DROPS / 200 / 21

Slice of Summer by DROPS Design

DROPS Safran lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga, nuppudega ja triipudega õlarätik

  • Slice of Summer / DROPS 200-21 - DROPS Safran lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga, nuppudega ja triipudega õlarätik
  • Slice of Summer / DROPS 200-21 - DROPS Safran lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga, nuppudega ja triipudega õlarätik
  • Slice of Summer / DROPS 200-21 - DROPS Safran lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga, nuppudega ja triipudega õlarätik
DROPS disain: mudel nr e-296
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
SUURUS:
Mõõdud: laius ülaserval: umbes 150 cm, kõrgus keskel: umbes 70 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS SAFRAN, 50 g/160 m (kuulub lõngagruppi A)
150 g värv nr 11, tugev kollane
100 g värv nr 18, naturaalvalge
100 g värv nr 10, kollane

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
22 ühekordset sammast lai ja 12 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 3,5 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 13.95€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.13. Skeem A.1 näitab tervet õlasalli algust.
Skeemid A.3, A.5, A.7, A.9, A.11 ja A.13 näitavad õlasalli keskkohta. Ahelsilmustest kaar nende skeemide keskel = õlasalli keskkoht.
Skeemid A.2, A.4, A.6, A.8, A.10 ja A.12 näitavad poolt õlasalli. St. esimesel real loe skeeme paremalt vasakule, siis tee salli keskkoht, siis loe skeemi vasakult paremale teise poole tegemiseks.

TRIIBUD
Vaata numbrit skeemidel.
1 = naturaalvalge
2 = kollane
3 = tugev kollane

HEEGELDAMISE INFO
Asenda rea esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega.
Asenda rea esimene kahekordne sammas 4 ahelsilmusega.

VÄRVIVAHETUS (edasi-tagasi heegeldades)
Vaheta värvi järgmiselt: heegelda viimane ühekordne sammas/ kahekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, võta järgmine värv ja tee lõnga läbitõmme uue värviga, siis heegelda järgmine ühekordne sammas/ kahekordne sammas uue värviga.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK – KOKKUVÕTE
Heegeldatakse edasi-tagasi, ülevalt alla. Loe MUSTER ja TRIIBUD üleval.

ÕLARÄTIK
Heegelda skeeme A.1 kuni A.12 – loe HEEGELDAMISE INFOT ja VÄRVIVAHETUST, järgmiselt.

SKEEM A.1:
Tee 4 ahelsilmust 3,5 mm heegelnõelaga ja Safran lõngaga, ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Jätka edasi-tagasi heegeldades skeemi A.1 järgi. Kui skeem A.1 on tehtud, on 11 silmust mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 22 silmust + keskmine ahelsilmustest kaar). JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!

SKEEMID A.2 ja A.3:
1. RIDA (= töö pahem pool):
tee skeemi A.2a esimesel sambal, skeemi A.2b järgmised 10 silmust, tee skeemi A.2c, siis skeemi A.3 keskmise ahelsilmustest kaare ümber, tee skeemi A.2c, skeemi A.2b järgmised 10 silmust ja lõpus tee A.2a viimasel sambal.
Kui terve skeem A.2 ja A.3 on tehtud vertikaalselt, on 37 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 74 ühekordset sammast + keskmine ahelsilmustest kaar).

SKEEMID A.4 ja A.5:
1. RIDA (= töö pahem pool):
tee skeemi A.4a esimesel sambal, skeemi A.4b järgmised 36 silmust (= 3 korda laiuses), tee skeemi A.4c, siis skeemi A.5 keskmise ahelsilmustest kaare ümber, tee skeemi A.4c, skeemi A.4b järgmised 36 silmust ja lõpus tee A.4a viimasel sambal.
Kui terve skeem A.4 ja A.5 on tehtud vertikaalselt, on 71 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 142 ühekordset sammast + keskmine ahelsilmustest kaar).

SKEEMID A.6 ja A.7:
1. RIDA (= töö pahem pool):
tee skeemi A.6a esimesel sambal, skeemi A.6b järgmised 70 silmust (= 5 korda laiuses), tee skeemi A.6c, siis skeemi A.7 keskmise ahelsilmustest kaare ümber, tee skeemi A.6c, skeemi A.6b järgmised 70 silmust (= 5 korda laiuses) ja lõpus tee A.6a viimasel sambal.
Kui terve skeem A.6 ja A.7 on tehtud vertikaalselt, on 28 ahelsilmustest kaart mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 56 kaart + keskmine ahelsilmustest kaar).

