DROPS / 155 / 37

Beach Party by DROPS Design

DROPS ”Cotton Light” lõngast heegeldatud sik-sak mustriga tekk

Võtmesõnad: pitsmustriga, sik-sak, tekid, triibud,
DROPSi disain: muster nr cl-034
Lõngagrupp B
------------------------------------------------------
Mõõdud: laius 80 cm; pikkus 145 cm
Lõng: Garnstudio DROPS COTTON LIGHT, 50 g/105 m
150 g värv nr 21, helebeež
150 g värv nr 01, naturaalvalge
150 g värv nr 25, hele sirelililla
100 g värv nr 22, pruun
100 g värv nr 23, helelilla
50 g värv nr 13, lilla
50 g värv nr 27, mündiroheline
50 g värv nr 08, jääsinine
50 g värv nr 14, türkiis
50 g värv nr 18, roosa

DROPSi HEEGELNÕEL: 5 mm – või sobiv, et saavutada 16 ühekordset sammast laiusesse = 10 cm lai. 1 skeemi A.3 mustrikordus on umbes 11,5 cm kõrge.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

50% puuvill, 50% polüester
alates 0.85 € /50g
DROPS Cotton Light uni colour DROPS Cotton Light uni colour 0.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 15.30€. Loe edasi.

Juhend

VÄRVID
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Tee skeemi A.1 ja skeemi A.2 = kokku 52 triipu.

MUSTER
Vaata skeemi A.3. Iga triip = 2 rida.
---------------------------

TEKK
Heegeldatakse edasi-tagasi.
Tee helelilla lõngaga 194 lõtva ahels (sisaldab 3 ahels pööramiseks). Vaata VÄRVE ülevalt. Siis heegelda skeemi A.3, st. heegelda järgmiselt:
1. RIDA: tee 1 ühekordne sammas (sm) 4-ndasse ahels-sse heegelnõelast, 1 sm igasse järgmisesse 2 ahels-sse, *jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, 3 ahels, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 5 ahels, tee 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse*, korda *kuni* veel 5 korda, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, 3 ahels, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 3 ahels-sse = 126 sm.
Kokku on 7 sakki. Pööra tööd.
2. RIDA: 3 ahels (= 1 sm), *1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, 1 sm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, 1 sm samasse aasa, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, jäta vahele 2 sm*, korda *kuni* veel 6 korda = 70 sm. Pööra ja vaheta lõnga värv.
3. RIDA: 3 ahels, *1 sm esimesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm ahels-kaarde, 3 ahels, 1 sm samasse aasa, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse ahels-sse*, korda *kuni* veel 6 korda = 126 sm. Pööra.
4. RIDA: 3 ahels (= 1 sm), *1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, 1 sm ahels-kaarde, 3 ahels, 1 sm samasse aasa, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, jäta vahele 2 sm*, korda *kuni* veel 6 korda = 70 sm. Pööra ja vaheta lõnga värv.
Korda ridu 3 ja 4, kuni värviskeemi viimase reani = 52 triipu kokku.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ääris pärast skeemi A.2 viimast rida helebeeži lõngaga ning mööda esimest ahels-rea serva helelilla lõngaga järgmiselt: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaotsad.

Skeem

= helelilla
= hele sirelililla
= naturaalvalge
= helebeez
= pruun
= mündiroheline
= türkiis
= jääsinine
= lilla
= roosa
= 1 ahels
= 1 sammas sambasse
= 1 sammas ahels-kaarde
= need 2 rida = 1 triip
= need read on kirjeldatud juhendis. Need on algus skeemile A.1.


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 155-37) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (23)

Verena 03.07.2020 - 22:23:

Hallo! Ist es richtig das ich in Reihe 1. am Ende von * - * 5 LM überspringen muss?

DROPS Design 06.07.2020 kl. 08:04:

Liebe Verena, am Ende der 1. Reihe enden Sie mit 1 Stb in jede der 3 letzten Lm - beachten Sie, daß Luftmaschen werden bei dieser Reihe überspringen: Man überspringt in der ersten R in regelmäßigen Abständen 1 Lm, damit der Rand nicht zu stramm und eng wird und elastisch bleibt - in der Regel häkelt man die Lm etwas fester als später die M, um das auszugleichen, schlägt man mehr Lm an. Viel Spaß beim häkeln!

Marian Dijk 16.08.2017 - 22:19:

Goedenavond ik zou graag deze mooie deken willen maken maar dan voor een 2 persoonsbed. Hoeveel steken mag ik dan opzetten??? Groetjes

DROPS Design 20.08.2017 kl. 21:57:

Hallo Marian, Het hangt er een beetje vanaf hoe breed je hem wilt hebben. Deze deken is 80 cm breed en er zijn 7 herhalingen in de breedte van het telpatroon. Elke herhaling is 11,5 cm breed. Als je de eerste toer haakt worden er een aantal lossen over geslagen. Op basis van deze informatie kun je uitrekenen hoeveel lossen je op moet zetten.

