DROPS Extra / 0-747

My Love by DROPS Design

Souprava: malá a velká podložka – prostírka a kroužek na ubrousky háčkované z příze DROPS Safran nebo DROPS ♥ You #7 a Glitter.

DROPS design: model č. E-176
Skupina přízí: A
----------------------------------------------------------
PROSTÍRKY:
Rozměry malé prostírky: průměr asi 20 cm.
Rozměry velké prostírky: průměr asi 30 cm.

Materiál:
DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č. 01, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

nebo

DROPS ♥ You #7 firmy Garnstudio
50 g, barva č. 14, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

Z 1 klubíčka příze DROPS Safran nebo DROPS ♥ You #7 uháčkujete 2 malé prostírky nebo 1 velkou.

DROPS HÁČEK č. 3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 24 krátkých sloupků = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------
KROUŽEK NA UBROUSKY:
Rozměry: průměr asi 4,5 cm.

Materiál:
DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č. 01, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

nebo

DROPS ♥ You #7 firmy Garnstudio
50 g, barva č. 14, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

Z 1 klubíčka příze DROPS Safran nebo DROPS ♥ You #7 uháčkujete 4 kroužky na ubrousky.

DROPS HÁČEK č. 3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 24 krátkých sloupků = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!

100% bavlna
od 43.00 Kč /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 43.00 Kč /50g
Ganella
Objednat

60% měďnaté vlákno, 40% kovové vlákno
od 56.00 Kč /10g
DROPS Glitter colours DROPS Glitter colours 83.00 Kč /10g
Ganella
Objednat
DROPS Glitter gold & silver DROPS Glitter gold & silver 56.00 Kč /10g
Ganella
Objednat

100% bavlna
28.00 Kč /50g
DROPS ♥ You #7 DROPS ♥ You #7 28.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 99Kč. Více zde.

Návod

INFO 1 (prostírky):
První krátký sloupek na začátku každé kruhové řady krátkých sloupků nahrazujeme 1 řetízkovým okem. Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

INFO 2 (kroužek na ubrousky):
První krátký sloupek na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 1 řetízkovým okem. Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

MALÁ PROSTÍRKA:
Háčkem č.3 uháčkujeme 1 vláknem příze Safran nebo DROPS ♥ You #7 + 2 vlákny přípletu Glitter 8 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Viz INFO 1.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 24 krátkých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 5 řetízkových ok (= 1 dlouhý sloupek + 2 řetízková oka), *1 krátký sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do dalšího krátkého sloupku, 2 řetízková oka*, *-* opakujeme a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 12 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 2 řetízková oka.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, do každého obloučku z řetízkových ok v kruhové řadě uháčkujeme: 1 krátký sloupek + 1 řetízkové oko + 1 krátký sloupek + 1 řetízkové oko, končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 24 krátkých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 1 pevné oko do 1. krátkého sloupku, 1 pevné oko do 1. řetízkového oka, 5 řetízkových ok, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do téhož řetízkového oka, *7 řetízkových ok, pak sháčkujeme 4 3x nahozené dlouhé sloupky dohromady, takto: do řetízkového oka uháčkujeme 1 3x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož řetízkového oka další nedokončený 3x nahozený dlouhý sloupek, pak vynecháme 1 krátký sloupek + 1 řetízkové oko + 1 krátký sloupek, do následujícího řetízkového oka uháčkujeme 1 nedokončený 3x nahozený dlouhý sloupek a potom do téhož řetízkového oka ještě jeden 3x nahozený dlouhý sloupek – při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku*, *-* opakujeme celkem 11x, 7 řetízkových ok, 2 nedokončené 3x nahozené dlouhé sloupky do jednoho a téhož řetízkového oka, pak 1 pevné oko do 5. řetízkového oka ze začátku kruhové řady a SOUČASNĚ protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
5. KRUHOVÁ ŘADA: 1 pevné oko do 1. obloučku z řetízkových ok, 4 řetízková oka (= 1 2x nahozený dlouhý sloupek), 7 2x nahozených dlouhých sloupků do téhož obloučku z řetízkových ok, pak háčkujeme do každého obloučku z řetízkových ok 8 2x nahozených dlouhých sloupků, končíme 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 12 skupinek po 8 2x nahozených dlouhých sloupcích.
6. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, pak po 1 krátkém sloupku do každého 2x nahozeného dlouhého sloupku a po 1 krátkém sloupku mezi skupinky skupinky 2x nahozených dlouhých sloupků, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku oka ze začátku kruhové řady = 108 krátkých sloupků.
7. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řetízková oka (= 1 dlouhý sloupek + 1 řetízkové oko), 1 krátký sloupek vynecháme, *do následujícího krátkého sloupku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, 1 řetízkové oko (dbáme na to, aby bylo řetízkové oko stejně dlouhé jako 1 krátký sloupek – to proto, aby se kruhová řada nestahovala), 1 krátký sloupek vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 54 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
8. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, pak háčkujeme střídavě po 2 a po 3 krátkých sloupcích do každého řetízkového oka v kruhové řadě, končíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 135 krátkých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 135 krátkých sloupků.
10. KRUHOVÁ ŘADA (= krajkový lem): 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, *5 řetízkových ok, 1 dlouhý sloupek do 2. řetízkového oka, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do 1. řetízkového oka, 4 krátké sloupky vynecháme, 1 krátký sloupek do následujícího oka*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do krátkého sloupku ze začátku kruhové řady (namísto 1 krátkého sloupku do následujícího oka) = 27 obloučků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
--------------------------------------------------------

