DROPS / 214 / 41

Thoughts of Ireland by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPS disain: mudel nr z-912
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Kõrgus keskel: umbes 59 cm, laius ülaserval: u 148 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagrupp A)
250 g värv nr 7233, oliiv

HEEGELTIHEDUS:
22 ühekordset sammast lai ja 12 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 3,5 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 18.25€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.6.
Skeemid A.5a ja A.6a näitavad rea algust. NB! Alusta järgmist rida skeemil eelmise kohalt, isegi kui tegelikult alustad uue rea heegeldamist õlasalli teisel küljel.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK - KOKKUVÕTE:
Tehakse ülevalt alla ja edasi-tagasi.

ÕLARÄTT:
Tee 5 ahelsilmust 3,5 mm heegelnõelaga ja Alpaca lõngaga. Vaata skeemi A.1.
Kui skeem on tehtud 1 kord, jätka skeemidega A.2a, A.2b ja A.2c.
Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 17 ahelsilmustest kaart. Töö kõrgus on 8 cm ahelsilmustest ringist õlasalli alguses. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Nüüd heegelda mustrit töö paremal pool järgmiselt: skeemi A.3a ümber esimese ahelsilmustest kaare, skeemi A.3b ümber iga järgmise 7 ahelsilmustest kaare, skeemi A.3c ümber järgmise ahelsilmustest kaare (= rea keskmine kaar), tee skeemi A.3b ümber iga järgmise 7 ahelsilmustest kaare, skeemi A.3d ümber viimase ahelsilmustest kaare.
Kui skeemid A.3a kuni A.3d on tehtud vertikaalselt, korda viimaseid 4 rida skeemidel veel 3 korda. Töö pikkus on umbes 37 cm algusest, mõõtes keskelt alla.

Nüüd heegelda rida ahelsilmustest kaari töö pahemal pool järgmiselt: tee skeem A.4d skeemi A.3d kohale, skeemi A.4c skeemi A.3c kohale, skeemi A.4b skeemi A.3b kohale, skeemi A.4a skeemi A.3a kohale. Real on 84 ahelsilmustest kaart.
Paigalda 12 silmusemärkijat kasvatamiste jaoks järgmiselt: 1. silmusemärkija ühekordsesse sambasse pärast 4 ahelsilmustest kaart, * jäta vahele 7 ahelsilmustest kaart ja paigalda järgmine silmusemärkija järgmisesse ühekordsesse sambasse *, korda * kuni * kokku 11 korda, reale jääb 3 ahelsilmustest kaart.

Siis heegelda skeemi A.5b (skeem A.5a näitab ridade algust), SAMAL AJAL kasvata noolega ridadel ühtlaste vahedega järgmiselt::
1. NOOL: kasvata 2 kinnissilmust mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes 1 lisa kinnissilmuse ümber iga 2 ahelsilmustest kaare enne ja pärast silmusemärkijaid (= 48 silmust kasvatatud) = 300 kinnissilmust.
2. NOOL: kasvata 1 kinnissilmus mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes 2 kinnissilmust silmusesse (= 24 silmust kasvatatud) = 324 kinnissilmust.
3. NOOL: kasvata 1 kinnissilmus mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes 2 ühekordset sammast silmusesse (= 24 silmust kasvatatud) = 348 ühekordset sammast.
4. NOOL: kasvata 2 ühekordset sammast mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes 1 lisa ühekordse samba ümber iga 2 ahelsilmustest kaare enne ja pärast silmusemärkijaid (= 48 silmust kasvatatud) = 396 ühekordset sammast.
Heegelda ülejäänud read skeemidel. Töö pikkus on umbes 51 cm algusest, mõõtes keskelt alla. Real on nüüd 66 lehvikut (= 33 mustrikordust skeemi A.5b).

