DROPS Extra / 0-747

My Love by DROPS Design

Souprava: malá a velká podložka – prostírka a kroužek na ubrousky háčkované z příze DROPS Safran nebo DROPS ♥ You #7 a Glitter.

DROPS design: model č. E-176
Skupina přízí: A
----------------------------------------------------------
PROSTÍRKY:
Rozměry malé prostírky: průměr asi 20 cm.
Rozměry velké prostírky: průměr asi 30 cm.

Materiál:
DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č. 01, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

nebo

DROPS ♥ You #7 firmy Garnstudio
50 g, barva č. 14, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

Z 1 klubíčka příze DROPS Safran nebo DROPS ♥ You #7 uháčkujete 2 malé prostírky nebo 1 velkou.

DROPS HÁČEK č. 3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 24 krátkých sloupků = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------
KROUŽEK NA UBROUSKY:
Rozměry: průměr asi 4,5 cm.

Materiál:
DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č. 01, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

nebo

DROPS ♥ You #7 firmy Garnstudio
50 g, barva č. 14, světlá růžová
a
DROPS GLITTER firmy Garnstudio
2 špulky, barva č.04, světlá růžová

Z 1 klubíčka příze DROPS Safran nebo DROPS ♥ You #7 uháčkujete 4 kroužky na ubrousky.

DROPS HÁČEK č. 3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 24 krátkých sloupků = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (17)

100% bavlna
od 43.00 Kč /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 43.00 Kč /50g
Ganella
Objednat

60% měďnaté vlákno, 40% kovové vlákno
od 56.00 Kč /10g
DROPS Glitter colours DROPS Glitter colours 83.00 Kč /10g
Ganella
Objednat
DROPS Glitter gold & silver DROPS Glitter gold & silver 56.00 Kč /10g
Ganella
Objednat

100% bavlna
28.00 Kč /50g
DROPS ♥ You #7 DROPS ♥ You #7 28.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 99Kč. Více zde.
INFO 1 (prostírky):
První krátký sloupek na začátku každé kruhové řady krátkých sloupků nahrazujeme 1 řetízkovým okem. Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

INFO 2 (kroužek na ubrousky):
První krátký sloupek na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 1 řetízkovým okem. Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

MALÁ PROSTÍRKA:
Háčkem č.3 uháčkujeme 1 vláknem příze Safran nebo DROPS ♥ You #7 + 2 vlákny přípletu Glitter 8 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Viz INFO 1.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 24 krátkých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 5 řetízkových ok (= 1 dlouhý sloupek + 2 řetízková oka), *1 krátký sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do dalšího krátkého sloupku, 2 řetízková oka*, *-* opakujeme a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 12 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 2 řetízková oka.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, do každého obloučku z řetízkových ok v kruhové řadě uháčkujeme: 1 krátký sloupek + 1 řetízkové oko + 1 krátký sloupek + 1 řetízkové oko, končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 24 krátkých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 1 pevné oko do 1. krátkého sloupku, 1 pevné oko do 1. řetízkového oka, 5 řetízkových ok, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do téhož řetízkového oka, *7 řetízkových ok, pak sháčkujeme 4 3x nahozené dlouhé sloupky dohromady, takto: do řetízkového oka uháčkujeme 1 3x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož řetízkového oka další nedokončený 3x nahozený dlouhý sloupek, pak vynecháme 1 krátký sloupek + 1 řetízkové oko + 1 krátký sloupek, do následujícího řetízkového oka uháčkujeme 1 nedokončený 3x nahozený dlouhý sloupek a potom do téhož řetízkového oka ještě jeden 3x nahozený dlouhý sloupek – při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku*, *-* opakujeme celkem 11x, 7 řetízkových ok, 2 nedokončené 3x nahozené dlouhé sloupky do jednoho a téhož řetízkového oka, pak 1 pevné oko do 5. řetízkového oka ze začátku kruhové řady a SOUČASNĚ protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
5. KRUHOVÁ ŘADA: 1 pevné oko do 1. obloučku z řetízkových ok, 4 řetízková oka (= 1 2x nahozený dlouhý sloupek), 7 2x nahozených dlouhých sloupků do téhož obloučku z řetízkových ok, pak háčkujeme do každého obloučku z řetízkových ok 8 2x nahozených dlouhých sloupků, končíme 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 12 skupinek po 8 2x nahozených dlouhých sloupcích.
6. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, pak po 1 krátkém sloupku do každého 2x nahozeného dlouhého sloupku a po 1 krátkém sloupku mezi skupinky skupinky 2x nahozených dlouhých sloupků, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku oka ze začátku kruhové řady = 108 krátkých sloupků.
7. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řetízková oka (= 1 dlouhý sloupek + 1 řetízkové oko), 1 krátký sloupek vynecháme, *do následujícího krátkého sloupku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, 1 řetízkové oko (dbáme na to, aby bylo řetízkové oko stejně dlouhé jako 1 krátký sloupek – to proto, aby se kruhová řada nestahovala), 1 krátký sloupek vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 54 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
8. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, pak háčkujeme střídavě po 2 a po 3 krátkých sloupcích do každého řetízkového oka v kruhové řadě, končíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 135 krátkých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 135 krátkých sloupků.
10. KRUHOVÁ ŘADA (= krajkový lem): 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, *5 řetízkových ok, 1 dlouhý sloupek do 2. řetízkového oka, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do 1. řetízkového oka, 4 krátké sloupky vynecháme, 1 krátký sloupek do následujícího oka*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do krátkého sloupku ze začátku kruhové řady (namísto 1 krátkého sloupku do následujícího oka) = 27 obloučků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
--------------------------------------------------------