VELKÁ PROSTÍRKA:
Háčkujeme stejně jako malou, a to až po 9. kruhovou řadu (včetně).
10.-12. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme stejně jako 9. kruhovou řadu = 135 krátkých sloupků.
13. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 8 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 150 krátkých sloupků.
14.-15. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 150 krátkých sloupků.
16. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 4 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 krátkých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 165 krátkých sloupků.
17. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 165 krátkých sloupků.
18. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 14 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 176 krátkých sloupků.
19. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 176 krátkých sloupků.
POZN.: pokud chcete prostírku ještě větší, opakujte 18. a 19. kruhovou řadu. Při každém opakování 18. kruhové řady ale uháčkujte mezi dvěma přidáními vždy o 1 krátký sloupek více.

Než začnete háčkovat 20. kruhovou řadu, dbejte na to, aby byl celkový počet ok sudý, tj. dělitelný 2 (pokud háčkujete prostírku větší, pak budete mít jiný počet dlouhých i krátkých sloupků než je uvedeno níže).
20. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme stejně jako 7. kruhovou řadu = 88 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
21. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme stejně jako 8. kruhovou řadu = 220 krátkých sloupků.
22. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 220 krátkých sloupků.
23. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme krajkový lem stejně jako 10. kruhovou řadu u malé prostírky = 44 obloučků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
--------------------------------------------------------

KROUŽEK NA UBROUSKY:
Háčkem č.3 uháčkujeme 1 vláknem příze Safran nebo DROPS ♥ You #7 + 2 vlákny přípletu Glitter 38 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, 1 krátký sloupek do následujícího řetízkového oka, 1 řetízkové oko vynecháme, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 4 řetízkových ok, 1 řetízkové oko vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 30 krátkých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řetízková oka (= 1 dlouhý sloupek + 1 řetízkové oko), *1 krátký sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do následujícího krátkého sloupku, 1 řetízkové oko*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 15 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, pak po 1 krátkém sloupku do každého řetízkového oka a po 1 krátkém sloupku mezi dlouhé sloupky, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 30 krátkých sloupků.
Pak háčkujeme kruhové řady krátkých sloupků, tj. po 1 krátkém sloupku do každého oka. Když díl měří 5 cm, pokračujeme takto:
NÁSLEDUJÍCÍ KRUHOVÁ ŘADA: 2 řetízková oka, *1 krátký sloupek vynecháme, 1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku, 1 řetízkové oko*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady (= přehyb).
DALŠÍ KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, pak po 1 krátkém sloupku do každého řetízkového oka a po 1 krátkém sloupku mezi krátké sloupky, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 30 krátkých sloupků.

