DROPS / 154 / 28

Mable's Cables by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud valepalmikutega sokid. Suurused 35-43.

Võtmesõnad: palmik, sokid,
DROPSi disain: muster nr fa-268
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus: 19 - 21 - 23 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
100 g kõikidele suurustele värv nr 623, roosa udu

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust x 34 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi A.1 (= 5 silmust). Skeem on antud vaadatuna töö PP ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvatamiseks tee õhksilmus. Järgmisel ringil koo õs pr keerdsilmusena, et vältida augu teket.

KANNA KAHANDUSED (koo parempidises koes)
1. RIDA (= töö PP): koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 10-11-11 silmust, tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse, pööra töö ümber.
2. RIDA (= töö PH): koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 10-11-11 silmust, 2 ph kokku, pööra töö ümber.
3. RIDA : koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 9-10-10 silmust, tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse, pööra töö ümber.
4. RIDA : koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 9-10-10 silmust, 2 ph kokku, pööra töö ümber.
Jätka selliselt kahandamist, jättes iga kord rea lõppu ühe silmuse vähem, kuni vardale jääb 15-15-17 silmust.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda mõlemal pool jalapealset.
Alusta 3 silmust enne mustrit: koo 3 silmust pr keerdsilmusena kokku, st. pista parem varras läbi silmuste tagumisest aasast kõigil järgmisel 3 silmusel = 2 kahandatud silmust.
Otse pärast mustrit: 3 pr kokku = 2 kahandatud silmust.
--------------------------

SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo 2,5 mm sukavarrastele 70-70-70 silmust. Koo 1 ring pr. Järgmist ringi koo järgmiselt: *1 ph, 3 pr, 1 ph*, korda *kuni* tervel ringil. Jätka sedasi, kuni töö pikkus on 2 cm.
Siis koo ringil 14 korda skeemi A.1. Koo skeemi A.1, kuni töö pikkus on 13-14-15 cm. Siis kasvata 1 silmus 7-nda ja 8-nda skeemi A.1 korduse vahel ja 1 silmus 14-nda ja 1. skeemi A.1 korduse vahel – loe KASVATAMISE NIPPI = 72-72-72 silmust. Koo kasvatatud silmused parempidises koes.
Koo 1 ring mustris nagu enne, SAMAL AJAL tõsta esimesed 37-37-37 silmust silmusehoidjale (= 1 kasvatatud silmus, 35-35-35 silmust = 7 korda skeemi A.1, 1 kasvatatud silmus) = 35-35-35 silmust on vardal (= 7 korda skeemi A.1).
Paigalda 1 silmusemärkija (SM). EDASI MÕÕDA SIIT!
Koo edasi-tagasi ülejäänud 35 silmustega (= kand), SAMAL AJAL jätka skeemiga A.1. Kui kanna pikkus on 8-9-10 cm (säti nii, et järgmine rida on töö PP), koo kõik silmused pr, SAMAL AJAL kahanda 2 silmust ühtlaste vahedega UURUSEL 35-37; kahanda 0 silmust SUURUSEL 38/40; kasvata 2 silmust ühtlaste vahedega
SUURUSEL 41/43 = 33-35-37 silmust kannal.
Koo 1 rida ph, SAMAL AJAL paigalda 1 SM. EDASI MÕÕDA SIIT!

Edasi tee kanna kahandused – vaata KANNA KAHANDUSI! Koo kõik kanna silmused parempidises koes.
Pärast kanna kahandusi korja üles 21-23-26 silmust mõlemalt kannalaka küljelt – korja üles ääresilmustest ja tõsta 37-37-37 silmust silmusehoidjalt tagasi vardale = 94-98-106 silmust.
Jätka ringselt, kududes mustrit jalapealsel ja talla all koo parempidises koes, SAMAL AJAL esimesel ringil koo pr keerdsilmusena kokku 3 silmust enne mustrit ja pr kokku 3 silmust pärast mustrit (= 4 kahandatud silmust ringil) – loe KAHANDAMISE NIPPI. Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 6-6-7 korda, siis jätka kahandamist mõlemal pool jalapealset, kududes pr keerdsilmusena kokku 2 silmust enne mustrit ja pr kokku 2 silmust pärast mustrit (= 2 kahandatud silmust ringil). Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 6-7-8 korda = 58-60-62 silmust.
Koo skeemi A.1 ja parempidises koes, kuni töö pikkus kanna SM-st on 18-20-22 cm (lõpeta muster) = umbes 4-4-5 cm on jäänud kududa. Jätka parempidises koes. Järgmisel ringil kahanda 8-6-2 silmust ühtlaste vahedega jalapealsel = 50-54-60 silmust.
Paigalda 1 silmusemärkija mõlemale küljele, nii et jalapealsel on 25-27-30 s ja talla all 25-27-30 s.
Nüüd kahanda varbaosa jaoks mõlemal pool mõlemat SM-i järgmiselt: koo, kuni enne SM-i jääb 2-2-2 silmust, 2 pr kokku, SM, 2 pr kokku keerdsilmusena. Korda kahandamist mõlemal küljel igal teisel ringil kokku 4 korda ja siis igal ringil kokku 6-7-8 korda = 10-10-12 silmust. Katkesta lõng, tõmba allesjäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 07.10.2016
Parandus varbaosas.

