Winter Fable by DROPS Design

Kahekordsest DROPS Fabel lõngast kootud soonikkoes laste püksid suurustele 2-12 aastat

Võtmesõnad: püksid,
DROPS disain: mudel fa-018-bn
Lõngagrupp A + A või C
----------------------------------------------------------
Suurus: 2 - 3/4 - 5/6 - 7/8 - 9/10 – 11/12 aastasele
Suurus cm-tes: 92 - 98/104 - 110/116 - 122/128 - 134/140 - 146/152
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
100-150-150-150-150-200 g värv nr 911, piknik
100-150-150-150-150-200 g värv nr 901, komm

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 18 silmust ja 23 rida parempidises koes kahekordse lõngaga = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
Kummipaela (umbes 6-10 mm lai): umbes 60-80 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

KASVATAMISE NIPP
Kasvata mõlemal pool 2 parempidi silmust, tehes õhksilmuse. Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke. Koo kasvatatud silmused soonikkoes, st. koo esimesed 2 kasvatatud silmust parempidi, järgmised 2 silmust pahempidi jne.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda enne silmusemärkijat: koo 2 silmust keerdsilmustena parempidi/pahempidi kokku.
Kahanda pärast silmusemärkijat: koo 2 silmust parempidi/pahempidi kokku.

KUDUMISE NIPP
Sääre pikkust võib muuta. Kududes sääred pikemad, saab alt otsad üles keerata ja lapse kasvades järgi lasta.
----------------------------------------------------------

PÜKSID
Kootakse ringselt ülevalt alla. Ring algab taga keskel.
Loo 104-112-120-120-128-136 silmust 4,5 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga (igast värvist 1). Paigalda 1 silmusemärkija ringi algusesse (= tagaosa keskkoht) ja 1 silmusemärkija pärast 52-56-60-60-64-68 silmust (= esiosa keskkoht).
Koo soonikut järgmiselt, alustades taga keskelt: koo 1 parempidi, * 2 pahempidi, 2 parempidi*, korda * kuni *, kuni jääb 3 silmust ringile, lõpus tee 2 pahempidi ja 1 parempidi. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 2 cm, koo ringselt augurida järgmiselt: koo 1 parempidi, * 2 pahempidi kokku, 1 õhksilmus, 2 parempidi*, korda * kuni *, kuni jääb 3 silmust ringile, lõpus tee 2 pahempidi kokku, 1 õhksilmus, 1 parempidi. Jätka soonikuga nagu enne.
Kui töö kõrgus on 5 cm, koo kõrgendus tagaosal järgmiselt: koo 7 silmust soonikut, pööra, pinguta lõnga ja koo 14 silmust soonikut tagasi. Pööra, pinguta lõnga ja koo 24 silmust soonikut. Pööra, pinguta lõnga ja koo 34 silmust soonikut. Korda nii, kududes iga kord 10 silmust rohkem, kuni kokku 74-74-94-94-114-114 silmust on kootud real. Pööra tööd.
Jätka jälle ringselt kõigil silmustel (2 parempidi/2 pahempidi), kuni töö pikkus on 15-16-17-18-19-20 cm ees keskel. Järgmisel ringil kasvata 1 silmus mõlemal pool keskmist 2 parempidi silmust esiosal ja tagaosal (= 4 silmust kasvatatud ringil) – loe KASVATAMISE NIPPI. Kasvata nii igal teisel ringil 8 korda kokku = 136-144-152-152-160-168 silmust.
Kui töö pikkus on 22-23-24-25-26-27 cm ees keskel, koo maha 12 silmust ees ja taga keskel (koo maha 6 silmust mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat).
Lõpeta sääred eraldi. Tõsta ühe sääre silmused abilõngale.

SÄÄRED
= 56-60-64-64-68-72 silmust. Jaga sääre silmused 4,5 mm sukavarrastele. Paigalda 1 silmusemärkija sääre siseküljele – ring hakkab siit. Jätka soonikkoes.
Kui töö kõrgus on 2 cm, kahanda 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat – loe KAHANDAMISE NIPPI = 2 silmust kahandatud. Kahanda nii iga 2-2-2-2-3-3 cm järel kokku 6 korda = 44-48-52-52-56-60 silmust.
Sääre pikkus on umbes 31-38-44-50-58-66 cm – loe KUDUMISE NIPPI. Koo silmused lõdvalt maha soonikkoes.
Tõsta teise sääre silmused vardale ja koo nagu esimene säär.

VIIMISTLUS
Õmble kokku jalgade vahel mahakootud mõlema sääre 12 silmust.
Punu kumm läbi augurea.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 30-21) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Lieve Scheirlynck 07.02.2020 - 10:47:

Hoi, ik begrijp het eigenlijk nog altijd niet goed... Ik brei het patroon voor kinderen van 9 tot 10 jaar. Ik heb nu 114 steken en moet meerderen naar 160. Als ik die 2 middelste steken samen hou en daar links en rechts 1 bij zet heb ik per naald inderdaad 4 meerderingen x 8 is 32, maar 114 + 32 is nog altijd geen 160? Heb ik eerder iets fout gedaan misschien? Groetjes, Lieve

DROPS Design 09.02.2020 kl. 11:14:

Dag Lieve,

Nadat je die 114 steken hebt gebreid, brei je weer verder over alle steken, dus over alle 128 steken. Op het moment dat je meerdert heb je dus 128 steken op de naald en niet 114.