VELKÁ PROSTÍRKA:
Háčkujeme stejně jako malou, a to až po 9. kruhovou řadu (včetně).
10.-12. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme stejně jako 9. kruhovou řadu = 135 krátkých sloupků.
13. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 8 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 150 krátkých sloupků.
14.-15. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 150 krátkých sloupků.
16. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 4 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 krátkých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 165 krátkých sloupků.
17. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 165 krátkých sloupků.
18. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 14 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 176 krátkých sloupků.
19. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 176 krátkých sloupků.
POZN.: pokud chcete prostírku ještě větší, opakujte 18. a 19. kruhovou řadu. Při každém opakování 18. kruhové řady ale uháčkujte mezi dvěma přidáními vždy o 1 krátký sloupek více.

Než začnete háčkovat 20. kruhovou řadu, dbejte na to, aby byl celkový počet ok sudý, tj. dělitelný 2 (pokud háčkujete prostírku větší, pak budete mít jiný počet dlouhých i krátkých sloupků než je uvedeno níže).
20. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme stejně jako 7. kruhovou řadu = 88 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
21. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme stejně jako 8. kruhovou řadu = 220 krátkých sloupků.
22. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 220 krátkých sloupků.
23. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme krajkový lem stejně jako 10. kruhovou řadu u malé prostírky = 44 obloučků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
--------------------------------------------------------

KROUŽEK NA UBROUSKY:
Háčkem č.3 uháčkujeme 1 vláknem příze Safran nebo DROPS ♥ You #7 + 2 vlákny přípletu Glitter 38 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, 1 krátký sloupek do následujícího řetízkového oka, 1 řetízkové oko vynecháme, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 4 řetízkových ok, 1 řetízkové oko vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 30 krátkých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řetízková oka (= 1 dlouhý sloupek + 1 řetízkové oko), *1 krátký sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do následujícího krátkého sloupku, 1 řetízkové oko*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 15 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 1 řetízkové oko.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, pak po 1 krátkém sloupku do každého řetízkového oka a po 1 krátkém sloupku mezi dlouhé sloupky, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 30 krátkých sloupků.
Pak háčkujeme kruhové řady krátkých sloupků, tj. po 1 krátkém sloupku do každého oka. Když díl měří 5 cm, pokračujeme takto:
NÁSLEDUJÍCÍ KRUHOVÁ ŘADA: 2 řetízková oka, *1 krátký sloupek vynecháme, 1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku, 1 řetízkové oko*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady (= přehyb).
DALŠÍ KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do pevného oka, pak po 1 krátkém sloupku do každého řetízkového oka a po 1 krátkém sloupku mezi krátké sloupky, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady = 30 krátkých sloupků.

Uháčkujeme ještě 2 kruhové řady krátkých sloupků. Horní část kroužku pak v místě přehybu ohneme na lícovou stranu a z lícové strany háčkujeme další kruhovou řadu takto (= krajkový lem): *5 řetízkových ok, 1 dlouhý sloupek do 2. řetízkového oka, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do 1. řetízkového oka, asi 1,5 cm vynecháme, 1 krátký sloupek do dalšího oka*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady (namísto 1 krátkého sloupku do následujícího oka). Přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejný krajkový lem uháčkujeme podél protější strany kroužku. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Lili 14.11.2018 - 15:06:

Hallo! Darf ich anhand Ihres Musters Topflappen (doppelt gehäkelt, d.h. Rückseite besteht aus Stäbchen) häkeln und verkaufen? Muss ich dafür lt. Ihren Bestimmungen die von Ihnen angebotene Wolle nutzen?

