DROPS / 64 / 8

Beachside Garden by DROPS Design

DROPS Safran lõngast kootud topp heegeldatud lillemotiividega

Võtmesõnad: lill, pitsmustriga, ruut, topid,
----------------------------------------------------------
Suurused: S - M - L
Valmismõõdud:
Rinnaümbermõõt: 84-92-102 cm
Vööümbermõõt: 76-86-96 cm

Lõng: Garnstudio DROPS SAFRAN, 50 g/160 m
150-150-150 g värv nr 01, heleroosa

DROPSi vardad: 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 28 s x 36 rida mustris = 10 x 10 cm.
DROPSi heegelnõel: 3,5 mm - või sobiv, et lilleruut = u. 9,5 x 9,5 cm.

DROPS nööbid nr 521 - 5 tk.
---------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.65€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Mustri silmuste arv peab jaguma 2-ga.
1. RIDA (= töö PP pool): * tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, aga jäta vardale ja koo uuesti pr läbi *, korda * kuni *.
2. RIDA (= töö PH pool): koo kõik silmused pahempidi.
Korda 1. ja 2. rida.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik silmused parempidi igal real.

KUDUMISE NIPP
Kõik kahandused tehakse töö PP pool, ühe ääresilmuse kõrval (seespool), mis kootakse ripskoes.
Kahanda 2 s nii:
Pärast 1 ääresilmust: tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle.
Enne 1 ääresilmust: 3 pr kokku.
Kahanda 1 s nii:
Pärast 1 ääresilmust: tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle.
Enne 1 ääresilmust: 2 pr kokku.

HEEGELDATUD LILLERUUT
Tee 8 ahelsilmust, ühenda aassilmusega ringiks.
1. RIDA: * 1 ühekordne sammas (sm) (asenda esimene sm 3 ahelsilmusega), 2 ahels *, korda * kuni * 8 korda, lõpus tee 1 aass esimesse sambasse.
2. RIDA: * 4 kahekordset sammast (2xsm) (asenda esimene 2xsm 4 ahelsilmusega), 2 ahels *, korda * kuni * 8 korda, lõpus tee 1 aass esimesse sambasse.
3. RIDA: * 4 2xsm kokku nelja sambasse eelmisel real (asenda esimene 2xsm 4 ahels-ga) (ära tee sammaste viimast lõnga läbitõmmet, kuni kõik sambad on tehtud, siis tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal (jääb 1 s), tee 6 ahels, 1 2xsm ümber 2 ahels eelmisel ringil, 6 ahels *, korda * kuni * 8 korda, lõpus tee 1 aass esimesse 2xsm-gruppi.
4. RIDA: tee aassilmus ahels-kaarde, 1 ahels, 1 ks ümber ahels-kaare, * 5 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare, 5 ahels, 1 sm ümber järgmise ahels-kaare, 10 ahels, 1 sm ümber järgmise ahels-kaare (= nurk), 5 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare *, korda * kuni * kokku 3 korda, siis 5 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare, 5 ahels, 1 sm ümber järgmise ahels-kaare, 10 ahels, 1 sm ümber järgmise ahels-kaare (= nurk), 5 ahels, lõpus tee 1 aass esimesse kinnissilmusesse.
-------------------------------

TOPP
Heegelda 8-9-10 lilleruutu - vaata ülevalt. Õmble kokku pikaks ribaks. Korja vardale ja koo 220-244-272 s ahelsilmustest mööda lilleruutude ülemist äärt.
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) pärast 55-61-68 s ja 1 SM pärast 165-183-204 s. Koo mustrit - vaata ülevalt, aga 2 ääresilmust mõlemal serval (esiosa keskel) koo ripskoes valmimiseni.
Pärast 1 cm, kasvata 2 s mõlema SM-i juures 5 korda igal 7.-8.-10. real - kasvata 2 s kõrvuti ja koo mustrisse = 240-264-292 s.
Kui töö pikkus on 19-21-23 cm, koo järgmine rida nii: 57-62-68 s hõlm, koo maha 8-10-12 s käeaugu jaoks, 110-120-132 s seljaosa, koo maha 8-10-12 s käeaugu jaoks, 57-62-68 s hõlm.
Edasi koo iga osa eraldi.

