DROPS / 198 / 2

Taste of Rainbow by DROPS Design

DROPS Paris lõngast heegeldatud sik-sak mustriga tekk

Võtmesõnad: sik-sak, tekid, triibud,
DROPS disain: mudel nr w-742
Lõngagrupp C või A + A
---------------------------------------------------------
SUURUSED: laius: umbes 80 cm, pikkus: umbes 125 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
250 g värv nr 17, naturaalvalge
200 g värv nr 101, helesinine
200 g värv nr 102, kulunud sinine
200 g värv nr 41, sinep
200 g värv nr 59, vanaroosa

Ühevärvilisele esemele kulub Paris lõnga:
900 g

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
Heegeldamise tihedus tähendab kui tihedalt on silmuseid tehtud 10 cm kohta. Selles mustris tehakse 16 ühekordset sammast laiuses ja 9 ühekordset sammast kõrguses 10 x 10 cm kohta. See tähendab 1 mustrikordus skeemi A.3 on umbes 11 cm lai.


HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4,5 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 26.25€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1.

TRIIBUD
Heegelda umbes 12 kuni 12,5 cm iga värviga: naturaalvalge, kulunud sinine, helesinine, vanaroosa, sinep, naturaalvalge, kulunud sinine, helesinine, vanaroosa, sinep, naturaalvalge.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------
TEKK – KOKKUVÕTE
Heegeldatakse edasi-tagasi. Heegelda mustrit ja triipe üheaegselt.

TEKK
Heegelda 194 lõtva ahelsilmust (kaasaarvatud 3 ahelsilmust pööramiseks) 4,5 mm heegelnõelaga ja naturaalvalge lõngaga. Vaata TRIIBUD üleval.
Siis heegelda skeemi A.1 ja tee 1. rida järgmiselt:
tee 1 ühekordne sammas neljandasse ahelsilmusesse heegelnõelast, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 2 ahelsilmusesse, * jäta vahele 1 ahelsilmus, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 5 ahelsilmust, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse *, korda * kuni * veel 5 korda, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse, jäta vahele 1 ahelsilmus, 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse = 126 ühekordset sammast.
Kokku on 7 siksakki. Pööra tööd.

2. RIDA: 3 ahelsilmust (asendavad esimest ühekordset sammast), * tee 1 ühekordset sammast järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmust, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, tee 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare, 3 ahelsilmust, 1 ühekordne sammas ümber sama ahelsilmustest kaare, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 ühekordne sammas, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, jäta vahele 2 ühekordset sammast *, korda * kuni * veel 6 korda = 70 ühekordset sammast. Pööra tööd.

3. RIDA: Vaata skeemi A.1. Tee skeemi B 1 kord, korda skeemi C 6 korda. Lõpeta rida, tehes skeemi D 1 korra.
4. RIDA: Vaata skeemi A.1. Tee skeemi D 1 kord, korda skeemi C 6 korda, lõpus tee skeemi B 1 kord.

Korda 3. ja 4. rida, samal ajal vaheta triipude värve - vaata TRIIBUD üleval.
Lõpeta tekk siin. Töö pikkus on umbes 125 cm.

Skeem

= 1 ahelsilmus
= ühekordne sammas ühekordsesse sambasse
= 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare
= 3. ja 4. rida - need 2 rida on 1 mustrikordus
= read on kirjeldatud juhendis

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 198-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (19)

Jonna Helmin 15.07.2020 - 11:18:

Hej Får ikke kanterne lige i siderne og synes det ser dumt ud kan det passe. Der bliver ligesom buer i rækkerne 1 og 3 fordi man har 10 stangmasker.

DROPS Design 30.07.2020 kl. 14:24:

Hej Jonna, på at se på videoen igen, så du laver kanterne nøjagtig som i videoen. God fornøjelse!

Kristel 31.05.2020 - 21:58:

Tere. Vabandust, aga leidsin teie tõlkes väikse vea. Esimese rea mustri korduse juures on välja toodud, et peab heegeldama kolme ahelsilmusesse pärast kolme ühekordse samba heeleldamist ahelasse. Seal peaks tegelt kirjas olema heegelda kolm ahelsilmust (kontrollisin inglise keelsest tekstist). Samuti on joonist väga keeruline jälgida kui esimese rea puhul pole skeemile lisatud ahelta, et näha täpselt, mis ahelsilmused kus välja jäetakse. Samuti ei saa arvutada nii mustrikordust.

