Mõõdud: u 65 x 80 cm

Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
400 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus parempidises koes 20 s x 26 r = 10 x 10 cm

DROPSi HEEGELNÕEL: 3,5 mm

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 27.60€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1, näidatud on kõik read. Skeem on vaadatuna töö paremalt poolt (PP). 1. rida = töö PP.
NB! Kontrolli silmuste arvu varrastel pärast mustri 5. ja 6. rida.
-----------------------------------

TEKK
Loo üles 4,5 mm ringvarrastele 127 s ning koo ripskoes.
Kui töö on 14 cm pikkune, kasvata keskmistele 77 s võrdsete vahedega juurde 14 s – tee kasvatused töö pahemal pool (PH) (umbes iga viiendasse silmusesse koo kaks silmust) = 141 s.
Jätka kudumist järgmiselt, töö PP pool: koo 24 s ripskoes, 1 pr, 91 silmust mustrit M.1 (= 7 mustrikordust), 1 pr, 24 s ripskoes.
Koo selliselt, kuni töö on u 65 cm pikkune – jälgi, et skeem M.1 on lõpetatud.
Seejärel kahanda võrdsete vahedega 14 silmust keskmise 91 s hulgas = 127 s.
Jätka kudumist ripskoes, kuni töö on 79 cm pikkune, seejärel koo silmused maha.

HEEGELDATUD PIKOOÄÄR
Heegelda pikooäär 3,5 mm heegelnõelaga mööda teki äärt järgmiselt:
*1 kinnissilmus (ks), 4 ahels, 1 ühekordne sammas (sm) esimesse ahels-sse, jäta vahele 3 s/6 rida ripskoes *, korda * – * ja lõpetuseks 1 aass esimesse ks-sse ringi alguses.

Skeem

symbols = pr töö paremalt poolelt, ph töö pahemalt poolelt
symbols = tõsta 1 s parempidi kudumata üle, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse
symbols = 2 pr kokku
symbols = 1 õs 2 silmuse vahele
diagram
signature-image

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 18-30) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (172)

country flag Nina wrote:

I oppskriften står det at man skal strikke mønsteret til arbeidet måler 65 cm. Siden mønsteret er buet viser arbeidet 65 cm på midten og 61 når jeg måler rillekantene. Er det nå jeg skal stanse med mønster når arbeidet som sådan når 65 cm eller når mønsteret er 65 cm?

13.07.2021 - 11:08:

country flag Regine wrote:

Bonjour je souhaiterai faire cette jolie couverture mais plus grande ( 75 cm x 100 cm) . Pas de problème pour moi pour la conversion mais je n'arrive pas à savoir quel métrage de fil il me faut en merino extra fine. Pouvez vous m'aider s'il vous plaît

14.05.2021 - 18:24:

DROPS Design answered:

Bonjour Régine, Nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande. Votre magasin saura vous aider, même par mail ou téléphone, pour toute assistance complémentaire. Merci pour votre compréhension.

17.05.2021 kl. 08:36:

country flag Annie Lohmann wrote:

Diagrammet er tegnet forkert. Der er IKKE vist at der skal strikkes 2 m sammen før og efter de 5 slå om “ masker” . Det kan man kun se når man ser diagrammet i videoen, med “bølgen”

04.05.2021 - 14:11:

country flag Annick BROCHET wrote:

Bonjour, Je souhaite faire le modèle PRINCESSE CHANTIILY 18-30 mais j'ai un gros beug. J'ai bien les141 mailles comme demandé mais lorsque je veux faire le 1er rang il est demandé de faire 7 motifs. Or, je n'arrive à en faire que 6. Quelqu'un peut-il me dépanner pour le départ svp ? Je remercie d'avance, toutes les personnes qui voudront bien avoir la gentille de m'aider pour cet ouvrage. Annick Brochet

03.05.2021 - 20:57:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Brochet, tricotez vos 141 mailles ainsi: 24 mailles point mousse, 1 maille jersey endroit (que vous tricoterez à l'envers sur l'envers), tricotez 7 fois les mailles de M.1 (= 7x13= 91 mailles), 1 maille jersey endroit et 24 mailles point mousse= 24+1+91+1+24=141 m. Mettez un marqueur entre chacun de ces 7 motifs en largeur pour bien vous aider à repérer chaque motif. Le nombre de mailles dans chaque M.1 (et donc au total) diminue aux rangs 1 et 3, au rang 13, vous devez de nouveau avoir 141 m sur l'aiguille. Bon tricot!

