DROPS / 154 / 31

Little Women by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud pitsmustriga põlvikud suurustele 35 kuni 43

Võtmesõnad: pitsmustriga, sokid,
DROPSi disain: muster nr fa-271
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus: 49 - 52 - 54 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
150-150-200 g värv nr 100, naturaalvalge

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust x 34 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
2 meetrine siidipael laiusega 5 mm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 silmus mõlemal pool esimest skeemi A.2 mustrikordust järgmiselt – alusta 2 silmust enne skeemi A.2: tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse, koo skeemi A.2, 2 pr kokku.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö PP): koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 6-7-7 silmust, tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse, pööra töö ümber.
2. RIDA (= töö PH): koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 6-7-7 silmust, 2 ph kokku, pööra töö ümber.
3. RIDA (= töö PP): koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 5-6-6 silmust, tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse, pööra töö ümber.
4. RIDA : koo, kuni rea lõpuni jääb kududa 5-6-6 silmust, 2 ph kokku, pööra töö ümber.
Jätka selliselt kahandamist, jättes iga kord rea lõppu ühe silmuse vähem, kuni vardale jääb 15-15-17 silmust.
--------------------------

PÕLVIKUD
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo 2,5 mm sukavarrastele 98-104-110 silmust.
Koo soonikut 1 pr/1 ph 3 cm.
Koo 1 ring pr, SAMAL AJAL kahanda 16 silmust ühtlaste vahedega = 82-88-94 silmust.
Siis koo skeemi A.1.
Kui on kootud 1 vertikaalne skeemi A.1 mustrikordus, siis koo järgmiselt: koo 15-17-19 silmust parempidises koes, skeemi A.2 (= sääre taga keskel), koo 18-21-24 silmust parempidises koes, skeemi A.2 (= ees keskel), koo 3-4-5 silmust parempidises koes.
JÄLGI KOETIHEDUST!
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 10 cm, kahanda 1 silmus mõlemal pool esimest skeemi A.2 mustrikordusel – loe KAHANDAMISE NIPPI! Korda kahandamist iga 2 cm järel veel 13-14-15 korda (14-15-16 kahandust kokku ) = 54-58-62 silmust.
Jätka, kuni töö pikkus on umbes 44-46-48 cm (pärast tervet skeemi A.2 mustrikordust).
Nüüd hoia esimesed 25-27-29 silmust vardal kanna jaoks ja tõsta viimased 29-31-33 silmust silmusehoidjale (= jalapealne).
Koo edasi-tagasi parempidises koes kanna silmustega 5-5,5-6 cm.
Paigalda 1 SM.
Edasi tee kanna kahandused – vaata KANNA KAHANDUSI!

Pärast kanna kahandusi korja üles 13-14-16 silmust mõlemalt kannalaka küljelt ja tõsta 29-31-33 silmust silmusehoidjalt tagasi vardale = 70-74-82 silmust.
Paigalda 1 SM mõlemale küljele nii, et jalapealsele jääb 29-31-33 silmust.
Siis koo parempidises koes talla all ja skeemi A.2 jalapealsel nagu enne.
SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel järgmiselt: koo pr keerdsilmusena kokku 2 viimast silmust enne esimest SM-i jalapealsel ja koo 2 pr kokku 2 esimest silmust pärast viimast SM-i jalapealsel.
Korda kahandust igal teisel ringil veel 8-8-10 korda (= 9-9-11 kahandust kokku) = 52-56-60 silmust.
Jätka, kuni töö pikkus kanna SM-st on umbes 18-20-22 cm (pärast tervet skeemi A.2 mustrikordust) (= umbes 4-4-5 cm on jäänud kududa).
Paigalda 1 SM mõlemale küljele nii, et jalapealsele ja talla alla jääb 26-28-30 silmust.
Jätka parempidises koes kõikide silmustega, SAMAL AJAL kahanda varbaotsa jaoks mõlemal pool mõlemat SM-i.
Kahanda enne SM-i: 2 pr kokku.
Kahanda pärast SM-i: 2 pr kokku keerdsilmusena.
Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 5-6-7 korda ja siis igal ringil 5-4-4 korda = 12-16-16 silmust on vardal.
Katkesta lõng, tõmba allesjäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

Punu 1 siidipael augureast läbi põlviku ülemisel osal ja tee lehv.
Koo teine põlvik.

Skeem

= parempidine silmus (pr)
= pahempidine silmus (ph)
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahel
= 2 pr kokku
= 2 ütk (tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
= 3 pr kokku
= tõsta 1 silmus pr kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 154-31) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (28)

Katarzyna 13.05.2020 - 13:04:

Aha jeszcze nie moge sie doliczyc oczek odjetych zeby wychodzilo 16; 6 x co 2 rzad po 4 wychodzi mi 24 oczka zdjete-56=32 brakuje mi 16 oczek?

DROPS Design 13.05.2020 kl. 14:19:

Witaj ponownie Kasiu! Przed zamykaniem o. na palce masz 56 o. Zamykasz o. na palce 6 razy co 2 okrążenia i 4 razy w każdym okrążeniu, łącznie zamykasz 10 razy po 4 o. w okrążeniu. To daje 40 zamkniętych oczek. 56-40=16 :) Pozdrawiamy!

