lisa, jo det er A.13 som laver de små spidser, du kan se på billedet hvordan det kommer til at se ud, når du følger diagrammet. God fornøjelse!

Madelene 13.01.2020 - 15:02:

Kan bården stickas bredare dvs på höjden? Om ja från vilket varv på a7-12 upprepar jag?

DROPS Design 31.01.2020 kl. 10:08:

Hej Madelene, det kan jag faktiskt inte svara på... kanske du ser det själv när du kommer dit. Lycka till :)

Lyne Larouche 18.10.2019 - 01:31:

Au diagramme À 13 on commence aussi par les 3 mailles points mousses et à la fin aussi.merci

DROPS Design 18.10.2019 kl. 09:02:

Bonjour Mme Larouche, on ne tricote plus les 3 m point mousse en même temps que A.13: on répète 22x A.13 (= 8 m) soit sur les 176 premières mailles, 1 m jersey (maille centrale) et on répète de nouveau 22 x A.13 sur les 176 dernières mailles = 176+1+176= 353 m. Bon tricot!

Lyne Larouche 01.10.2019 - 19:06:

Quand on a terminé les motifs de A4 à A6 on a 257 mailles on calcule aussi les 3 mailles points mousses de chaque côté

DROPS Design 02.10.2019 kl. 08:16:

Bonjour Mme Larouche, tout à fait, les 3 m de chaque côté sont comprises dans les 257 m. On augmente 8 m dans chaque diagramme soit 32 m quand les diagrammes sont tricotés 1 fois en hauteur x 6 motifs en hauteur = 192 augmentations + les 65 m = 257 m. Bon tricot!

Madelene 24.07.2019 - 13:06:

Ursäkta, jag hade äldre version sv mönstret.

DROPS Design 02.08.2019 kl. 09:40:

God fornøjelse! :)

Madelene 24.07.2019 - 13:02:

I instruktionerna till diagram A13 står det "Nu stickas nästa v så här från rätsidan: Sticka A13 fram till mittm...." Innebär detta att de 3kantm som stickats räta inte längre stickas som km?

DROPS Design 02.08.2019 kl. 09:40:

Fint at du findt ud af det :)

Judithe Andersen 11.07.2019 - 00:44:

Når jeg har strikket A4-A6 som skrevet så er mit spørgsmål A7-A9 en gang i højden og til sidst A10-A12 er det korrekt forstået ?

DROPS Design 11.07.2019 kl. 12:05:

Hei Judithe. Du strikker A.7-A.12 1 gang i høyden, men alle 6 diagrammene strikkes samtidig. Du strikker A.7-A.9 på den ene siden av midtmasken, og A.10-A.12 på den andre siden av midtmaksen. Når A.7-A.12 er strikket 1 gang i høyden strikkes A.13 over alle maskene. God fornøyelse

Madelene 23.06.2019 - 11:30:

\"För en större sjal kan A4-A6 repeteras på höjden\"\r\nHur många ggr måste de upprepas för att stämma med bården?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 156-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.