Uháčkujeme ještě 2 kruhové řady krátkých sloupků. Horní část kroužku pak v místě přehybu ohneme na lícovou stranu a z lícové strany háčkujeme další kruhovou řadu takto (= krajkový lem): *5 řetízkových ok, 1 dlouhý sloupek do 2. řetízkového oka, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do 1. řetízkového oka, asi 1,5 cm vynecháme, 1 krátký sloupek do dalšího oka*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady (namísto 1 krátkého sloupku do následujícího oka). Přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejný krajkový lem uháčkujeme podél protější strany kroužku. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Potřebujete poradit s tímto návodem?

Děkujeme, že jste si vybrali návod DROPS Design. Zakládáme si na tom, že dáváme k dispozici návody ověřené a snadno srozumitelné. Všechny návody jsou přeložené z norského originálu a tak si můžete kdykoli srovnat rozměry a počty s původním návodem (DROPS Extra 0-747) .

Máte s návodem potíže? Níže najdete seznam odkazů, které vám pomohou dokončit vaše dílo co nejdříve - nebo se třeba přiučit něco nového.

Máme takopodrobné rozpisy různých technik a postupů krok za krokem - najdete je zde.

1) Why is the knitting/crochet tension so important?

Knitting tension is what determines the final measurements of your work, and is usually measured per 10 x 10 cm. It is provided like so: number of stitches in width x number of rows in height - eg: 19 stitches x 26 rows = 10 x 10 cm.

The knitting tension is very individual; some people knit/crochet loosely while others work tightly. You adjust the knitting tension with the needle size, which is why the suggested needle size only serve as a guide! You need to adjust this (up or down) to ensure that YOUR knitting tension matches the knitting tension provided in the pattern. If you work with a different knitting tension than provided you will have a different yarn consumption, and your work will have different measurements than what the pattern suggests.

The knitting tension also determines which yarns can replace each other. As long as you achieve the same knitting tension you can replace one yarn with another.

See DROPS lesson: How to measure your tension/gauge

See DROPS video: How to make a gauge tension swatch

nahoru

2) What are the yarn groups?

All our yarns are categorised into yarn groups (from A to F) according to thickness and knitting tension – group A contains the thinnest yarns and group F the thickest. This makes it easier for you to find alternative yarns to our patterns, should you wish to switch yarn. All yarns within the same group have a similar knitting tension and can easily replace each other. However, different yarn qualities have different structures and properties which will give the finished work a unique look and feel.

Click here for an overview of the yarns in each yarn group

nahoru

3) Can I use a different yarn than what the pattern suggests?

The important thing when changing from one yarn to another is that the knitting/crochet tension remains the same. This is so that the measurements of the finished piece will be the same as on the sketch provided. It is easier to achieve the same knitting tension using yarns from the same yarn group. It is also possible to work with multiple strands of a thinner yarn to achieve the knitting tension of a thicker one. Please try our yarn converter. We recommend you to always work a test swatch.

Please NOTE: when changing yarn the garment might have a different look and feel to the garment in the photo, due to individual properties and qualities of each yarn.

See DROPS lesson: Can I use a different yarn than the one mentioned in the pattern?

nahoru

4) How do I use the yarn converter?

At the top of all our patterns you’ll find a link to our yarn converter, which is a helpful tool should you wish to use a different yarn than suggested. By filling in the yarn quality you wish to replace, the amount (in your size) and number of strands, the converter will present good alternative yarns with the same knitting tension. Additionally it will tell you how much you’ll require in the new qualities and whether you’ll need to work with multiple strands. Most skeins are 50g (some are 25g or 100g).

If the pattern is worked with multiple colours, every colour will have to be converted separately. Similarly, if the pattern is worked with several strands of different yarns (for example 1 strand Alpaca and 1 strand Kid-Silk) you will have to find alternatives for each, individually.

Click here to see our yarn converter

nahoru

5) Why do I get the wrong knitting tension with the suggested needle size?

The needle size provided in the pattern serves only as a guide, the important thing is to follow the knitting tension. And since knitting tension is very individual, you will have to adjust the needle size to ensure that YOUR tension is the same as in the pattern – maybe you’ll have to adjust 1, or even 2 needle sizes, up or down to achieve the correct tension. For this, we recommend that you work test swatches.

