DROPS Extra / 0-1381

The Cat Cave by DROPS Design

DROPS Eskimo lõngast kootud maja ja pallid kassile

Võtmesõnad: korvid, lemmikloom, vanutatud,
DROPS disain: mudel nr ee-591
Lõngagrupp E või C + C
-----------------------------------------------------------
KASSI MAJA
Sobib 22 - 28 cm kõrgele kassile.
Mõõdud enne vanutamist: kõrgus: 37- 46 cm, ümbermõõt: 112-136 cm.
Mõõdud pärast vanutamist: kõrgus: 20- 25 cm, ümbermõõt: 87-104 cm.
Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g/50 m (kuulub lõngagruppi E)
400-500 g värv nr 46, keskmine hall

DROPS SUKA- ja RINGVARDAD (60 või 80 cm): 9 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 10 silmust ja 14 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge enne vanutamist. Pärast vanutamist: 13 silmust ja 26 rida.
----------------------------
PALL
Mõõdud: pallid on peaaegu ühesuurused enne ja pärast vanutamist.
Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g/50 m (kuulub lõngagruppi E)
50 g järgmiseid värve:
värv nr 35, laim
värv nr 05, hallikassinine
värv nr 31, pastellsinine
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 17.60€. Loe edasi.

Juhend

KASSI MAJA
Kootakse ühestükis ülevalt alla.

ÜLEMINE OSA
Kootakse ringselt sukavarrastega, kui silmuseid on palju, võib võtta ringvardad.
Loo 9 mm sukavarrastele 8 silmust Eskimo lõngaga. Koo 1 ring parempidi silmuseid ja kasvata, kududes 2 silmust igasse silmusesse = 16 silmust kokku.
Paigalda 8 silmusemärkijat, jättes igaühe vahele 2 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka parempidises koes ja kasvata järgmiselt: kasvata 1 õhksilmus pärast iga silmusemärkijat (= 8 silmust kasvatatud), järgmisel ringil koo keerdsilmustena, et ei jääks auke. Korda kasvatamist igal teisel ringil kokku 2-3 korda ja siis igal kolmandal ringil kokku 10-12 korda = 112-136 silmust on kokku. Töö läbimõõt on umbes 51-61 cm. EDASI MÕÕDA SIIT!

KÜLJED
Koo ringselt parempidises koes ringvarrastega, kuni töö pikkus on 9-11 cm. Siis koo edasi-tagasi parempidises koes.
Järgmine rida töö paremal pool: koo maha esimesed 10-14 silmust ukse jaoks, 2 parempidi kokku, koo järgmised 98-118 silmust parempidi, 2 parempidi kokku = 100-120 silmust kokku. Koo 1 rida pahempidi töö pahemalt poolt.
Järgmine rida: * koo 2 parempidi kokku, koo parempidi kuni jääb 2 silmust, 2 parempidi kokku (= 2 silmust kahandatud). Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool *, korda * kuni * kokku 3-4 korda = 94-112 silmust.
Jätka parempidises koes edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 22-28 cm.
Jätka parempidises koes ja loo 1 silmus järgmise 8-10 rea lõpus = 102-122 silmust. Järgmise töö parempoolse rea lõpus loo 10-14 uut silmust = 112-136 silmust. Töö pikkus on umbes 28-35 cm.
Jätka ringselt parempidises koes kõikidel silmustel, kuni töö pikkus on 37-46 cm.

PÕHI
Nüüd kahandatakse silmuseid põhja keskkoha poole - jätka ringselt ringvarrastega, võta vajadusel sukavardad. Paigalda 8 silmusemärkijat, jättes igaühe vahele 14-17 silmust.
Jätka parempidises koes ja kahanda järgmiselt: kahanda, kududes 2 silmust kokku pärast iga silmusemärkijat (= 8 silmust kahandatud). Korda kahandamist igal kolmandal ringil kokku 10-12 korda ja siis igal teisel ringil kokku 2-3 korda = 16-16 silmust on kokku.
Siis koo kõik silmused kahekaupa kokku = 8-8 silmust jääb. Katkesta lõng, tõmba läbi silmuste, pinguta. Kinnita ja peida lõngaotsad.

VANUTAMINE
Pane maja sisse täispuhutav pall ja pese pesumasinas ensüümide ja valgendajavaba pesupulbriga. Pese 40 kraadise pesuprogrammiga, aga ilma eelpesuta. Pärast venita niiskelt vormi. Edasipidi pese villapesuprogrammiga.
----------------------------------------------------------

PALL
Lõng keritakse meeldiva suurusega palliks.
Pista pall suka sisse ja tee sõlm peale, et pall välja ei tuleks ega liiguks. Kui sukk on piisavalt pikk, pane veel mõni pall ja tee igaühe vahele sõlm. Nüüd vanuta (vaata allpool) sukk koos pallidega, pärast lõika sukk lahti ja pallid on ideaalselt vanunud.
Kui soovid kasutada sukka mitu korda, seo sõlmede asemel pallide vahelt niidiga.

