DROPS / 214 / 43

Polished Marble by DROPS Design

DROPS Delight lõngast ülevalt alla heegeldatud nuppudega ja pitsmustriga õlasall

DROPS disain: mudel nr de-216
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Kõrgus: mõõtes mööda keskmist silmust = umbes 80 cm
Laius: mõõtes mööda ülaserva nurgast nurka = umbes 156 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
400 g värv nr 01, hall

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
22 ühekordset sammast lai ja 12 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 3,5 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 26.00€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.15. Skeem A.1 näitab alustamist.
Skeemid A.3, A.5, A.7, A.9, A.11, A.13 ja A.15 näitavad salli keskkohta. Ahelsilmustest kaar nende skeemide keskel = keskmine kaar.
Skeemid A.2, A.4, A.6, A.8, A.10, A.12 ja A.14 näitavad ühte külge. St. loe skeeme paremalt vasakule kuni keskkohani, tee keskkoht, siis loe sama rida tagasi vasakult paremale ülejäänud rea tegemiseks.

HEEGELDAMISE INFO:
Asenda rea alguses esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega.
Asenda rea alguses esimene kahekordne sammas 4 ahelsilmusega.

AHELSILMUSED:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 silmus lai.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE:
Heegeldatakse edasi-tagasi ülevalt alla. Loe MUSTER.

ÕLASALL:
Võta 3,5 mm heegelnõel ja Delight lõng. Loe HEEGELDAMISE INFOT ja AHELSILMUSED üleval.
Heegelda skeemi A.1. Kui skeem A.1 on tehtud, on 11 silmust mõlemal pool keskmist osa (= 22 silmust + keskmine osa). JÄLGI HEEGELDAMISE TIHEDUST!

Heegelda skeeme A.2 ja A.3 töö pahemalt poolt järgmiselt:
tee skeemi A.2a esimesse ühekordsesse sambasse, skeemi A.2b järgmisesse 14 silmusesse, skeem A.2c, skeemi A.3 keskmisel osal, skeemi A.2c, skeemi A.2b järgmisesse 14 silmusesse, lõpus tee skeemi A.2a viimasesse sambasse.
Kui skeemid A.2 ja A.3 on tehtud vertikaalselt, on 37 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist osa (= 74 ühekordset sammast + keskmine osa).

Heegelda skeeme A.4 ja A.5 töö pahemalt poolt järgmiselt:
tee skeemi A.4a esimesse ühekordsesse sambasse, skeemi A.4b järgmisesse 36 silmusesse (= 3 mustrikordust 12 silmusega), skeem A.4c, skeemi A.5 keskmisel osal, skeemi A.4c, skeemi A.4b järgmisesse 36 silmusesse (= 3 mustrikordust 12 silmusega), lõpus tee skeemi A.4a viimasesse sambasse.
Kui skeemid A.4 ja A.5 on tehtud vertikaalselt, on 71 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist osa (= 142 ühekordset sammast + keskmine osa).

Heegelda skeeme A.6 ja A.7 töö pahemalt poolt järgmiselt:
tee skeemi A.6a esimesse ühekordsesse sambasse, skeemi A.6b järgmisesse 70 silmusesse (= 5 mustrikordust 14 silmusega), skeem A.6c, skeemi A.7 keskmisel osal, skeemi A.6c, skeemi A.6b järgmisesse 70 silmusesse (= 5 mustrikordust 14 silmusega), lõpus tee skeemi A.6a viimasesse sambasse.

Kui skeemid A.6 ja A.7 on tehtud vertikaalselt, on 28 ahelsilmustest kaart mõlemal pool keskmist osa (= 56 ahelsilmustest kaart + keskmine osa).

Heegelda skeeme A.8 ja A.9 töö paremalt poolt järgmiselt:
skeemi A.8a esimesse kahekordsesse sambasse, skeemi A.8b järgmisesse 28 ahelsilmustest kaarde (= 7 mustrikordust 4 ahelsilmustest kaarega), skeemi A.8c, skeemi A.9 keskmisel osal, skeemi A.8c, skeemi A.8b järgmisesse 28 ahelsilmustest kaarde (= 7 mustrikordust 4 ahelsilmustest kaarega), lõpus tee skeemi A.8a viimasesse kahekordsesse sambasse. Kui skeemid A.8 ja A.9 on tehtud vertikaalselt, on 37 ahelsilmustest kaart mõlemal pool keskmist osa (= 74 ahelsilmustest kaart + keskmine osa).

Heegelda skeeme A.10 ja A.11 töö pahemalt poolt järgmiselt:
skeemi A.10a esimesse sambasse, skeemi A.10b järgmisesse 36 ahelsilmustest kaarde (= 9 mustrikordust 4 ahelsilmustest kaarega), skeemi A.10c järgmisesse kaarde, skeemi A.11 keskmisel osal, skeemi A.10c järgmisesse kaarde, skeemi A.10b järgmisesse 36 ahelsilmustest kaarde (= 9 mustrikordust 4 ahelsilmustest kaarega), lõpus tee skeemi A.10a viimasesse sambasse. Kui skeemid A.10 ja A.11 on tehtud vertikaalselt, on 155 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist osa (= 310 ühekordset sammast + keskmine osa).

Heegelda skeeme A.12 ja A.13 töö pahemalt poolt järgmiselt:
tee skeemi A.12a esimesse ühekordsesse sambasse, skeemi A.12b järgmisesse 154 silmusesse (= 11 mustrikordust 14 silmusega), skeem A.12c, skeemi A.13 keskmisel osal, skeemi A.12c, skeemi A.12b järgmisesse 154 silmusesse (= 11 mustrikordust 14 silmusega), lõpus tee skeemi A.12a viimasesse sambasse.
Kui skeemid A.12 ja A.13 on tehtud vertikaalselt, on 198 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist osa (= 396 ühekordset sammast + keskmine osa).

