DROPS / 65 / 7

DROPS 65-7 by DROPS Design

DROPS Denim lõngast kootud ripskoes topp

Võtmesõnad: topid, ümber kaela,
  • DROPS 65-7 - DROPS Denim lõngast kootud ripskoes topp
  • DROPS 65-7 - DROPS Denim lõngast kootud ripskoes topp
----------------------------------------------------------
Suurused: XS - S - M - L
Valmistöö mõõdud:
Laiemast kohast: 68-73-78-83 cm
Alläär: 65-70-75-80 cm

Lõng: DROPS DEN-M-NIT, 50 g/92 m (tootmisest maas)
150-150-150 g värv nr 51, sinine

Alternatiivlõngad:
*DROPS Muskat
*DROPS Cottong Light
*DROPS Paris

DROPSi vardad 4,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 20 s x 39 r ripskoes = 10 x 10 cm
DROPS heegelnõel: 3,5 mm (nööbiaasade jaoks)

DROPS merekarbist nööbid nr. 525: 2 tk
-----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------

Juhend

AUGURIDA
Koo 1 pr, * 2 pr kokku, 1 õs*, korda * kuni * ja lõpetuseks tee 1 pr.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KAHANDAMISE NIPP
Tee kõik kahandused töö paremal (PP) pool.
Kahanda 2 s järgmiselt:
pärast 2 ääresilmust: tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse;
enne 2 ääresilmust: 3 pr kokku.
Kahanda 1 s järgmiselt:
pärast 2 ääresilmust: tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse.
enne 2 ääresilmust: 2 pr kokku.
--------------------------------

KEHAOSA
Loo 130-140-150-160 s ja koo augurida - vaata ülevalt. Jätka ripskoes kõigil silmustel.
Pärast 6 rida kasvata 1 s mõlemal serval 3 korda igal 6. real = 136-146-156-166 s.
Pärast 20 rida (töö pikkus on u. 5 cm), koo maha 3 s iga rea alguses 5 korda.
Siis kahanda mõlemal küljel 2 ääresilmuse kõrval - vaata kahandamise nippi üleval: 2 s 5 korda, 1 s 27-31-35-39 korda = 32-34-36-38 s. Töö pikkus on u 25-26-28-30 cm. Koo augurida, siis koo silmused maha.

VIIMISTLUS
Heegelda nööbiaas mõlema külje seljaosa keskele nii: 1 kinnissilmus, 4 ahels, kinnita 1 kinnissilmusega 1 cm allpool. Proovi toppi selga, et näha, kus peaks olema nööbid - 1 vasaku poole seespool ja 1 parema poole väljaspool.

NÖÖR
Lõika u. 4 meetri pikkune lõngajupp, murra pooleks. Keeruta nööri kuni suudad, murra pooleks ja lase keerduda. Tee mõlemasse otsa sõlm. Punu läbi augurea topi ülaserval.

Skeem

diagram measurements
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 65-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

country flag Carina 14.04.2021 - 00:48:

Hola. Cuando dice "cerrar 3 pts al inicio de cada fila 5 vcs" no se disminuyen en total 15 pts? No lo entiendo bien. Gracias por la respuesta

user icon DROPS Design 24.04.2021 kl. 20:27:

Hola Carina. Cerrando 3 puntos al inicio de cada fila y repitiendo 5 veces tenemos un total de 30 puntos cerrados. 15 puntos al inicio de la fila por el lado derecho y 15 puntos al inicio de la fila por el lado revés.

country flag Jojanneke 29.06.2020 - 22:42:

Hallo, zou je dit patroon ook met een Belle garen kunnen breien? Die staat nl niet bij de garenvervangers maar zit wel in dezelfde categorie B.

user icon DROPS Design 30.06.2020 kl. 15:49:

Dag Jojanneke,

Ja, deze zou je inderdaad ook prima met Belle kunnen breien. Maak wel even een proeflapje om te controleren of de stekenverhouding overeenkomt.

country flag Noemi 19.05.2020 - 05:35:

I do not understand the instruction: After 6 rows inc 1 st at each side 3 times every 6th row. Please explain '3 times every 6th row'. Thank you!

user icon DROPS Design 19.05.2020 kl. 07:57:

Dear Noemi, after these first 6 rows increase 1 stitch on each side of next row, work 5 rows without increasing - repeat these 6 rows one more time, and increase 1 stitch on each side on next row = you have now icnreased 3 sts on each side (6 more sts on needle). Happy knitting!

country flag Elisa 17.04.2020 - 13:26:

Buongiorno! Innanzitutto vi ringrazio per i vostri bellissimi modelli. Sono alle prime armi con i ferri e mi trovo a questo punto: Diminuire ora da ciascun lato prima / dopo le 2 m vivagno ogni 2 ferri, come segue: 2 m 5 volte, 1 m 27-31-35-39 volte. Devo contare 2 diminuzioni su ogni ferro dritto (5 dim= 2 ferri e mezzo), oppure devo considerare il ferro (5 dim= 5 ferri)? Sembrerà un dubbio banale, ma non riesco a uscirne. Grazie in anticipo!

user icon DROPS Design 17.04.2020 kl. 14:18:

Buongiorno Elisa. Deve diminuire un ferro sì, un ferro no. Quindi Ferro1 (diritto del lavoro): diminuisce 2 maglie dopo le 2 m vivagno all'inizio e 2 m prima delle 2 m vivagno alla fine. Ferro 2 (sul rovescio del lavoro): nessuna diminuzione. Ferro 3: come il ferro 1. Ferro 4: come il ferro 2 e così via. Buon lavoro! Buon lavoro!

country flag Hillevi 10.03.2017 - 14:15:

Hej! Jag är nybörjare och vad jag förstår gör man en hålkant med hjälp av omslag. Vad jag däremot inte förstår är hur man ska göra därefter eftersom man får fler maskor på nästkommande varv och beskrivningen verkar inte räkna med detta. Ska man inte sticka omslagen som vanligt sedan när man fortsätter med slätstickning?

user icon DROPS Design 13.03.2017 kl. 12:00:

Hej Hillevi. Du skal tage ud i hver side 3 gange i hver 6e pind. Der er flere maade du kan göre det paa. Du kan strikke 2 masker i förste / sidste maske. Du kan lave et omslag efter förste og för sidste m paa pinden (og strikke omslaget drejet i naeste p saa der ikke kommer hul), eller du kan slaa 1 ny maske op i beg af p, strik pinden ud, vend og slaa 1 ny m op i begyndelsen af naeste p. Vaelg hvad du selv synes er nemmest eller paenest.

country flag Cinzia 06.01.2017 - 10:12:

Grazie! Ora è tutto più chiaro

country flag Cinzia Pantaloni 04.01.2017 - 10:31:

Buongiorno. Vorrei un chiarimento su come fare l'asola ala fine del lavoro. Come faccio a lavorararne una su ogni estremità se, dopo avere intrecciato, il filo é solo da una parte? Inoltre non sono esperta di uncinetto e mi piacerebbe avere una spiegazione più dettagliata, se possibile. Ho cercato fra i video ma ho trovato solo come fare asole a maglia. Grazie infinite e buon anno a tutti voi! Cinzia

user icon DROPS Design 04.01.2017 kl. 10:37:

Buongiorno Cinzia. Sull’estremità dove non c’è il filo, lavora l’asola prendendo il filo dal gomitolo che ha utilizzato. Pur non essendo lo stesso caso, può esserle di aiuto il primo minuto del seguente video. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 65-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Olivotto

mabiknitting, Italy