D'asaro 14.03.2018 - 15:45:

Bonjour, serait il possible d'avoir le diagramme j'ai un peu de mal avec les explications . Merci

DROPS Design 14.03.2018 kl. 15:57:

Bonjour Mme D'asaro, il n'y a pas de diagramme pour ce modèle, seulement des explications écrites. Suivez bien chaque tour pas à pas, comme il est décrit. Bon crochet!

Silje 04.08.2016 - 19:51:

Hei! Er det virkelig riktig med 7 luftmasker i buene i 4. runde? Har nå tatt runde 5 med 8 dobbel staver i hver lm bue, dette blir veldig løst og rart. Det er jo plass til nesten dobbelt så mange staver i den buen? Har jeg kanskje gjort noe rart?

DROPS Design 06.04.2017 kl. 10:06:

Hej, Det er svært at vide hvad der går galt. Hækler du muligvis luftmaskerne for løst... ?

Dominique 08.05.2016 - 08:08:

Bonjour, Je ne suis pas sûre d'avoir compris comment faire un set plus grand que le modèle de base. Pour le rang 18 que l'on répète doit-on faire une augmentation au milieu des 14, c'est-à-dire toutes les 7 mailles où doit-on faire 2 augmentations dans les 14eme maille Merci pour votre aide Dominique

DROPS Design 09.05.2016 kl. 10:39:

Bonjour Dominique, pour agrandir le grand set, répétez les tours 18 et 19, c'est-à-dire la 2ème fois que vous faites le tour 18, crochetez *1 ms dans les 15 m suiv, 2 ms dans la suiv*, et au tour 19, 1 ms dans chaque ms. Si vous répétez ces tours encore 1 fois, crochetez les augm. ainsi: *1 ms dans les 16 m suiv, 2 ms dans la suiv*. Et ainsi de suite. Bon crochet!

Karin 29.03.2016 - 21:48:

Det betyder tredubbel-stolpe: se den norska versionen

Malin 29.03.2016 - 00:33:

Vad är tr-st? Jag hittar det inte i svenska förkortningsförklaringar. Är det dubbelstolpe som menas?

DROPS Design 30.03.2016 kl. 12:02:

Hej. Det betyder trippelstolpe (även kallat tredubbelstolpe). Lycka till!

Heidi 03.01.2016 - 16:31:

Ich habe das kleine Tischset mit Filetgarn und Nadeln 1,5 gehäkelt. Sehr schön. Gefällt mir.

Anna 17.11.2014 - 00:10:

Hej! Jag håller på med det större underlägget, och befinner mig nu kring varv 12. Problemet är att mönstret verkar vara för stort, det blir vågigt och bucklor runt kanterna på det underlägg jag håller på med. Vad kan det här bero på? Maskornas antal följer de som angivits i mönstret. Kommer det här att ordnas av sig själv längre fram i mönstret, eller har jag gjort något fel?

DROPS Design 25.11.2014 kl. 15:14:

Hej Anna, Det låter som om du kanske virkar lite för löst, du kan testa att gå 1 nr ner och se om det blir bättre. Lycka till!

Fatima 26.02.2014 - 14:24:

Hallo,ich habe mir die Wolle bestellt um diese Tischsets zu häkeln,laut Beschreibung bekomme ich zwei kleine und ein großes Tischset raus,nun habe ich das Große nach Anleitung gehäkelt,da musste ich festestellen das ich noch nicht mal mit einem Knäul ausgekommen bin geschweige noch zwei kleine häkeln kann. Ich finde es jetzt ziemlich ärgerlich das das nach der Beschreibung nicht hingekommen ist.Ich muss jetzt noch weitere bestellen und das kostet mich 5€ Porto und das finde ich sehr schade.L.G.

DROPS Design 26.02.2014 kl. 16:40:

Liebe Fatima, 1 Knäuel reicht bei der angegebenen Maschenprobe für ein grosses ODER 2 kleine Tischsets. Leider ist unserer damaligen Übersetzerin ein Fehler passiert. Wir entschuldigen uns dafür.

Hege 14.12.2013 - 15:18:

Hei! Skjønner ikke helt hvordan jeg skal få til 108 fastmasker i omg 6. Får bare til 96, siden jeg ikke ser helt hvor jeg kan hekle de 12 ekstra fm. Er det meningen at det skal være f.eks en luftmaske mellom hver dblst-gruppe?

DROPS Design 16.12.2013 kl. 16:49:

Hei Hege. Du skal ogsaa hekle 1 fm mellom hver dblst-gruppe omg rundt. Du har 12 dblst grupper, saa her faar du de sidste 12 fm saa du ender med 108 fm.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-747

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.