DROPS Delight
DROPS Delight
75% vlna, 25% polyamid
Výroba ukončena
najít náhradu
DROPS Super Sale
DROPS 129-10
DROPS design: Návod č. DE-054
-------------------------------------------------------

Velikost: XS/S - M/L - XL/XXL

Materiál: DROPS DELIGHT firmy Garnstudio
200-250-250 g, barva č. 07, béžová/modrá mix

DROPS HÁČEK č. 3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 22 DS x 10 řad = 10 x 10 cm.
1 čtverec měří asi 8 x 8 cm.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Delight
DROPS Delight
75% vlna, 25% polyamid
Výroba ukončena
najít náhradu

Návod

TIP NA HÁČKOVÁNÍ:
DS na začátku každé řady/kruhové řady nahrazujeme 3 řetízkovými oky. Každou kruhovou řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady.

TIP NA PRIDÁVÁNÍ:
1 DS přidáváme tak, že do jednoho DS háčkujeme 2 DS.

ČTVEREC S KVĚTINOU:
Háčkem č. 3,5 háčkujeme 4 řo a spojíme pevným okem do kruhu.
1. kruhová řada: * KS do kruhu, 3 řo*, mezi *-* opakujeme celkem 3 krát a kruhovou řadu končíme pevným okem do prvního KS ze začátku řady = 3 smyčky.
2.kr.ř.: Do každé smyčky háčkujeme: KS, 3 DS a KS, řadu končíme pevným okem do prvního KS = 3 lístečky. Práci otočíme – další řadu háčkujeme z rubové strany květiny.
3.kr.ř.: řo, KS do prvního KS z první řady, 4 řo, KS vpíchnutý do dolní části druhého DS prvního lístečku druhé řady, 4 řo, KS do druhého KS z první řady, 4 řo, KS vpíchnutý do dolní části druhého DS druhého lístečku druhé řady, 4 řo, KS do třetího KS z první řady, 4 řo, KS vpíchnutý do dolní části druhého DS třetího lístečku druhé řady, 4 řo, pevné oko do prvního řo ze začátku řady = 6 smyček. Práci otočíme – následující řadu háčkujeme z lícové strany květiny.
4. kr. ř.: Do každé smyčky háčkujeme: KS, 5 DS a KS, kruhovou řadu končíme pevným okem do prvního KS ze začátku řady = 6 lístečků. Práci otočíme – další řadu háčkujeme z rubové strany květiny.
5.kr.ř.: řo, KS do prvního KS ze třetí řady, 5 řo, KS vpíchnutý do spodní části čtvrtého DS prvního lístečku ze čtvrté řady, 5 řo, KS vpíchnutý do spodní části třetího DS druhého lístečku ze čtvrté řady, 5 řo, KS vpíchnutý do spodní části druhého DS třetího lístečku ze čtvrté řady, 5 řo, KS mezi třetí a čtvrtý lísteček ze čtvrté řady, 5 řo, KS vpíchnutý do spodní části čtvrtého DS čtvrtého lístečku ze čtvrté řady, 5 řo, KS vpíchnutý do spodní části třetího DS pátého lístečku ze čtvrté řady, 5 řo, KS vpíchnutý do spodní části druhého DS šestého lístečku ze čtvrté řady, 5 řo, pevné oko do prvního řo ze začátku řady = 8 smyček. Práci otočíme – další řadu háčkujeme z lícové strany květiny.
6.kr.ř.: do každé smyčky háčkujeme: KS, DS, 4 2x nahozené DS, DS a KS, kruhovou řadu končíme pevným okem do prvního KS ze začátku řady = 8 lístečků. Práci otočíme – další řadu háčkujeme z rubové strany květiny.
7. kr. ř.: řo, KS do prvního KS z páté řady, * 10 řo, KS do následujícího KS z páté řady*, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme 10 řo a pevným okem do prvního řo ze začátku řady = 8 smyček.
Práci otočíme, čtverec dokončíme z lícové strany.
8. kr. ř.: pevnými oky se přesuneme do středu první smyčky, * 12 řo, KS do následující smyčky, 5řo, KS do následující smyčky*, mezi *-* opakujeme celkem 3 krát, 12 řo, KS do další smyčky, 5 řo, pevné oko do pevného oka ve vrcholu první smyčky předchozí řady.
9. kr. ř.: Do každé velké smyčky háčkujeme: 5 KS, 2 řo a 5 KS a do každé malé smyčky háčkujeme 5 KS. Řadu končíme pevným okem do prvního KS ze začátku řady.