Should you work with a different knitting tension than the one provided, the measurements of the finished garment might deviate from the measurement sketch.

See DROPS lesson: How to measure your tension/gauge

See DROPS video: How to make a gauge tension swatch

nahoru

6) Why is the pattern worked top-down?

Working a garment top-down provides more flexibility and room for personal adjustment. For example it is easier to try the garment on while working, as well as making adjustments to length of yoke and shoulder caps.

The instructions are carefully explaining every step, in the correct order. Diagrams are adjusted to the knitting direction and are worked as usual.

nahoru

7) Why are the sleeves shorter in larger sizes?

The total width of the garment (from wrist-to-wrist) will be larger in the larger sizes, despite the actual sleeves being shorter. The larger sizes have longer sleeve caps and wider shoulders, so there will be a good fit in all sizes.

nahoru

8) What is a repeat?

Diagrams are often repeated on the round or in height. 1 repeat is the diagram the way it appears in the pattern. If it says to work 5 repeats of A.1 in the round, then you work A.1 a total of 5 times after/next to each other in the round. If it says to work 2 repeats of A.1 vertically/in height you work the entire diagram once, then begin again at the start and work the entire diagram one more time.

nahoru

9) How do I work according to a knitting diagram?

The diagram depicts all rows/rounds, and every stitch seen from the right side. It is read from bottom to top, from right to left. 1 square = 1 stitch.

When working back and forth, every other row is worked from the right side and every other row is worked from the wrong side. When working from the wrong side, the diagram will have to be worked reversed: from left to right, knit stitches are purled, purl stitches are knit etc.

When working in the round every round is worked from the right side and the diagram are worked from right to left on all rounds.

See DROPS lesson: How to read knitting diagrams

nahoru

10) How do I work according to a crochet diagram?

The diagram depicts all rows/rounds, and every stitch seen from the right side. It is worked from bottom to top, from right to left.

When working back and forth every other row is worked from the right side: from right to left and every other row is worked from the wrong side: from left to right.

When working in the round, every row in the diagram are worked from the right side, from right to left.

When working a circular diagram you start in the middle and work your way outwards, counter clockwise, row by row.

The rows usually start with a given number of chain stitches (equivalent to the height of the following stitch), this will either be depicted in the diagram or explained in the pattern.

See DROPS lesson: How to read crochet diagrams

nahoru

11) How do I work several diagrams simultaneously on the same row/round?

Instructions for working several diagrams after each other on the same row/round, will often be written like so: “work A.1, A.2, A.3 a total of 0-0-2-3-4 times". This means you work A.1 once, then A.2 is worked once, and A.3 is repeated (in width) the number of times provided for your size – in this case like so: S = 0 times, M = 0 times, L=2 times, XL= 3 times and XXL = 4 times.

The diagrams are worked as usual: begin with the first row in A.1, then work the first row in A.2 etc.

See DROPS lesson: How to read knitting diagrams

See DROPS lesson: How to read crochet diagrams

nahoru

12) Why does the piece start with more chain stitches than it’s worked with?

Chain stitches are slightly narrower than other stitches and to avoid working the cast-on edge too tight, we simply chain more stitches to begin with. The stitch count will be adjusted on the following row to fit the pattern and measurement sketch.

nahoru

13) Why increase before the rib edge when the piece is worked top-down?

The rib edge is more elastic and will contract slightly compared to, for example, stocking stitch. By increasing before the rib edge, you avoid a visible difference in width between the rib edge and the rest of the body.

nahoru

14) Why increase in the cast-off edge?

It’s very easy to cast off too tightly, and by making yarn overs while casting off (and simultaneously casting these off) you avoid a too tight cast off edge.

See DROPS video: How to bind off with yarn overs (yo)

nahoru

15) How do I increase/decrease on every 3rd and 4th row/round alternately?

To achieve an even increase (or decrease) you can increase on, for example: every 3rd and 4th row alternately, like so: work 2 rows and increase on the 3rd row, work 3 rows and increase on the 4th. Repeat this until the increase is complete.

