DROPS / 176 / 21

Good Luck by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast ülevalt alla kootud lehemustriga õlarätik

Võtmesõnad: lehemuster, õlasallid,
DROPS disain: mudel nr bs-119
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------------
Mõõdud: laius ülaserval: umbes 144 cm, kõrgus keskel: umbes 72 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A) 250 g värv nr 1306, puuder
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust ja 30 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 27.75€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.7. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
-----------------

ÕLASALL
Loo 3 silmust 3,5 mm ringvarrastele BabyAlpaca Silk lõngaga. Koo 1 rida parempidi töö paremal pool kõikidel silmustel. Siis koo järgmine rida töö pahemal pool nii: koo 2 silmust parempidi esimesse silmusesse, 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus ja koo 2 silmust parempidi viimasesse silmusesse = 7 silmust real.
Jätka skeemiga A.1 nii: koo 2 ääresilmust ripskoes - vaata ülevalt, skeemi A.1 järgmisel silmusel, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus, võib märkida silmusemärkijaga, et oleks lihtsam märgata), skeemi A.1 järgmisel silmusel, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes. Jätka vastavalt skeemile, tehes 2 silmust ripskoes mõlemal küljel ja 1 keskmise silmuse parempidises koes. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 on tehtud 1 kord vertikaalselt, on vardal 83 silmust (= 41 silmust mõlemal pool keskmist silmust).

Koo skeeme A.2, A.3 ja A.4 järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, * skeemi A.2 järgmised 9 silmust, skeemi A.3 järgmised 18 silmust, skeemi A.4 järgmised 12 silmust *, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), korda * kuni * veel 1 kord, lõpus tee 2 silmust ripskoes. Kui skeem A.2 ja A.4 on tehtud 1 kord vertikaalselt, on vardal 119 silmust (= 59 silmust mõlemal pool keskmist silmust).

Korda skeeme A.2, A.3 ja A.4 vertikaalselt. Pärast iga vertikaalset mustrikordust mahub veel 1 skeem A.3 skeemide A.2 ja A.4 vahele. Koo skeeme A2 kuni A.4 10 korda kokku vertikaalselt = 443 silmust real (= 221 silmust mõlemal pool keskmist silmust).

Koo skeeme A.5, A.6 ja A.7 järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, * skeemi A.5 järgmised 9 silmust, skeemi A.6 kuni jääb 12 silmust enne keskmist silmust (= 11 korda), skeemi A7 järgmised 12 silmust *, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), korda * kuni * veel 1 kord, lõpus tee 2 silmust ripskoes. Koo skeeme 1 kord vertikaalselt, viimane rida on töö paremal pool.

MAHAKUDUMINE
Et mahakudumise äär ei jääks kiskuma, koo silmused maha järgmised real nii (= töö pahem pool): koo maha pahempidi ja tee õhksilmus iga õhksilmuse kohale eelmisel real. Koo maha õhksilmused nagu teisedki silmused. Töö kõrgus on umbes 72 cm (mõõtes mööda keskmist silmust).

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 2 parempidi kokku
= tõsta kudumata 1 silmus parempidise võttega, koo 1 parempidi ja siis tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele
= tõsta kudumata 1 silmus parempidise võttega, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 176-21) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Nettie Van Bommel 21.04.2020 - 15:35:

In toer 19 van patroon A7 kom ik niet uit. Als ik dit deel brei geeft mij dat 21 steken in toer 20 bevat A7 22 steken. Ik heb het al een aantal keren teruggestoken maar ik kom er niet uit. Doe ik iets fout of zit er een fout in het patroon. Graag z.s.m. antwoord want ik wil graag verder breien.

DROPS Design 29.04.2020 kl. 09:23:

Dag Nettie,

Inderdaad denk ik dat er een foutje in het patroon zit. Ik heb het doorgegeven aan de ontwerpafdeling om na te kijken. Hopelijk komt er spoedig een correctie op. Excuses voor het ongemak.