PAREM HÕLM
= 57-62-68 s. Koo käeaugu poolne ääresilmust ripskoes ja kahanda käeaugu jaoks igal teisel real - vaata kudumise nippi - 2 s 3-5-6 korda, 1 s 6-5-6 korda = 45-47-50 s.
Kui töö pikkus on 23-24-26 cm, koo maha 24-26-29 s esiserval kaelaaugu jaoks. Tee ääresilmus ripskoes ja kahanda kaelakaarel igal teisel real - vaata kudumise nippi - 2 s 3 korda, 1 s 3 korda = 12-12-12 s jääb mõlemale õlale.
Jätka mustriga, aga 1 ääresilmus mõlemal serval koo ripskoes. Koo silmused maha, kui töö pikkus on 37-40-43 cm.

VASAK HÕLM
Koo nagu parem hõlm, aga tee mahakudumine teisel pool.

SELJAOSA
110-120-132 s. Koo 1 ääresilmus ripskoes mõlemal serval ja kahanda käeaugu jaoks nagu esiosal = 86-90-96 s. Kui töö pikkus on 23-24-26 cm, koo maha keskmised 44-48-54 s kaelaaugu jaoks.
Koo ääresilmus ripskoes ja kahanda kaelakaarel igal teisel real - vaata kudumise nippi: 2 s 3 korda, 1 s 3 korda = 12-12-12 s jääb mõlemale õlale. Jätka mustriga, aga 1 ääresilmus mõlemal serval koo ripskoes.
Koo silmused maha, kui töö pikkus on 37-40-43 cm.

VIIMISTLUS
Õmble kokku õlaõmblused.
Heegelda ümber käeaugu 1 rida kinnissilmuseid (ks).
Tee 5 nööbiaasa ühtlaste vahedega mööda parema hõlma esiserva - ülemine aas ülemisse nurka, alumine enne lilleruudu algust, alusta ülevalt nurgast.
1. RIDA: 5 ahels, jäta vahele 1 cm (= 1 nööpauk), tee kinnissilmuseid, kuni järgmise nööpauguni.
2. RIDA: 4 ks ümber ahels-kaare (nööpauk) ja aassilmused nööpaukude vahel.
Pärast 2. rida jätka kinnissilmuseid ümber kaelakaare, sis alla mööda vasakut hõlma ja ümber allääre.
Õmble ette nööbid.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 64-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (33)

Linda Palmer 16.08.2020 - 22:20:

The pattern in the knitting direction consists of two stitches. There is no mention of how to do the increases. If I have a marker at 55 stitches, (odd number) how do I increase , breaking up the two-stitch pattern of: “S1, K1, PSSO, leaving it on the left needle then knit?” There is much information regarding the decreases, but none on the increases.

DROPS Design 17.08.2020 kl. 09:10:

Dear Mrs Palmer, you first slip 1 stitch as if to purl, then knit the next stitch, then pass the slipped stitch back onto left needle and knit this stitch = you still have 2 stitches. Repeat all the row. Happy knitting!

Giovanna 11.08.2020 - 22:00:

Cortesemente vorrei sapere come riprendere le maglie dai quadrati ad uncinetto per poi lavorare 220 punti a maglia, non ho trovato un video esplicativo. Grazie per la disponibilità

DROPS Design 12.08.2020 kl. 10:08:

Buongiorno Giovanna. Riprende le maglie nelle catenelle dei quadrati sottostanti. Può aiutarsi con un uncinetto, puntandolo nelle catenella, prendendo il filo e mettendo poi il filo sul ferro. Buon lavoro!