See DROPS lesson: Increase or decrease 1 st on every 3rd and 4th row alternately

nahoru

16) Why is the pattern slightly different than what I see in the photo?

Pattern repeats can vary slightly in the different sizes, in order to get the correct proportions. If you’re not working the exact same size as the garment in the photo, yours might deviate slightly. This has been carefully developed and adjusted so that the complete impression of the garment is the same in all sizes.

Make sure to follow instructions and diagrams for your size!

nahoru

17) How can I work a jacket in the round instead of back and forth?

Should you prefer to work in the round instead of back and forth, you may of course adjust the pattern. You’ll need to add steeks mid-front (usually 5 stitches), and follow the instructions. When you would normally turn and work from the wrong side, simply work across the steek and continue in the round. At the end you’ll cut the piece open, pick up stitches to work bands, and cover the cut edges.

See DROPS video: How to knit steeks and cut open

nahoru

18) Can I work a jumper back and forth instead of in the round?

Should you prefer to work back and forth instead of in the round, you may of course adjust the pattern so you work the pieces separately and then assemble them at the end. Divide the stitches for the body in 2, add 1 edge stitch in each side (for sewing) and work the front and back pieces separately.

See DROPS lesson: Can I adapt a pattern for circular needles into straight needles?

nahoru

19) Why do you show discontinued yarns in the patterns?

Since different yarns have different qualities and textures we have chosen to keep the original yarn in our patterns. However, you can easily find options among our available qualities by using our yarn converter, or simply pick a yarn from the same yarn group.

It is possible that some retailers still have discontinued yarns in stock, or that someone has a few skeins at home that they would like to find patterns for.

The yarn converter will provide both alternative yarn as well as required amount in the new quality.

nahoru

20) How do I make a women’s size garment into a men’s size one?

If you have found a pattern you like which is available in women’s size it’s not very difficult to convert it to men’s size. The biggest difference will be the length of sleeves and body. Start working on the women size that you think would fit across the chest. The additional length will be worked right before you cast off for the armhole/sleeve cap. If the pattern is worked top-down you can add the length right after the armhole or before the first decrease on sleeve.

Regarding additional yarn amount, this will depend on how much length you add, but it is better with a skein too many than too few.

nahoru

21) How do I prevent a hairy garment from shedding?

All yarns will have excess fibres (from production) that might come off as lint or shedding. Brushed yarns (ie hairier yarns) have more of these loose, excess fibres, causing more shedding.

Shedding also depends on what is worn under or over the garment, and whether this pulls at the yarn fibres. It’s therefore not possible to guarantee that there will be no shedding

Below are some tips on how to get the best result when working with hairier yarns:

1. When the garment is finished (before you wash it) shake it vigorously so the looser hairs come off. NOTE: do NOT use a lint roller, brush or any method that pulls at the yarn.

2. Place the garment in a plastic bag and put it in your freezer - the temperature will cause the fibres to become less attached to each other, and excess fibres will come off easier.

3. Leave in the freezer for a few hours before taking it out and shaking it again.

4. Wash the garment according to the instructions on the yarn label.

nahoru

22) Where on the garment is the length measured?

The measurement sketch/schematic drawing provides information regarding the full length of the garment. If it’s a jumper or a jacket the length is measured from the highest point on the shoulder closest to the neckline, and straight down to the bottom of the garment. It is NOT measured from the tip of shoulder. Similarly, the length of yoke is measured from the highest point on the shoulder and down to where yoke is split into body and sleeves.

On a jacket measures are never taken along bands, unless specifically stated. Always measure inside band stitches when measuring the length.

See DROPS lesson: How to read a schematic drawing

nahoru

23) How do I know how many balls of yarn I need?