EDIT: De telpatronen zijn nagekeken en het klopt wel. De telpatronen A.5, A.6 en A.7 worden achter elkaar gebreid en waardoor je in totaal op het juist aantal steken komt. Dus een eventueel te veel aan minderingen/omslagen in A.7 worden gecompenseerd door A.5.

Brenda Knickerbocker 18.03.2020 - 01:07:

I think that the photo is beautiful. I wouldn't mind learn how to make the shawl.

DROPS Design 18.03.2020 kl. 08:55:

Dear Mrs Knickerbocker, you will find how to read diagrams here, and this video shows how to start the shawl. Happy knitting!

Marilena 06.02.2020 - 15:10:

Salve,si può realizzare con i ferri tradizionali e non con i circolari ? Grazie

DROPS Design 06.02.2020 kl. 16:57:

Buongiorno Marilena. La lavorazione è in ferri di andata e ritorno, quindi potrebbe usare ferri dritti. Vengono però consigliati i ferri circolari per via del numero elevato di maglie, che non riescono a stare tutte sui ferri dritti. Buon lavoro!

JOLANTA PODGÓRNIAK 22.01.2020 - 13:29:

Witam ,ponieważ opanowałam ten wzór na chustę ale czy mogę prosić o opis jak zrobić tym wzorem czapkę aby był komplet? Chociaż początek bo na 5 drutach nie wiem jak zacząć aby ładnie się układał. Potrzebuję schemat A1

DROPS Design 22.01.2020 kl. 17:20:

Witaj Jolu! Zobacz tą czapeczkę, jest z tej samej grupy włóczek co szal i jest z wzorem liści, myślę, że będzie doskonale pasować TUTAJ. Zapraszamy jak najczęściej :) Pozdrawiamy!

Jolanta 16.01.2020 - 11:19:

Dziękuję za szybki odpis .Jest tu bardzo dużo wzorów i propozycji zrobienia ślicznych rzeczy. Polecam wszystkim aby tu zajrzeli a na pewno tak szybko nie wyjdą .

JOLANTA PODGÓRNIAK 15.01.2020 - 20:15:

Witam , robię na drutach wiele lat ale niestety nie wiem jak po przerobieniu schematu A1 zacząć kolejną czyli A2,A3,A4 .Próbuję na wiele sposobów i nie zgadzają się oczka aby wyszedł odpowiedni wzór. Bardzo mi się podoba ten wzór i właśnie chciałam córce zrobić taką jak również jest to dla mnie dla zdrowia gdyż mam stwardnienie rozsiane i w ten sposób ćwiczę ręce. Czy można uzyskać na You Tube takie przejście . Pozdrawiam

DROPS Design 15.01.2020 kl. 22:58:

Witaj Jolanto! Zgłosiłam prośbę o przygotowanie video, które będzie dostępne na naszej stronie, sprawdzaj we wzorze, na dole, pod opisem. Pozdrawiamy!

Wilma Jurriansen 24.03.2019 - 14:19:

Probleem opgelost :)

Wilma Jurriansen 21.03.2019 - 22:10:

Ik bedoel in patroondeel A7

Wima Jurriansen 21.03.2019 - 22:08:

Ik heb de omslagdoek bijna af, maar ik loop vast in toer 19 van A Als ik dit deel brei, geeft mij dat 21 steken, echter in toer 20 bevat A7 22 steken. Ik heb het al vele keren terug gestoken, maar kom steeds niet goed uit. Zit er een fout in het patroon of doe ik iets fout?????

DROPS Design 25.03.2019 kl. 09:26:

Dag Wima,

In een ander bericht zie ik dat je er al uit bent gekomen. Dank voor de terugkoppeling. Veel breiplezier!

Dagmar Glatz 03.10.2018 - 19:20:

Gibt es eine Möglichkeit das Tuch in der Höhe zu verlängern. MfG

DROPS Design 04.10.2018 kl. 10:06:

Liebe Frau Glatz, Sie können wahrscheinlich die Diagramme A.2-4 in der Höhe mehr als 10 x stricken, bevor Sie dann A.5-A.7 stricken. Sie werden aber mehr Wolle brauchen. Viel Spaß beim stricken!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 176-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.