DROPS Extra / 0-1433

Tip Toe Santa by DROPS Design

DROPS Karisma lõngast kootud Norra mustriga sokid jõuludeks suurustele 35 kuni 43

DROPS disain: mudel nr u-877
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUS:
35/37 – 38/40 – 41/43
Talla pikkus: umbes 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus kannast: umbes 12 - 12 - 12 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
100-100-100 g värv nr 21, keskmine hall
100-100-100 g värv nr 01, naturaalvalge
50-50-50 g värv nr 18, punane

KOETIHEDUS:
23 silmust lai ja 32 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 3 mm – parempidise koe tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.50€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

KIRJELDUS

-------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.5. Vaata sobivat suurust skeemil A.3 ja A.4.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (töö paremal pool): koo, kuni jääb 7-8-7 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
2. RIDA (töö pahemal pool): koo pahempidi, kuni jääb 7-8-7 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
3. RIDA (töö paremal pool): koo, kuni jääb 6-7-6 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
4. RIDA (töö pahemal pool): koo pahempidi, kuni jääb 6-7-6 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes iga kord rea lõppu ühe silmuse vähem, kuni reale jääb 13-11-11 silmust.
KAHANDAMISE NIPP (varbaosas)
Kahanda 1 silmus mõlemal pool 3 keskmist silmust skeemil A.2 järgmiselt: koo kuni jääb 1 silmus enne skeemi A.2, koo 2 kokku keskmise halli lõngaga, koo 3 keskmist silmust skeemil A.2 nagu enne, koo järgmised 2 silmust keerdsilmustena kokku keskmise halli lõngaga (= 2 silmust kahandatud).
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SOKID - KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt sukavarrastega ülevalt alla.

SOKK
Loo 56-60-64 silmust 3 mm sukavarrastele punase lõngaga. Koo 8 ringi parempidises koes.
Siis koo augurida (= murdeserv) järgmiselt: * koo 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus *, korda * kuni * ringi lõpuni.
Koo keskmise halli lõngaga ringselt skeemi A.1 (= 14-15-16 mustrikordust 4 silmusega). Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt (kõrguses), on töö pikkus umbes 6 cm loomise reast.
Järgmine ring: koo skeemi A.2 (= 5 silmust), skeemi A.3 (= 23-25-27 silmust), A.2 (= 5 silmust) ja skeemi A.4 (= 23-25-27 silmust). Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui jääb teha skeemi A.4 viimane ring, kahanda 2 silmust ühtlaste vahedega järgmisel 23-25-27 silmusel skeemil A.4 (koo ülejäänud silmused nagu enne ilma kahandamisteta) = 54-58-62 silmust, töö pikkus on umbes 15 cm loomise reast.

Tõsta skeemide A.2 + A.3 + A.2 silmused abilõngale (= 33-35-37 silmust jalapealsel).
Nüüd on varrastel 21-23-25 silmust kannal. Loo 1 uus silmus rea alguses halli lõngaga ja koo skeemi A.5a esimesel 20-22-24 silmusel kannal, koo skeemi A.5b (= 1 silmus), loo 1 uus silmus rea lõpus halli lõngaga – uued silmused on ääresilmused ja kootakse halli lõngaga. Jätka skeeme A.5a/A.5b edasi-tagasi 23-25-27 silmusel.
Kui kanda on kootud 5,5-6-6 cm, paigalda 1 silmusemärkija rea keskele. Tee KANNA KAHANDUSED - vaata ülevalt (samal ajal jätka skeemi A.5).

Pärast kanna kahandusi koo järgmine ring nii: jätka skeemi A.5 kanna 13-15-15 silmusel nagu enne, korja ja koo 11-13-14 silmust kanna küljelt, koo skeem A.2 + A.3 + A.2 jalapealse 33-35-37 silmusel abilõngalt, korja ja koo 11-13-14 silmust kanna teiselt küljelt = 68-72-76 silmust on ringil. Jätka niimoodi mustriga, tehes skeemi A.5 talla all, skeemi A.3 jala peal ja skeemi A.2 mõlemal küljel.
SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel järgmiselt: koo 2 parempidi kokku halliga enne jalapealse 31-33-35 silmust, ning koo 2 parempidi keerdsilmustena kokku halliga pärast jalapealse silmuseid. Kahanda nii igal teisel ringil kokku 6 korda = 56-60-64 silmust.
Jätka kudumist, kuni töö pikkus on 17-19-22 cm silmusemärkijast kannal (umbes 5 cm jääb lõpuni, proovi sokki jalga ja koo vajaliku pikkuseni).