The required amount of yarn is provided in grams, eg: 450 g. To calculate how many balls you’ll need you first need to know how many grams are in 1 ball (25g, 50g or 100g). This information is available if you click on the individual yarn quality on our pages. Divide the amount required with the amount of each ball. For example, if each ball is 50g (the most common amount), the calculation will be as follows: 450 / 50 = 9 balls.

nahoru

Pořídili jste si přízi DROPS na tento model? Pak máte taky právo žádat po svém prodejci, u něhož jste nakoupili, pomoc a rady. Seznam DROPS obchodů najdete tady!
Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů.. Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Komentáře / Otázky (21)

Hilda Sobh 04.08.2019 - 10:37:

Het is duidelijk voor iemand die bijna geen patroon kan lezen

Anna 16.05.2019 - 23:30:

Sto eseguendo la tovaglietta ma non riesco a capire come si fa il 4 giro. È possibile avere delle spiegazioni più precise?

Uli 09.05.2019 - 11:44:

Hallo, Eine Frage zu Reihe 4, kl Tischset,da heisst es "jetzt die 4 Dreifach-Stb zusammenhäkeln", ich hab aber erst ein Stäbchen gemacht? Wie soll ich das verstehen? Vielen Dank für ihre Hilfe Grüße

DROPS Design 09.05.2019 kl. 14:05:

Liebe Uli, Sie sollen jetzt die 4 Dreifach-Stb zusammenhäkeln, wie es dann erklärt ist, dh: 2 Dreifach-Stb in die selbe Lm jedoch mit dem letzten Durchziehen warten, 1 fM + 1 Lm + 1 fM überspringen, 1 Dreifach-Stb in die nächste Lm, jedoch mit dem letzten Durchziehen warten, danach das letzte Dreifach-Stb in die gleiche Lm und die letzte Schlaufe durch alle M. ziehen. Viel Spaß beim häkeln!

De Boer 26.04.2019 - 19:26:

Ik wil het wel na haken

Lili 14.11.2018 - 15:06:

Hallo! Darf ich anhand Ihres Musters Topflappen (doppelt gehäkelt, d.h. Rückseite besteht aus Stäbchen) häkeln und verkaufen? Muss ich dafür lt. Ihren Bestimmungen die von Ihnen angebotene Wolle nutzen?

D'asaro 14.03.2018 - 15:45:

Bonjour, serait il possible d'avoir le diagramme j'ai un peu de mal avec les explications . Merci

DROPS Design 14.03.2018 kl. 15:57:

Bonjour Mme D'asaro, il n'y a pas de diagramme pour ce modèle, seulement des explications écrites. Suivez bien chaque tour pas à pas, comme il est décrit. Bon crochet!

Silje 04.08.2016 - 19:51:

Hei! Er det virkelig riktig med 7 luftmasker i buene i 4. runde? Har nå tatt runde 5 med 8 dobbel staver i hver lm bue, dette blir veldig løst og rart. Det er jo plass til nesten dobbelt så mange staver i den buen? Har jeg kanskje gjort noe rart?

DROPS Design 06.04.2017 kl. 10:06:

Hej, Det er svært at vide hvad der går galt. Hækler du muligvis luftmaskerne for løst... ?

Dominique 08.05.2016 - 08:08:

Bonjour, Je ne suis pas sûre d'avoir compris comment faire un set plus grand que le modèle de base. Pour le rang 18 que l'on répète doit-on faire une augmentation au milieu des 14, c'est-à-dire toutes les 7 mailles où doit-on faire 2 augmentations dans les 14eme maille Merci pour votre aide Dominique

DROPS Design 09.05.2016 kl. 10:39:

Bonjour Dominique, pour agrandir le grand set, répétez les tours 18 et 19, c'est-à-dire la 2ème fois que vous faites le tour 18, crochetez *1 ms dans les 15 m suiv, 2 ms dans la suiv*, et au tour 19, 1 ms dans chaque ms. Si vous répétez ces tours encore 1 fois, crochetez les augm. ainsi: *1 ms dans les 16 m suiv, 2 ms dans la suiv*. Et ainsi de suite. Bon crochet!

Karin 29.03.2016 - 21:48:

Det betyder tredubbel-stolpe: se den norska versionen

Malin 29.03.2016 - 00:33:

Vad är tr-st? Jag hittar det inte i svenska förkortningsförklaringar. Är det dubbelstolpe som menas?

DROPS Design 30.03.2016 kl. 12:02:

Hej. Det betyder trippelstolpe (även kallat tredubbelstolpe). Lycka till!

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-747

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.