----------------------------------------------------------------------

ZADNÍ DÍL:
Háčkujeme 9-12-16 ČTVERCŮ - viz popis výše.
Sestavíme 3-4-4 čtverce na šířku a 3-3-4 čtverce na výšku. Čtverce spojujeme dohromady – nejprve ve svislém, potom ve vodorovném směru.
2 čtverce položíme rubovými stranami k sobě a spojujeme k sobě z lícové strany:
KS do rohu prvního čtverce, řo, KS do rohu druhého čtverce, řo, KS do následujícího oka prvního čtverce, řo, KS do následujícího oka druhého čtverce, řo, KS do dalšího oka prvního čtverce, řo, KS do dalšího oka druhého čtverce…, řadu končíme uháčkováním KS do rohů obou čtverců, přízi ustřihneme a zapošijeme.
POZN: Průběžně si čtverce pokládáme a přesvědčujeme se, že přechody mezi čtverci jsou správně.

Následuje kruhová řada DS kolem celého zadního dílu (začínáme v pravém horním rohu):
Začínáme KS do rohu čtverce, 3 řo (= 1 DS), 75-83-91 DS podél horního okraje, 56-56-74 DS podél strany dílu (ujistíme se, že rohy jsme uháčkovali dostatečně volně), následuje 72-78-86 DS podél spodního okraje a 56-56-74 DS podél druhé strany dílu. Řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme a zapošijeme.

LEM BOČNÍHO DÍLU:
Začínáme ve středu zadního průkrčníku. Do každého z 38-42-46 DS podél zadního dílu háčkujeme DS, následuje 45-49-53 řo (= průramky).
Práci otočíme. Do čtvrtého řo od háčku háčkujeme DS, do každého řo pak háčkujeme DS a DS háčkujeme až do středu zadního průkrčníku = 81-89-97 DS. Pokračujeme v rubových a lícových řadách:
1. řada: 3 řo (=1 DS), * řo, vynechat DS, do následujícího DS háčkujeme DS*, mezi *-* opakujeme.
2. řada: do každého DS a každého řo háčkujeme DS.
Tyto dvě řady opakujeme – SOUČASNĚ, když lem měří asi 4 cm (poslední řadu uháčkujeme pouze z DS), rovnoměrně přidáme 16 DS – viz TIP NA PŘIDÁVÁNÍ – přidávání opakujeme ve výšce 8, 12 a 16 cm = 145-153-161 DS.
VELIKOST XL/XXL: Přidávání opakujeme ještě ve výšce 20 cm = 177 DS.
Háčkujeme až do výšky lemu asi 18-20-22 cm – přidáme 1 řadu z DS. Přízi ustřihneme a zapošijeme. Druhou stranu háčkujeme stejně.

LEM ZADNÍHO DÍLU:
Začínáme ve spodním rohu KS. Háčkujeme 3 řo (= 1 DS), do každého ze 71-77-85 DS háčkujeme DS = 72-78-86 DS. Podle výše zmíněného popisu háčkujeme 1 a 2. řadu z lícové a rubové strany do výšky asi 13-17-13 cm měřeno od čtverců – na závěr uháčkujeme jednu řadu z DS. Přízi ustřihneme a zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Matracovým stehem sešijeme zadní průkrčník.
Boční lem přišijeme k zadnímu lemu, začneme na vnější straně lemu směrem dovnitř. Stejným způsobem dokončíme i druhou stranu.

OZDOBNÝ LEM:
Háčkujeme háčkem č. 3,5 podél celého vnějšího okraje. Začínáme ve středu zadního dílu: KS, * vynecháme 2 oka, do následujícího oka háčkujeme 3 DS, řo, do stejného oka háčkujeme DS, řo, do stejného oka háčkujeme 3 DS, vynecháme 2 oka, do následujícího oka háčkujeme KS*, mezi *-* opakujeme podél celého obvodu lemu a řadu končíme pevným okem do KS ze začátku řady.
Stejně obháčkujeme průramky.