Mina 23.05.2020 - 18:31:

Thank you! I want to crochet many blankets for my house now!

Sara Maria Luisa Pompei 15.05.2020 - 21:56:

Buonasera, avrei bisogno di una informazione. Devo fare questa coperta però più piccola. Quale è il numero di maglie fisse che si ripetono nello schema? Non vorrei sbagliare. Grazie Sara

DROPS Design 16.05.2020 kl. 08:40:

Buongiorno. La parte che si ripeteè la parte C del diagramma. Le istruzioni della prima riga corrispondenti a questa parte sono le seguenti: 3 cat, saltare 1 cat, 1 m.alta in ognuna delle 3 cat successive, saltare 1 cat, 1 m. alta in ognuna delle 3 cat successive, saltare 1 cat, 1 m. alta in ognuna delle 3 cat successive, saltare 5 cat, lavorare 1 m. alta in ognuna delle 3 cat successive, saltare 1 cat, 1 m. alta in ognuna delle 3 cat successive, saltare 1 cat, 1 m. alta in ognuna delle 3 cat successive (si riprende poi dalle 3 cat) . Buon lavoro!

Claire Nailor 18.02.2020 - 16:49:

Hello! I would like to make this blanket slightly wider than the pattern. Please can you tell me how many chains I should start with to make a blanket that is approximately 1.5 x the width (120cm)? Or please can you tell me the calculation for the foundation chain? Many thanks.

DROPS Design 19.02.2020 kl. 08:36:

Dear Mrs Nailor, we are unfortunately not able to adjust every pattern to every single request - make your swatch to check your tension and have the basis to recalculate how many repeats you need in width - the number of chains required for 1 repeat A.1C is the one between stars on first row on blanket (so that the fundation chain is not tighter than 1st row). Your DROPS store will provide you any further individual assistance even per mail or telephone. Happy crocheting!

Yara Jagt 17.12.2019 - 11:02:

Goedemorgen, Op advies van de video over rechte randen, haak ik i.p.v. de 3 l bij keren, het aparte stokje. Echter, daarmee heb ik te veel stokjes (incl. het keerstokje) op mijn toeren: Toer 2: Bij D 6 i.p.v. 5 Toer 3: B 10 i.p.v. 9, D 11 i.p.v. 9 Toer 4: B&D 6 i.p.v. 5 Nu wil ik beginnen aan toer 5, en dan zou ik bij B 12 stokjes hebben ipv 9 (incl. het keer stokje). Klopt dit? Kan ik hier wel mee verder, of kan ik beter de 3 keerlossen gebruiken? Groeten, Yara

DROPS Design 18.12.2019 kl. 19:34:

Dag Yara,

Als je in plaats van de 3 keerlossen, haakt zoals aangegeven in de video, zou het aantal steken niet af moeten wijken. Als je te veel steken hebt, dan haak je toch ergens te veel steken.

Charlotte Bækdahl 26.10.2019 - 16:36:

It makes no sence skipping 5 slip stitches in row 2. It looks strange and I changed it to 3 slip stitches which looked much better.

Anniken 14.08.2019 - 22:13:

Hei. Er det riktig å hoppe over 5 masker? Synes det blir så stor løkke da og ser ut som at jeg skal hekle i 5.maske for å få den ene kanten.

DROPS Design 04.12.2019 kl. 11:45:

Hej Anniken, Hvor er du i opskriften, jeg finder ikke hvor vi skriver at du skal hoppe over 5 masker.... Har du set vores video?

How to crochet a zigzag pattern from Garnstudio Drops design on Vimeo.

Gitte 09.08.2019 - 09:55:

Tak for svaret men forstår det ikke. Iflg. diagrammet på 4. række mangler der da en maske eller hvad? Kan ikke få det til at passe!

DROPS Design 09.08.2019 kl. 10:29:

Hej igen Gitte, jo det stemmer, du har 9 masker på 4.række og du har 10 masker på 3.række. God fornøjelse!

Gitte 08.08.2019 - 23:14:

Hvordan får man kanten lige? Iflg. diagrammet række 3 og 4 som skal gentages kommer man jo til at mangle 1 maske i kanten. Jeg fatter det ikke, er ellers en rutineret hækler. .

DROPS Design 09.08.2019 kl. 08:20:

Hej Gitte, jo du hækler 10 stangmasker (incl lm du vender med) hver gang du hækler 3.række. God fornøjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 198-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.