Katarzyna 13.05.2020 - 12:03:

Witam mam problem ze zrozumieniem tekstu"Powt. zamykanie o. w sumie 5-6-7 razy co 2 okr. i 5-4-4 razy w każdym okrążeniu = zostaje 12-16-16 o." Czy te 4 razy w kazdym okrazeniu oznacza ze mam zamykac oczka przed markerem 2x po 2 i za markerem 2x2?

DROPS Design 13.05.2020 kl. 14:16:

Witaj Kasiu! Zamykasz na palce 4 o. w okrążeniu, po 2 o. z każdej strony skarpetki (1 o. przed każdym markerem i 1 o. za każdym markerem). Jeżeli zamykasz o. 4 razy w każdym okrążeniu to znaczy, że w 4 kolejnych okrążeniach zamykasz po 4 o. Pozdrawiamy!

Karin Salchner 20.05.2019 - 20:24:

Hallo! Ich verstehe nicht, warum für Gr 35-37 nach A.1 so gestrickt wird: 15 M re, A.2, 18 M re, A.2, 3 M re. Kann ich auch gleich anfangs 18 M re stricken? Für mich wirkt sonst die Mitte des Strumpfes verschoben was dann für die Ferse nicht mehr passt?! Danke, LG

DROPS Design 21.05.2019 kl. 09:51:

Liebe Frau Salchner, wenn alle Abnahmen fertig sind, gibt es nur noch 1 M re (von den 15), A.2, 4 M rechts, A.2, 3 M re, dann stricken Sie die Ferse über die ersten 25 M = 1 M re, A.2, 1 M re. Viel Spaß beim stricken!

Besse 13.02.2019 - 15:35:

Merci beaucoup pour votre réponse aussi rapide que la commande !!! Cordialement

Besse 13.02.2019 - 14:23:

Bonjour Tout d’abord merci pour la commande qui a été très rapide J’ai un souci je viens de faire l’échantillon et j’ai 8/ 8 cm avec des aiguilles Numéro 2,5 et 9/9 avec des 3,5 si je prends des aiguilles plus grosses est-ce que mes chaussettes vont pas être trop lache ? Merci pour votre réponse Cordialement

DROPS Design 13.02.2019 kl. 15:00:

Bonjour Mme Besse, chacune tricote avec une tension différente, ces chaussettes sont basées sur 26 m x 34 rangs = 10 x 10 cm, si vous n'avez pas ces mesures, vos chaussettes seront trop serrées, essayez de laver votre échantillon dans un premier temps pour voir si une fois bloqué vous arrivez aux bonnes mesures, sinon, essayez à nouveau avec des aiguilles d'une demi-taille au-dessus. Pensez également à réaliser votre échantillon en rond, parfois la tension change en fonction de la façon de tricoter (et la matière des aiguilles peut également modifier la tension), votre magasin pourra vous aider si besoin, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

Tamara 27.12.2018 - 18:52:

Que significa insertar un MP?

DROPS Design 27.12.2018 kl. 19:36:

Hola Tamara! Un MP significa un marcapunto. Cordiales saludos!

Elke 23.04.2018 - 19:42:

Ich kann eure Strickschrift nich lesen was ist bitte das x im Kästchen für eine Masche ? Ich würde die Kniestrümpfe gerne stricken

DROPS Design 24.04.2018 kl. 08:48:

Liebe Elke, die Masche mit einem x ist eine linke Masche. Viel Spaß beim stricken!

Katarzyna 29.09.2017 - 23:51:

Hi! I'm slightly confused by the very beginning of the pattern. It says "K 1 row while dec 16 sts evenly" - what method should I for decreasing? K 2 tog? Thank you very much in advance, I can't wait to get started!

DROPS Design 30.09.2017 kl. 08:00:

Hi Katarzyna, You decrease evenly on round by knitting 2 together x 16. Happy knitting !

Mareen 30.10.2016 - 14:15:

Ich möchte jetzt mit den Abnahmen nach der Gesamtlänge von 10 cm beginnen. Leider versteh ich es noch nicht richtig. Es soll immer vor dem ersten Rapports von A2 abgenommen werden. Der Rapport beginnt immer mit 2 linken Maschen. Verstehe ich es richtig, dass das Muster A2 bleibt und von den rechten Maschen abgenommen wird? Denn das Muster von A2 wird doch hinten bis zur Ferse/Fußsohle beibehalten und vorn bis zur Spitze. Vielen Dank für die Hilfe.

DROPS Design 31.10.2016 kl. 11:10:

Liebe Mareen, Sie müsse 1 Masche vor A.2 + 1 Masche nach A.2 abnehmen, siehe "TIP ZUR ABNAHME". A.2 wird bis zur Ferse gestrickt, dann werden diese Maschen glatt re gestrickt.

Karin Lind 20.09.2016 - 17:30:

Hei. Nå trenger jeg hjelp av dere som er så flinke. Jeg ønsker å strikke disse strømpene til ei jente på 15 år. Hennes for er 22 1/2 cm. Dvs. str. 38-40. Jeg har kjøpt Fabel, men strikkefastheten ble helt feil. Strikket til slutt med settepinner nr. 3.75 glattstrikk, men den ble bare 9 X 9 cm. Noen gode råd fra dere mottas med stor takk.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 154-31

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.