Heegelda skeeme A.14 ja A.15 töö pahemalt poolt järgmiselt:
tee skeemi A.14a esimesse 8 sambasse, skeemi A.14b järgmisesse 182 silmusesse (= 13 mustrikordust 14 silmusega), skeem A.14c järgmisesse 8 sambasse, skeemi A.15 keskmisel osal, skeemi A.14c järgmisesse 8 sambasse, skeemi A.14b järgmisesse 182 silmusesse (= 13 mustrikordust 14 silmusega), lõpus tee skeemi A.14a viimasesse 8 sambasse.
Kui skeemid A.14 ja A.15 on tehtud vertikaalselt, on 219 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist osa (= 438 ühekordset sammast + keskmine osa). Katkesta ja kinnita lõng.
Õlasalli kõrgus on umbes 80 cm mööda keskmist silmust.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 14.10.2020
Parandus: 2 ahelsilmuse tingmärk on parandatud skeemidel A.11 ja A.8c.

Skeem

= alusta siit: tee 4 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse - vt. täpp ringil, siis heegelda noole suunas
= see rida on juba tehtud, alusta järgmise reaga
= alusta skeemi siit (= skeemi 1. rida)
= kahekordne sammas silmusesse
= ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= ühekordne sammas silmusesse
= 2 ahelsilmust - tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 silmus lai
= 3 ahelsilmust
= 5 ahelsilmust
= 6 ahelsilmust
= 1 kinnissilmus silmusesse
= kinnissilmus ümber ahelsilmustest kaare
= NUPP: heegelda ümber ahelsilmustest kaare: 1 aassilmus, 4 kahekordset sammast aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet, 1 aassilmus, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 7 aasa heegelnõelal
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 214-43) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

Scotjane 04.10.2020 - 09:43:

400g = £9.20 can't possibly be correct. 8 x 50g balls at £2.30 = £18.40.

DROPS Design 05.10.2020 kl. 10:33:

Dear Scotjane, thanks for your feedback, amount of yarn/price will be adjusted. Happy crocheting!

Cloe Moins 25.08.2020 - 13:33:

On the last row of block 8, there are two little curved lines joining the last double crochet in 8c to the treble crochet in 9. I interpreted these as meaning a chain three, making a chain six total. But the next row, that is the first row of block 10, has the last treble crochet In 10c joined directly to the treble in 11, so the six chain group has nothing crocheted into it and just hangs out. So what should these little lines be? Thanks!

DROPS Design 25.08.2020 kl. 13:44:

Dear Mrs Moins, the last sts in A.8C might be 2 chains (this will be checked by design team since symbols are missing in the diagram key), ie A.C finishes with 1 dc, 2 chains before A.9 - then on next row, work A.10c = 2 chains over the 2 chains from A.8c. (A.10b finishes with 3 treble in the last ch-space of A.8c). Happy crocheting!

Claudine Lévesque 22.08.2020 - 15:13:

Bonjour, pour le A4a, je sais que je dois commencer à la 2e ligne. Mais il n’y a qu’un demi cercle (3 mailles en l’air). Après, c’est le A4b. Je ne comprends pas. Il y a 12 brides au A2a, à la dernière ligne. Et un seul demi cercle au A4a. Je dois comprendre quoi? Ce sera le même problème au A4c. Cela fait 2 jours que je ne pense qu’à ça. Pouvez-vous m’aider?

DROPS Design 24.08.2020 kl. 08:17:

Bonjour Mme Lévesque, au 1er rang, vous crochetez: A.4a (= 1 double-bride, 3 mailles en l'air), puis A.4b (= 3 mailles en l'air (= vous avez bien un arceau de 6 mailles en l'air), 1 maille serrée dans la bride, *6 mailles en l'air, sautez 1 bride, 1 maille serrée dans la bride suivante*, répétez de *-*) terminez par 3 mailles en l'air, sautez la dernière bride, A.4c = 3 mailles en l'air (vous avez ainsi un arceau de 6 mailles en l'air), puis A.5 (= 1 bride, 5 mailles en l'air, 1 bride). Bon crochet!

Claudine Lévesque 19.08.2020 - 23:13:

J’ai de la misère à comprendre la partie A.4 et A.5. A.4 c’est 3 mailles en l’air. A.5 = 3 motifs de 12 brides. Ça veut dire quoi? Le plan est difficile à suivre rendu à A.4a. Il y a un seul arceau qui veut dire 3 mailles en l’air. Je ne comprends pas. Merci de votre aide.

DROPS Design 20.08.2020 kl. 10:07:

Bonjour Mme Lévesque, crochetez A.4 comme vous l'avez fait pour A.2 = commencez par A.4a, répétez A.4b et terminez par A.4c, crochetez A.5 au-dessus de A.3 et crochetez ensuite A.4c, répétez A.4b et terminez par A.4a = les diagrammes se lisent en commençant au 2ème rang = celui après celui avec l'étoile, celui avec l'étoile montre les mailles du rang précédent pour savoir comment crocheter le 1er rang de A.4/A.5. Bon crochet!

Cleo Moins 17.08.2020 - 22:41:

I found that, for me, the first section A1 has a better shape if you make the starting ring, then crochet nine trebles into it, forming a half circle, then make the eighteen trebles of the ‘first’ row, with two into each of the nine. The ring was too crowded with all eighteen straight into it.

Gina Rice 05.06.2020 - 23:29:

Absolutely gorgeous 💖

Synnøve Mollerup Vestlund 04.06.2020 - 15:29:

Lekkert! Og anvendelig til så mye.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 214-43

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.