DROPS / 98 / 21

DROPS 98-21 by DROPS Design

DROPSi lehemustriga õlasall lõngast „Alpaca“.

------------------------------------------------------
Suurus: umbes 75 x 160 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca, 50 g/167 m
200 g värv nr 6347, teksasinine

DROPSi ringvardad: 4,5 mm või 5 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 20 silmust x 26 rida parempidises koes 4,5 või 5 mm varrastega = 10 x 10 cm.
DROPSi heegelnõel: 3 mm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.3. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt ja näitavad iga rida.
1 skeemi M.2 mustrikordus (= 1 leht) = umbes 12 cm.
NB! Tühjad kohad jäetakse vahele ja jätkatakse järgmisest ruudust.

Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega. Alusta pikema serva keskkohast ja koo allääre poole.
Loo 4,5 mm või 5 mm vardale Alpaca lõngaga 7 silmust (jäta umbes 100 cm pikkune lõngajupp heegeldatud ääre jaoks).
Koo skeemi M.1 ja mõlema serva 2 ääresilmust ripskoes ja 1 keskmine silmus parempidises koes.
Pärast 1 skeemi M.1 mustrikordust on vardal 71 silmust.
Koo skeemi M.2, kuni töö pikkus on umbes 50 cm mõõdetuna keskelt – säti pärast tervet skeemi M.2 mustrikordust = 1 leht.
Nüüd koo skeemi M.3 (= skeemi M.2 kahel viimasel real on aukudega read) – tee õs mõlemasse serva ja mõlemale poole keskmist silmust igal teisel real.
Koo 12 cm skeemi M.3 järgi ja 1 skeemi M.2 mustrikordus.
Nüüd koo 4 rida ripskoes kõikidel silmustel, 3 rida parempidiseskoes ja 1 rida pr töö PH – jätka kasvatamist nagu enne mõlemal serval ja mõlemal pool keskmist silmust.
Koo silmused lõdvalt maha.

VIIMISTLEMINE
Kasuta ülesloomise lõngaotsa ja heegelda 3 ahelsilmust, tee 1 kinnissilmus keskmisesse silmusesse, 3-4 ahels, jäta vahele umbes 1 cm, 1 aassilmus järgmisesse silmusesse. Korda mõlemal pool keskmist silmust. Heegelda mööda mõlemat külje serva järgmiselt: 1 ks, *3 ahels, jäta vahele umbes 1 cm, 1 ks*, korda alates *-*.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= ph töö PP, pr töö PH
= 1 õs
= 2 pr kokku
= tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= tõsta 1 silmus pr kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 98-21) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (99)

Iris Jensen 21.05.2019 - 19:53:

Ja.. jeg har skjønt at det blir en rad med "lengre blader". Men for hver rette omgang i m3, økes det jo med 4 masker.. og det ser jo bare teit ut at det blir bare glattstrikk utfor de bladene jeg hadde når jeg startet m3.

DROPS Design 22.05.2019 kl. 08:18:

Hei Iris. Strikk hullrader over de økte maskene når du får plass til det. God fornøyelse

Iris Jensen 20.05.2019 - 19:18:

Hei. Jeg lurer litt på m3? Skal det kun glattstrikkes utenfor bladene man allerede har når man begynner der? Skal man lage nye hullrader? Nye blader?

DROPS Design 21.05.2019 kl. 14:12:

Hei Iris. Du strikker mønster etter M.3 over alle maskene (tilsvarer de siste 2 radene av M.2), og øker ved midtmasken og i sidene, på samme måte som tidligere. Dvs det strikkes hullrader oppover, med glattstrikk mellom - disse kan du se på bildet (nederst på sjalet før siste rad med bladmønster). God fornøyelse

Martha 07.02.2019 - 17:21:

Hallo ich hab ein Problem bei M3. Wäre es möglich eine kurze Hilfestellung für mehr als die 4 angegebenen R zu geben? Vielen Dank.