Siis koo nii: jätka skeeme A.5a/A.5b talla all, skeemi A.2 küljel, skeemi A.5a 22-24-26 silmusel jala peal, skeemi A.5b (= 1 silmus), jätka skeemi A.2 küljel ja tee skeemi A.5a ülejäänud silmustel talla all.
Kui töö kõrgus on 18-20-23 cm kannast, kahanda mõlemal küljel, mõlemal pool skeemi A.2 keskmist 3 silmust – loe KAHANDAMISE NIPPI = 4 silmust kahandatud. Kahanda nii igal ringil kokku 10-11-12 korda = 16 silmust.
Nüüd koo järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku = 8 silmust. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

VIIMISTLUS
Murra äär tagasi murdeservast töö pahemale poole ja kinnita väikeste pistetega - jälgi, et õmblus ei jääks kiskuma.

Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

= parempidi silmus naturaalvalgega
= parempidi silmus keskmise halligaVajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1433) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Yvonne 03.09.2020 - 09:43:

Hallo, ich bin etwas unsicher Chart A 4 hört ja früher auf als A3, strickt man dann A4 wieder von unten nach oben und was ist mit den 2 letzten Reihen bei A3 werden die dann nur über die Hälfte gestrickt😕 Herzliche Grüße

DROPS Design 03.09.2020 kl. 09:48:

Liebe Yvonne, haben Sie die Antwort unten gesehen? Könnte Sie Ihnen helfen?

Yvonne 03.09.2020 - 09:13:

Hallo, ich bin etwas unsicher Chart A 4 hört ja früher auf als A3, strickt man dann A4 wieder von unten nach oben und was ist mit den 2 letzten Reihen bei A3 werden die dann nur über die Hälfte gestrickt😕 Herzliche Grüße

DROPS Design 03.09.2020 kl. 09:24:

Liebe Yvonne, die Runden sind so gestrickt: A.2, A.3, A.2, A.4. Wenn A.3 einmal in der Höhe gestrickt wird, dann wiederholen Sie das Diagram von der 1. Reihe ab = die 1. Reihe von 2. Rapport A.3 in der Höhe wird bei der selben Runde als 9. Reihe in A.4 gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Agneta Marklund 24.02.2020 - 15:36:

När alla varv på A3 är stickade (på skaftet), börjar man om då?

DROPS Design 24.02.2020 kl. 16:33:

Hej Agneta, ja du stickar A.3 tills arb mäter 15 cm, fortsätt enligt mönstret. Lycka till :)

A Ellis 18.09.2019 - 15:27:

Decreases on each side of middle 33 stitches. Are these 25 A3 stitches plus 8 A2 stitches?

DROPS Design 18.09.2019 kl. 15:44:

Dear Mrs Ellis, right you slipped 4 sts A.2 + 25 sts A.3 + 4 sts A.2 = 33 sts for mid upper foot. Happy knitting!

A Ellis 17.09.2019 - 13:53:

I don’t understand what is meant by the middle 33 stitches for decrease on top

DROPS Design 25.09.2019 kl. 11:47:

Hello! This means you have to decrease on each side of the sock. Happy knitting!

Irene O 14.09.2019 - 12:27:

Takk for nydelig mønster, flott oppskrift. Alle som så meg strikke sokkene (3. par nå) beundret mønsteret!

Bittelina 09.12.2018 - 13:24:

Jeg har nå gjort hælfellinga som det står i mønstret med utgangspunkt i de 27 maskene på den største størrelsen. Da gjenstår det på pinnen 15 masker og ikke 11, som det står i mønstret. Hva er feil denne gangen?

Bittelina 09.12.2018 - 12:04:

Når jeg på siste omgang feller ei maske i hver A4 og skal sette A2+A4+A2 på en tråd får jeg 36 masker og ikke 37 som mønstret sier. Da har jeg igjen 26 masker og ikke 25 masker til hælen som mønstret sier. Hvor er feilen?

DROPS Design 10.12.2018 kl. 07:57:

Hei Bittelina. De maskene som settes på en tråd er A.2 (=5 masker) +A.3(=27 masker) +A.2(=5 masker). 5+27+5 = 37 masker på en tråd. Det gjenstår nå 25 masker på pinnen. Når du skal strikke hælfelling strikker du til det gjenstår 7 masker på pinnenen, feller, snur og strikker tiol det gjenstår 7 masker på pinnen i den andre siden. Du fortsetter å felle i hver side til du har felt alle de 7 maskene i hver side. Du har da felt totalt 14 masker og har 11 masker igjen på pinnen. God fornøyelse

A Möller 07.12.2018 - 12:18:

Tolle Anleitungen! Aber stehten die Diagramme hier nicht auf dem Kopf? LG

DROPS Design 07.12.2018 kl. 14:25:

Liebe Frau Möller, die Diagramme werden immer von unten nach oben gelesen, und die Socken werden von oben nach unten gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Lora Huey 06.12.2018 - 16:45:

I love these socks , getting ready to cast them on my needles. I really enjoy your Christmas calendar . Looking forward to opening the next door.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1433

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.