DROPS Extra / 0-1423

Spring Beads by DROPS Design

Pruhovaná chňapka háčkovaná z rohu do rohu technikou C2C z příze DROPS Cotton Merino. Motiv: Velikonoce.

DROPS Design: model č. cm-094
Skupina přízí B
-----------------------------------------------------------
Rozměry: 20 x 20 cm
Materiál:
DROPS COTTON MERINO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
50 g, barva č. 01, smetanová
50 g, barva č. 15, hořčicová
50 g, barva č. 09, světlá modrá
50 g, barva č. 13, korálová
50 g, barva č. 08, tmavá modrá

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí B)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 20 dlouhých sloupků a 10 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (0)

50% vlna, 50% bavlna
od 67.00 Kč /50g
DROPS Cotton Merino uni colour DROPS Cotton Merino uni colour 67.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 335Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2.

SLED PRUHŮ:
Háčkujeme postupně v barevných pruzích. Pokaždé, když změníme barvu, původní přízi odstřihneme. Nakonec zapošijeme všechny konce. Každou řadu háčkujeme jednou barvou.
1. PRUH: hořčicovou.
2. PRUH: smetanovou.
3. PRUH: světle modrou.
4. PRUH: smetanovou.
5. PRUH: korálovou.
6. PRUH: tmavou modrou.
7. PRUH: smetanovou.
1.- 7. řadu stále opakujeme, až do ukončení práce. POZOR! Poslední řadu a celé poutko háčkujeme korálovou přízí.

INFO:
Každá řada začíná 3 řetízkovými oky, která nahrazují 1. dlouhý sloupek. První 3 řetízková oka v každé řadě (kromě 1. řady) proto nepočítáme jako 1 oblouček z řetízkových ok.
----------------------------------------------------------

CHŇAPKA:
Háčkujeme diagonálně, z rohu do rohu, v řadách, barvy střídáme dle SLEDU PRUHŮ – viz výše.

ČTVEREC:
Háčkujeme vzor A.1, takto (schéma A.1 zobrazuje pouze prvních 5 řad, ale všechny další řady háčkujeme stejně jako 4. řadu; háčkujeme nad větším počtem obloučků z řetízkových ok než je zobrazeno ve schématu A.1 – viz hvězdičku ve schématu – označuje, kde začínáme háčkovat):
1. ŘADA: háčkem č.3,5 uháčkujeme hořčicovou přízí 6 řetízkových ok – viz INFO, do 5. řetízkového oka od háčku pak 1 dlouhý sloupek a 1 dlouhý sloupek do posledního řetízkového oka = 2 dlouhé sloupky a 1 oblouček z řetízkových ok (kolem kterého budeme háčkovat následující řadu); práci otočíme.
2. ŘADA: 3 řetízková oka (nahrazují první dlouhý sloupek), první dlouhý sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku a 3 řetízková oka. Kolem 3 řetízkových ok uháčkovaných v 1. řadě háčkujeme takto: 1 pevné oko, 3 řetízková oka a 2 dlouhé sloupky; práci otočíme.
3. ŘADA: 3 řetízková oka (nahrazují první dlouhý sloupek), první dlouhý sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku, 3 řetízková oka. Kolem 3 řetízkových ok uháčkovaných na konci 2. řady háčkujeme takto: 1 pevné oko, 3 řetízková oka a 2 dlouhé sloupky, 1 pevné oko kolem dalšího obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka a končíme 1 dlouhým sloupkem do následujícího dlouhého sloupku a 1 dlouhý sloupek do 3. řetízkového oka ze začátku 2. řady; práci otočíme.
4. ŘADA: 3 řetízková oka (nahrazují první dlouhý sloupek), první dlouhý sloupek vynecháme, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku, 3 řetízková oka. Kolem každého obloučku z řetízkových ok z předchozí řady háčkujeme takto: 1 pevné oko, 3 řetízková oka a 2 dlouhé sloupky. Řadu končíme 1 pevným okem kolem prvního obloučku z řetízkových ok z předchozí řady, pak háčkujeme 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku a 1 dlouhý sloupek do 3. řetízkového oka ze začátku předchozí řady; práci otočíme.
4. řadu stále opakujeme (tj. jak z lícové, tak i z rubové strany). V každé nové řadě budeme mít o 1 oblouček z řetízkových ok více. Ve výši 20 cm (měřeno podél okraje jedné strany, = celkem asi 20 řad) pokračujeme podle schématu A.2 (schéma A.2 zobrazuje pouze poslední 4 řady, ale všechny další řady háčkujeme stejně jako 1. řadu; háčkujeme nad větším počtem obloučků z řetízkových ok než je zobrazeno ve schématu A.2 – viz hvězdičku ve schématu – označuje, kde začínáme háčkovat):
1. ŘADA: 3 řetízková oka. Kolem každého obloučku z řetízkových ok z předchozí řady háčkujeme takto: 1 pevné oko, 3 řetízková oka, 2 dlouhé sloupky, končíme 1 pevným okem kolem prvního obloučku z řetízkových ok z předchozí řady.
1. řadu stále opakujeme (tj. jak z lícové, tak i z rubové strany). V každé nové řadě budeme mít o 1 oblouček z řetízkových ok méně. Po uháčkování poslední řady dle schématu A.2 (tedy přesně rohu i s poutkem) přízi odstřihneme a zapošijeme. Chňapka měří asi 20 x 20 cm. Zapošijeme všechny konce přízí.
Stejným způsobem uháčkujeme ještě jednu chňapku.

Schéma

= začínáme zde
= dlouhý sloupek do oka
= 3 řetízková oka (= oblouček z řetízkových ok, kolem kterého budeme háčkovat v následující řadě), šipka označuje směr, kterým háčkujeme řetízková oka
= dlouhý sloupek kolem obloučku z řetízkových ok
= pevné oko kolem obloučku z řetízkových ok
= tato linka odděluje řady tak, aby bylo snazší sledovat, kterou řadu háčkujete
= další řada začíná zde
= pevné oko do dlouhého sloupku
= poutko: 16 řetízkových ok, 1 pevné oko kolem obloučku z řetízkových ok, práci otočíme. Kolem 16 řetízkových ok uháčkujeme 16 krátkých sloupků a končíme 1 pevným okem do následujícího pevného oka; přízi odstřihneme a konce zapošijeme.
= 3 řetízková oka, která nahrazují 1. dlouhý sloupek

There are no comments to this pattern yet! Leave yours below.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1423

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.