Scheirlynck Lieve 17.01.2020 - 14:14:

Beste, wanneer kunnen jullie mijn eerder gestelde vraag beantwoorden aub? Ik kan momenteel niet verder omdat ik niet begrijp hoe je moet meerderen... Met vriendelijke groeten, Lieve Scheirlynck

DROPS Design 18.01.2020 kl. 12:11:

Dag Lieve,

Je vraag stond bij de opmerkingen, vandaar dat ik hem over het hoofd zag.

Je meerdert zowel aan de voor- als achterkant 8 keer 1 steek aan beide kanten van de middelste 2 steken, dus 16 steken aan elke kant, dus 32 steken in totaal. Omdat je op 160 steken moet komen begrijp ik dat je maat 9/10 jaar maakt, waarbij je dus 128 steken hebt opgezet. 128 + 32 steken is 160 steken.

Het meerderen doe je door steeds een omslag te maken aan beide kanten van de 2 steken midden voor en de 2 steken midden achter. Op de volgende naald brei je deze omslagen gedraaid om gaatjes te voorkomen.

Scheirlynck Lieve 04.12.2019 - 19:12:

Ik zocht een filmpje voor het meerderen van 114 steken naar 160 omdat ik het niet goed begrijp, maar vond er geen. De uitleg begrijp ik niet. 8 meerderingen van twee steken zowel vooraan als achteraan is volgens mij slechts 32 steken extra?

Scheirlynck Lieve 04.12.2019 - 19:10:

Ik brei het patroon voor kinderen van 9 tot 10 jaar. Hoe geraak ik van 114 steken naar 160 als ik 8 keer twee steken verdubbel zowel vooraan als achteraan. Groeten, Lieve Scheirlynck

Heike Petry 05.02.2019 - 20:57:

Hallo liebes Drops Team, kann ich für diese Hose auch eure Baby Merinowolle nehmen? Ich möchte die Hose als Kuschelhose für zu Hause stricken und sie soll nicht zu warm sein und nicht kratzen. Viele Grüße, Heike

DROPS Design 06.02.2019 kl. 08:58:

Liebe Frau Petry, BabyMerino gehört auch zur Garngruppe A, und kann hier auch hier gestrickt, beachten Sie nur, daß BabyMerino andere Eigenschaft hat (lieber die Maschenprobe zuerst stricken, dann waschen und die Nadelgrösse wenn nötig anpassen (mehr über Garnpflege lesen Sie hier. Viel Spaß beim stricken!

Segnestam 13.01.2019 - 10:31:

Upptäckte just att jag läst fel! Man ska ju öka både fram och bak😊

Inga-Lill Segnestam 13.01.2019 - 10:25:

Maskantalet stämmer inte efter de 8 ökningarna fram. Det står: öka 1 maska före och efter de 2 mittersta maskorna. Då får jag 16 ”nya”maskor. Jag stickar strl. 7-8 år och hade således 120m från början. 120 + 16 är 136. I mönstret står det att man ska ha 152! Det skulle ju innebära att man ska öka 2 m på varje sida om de mittersta maskorna dvs. Man ökar 4m vartannat varv fram 8 ggr. Hur ska det vara? Vänliga hälsningar Inga-Lill Segnestam

Maria 20.12.2018 - 19:38:

Salve..come bisogna mettere l'elastico?per una misura 2 anni vabbene 60 cm..deve essere cucito oppure con nodo...

DROPS Design 21.12.2018 kl. 08:30:

Buongiorno Maria. Deve far passare l'elastico dentro e fuori i buchi della riga traforata, nella parte in alto dei pantaloni. Se riesce ad ingradire la fotografia, potrebbe esserle di aiuto. Per una finitura migliore, può cucire l'elastico. Per la taglia piccola, 60 cm dovrebbero essere sufficienti. Se non può misurare la lunghezza giusta, può lasciare del margine e cucirlo una volta che il capo è stato provato. Buon lavoro!

Maria 15.12.2018 - 03:05:

Buonasera...per diminuire la circonferenza gambe ogni 2 cm e dopo il segnapunti..per es. dopo aver lavorato 2 insieme a diritto alla diminuzione successiva mi ritrovo con 1 maglia a diritto e 2 a rovescio..da principiante mi chiedo come devo proseguire per avere un buon risultato nel lavoro

DROPS Design 16.12.2018 kl. 21:21:

Buonasera Maria. Deve lavorare le maglie in modo che le coste procedano correttamente. Quando diminuiscea, lavora le maglie insieme a diritto o rovescio a seconda di come dovrà lavorare la maglia per le coste al giro successivo. Buon lavoro!

Mary 14.12.2018 - 01:15:

Gli aumenti per 8 volte vengono fatti al 3° giro poi al 6° etc..

DROPS Design 14.12.2018 kl. 06:44:

Buongiorno Mary, deve aumentare ogni 2 giri, quindi vuol dire un giro si e uno no, aumenterà sul primo, sul terzo, sul quinto.... Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 30-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.