Murra skeemide A.5a/A.5b viimane rida tagasi, töö paremad pooled vastamisi ja heegelda töö pahemal pool ümber musta ruuduga rea skeemil A.5b järgmiselt (= rida kus on: 1 poolsammas, 3 ahelsilmustest kaart jne): heegelda skeemi A.6b esimene rida nii (skeem A.6a näitab ridade algust ja lõppu): 4 ahelsilmust, 1 kinnissilmus ümber esimese poolsamba, tee (3 ahelsilmust, 1 kinnissilmus ümber järgmise poolsamba), heegelda nii tervel real; SAMAL AJAL kasvata 2 ahelsilmustest kaart mõlemal pool silmusemärkijat, tehes 1 lisa ahelsilmustest kaare mõlemal pool 2 ahelsilmustest kaart enne ja pärast iga silmusemärkijat (= 48 ahelsilmustest kaart kasvatatud) = 180 ahelsilmustest kaart.
Jätka edasi-tagasi heegeldades skeeme A.6a ja A.6b, kuni terve skeem on tehtud vertikaalselt, lõpus tee 1 ühekordne sammas ääresilmusesse. Kui terve skeem A.6a ja A.6b on tehtud vertikaalselt, on real 90 lehvikut. Töö pikkus on umbes 59 cm algusest, mõõtes keskelt alla. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= Alusta siit! Tee 5 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse; must täpp on ringi alguses, jätka suunaga vasakule
= 1 ahelsilmus
= 3 ahelsilmust
= 1 kinnissilmus ümber ahelsilmustest ringi/ kaare/ ahelsilmuse
= töö paremal pool: 1 kinnissilmus läbi tagumise aasa; töö paremal pool: 1 kinnissilmus läbi eesmise aasa
= 1 poolsammas ümber ahelsilmustest kaare
= 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ahelsilmustest kaare
= töö paremal pool: 1 ühekordne sammas läbi tagumise aasa; töö pahemal pool: 1 ühekordne sammas läbi eesmise aasa
= 1 kahekordne sammas ümber ahelsilmuse/ahelsilmustest kaare
= nupp ümber ahelsilmustest kaare: tee 1 ühekordne sammas aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee samamoodi 3 kahekordset sammast ja 1 ühekordne sammas ümber sama ahelsilmustest kaare, siis võta lõngakeerd ja tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= kasvata, tehes 2 ahelsilmustest kaart ümber selle ahelsilmustest kaare, nagu näidatud skeemil
= alusta selle reaga (eelmine rida on juba tehtud - skeemidel A.2, A.3 ja A.5)
= alusta selle reaga (eelmine rida on juba tehtud - skeemidel A.2, A.3 ja A.5)
= tee rea alguses 3 ahelsilmust, rea lõpus tee 1 ühekordne sammas viimasesse silmusesse
= tee rea alguses 1 ahelsilmust, rea lõpus tee 1 kinnissilmus viimasesse silmusesse
= tee rea alguses 4 ahelsilmust, rea lõpus tee 1 kahekordne sammas viimasesse silmusesse
= tee rea alguses 2 ahelsilmust
= heegelda skeeme A.6a ja A.6b ümber selle rea - loe juhendist
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 214-41) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (4)

Andreina Dell'Acqua 08.11.2020 - 04:30:

Bello questo scialle peccato le spiegazioni siano di non facile comprensione. Con diagrammi interi e non spezzettati sarebbe tutto più chiaro anche perché le spiegazioni a parole non aiutano per niente.

Diane Conroy 25.10.2020 - 18:11:

Lovely shawl and I do have one on the hook... BUT 3 out of 4 of your modeled photos are from the wrong side of the shawl? Really doesn’t help me figure out how, why or what to do when folding down that last row on chart A5b…\r\n\r\nAlso, why is there no A5c or A6c chart to show how to end the rows? Your crochet patterns are confusing enough to begin with but this doesn’t help me at all.

Guadalupe Álvarez Rodríguez 21.10.2020 - 18:38:

Muchas gracias, Dios le dé muchas bendiciones

Lois Ware 21.10.2020 - 17:55:

Very pretty

Jäta kommentaar mustrile DROPS 214-41

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.