DROPS Design 08.02.2019 kl. 08:44:

Liebe Martha, im M.3 wiederholen Sie die Löcher von M.2 in der Höhe, dh wie zuvor die 2 Maschen kraus rechts am Anfang + am Ende der Reihe stricken, und 4 M jede 2. Reihe zunehmen wie zuvor, die Zunahmen werden glatt rechts gestrickt, bis Sie genügend Maschen für einen neuen Löchermuster haben. Viel Spaß beim stricken!

Karine 10.04.2018 - 13:40:

Bonjour, L'échantillon (et le châle) se tricotent-ils en double fil ? En effet, le modèle mentionne un échantillon de 20 mailles x 26 rangs avec les aiguilles 4.5 - 5. Les informations sur la pelote DROPS ALPAGA indiquent pour l'échantillon : aiguilles n° 2.5 - 3.5 échantillon : 23 m x 30 r. Un autre modèle (DROPS / 150 / 43 ) en 20 mailles se travaille en double fil... Merci de votre aide

DROPS Design 10.04.2018 kl. 14:59:

Bonjour Karine, le châle se tricote sur aiguilles 4,5 ou 5, ou celles adéquates pour obtenir 20 m x 26 rangs = 10 x 10 cm avec 1 seul fil, c'est-à-dire que l'on tricote volontairement en déjaugé pour que le châle soit souple. Bon tricot!

Sylviane 14.07.2017 - 14:25:

Bonjour à toute l'équipe. Merci beaucoup de m'avoir répondu 👍et de me présenter la vidéo explicative de la bordure c'est sympathique de votre part. Continuez ainsi 😉😉😉😉

Sylviane 08.07.2017 - 00:27:

Surtout ne répondez pas à ma question ci dessous !!!!! 😦

DROPS Design 10.07.2017 kl. 10:39:

Bonjour Sylviane, désolée pour la réponse tardive, la bordure au crochet se fait comme on le voit dans la vidéo ci-dessous (suivez bien les indications du châle, cette vidéo montre la méthode standard avec un nombre de mailles qui peut être différent en fonction de chaque modèle). Bon crochet!

Sylviane 29.06.2017 - 23:51:

Bonjour, est ce qu'il serait possible d'avoir une vidéo sur la bordure en crochet sur ce châle s'il vous plaît merci

Elodie 28.06.2017 - 15:34:

Bonjour, je débute en tricot et je voudrais savoir lorsque j'ai fini le diagramme M2 je fais comment ? Je recommence le diagramme M2 à partir d'où ?

Patricia 25.06.2017 - 22:57:

Bonjour, pour le diagramme M2 pourrais je avoir une vidéo plus détaillée car je sèche je ne comprends pas le procédé du châle. Merci à toute l'équipe pour le travail que vous effectuez. 👍😉

DROPS Design 26.06.2017 kl. 08:34:

Bonjour Patricia, le châle se tricote de haut en bas, à partir du milieu de l'encolure dos vers la pointe et les extrémités. En augmentant 4 m tous les 2 rangs, on va créer le triangle. M2 est ensuite la continuité de M1: 2 m point mousse, on continue les feuilles jusqu'à la m centrale, puis on continue les feuilles de l'autre côté de la m centrale, 2 m point mousse. Bon tricot!

Julia 21.05.2017 - 01:50:

Hallo, das ist ein wirklich zauberhaftes Muster und ich fand die Anleitung auch gut verständlich und leicht nachzuarbeiten. Allerdings habe ich einen Verbesserungs-Vorschlag. Es wäre vielleicht besser, die Längen-Angabe für Muster 3 nicht in Zentimetern zu machen, sondern lieber in Reihen, damit auch der Abschluss in Muster 2 in der Mitte und an den Kanten passt und schön wird. LG Julia

Jäta kommentaar mustrile DROPS 98-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.