Anne Johansen 01.08.2017 - 16:58:

Hei. På første omgang sier mønsteret at man skal hoppe over 1 lm mellom hver 3. st. Hva er hensikten med dette? Jeg får bare en "rar" løs kant nederst. Det blir også store rare hull der jeg hopper over 5 lm. Finnes det et bilde av kanten på teppet?

DROPS Design 07.08.2017 kl. 13:47:

Hei Anne. Det at du hopper over 1 lm mellom hver 3.stav på 1.rad er for å unngå at det strammer seg på oppleggskanten. Det skal bli et stort hull der du hopper over 5 lm, det er slik du danner sikk-sakk mønsteret, du vil det godt når du har heklet noen rader. God Fornøyelse.

Charlotte Rietveld 23.04.2017 - 20:26:

Klopt dat je 197 losse eerst moet haken en later uitkomt op 126 steken en dan keren en dan heb je 70 steken? Ik begrijp dit niet zo ik hou een hele lap aan losse over hoe kan dit?

DROPS Design 03.05.2017 kl. 09:00:

Hallo Charlotte, Ik heb het 2 keer nagerekent en uitgetekent en het aantal lossen dat je op moet zetten klopt. Je moet 194 steken opzetten. In de eerste toer herhaal je het gedeelte tussen de sterretjes nog 5 keer, dus in totaal haak je dat gedeelte 6 keer. Dan kom je op een totaal van 194 lossen. Wellicht ben je ergens een herhaling vergeten?

Judy 25.02.2016 - 15:13:

Row 3 is confusing to me...1 dbl crochet into ch and 1 dbl crochet into nxt dbl crochet? Are these stitches to be worked into the ch 1 space or into the actual stitches?..really need a bit of clarification...thx so much...

DROPS Design 26.02.2016 kl. 10:40:

Dear Judy, on row 3, you will crochet 1 dc around the ch-space andn 1 dc in next dc - see also diagram A.3 to see how the stitches will be. Happy crocheting!

Sandra 02.02.2016 - 08:33:

Kann es sein, dass in Diagramm A.3 ein Fehler ist? Am Beginn von Reihe 1 häkelt man laut Text 3 Wendeluftmaschen (= 1 Stäbchen) und 2 Stäbchen gefolgt von 2x 3er Gruppen Stäbchen, insgesammt also 9 Stäbchen, was dann auch die gleiche Anzahl wäre wie am Ende der Reihe. Im Diagramm sind allerdings 10 Stäbchen eingezeichnet.

DROPS Design 09.03.2016 kl. 13:46:

Liebe Sandra, haben Sie gesehen, dass in den ungerade Reihen die Wendeluftmaschen nicht als Stb zählen? Dann stimmt der Text doch mit dem Diagramm überein.

Kate 23.01.2016 - 14:12:

Er staat bij Toer 1 op een gegeven moment (2e regel), 1 stk in elke van de volgende 3l, 3l, sla 1 l over, 1 stk. Wat betekend die 3l ertussen? Is dit een schrijffout? 1 stk in elke van de volgende 3l is duidelijk, dat ik 1l moet overslaan ook, maar de 3l ertussen? Wat moet ik daar doen?

Pernille 07.11.2015 - 20:26:

Hej. Jeg kunne godt tænke mig at lave et babytæppe af dette mønster. Hvad skal den første række med luftmasker være deleligt med for at det passer?

DROPS Design 20.11.2015 kl. 15:05:

Hej, du ser nederst i diagrammet hvor mange masker du skal bruge til en hel rapport (A.3) God fornøjelse!

Michele 12.05.2015 - 04:34:

I think this pattern is beautiful. But I don't understand. It seems that row 2 and row 4 end with skipping last two doubles leaving 2 unworked. Am I missing something? Thank you

DROPS Design 12.05.2015 kl. 10:06:

Dear Michele, when you are working row 2 and 4 repeat from *-* to the end of row, ie row will finish with 1 dc in last dc. Happy crocheting!

Susan McGuire 03.01.2015 - 10:43:

What does the pattern mean when it says "do an edge after last row of A2"? Do you not do an edge all the way around the blanket? If you do, how do you do it please?

DROPS Design 03.01.2015 kl. 15:24:

Dear Mrs McGuire, you only work an edge on both short ends, ie after last row in A.2 and along the fundation chain. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 155-37

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.