SKEEMID A.8 ja A.9:
1. RIDA (= töö parem pool):
tee skeemi A.8a esimesel sambal, skeemi A.8b järgmisel 28 ahelsilmustest kaarel (= 7 korda laiuses), tee skeemi A.8c, siis skeemi A.9 keskmise ahelsilmustest kaare ümber, tee skeemi A.8c, skeemi A.8b järgmisel 28 ahelsilmustest kaarel ja lõpus tee A.8a viimasel sambal. Kui terve skeem A.8 ja A.9 on tehtud vertikaalselt, on 37 ahelsilmustest kaart mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 74 kaart + keskmine ahelsilmustest kaar).

SKEEMID A.10 ja A.11:
1. RIDA (= töö pahem pool):
tee skeemi A.10a esimesel sambal, skeemi A.10b järgmisel 36 ahelsilmustest kaarel (= 9 korda laiuses), tee skeemi A.10c, siis skeemi A.11 keskmise ahelsilmustest kaare ümber, tee skeemi A.10c, skeemi A.10b järgmisel 36 ahelsilmustest kaarel (= 9 korda laiuses), lõpus tee A.10a viimasel sambal.
Kui terve skeem A.10 ja A.11 on tehtud vertikaalselt, on 155 ühekordset sammast mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 310 ühekordset sammast + keskmine ahelsilmustest kaar).

SKEEMID A.12 ja A.13:
1. RIDA (= töö pahem pool):
tee skeemi A.12a esimesel sambal, skeemi A.12b järgmised 154 silmust (= 11 korda laiuses), tee skeemi A.12c, siis skeemi A.13 keskmise ahelsilmustest kaare ümber, tee skeemi A.12c, skeemi A.12b järgmised 154 silmust (= 11 korda laiuses) ja lõpus tee A.12a viimasel sambal.
Kui terve skeem A.12 ja A.13 on tehtud vertikaalselt, on 54 ahelsilmustest kaart mõlemal pool keskmist ahelsilmustest kaart (= kokku 108 kaart + keskmine ahelsilmustest kaar). Katkesta ja kinnita lõng.
Rätiku pikkus on umbes 70 cm mõõtes mööda keskkohta.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 23.04.2021
Muudetud skeemi A.6b. 1 kinnissilmus eemaldatud 1. real.

Skeem

symbols = alusta siit - see ahelsilmustest ring (= 4 ahelsilmust + 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse) on kirjeldatud juhendis. Jätka noole juurest.
symbols = alusta skeemi siit (= 1. rida skeemil)
symbols = kahekordne sammas silmusesse
symbols = ühekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare/ ahelsilmustest ringi
symbols = ühekordne sammas silmusesse
symbols = 1 ahelsilmus
symbols = 3 ahelsilmust
symbols = 5 ahelsilmust
symbols = 6 ahelsilmust
symbols = 1 kinnissilmus silmusesse
symbols = kinnissilmus ümber ahelsilmustest kaare
symbols = NUPP: heegelda ümber ahelsilmustest kaare 4 sammast kokku: 1 aassilmus, 4 kahekordset sammast, aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet, 1 aassilmus, lõpuks võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 7 silmuse heegelnõelal
symbols = see rida on juba tehtud, alusta järgmist rida (st. noole juurest)
symbols = number näitab värvi: 1 = naturaalvalge, 2 = kollane, 3 = tugev kollane
diagram
diagram
diagram
diagram
diagram
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 200-21) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (21)

country flag Lynda Hoekstra 01.04.2021 - 10:07:

Er staan geen foto’s, werktekening, symbolen van de steken etc. Overal staan lege hokjes, met het woord foto/symbool erin. Werkt de website alleen op een desktop misschien?

country flag Slice OF Summer 13.03.2021 - 14:13:

Mitä tässä ohjeissa tarkoitta mallikerta.

country flag Karen 09.12.2020 - 05:16:

No comprendo la explicación del punto mota. ¿los puntos bajísimos se enganchan a una cadena o al arco?

user icon DROPS Design 09.12.2020 kl. 09:06:

Hola Karen, tienes que trabajar alrededor del arco abajo. La explicación del punto mota encontreras AQUI. Buen trabajo!

country flag نعمه بوقس 08.12.2020 - 16:31:

شكرا ... هل يترسل الباترون بعد شراء الصوف

country flag GHISLAINE - 92 17.09.2020 - 18:40:

Bonjour, J'ai réalisé ce modèle jusqu'au diagramme A.5.J'ai bien mes 71 brides. Et là je suis bloquée !! Je ne comprends pas le démarrage du diagramme A.6a à A.6c. Je comprends qu'il faut 1 DB sur la 1ère B du rg précédent, après c'est confus. Y a t-il des ml à faire et si oui combien ? Où se fait la 1ère MS que l'on voit avant le début de A.6.b ? Il manque peut-être qq chose. Dans l'attente de votre réponse. Cordialement.

user icon DROPS Design 18.09.2020 kl. 08:16:

Bonjour Ghislaine - 92, remplacez la 1ère double-bride par 4 ml (cf INFO CROCHET) ( au 1er rang de A.6a, vous crochetez simplement 4 ml) puis vous répétez A.6b: (1 ms dans la b suivante, 6 ml, sautez 2 ml), répétez de *à* et crochetez A.7 dans l'arceau de A.5 - crochetez ensuite l'autre côté en miroir du 1er et terminez par 1 double-bride (= A.6a). Bon crochet!

country flag Wagrez 29.06.2020 - 10:28:

Je voudrais savoir a quoi correspont les chiffres sur le cote du diagramme ex 3 faut il faire 3 fois le dessin

user icon DROPS Design 29.06.2020 kl. 14:00:

Bonjour Mme Wagrez, chaque chiffre correspond à la couleur de la rayure - cf dernier symbole de la légende. Bon crochet!

country flag Magdalena 04.06.2020 - 19:06:

Mam problem na samym początku, po zrobieniu 18 słupków w początkowy pierścień wychodzi bardziej kształt serca niż typowego trójkąta, jak na chustę przystało. Robię coś źle? Czy później samo się to zmieni. Po 3 rzędach nadal wygląda jak serce.

user icon DROPS Design 04.06.2020 kl. 19:28:

Witaj Magdaleno, wszystko jest ok, później się wyrówna. Powodzenia!

country flag Natasja 22.05.2020 - 00:05:

Hoi hoi, Net als Judith kom ik echt met geen mogelijkheid op 20 boogjes, ik blijf op 18 uitkomen. Ik volg letterlijk de diagram, maar ik kom niet uit *zucht* Ik geef niet gauw op, maar ik vrees dat ik dit project echt niet af ga maken. Wat een *peep* patroon ;-) De meest moeilijke projecten haak ik zo uit mijn naalden, maar deze pfff nee drama! Erg jammer, want de shawl zelf is echt heel mooi :)

user icon DROPS Design 18.11.2020 kl. 23:56:

Dag Natasja,

Voordat je aan A.6 begint heb je 71 stokjes aan één kant. In het eerste stokje haak je A.6a, in de volgende 70 stokjes haak je 5 herhalingen van A.6b. In A.6 b zitten 4 boogjes van 6 lossen. Als je deze 5 keer hebt herhaald zit je op 20 boogjes.

country flag M Graves 15.04.2020 - 15:26:

I\'m starting A.4a, when I get to A.5, I\'m confused. In the first row, do I do 2 DC with a chain 5 between into the chain 3 of the previous row? Again in A.5, second row, do I just do chain 5 into the previous row\'s chain 5? In the third row, do 2 DC, with ch 5 into previous row\'s chain 5? Then, in the 4th row just chain 5 into the chain 5 of the previous row? Then, on the second and 4th row, do I do another chain 5 into the same chain 5 to do the other side past A.5?

user icon DROPS Design 15.04.2020 kl. 16:53:

Dear Mrs Graves, on first row in A.5 you crochet 1 dc, 5 ch, 1 dc around the 3-ch-space from last row in A.3, on 2nd row you will work 5 chains over (dc,5ch,dc), and continue like this, with alternately (1dc, 5 ch, 1 dc in the ch-space from previous row) and 5 ch over (1 dc, 5 ch, 1 dc). Happy crocheting!

country flag Sabine Moriamé 15.03.2020 - 11:49:

Comment faire pour recevoir les pelotes en Belgique ????

user icon DROPS Design 16.03.2020 kl. 10:02:

Bonjour Mme Moriamé, vous trouverez ici les magasins en Belgique ou qui livrent en Belgique. Bon crochet!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 200-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.