Skeem

= ph töö PP, pr töö PH
= pr töö PP, ph töö PH
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 silmus pr kudumata, 2 pr, tõsta kudumata silmus üle
= seda silmust pole sellel ringil

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 154-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Évelyne 06.03.2019 - 19:44:

Bonjour, je ne comprends pas le second rang du diagramme (pas de maille sur ce tour). Merci de m'apporter l'explication.

DROPS Design 07.03.2019 kl. 10:09:

Bonjour Évelyne, au 1er rang de A.1, on diminue 1 maille (= on glisse 1 maille à l'end, on tricote 2 mailles et on passe la maille glissée par-dessus les 2 mailles tricotées = il reste 2 m end au milieu de A.1). Au rang suivant, on tricote ces 2 m ainsi: 1 m end, 1 jeté, 1 m end. Cette vidéo explique comment tricoter ce type de petites torsades. Bon tricot!

Louise 13.08.2018 - 11:25:

Hej, jeg kan ikke få det til at passe i slutningen når der er 70 masker. Jeg har én ret tilbage. Hvordan skal jeg få det til at passe?

DROPS Design 14.08.2018 kl. 15:01:

Hej Louise, jo om du strikker ifølge opskriften * 1 vr, 3 r, 1 vr * så vil du kunne strikke det 14 gange, det vil sige du strikker 2vr, 3 ret hele vejen rundt. God fornøjelse!

Luise 25.05.2018 - 02:07:

Hallo ich habe eine Frage. Ganz am Anfang der Anleitung sind ja die zwei cm Rippenmuster (1li,3re,1li...). Wenn ich 70 Maschen aufgenommen habe geht das Muster bei mir nicht glatt auf am Ende der vierten Nadel. Ich Ende mit:1li,1re. Ich denke ich müsste normalerweise mit 3re enden. Mache ich was falsch, oder stimmt das so? Wenn ich 72 statt 70 M nehme könnte das Rippenmuster aufgehen, aber passt das dann noch mit dem Muster von A1. Ich wäre sehr dankbar um schnelle Hilfe!

DROPS Design 25.05.2018 kl. 09:25:

Liebe Luise, Rippenmuster wird so gestrickt: (1 li, 3 re, 1 li) x 14 M = 5 M x 14 = 70 M, am Ende der Runde enden Sie mit einem vollen Rapport (1 li, 3 re, 1 li). Viel Spaß beim stricken!

Andrea Raute 02.01.2017 - 10:20:

Ein tolles Muster, leicht zu stricken mit einem tollen Effekt!

Kareng 27.07.2016 - 10:24:

Hallo, ich habe leider ein Problem mit dem Diagramm in der zweiten Reihe: wenn ich die erste Reihe stricke, habe ich ja am Ende 3 Maschen. In der zweiten Reihe soll ich dann eine links, eine "keine" Masche, dann eine Masche rechts, einen Umschlag, eine Masche rechts und eine Masche links stricken...aber ich weiß nicht, wo ich die zweite Masche rechts herhaben soll! Denn es sind ja sozusagen nur 3 Maschen da! Kann mir da jemand helfen? Vielen liebenDank!

DROPS Design 28.07.2016 kl. 15:32:

Liebe Kareng, haben Sie vielelicht übersehen, dass bei dem mittleren Symbol in der ersten R nur 1 Masche abgenommen wird? Sie haben also nach der ersten Reihe noch 4 Maschen auf der Nadel.

Annica Bengtsson Ejdestig 13.11.2015 - 15:29:

Jag har problem med tåpartiet. Jag förstår inte avmaskningsdelen. Är den felaktigt skriven, eller är det jag som totalt missuppfattar?

DROPS Design 25.11.2015 kl. 15:53:

Hej Annica, Du minskar på varje sida om markören i varje sida av foten såhär: Sticka tills det återstår 6-6-7 m före markören, sticka 2 m räta tills, 4-4-5 rm, 2 m vridet räta tills - på vartannat v totalt 4 ggr och sedan på varje v totalt 6-7-8 ggr = 10-10-12 m kvar på st. Lycka till!

Patience Correll 16.04.2015 - 20:45:

I'm having trouble figuring out the toe. Work dec for toe on each side of both markers as follows. Work until 6 sets remain before marker, K2 tog, K 4, K 2 twisted tog, repeat dec in each side every other round 4 times in total every other round & then every round 6 times. If I work it this way the first dec will make the sock lop-sided because it doesn't start until u get to the second marker and if you work it like this it will go past the second marker for the K 2 twisted tog.

DROPS Design 07.10.2016 kl. 13:48:

Dear Mrs Correl, sorry for late answer. Pattern has been now edited. Thank you, happy knitting!

Pakkalakka 23.05.2014 - 01:31:

Veldig fine og lettstrikka sokker :) men beskrivelsen av tåfellinga kan da ikke være riktig? Om første merke er før de 37 m over foten, og første felling skal være 6 m før merket - da blir vel tåfellinga midt under foten..? Gjorde bare motsatt av det som står så stemte det :)

Cecilia 19.01.2014 - 03:48:

Nice sock pattern.

Froufy 09.01.2014 - 15:17:

Je les veux ! j'aime ce point !

Jäta kommentaar mustrile DROPS 154-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.