VANUTAMINE
Pese pesumasinas ensüümide- ja valgendajavaba pesuvahendiga, koos käterätikuga. Pese 40 kraadise pesuprogrammiga, aga ilma eelpesuta. Vormi palle, kuni need on veel niisked. Edasipidi pese villapesuprogrammiga.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1381) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Anne Marie 02.05.2020 - 19:32:

Je n'ai pas de chat mais une petite corbeille de ce genre conviendrait parfaitement à ma petite chienne. En tous cas, elle semble confortable et me plaît beaucoup.. Pourrait-on avoir des explications pour une corbeille convenant à une chienne de la taille d'un westie ?

DROPS Design 04.05.2020 kl. 12:08:

Bonjour Anne-Marie, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande. Merci de bien vouloir contacter votre magasin DROPS pour toute assistance complémentaire. Bon tricot!

Grethe Hillersöy 24.04.2020 - 18:17:

Eg enda opp med å bruke 1,5 nøste meir enn det som var oppgitt i oppskrifta.

Maiken 02.02.2020 - 18:33:

I oppskriften står det: Mål før toving: Høyde: 37-46 cm. Under avsnittet TOPPEN, så står det: HERFRA MÅLES ARBEIDET VIDERE KANTEN: Arbeidet måler ca 28-35 cm. Videre strikkes det glattstrikk rundt over alle masker til arbeidet måler 37-46 cm. Spørsmålene mine er: 1. Hvordan kan hele arbeidet før toving måle 46cm, når det FØR bunnen strikkes skal måle 46 cm? 2.Og hvis arbeidet skal måles etter toppen, da blir jo også målene feil?

DROPS Design 03.02.2020 kl. 10:57:

Hei Maiken. Når du er ferdig å strikke toppen (ca 61 cm i diameter), så skal det måles HERFRA (ikke fra toppen/begynnelsen, men etter at toppen er strikket). Nå skal det strikkes til arbeidet måler 46 cm. I oppskriften står det HØYDE før toving: 46 cm (toppen/taket og bunnen er ikke medregnet i disse 46 cm). God Fornøyelse!

Lena 25.01.2020 - 19:49:

Mitt kattbo faller ihop när det har torkat efter tovningen. Har ni något tips? Ska jag tvätta det igen för att tova det mer?

DROPS Design 31.01.2020 kl. 08:21:

Hej Lena, Ja det lyder til at du behøver tova den en gang til :)

Mary Zeak 13.01.2020 - 04:36:

Thank you for your answer about what to use for the filler when placing it is the washer to felt it. I still do not understand what the D_I_A_M_E_T_E_R of a beach ball is, or the diameter of the substitute plastic materials.

DROPS Design 13.01.2020 kl. 07:15:

Hi Mary, The diameter is the width of the ball at its widest. Happy crafting!

Mary Zeak 08.01.2020 - 04:51:

Felting is a new skill. What size is he beach ball? or how large should the bubble wrap filler be?

DROPS Design 08.01.2020 kl. 11:07:

Hello Mary! You can use anything you have. You could also fill a bigger plastic bag with other bags and use this instead of the ball. Hope it helps!

Claudine 10.11.2019 - 10:45:

Pourquoi ne pas mettre une vidéo .je n ai rien compris. Merci

DROPS Design 11.11.2019 kl. 10:47:

Bonjour Claudine, suivez attentivement les explications, et n'hésitez pas à poser votre question ici si besoin; pour toute assistance personnalisée, vous pouvez également contacter votre magasin, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

Carol 11.08.2019 - 03:02:

Just finished reading about using a beachball in the washer. I purchased some heavy duty rubber balloons that can be inflated to almost beach ball size and was going to hot water felt and then insert the balloon after and more than one if necessary. Any comments about how this might work (or fail)?

DROPS Design 12.08.2019 kl. 11:22:

Dear Carol, you can try but we recommand a beach ball. Happy Felting!

Maryann Cavlier 15.04.2019 - 02:22:

How do you possibly fit a beach ball into a washing machine??? I have a top loader, and there is no way something that large would have enough room with the agitatir in the middle.

DROPS Design 15.04.2019 kl. 21:17:

Dear Maryann, instead of the beach ball, you can full the piece with crumpled nylon bags, or the popping plastic uused for packaging, just make sure you have them in a way that would stay inside. Also you can air the agitation if you put an old plasic slipper, a towel or even a pair of jeans to the washing, but the average washing cycle is usually enough. Happy felting!

Irena 22.10.2017 - 12:02:

Cudny koszyk!!!!! Chciałabym zrobić taki, ale mam pytanie odnośnie prania - czy nie da się po prostu włożyć do pralki i wyprać? Czy ta piłka jest bezwzględnie konieczna?

DROPS Design 22.10.2017 kl. 18:57:

Witaj Ireno. Robótka jest dosyć duża przed filcowaniem. Bez wsparcia może się nieładnie powyciągać. A chodzi nam o ten piękny krągły kształt dla kociego pupila :) Powodzenia!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1381

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.