Schéma

diagram measurements
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS 129-10

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (37)

country flag Susan Latham wrote:

Love this pattern but I am confused with round 5 on the flower motif. I have 7 petals when it states I should have 8. What am I doing wrong? Have pulled out so many times. Is it a printing error?

23.10.2016 - 12:32

DROPS Design answered:

Dear Mrs Latham, make sure you are crocheting a total of 8 times "5 ch, 1 dc" as written under this round. Happy crocheting!

24.10.2016 - 14:36

country flag Petea wrote:

Vid kantstycket i sidan, vart ska man mäta "kanten"? I mitten vid nacken eller ute vid ärmhålan?

22.07.2016 - 18:43

DROPS Design answered:

Hej Petea. Det er vel lige meget da jeg vil mene du haekler det samme over alle maskerne? Ellers maal paa det breddeste stykke.

26.07.2016 - 16:45

country flag Jenny Miller wrote:

I love the pattern, but it is confusing because the printed directions are different than the directions online. I am working on the flowers, and I worked the initial flowers while sitting in front of the computer. I then printed the directions so that I could crochet on the go, only to find that there are many differences

25.09.2015 - 02:55

DROPS Design answered:

Dear Mrs Miller, crochet terminology is different in UK-English and in US-English, check you print the US-English pattern. Happy crocheting!

25.09.2015 - 09:51

country flag Christine Lecoq wrote:

Bonjour Si les carrés mesurent 8 cm, la e dos mesure donc en taille xl : 4 x 8 = 32 cm. Cela me paraît petit. N'y a t'il pas une erreur sur l'echantillon ? Il me faut au moins 50 cm pour le dos. Je vous remercie pour votre réponse.

17.08.2015 - 07:10

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Lecoq, chaque carré doit bien mesurer 8 cm de côté, l'assemblage se fait avec 1 ms dans 1 carré, 1 ml, 1 ms dans l'autre carré et ajoutera de la largeur et de la longueur. Le tour de brides crocheté ensuite tout autour du dos donnera les mesures finales du schéma. Bon crochet!

17.08.2015 - 09:58

country flag Ellen Davidson wrote:

Drops. 129-10 xxl size not write not enough loops at sides for extra lenth please correct good pattern just needs adjusting

19.04.2015 - 01:28

DROPS Design answered:

Dear Mrs Davidson, pattern is correct: the edge on the side is worked on each side starting from mid top of back + 53 ch, inc 16 tr evenly when piece measures 4, 8, 12, 16 and 20 cm = 177 tr. Piece is then sewn to edge piece mid back then remaining sts are sew to the back piece (= armhole). Happy crocheting!

20.04.2015 - 13:51

country flag Jani wrote:

Das verstehe ich leider überhaupt nicht. 4 cm ab wo? Ab der 1. genau erklärten Reihe oder erst ab sozusagen 3.? Und in welcher Reihe soll ich nun die Stäbchen gleichmäßig aufnehmen, in einer 1. oder 2. ?

15.10.2013 - 21:10

DROPS Design answered:

Liebe Jani, es sind 4 cm Gesamthöhe des Seitenteils gemeint (also ab dem neuen Lm-Anschlag gemessen) und es wird in einer Stb-Reihe zugenommen.

16.10.2013 - 07:46

country flag Batoul Fawaz wrote:

Plz reply iwant to ask about increasing dc :where i start inceasing? in the biginning of the row??

30.09.2013 - 18:15

Batoul Fawaz wrote:

I want to ask about increasing dc i don't know where starting in the begining of the row??

30.09.2013 - 18:07

DROPS Design answered:

Deear Mrs Fawaz, Increase have to be done evenly on the row, ie work approx same number of sts on the row between each inc. Happy crocheting!

01.10.2013 - 08:39

Valeria wrote:

Lo terminé y quedó muy lindo, las explicaciones son claras y se puede hacer con facilidad. La lana se apelmaza demasiado para mi gusto, aunque los colores son muy lindos.

11.12.2012 - 20:54

Lara wrote:

This is a great piece, casual with a twist... I love it! Would very much appreciate diagrams for flower grannies; like so many others I prefer working from a diagram rather then from a written sequence.

09.08.2012 - 18:07