Orietta 02.08.2020 - 22:00:

Salve! Non riesco ad aumentare due maglie una vicino all'altra, non capisco come si fa. Grazie

House 30.06.2020 - 16:41:

Je tricote la taille S du modèle. j'en suis au moment où je dois partager le travail , donc à 29 CMS de hauteur totale. je lis un peu plus loin qu'il faut tricoter chaque partie séparément. ok. et horreur, un peu plus loin, je lis qu'il faut rabattre pour l'encolure à 26 CMS de hauteur totale! Est-ce que j'aurais dû rabattre pour l'encolure avant de séparer le travail? Je ne comprends pas! Merci de m'éclairer.

DROPS Design 30.06.2020 kl. 18:36:

Bonjour Mme House, et oops faute de frappe, en taille S, il fallait lire 19 cm pour la division de l'ouvrage - correction faite. Vous continuez ensuite chaque partie séparément et rabattez pour l'encolure à 23 cm. Désolée pour cette erreur. Bonne continuation!

SusanneH 09.06.2020 - 10:33:

Danke für die Erläuterung zum Muster von 64-8. Um sicher zu gehen: Wenn ich wie zum linksstricken abheben, habe ich dann den Faden VOR der Arbeit? Nochmals Danke!

DROPS Design 09.06.2020 kl. 13:32:

Liebe SusanneH, Faden muss immer hinter sein. Viel Spaß beim stricken!

SusanneH 08.06.2020 - 20:04:

Wenn ich dem Muster folge, sieht es nicht aus, wie auf dem Bild. Muss ich die übergezogene Masche von der linken Nadel rechts oder rechtsverschränkt abstricken? Letzteres sieht eher aus wie auf dem Bild, aber nicht genau. Könnte es ein kurzes Video dazu geben?

DROPS Design 09.06.2020 kl. 09:56:

Liebe SusanneH, die 1. Masche wie beim links abheben, die 2. Masche rechts stricken, dann die abgehobene Maschen über die 1. Masche ziehen, und diese Masche wieder auf linken Nadeln um diese Masche "normal" rechts zu stricken, dh nicht verschränkt sondern in den vorderen Glied der Masche. Viel Spaß beim stricken!

MARGHERITA 08.06.2020 - 14:18:

DOPO AVER LASCIATO LA MAGLIA NON LAVORATA SUL FERRO SINISTRO COME BISOGNA LAVORARLA AL DRITTO SUL DAVANTI O SUL DIETRO? GRAZIE

DROPS Design 09.06.2020 kl. 11:00:

Buongiorno Margherita. Lavora la maglia a diritto normale. Buon lavoro!

Wenche Aasprong 29.03.2020 - 13:32:

Mønsteret mitt blir skjevt og ikke rett over hverandre, hva gjør jeg feil? Synes mønsteret er kjempevanskelig.

Norah 13.03.2020 - 13:31:

Comme plusieurs autres tricoteuses en commençant à faire le point fantaisie de ce modèle je constate que le point fait partir le travail en biais, j'ai essayé en faisant bien les mailles qui se croisent les unes au dessus des autres mais la côte ainsi obtenue part en biais, j'ai également essayé en décalant le motif d'une maille et le travail part aussi sur le côté et en plus il n'y a plus de côtes ! Du coup, je vais essayer de le réaliser en point de riz...

DROPS Design 13.03.2020 kl. 14:46:

Bonjour Norah, quand vous tricotez le 1er rang procédez ainsi sur 2 mailles: *glissez la 1ère m comme pour la tricoter à l'endroit sur l'aiguille droite, tricotez la 2ème maille à l'endroit, attrapez la 1ère maille avec l'aiguille gauche et passez-la par-dessus la 2ème maille (celle que vous avez tricoté à l'endroit) puis tricotez cette maille (= la 1ère, celle que vous aviez glissé) à l'endroit*. Répétez toujours de *à* et tricotez les mailles à l'envers sur l'envers. Ce sont toujours les 2 mêmes mailles que vous tricotez ainsi, donc le tricot doit rester droit. Bon tricot!

Brili 29.02.2020 - 20:58:

Bonjour, Pensez-vous qu'il serait possible de convertir ce modèle pour qu'il soit entièrement réalisé au crochet, en ms ou en brides?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 64-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.