04.05.2021 kl. 07:49:

country flag Ida Olufsen wrote:

Hei! Skal man øke 14 masker først og deretter øke 2m på hver 5m på neste runde? Er 141m det totale maskeantallet på pinnen når man er ferdig å øke eller er det antall masker i midten? Vil diagram M1 minke for hver gang den strikkes? Det er ihvertfall det som skjer hos meg og det virker rart? Vil teppe være like bredt hele veien?

25.01.2021 - 21:38:

DROPS Design answered:

Hei Ida, Du øker 14 masker over de midterste 77 masker; og dette er videre forklart som å strikke 2 masker i ca. hver 5. maske over disse 77 maskene (så ikke i tillegg). Da har du totalt 141 masker. Maskeantallet skal hverken minke eller øker mens du strikker M.1. Bølgemønster er lagd ved å felle 6 masker annenhver rad, som er deretter erstattet ved å lage 6 kast på rad 5. Håper dette hjelper og god fornøyelse!

26.01.2021 kl. 07:41:

country flag Judith Scherhorn wrote:

Guten Tag ich möchte gerne diese Decke stricken aber die Anleitung scheint auf deutsch nicht richtig zu sein, oder ich verstehe sie nicht: Wenn ich in jeder zweiten Reihe in M1 zwei Maschen rechts zusammen stricken würde - dann würde ich ja ganz viele Maschen abnehmen und das macht keinen Sinn. Daher ist die Frage wie die Anleitung gemeint ist. Können Sie mir das bitte erklären? Vielen DANK!

16.01.2021 - 12:55:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Scherhorn, das Diagram ist so richtig, es wird bei 1. und 3. Reihe je 2 Maschen abgenommen (= nach 3. Reihen sind es nur noch 9 Maschen wie im Diagram gezeight), dann bei der 5. Reihen nehmen Sie 2 M ab (wie zuvor) aber jetzt werden Sie auch mal Zunehmen (= 6 Umschläge) = jetzt haben Sie wieder 13 Maschen. So wiederholen Sie die 6 Reihen. Viel Spaß beim stricken!

18.01.2021 kl. 08:22:

country flag Leanne wrote:

My pattern does not look the same. Very disappointed as I was so looking forward to making this for a friends little one.

03.01.2021 - 22:03:

country flag Doris Castro wrote:

Es un gusto saludarles me encantan sus proyectos y quiero saber si es posible comprar sus materiales.

11.10.2020 - 20:38:

DROPS Design answered:

Hola Doris. Puedes ver las tiendas con envio internacional en este línk: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=23

25.10.2020 kl. 18:35:

country flag Véronique wrote:

Bonjour, Le 15.08.2018, vous répondez à Nicole « un simple blocage va lui donner la bonne forme ». Pouvez-vous svp m’expliquer ce que veut dire blocage et la procédure ? D’avance merci. Cordialement.

12.09.2020 - 15:55:

DROPS Design answered:

Bonjour Véronique, volontiers, lavez la couverture (en suivant bien les consignes de l'étiquette - encore plus d'infos ici), et laissez sécher bien à plat, aux dimensions finales, à l'aide d'épingles si besoin. Bon tricot!

14.09.2020 kl. 08:30:

country flag Solveig wrote:

Jeg .Jeg har strikket diagrammet slik det står forklart,men sitter igjen med 18 masker ??hva har jeg gjort galt

21.07.2020 - 13:16:

DROPS Design answered:

Hej Solveig, Prøv at sætte et mærke imellem hver rapport, altså for hver gang du starter forfra i diagrammet, på denne måde er det let at se hvor diagrammet starter, også når du begynder at tage ind. God fornøjelse!

28.07.2020 kl. 15:52:

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 18-30

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.