DROPS / 175 / 20

Open Heart by DROPS Design

DROPS Brushed Alpaca Silk lõngast kootud pitsmustriga sall

DROPS disain: mudel nr as-075
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 37 x 180 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BRUSHED ALPACA SILK, 25 g/140 m (kuulub lõngagrupp C)
100 g värv nr 18, erkroosa

DROPSi PIKAD VARDAD: 5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust ja 24 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

77% alpaka, 23% siid
alates 2.80 € /25g
DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour 2.80 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.20€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
1 ripsivall = 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.6. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.
----------------------------------------------------------

SALL
Kootakse kahes osas, mis õmmeldakse pärast keskel kokku

1. OSA
Loo lõdvalt 5 mm varrastele 81 silmust Brushed Alpaca Silk lõngaga. Koo 4 rida RIPSKOES - vaata ülevalt. Siis koo nii töö paremal pool: 4 ääresilmust ripskoes, skeemi A.1A (= 13 silmust), skeemi A.1B järgmisel 48 silmusel (= 2 kordust 24 silmust), skeemi A.1C (= 12 silmust) ja 4 ääresilmust ripskoes.
Kui skeem A.1 on tehtud 1 kord vertikaalselt, on real 69 silmust.
Siis tee skeemi A.2, tehes 4 ääresilmust ripskoes mõlemal küljel. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.2 on kootud 1 kord vertikaalselt, on vardal 63 s ja töö kõrgus on u. 25 cm.
Siis koo nii töö paremal pool: 4 ääresilmust ripskoes, skeemi A.3A (= 7 s), skeemi A.3B järgmisel 42 silmusel (= 7 kordust 6 silmust), skeemi A.3C (= 6 s) ja lõpus tee 4 ääresilmust ripskoes.
Jätka skeemiga A.3, tehes 4 ääresilmust ripskoes mõlemal küljel, kuni töö pikkus on u. 89 cm loomise reast - lõpeta pärast 1. või 5. rida skeemil.
Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool, siis koo silmused LÕDVALT maha töö paremal pool - NB! Jälgi, et mahakudumise rida ei jääks kiskuma - selle vältimiseks tee 1 õhksilmus umbes iga 7 silmuse järel (ja koo see maha nagu tavaline silmus).

Koo teine pool samamoodi.
Õmble kaks osa kokku mahakudumise ridadest, nii et salli keskel on 2 ripsivalli.

Skeem

= pahempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele
= 2 parempidi kokku
= tõsta kudumata 1 silmus parempidise võttega, koo 1 parempidi ja siis tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse
= tõsta kudumata 1 silmus parempidise võttega, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse
= NUPP: koo ühte silmusesse 4 s läbi silmuse eesmise ja tagumise aasa, pööra ja koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool neil neljal silmusel. Pööra ja koo 1 rida parempidi töö paremal pool. Tõsta vasaku vardaga teine silmus üle esimese, kolmas üle esimese jne (= 1 silmus jääb)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 175-20) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

Stefania 21.10.2019 - 18:21:

Buongiorno! dove dice "lavorare 4 m a legaccio, A1a (=13 m), A1b sulle 48 m successive (=2 ripetizioni di 24 m)..... "A1b" nel penultimo giro si interrompe a metà della accavallata... come si lavora? grazie

Ghislaine Ethier 08.05.2019 - 17:21:

Le schéma A1A-A1B-A1C fonctionne j'usquau rangs 10 mais au rang 11 ca ne fonctionne pas j'aimerais avoir une explication détaillé SVP merci !!!

DROPS Design 09.05.2019 kl. 10:17:

Bonjour Mme Ethier, au 11ème rang, on diminue 1 m dans A.1A (= 11 m), 2 m dans chaque A.1B (= 22 m chaque A.1B) et 1 m dans A.1C (= 11 m), puis à l'avant-dernier rang, on diminue 1 m dans A.1A (= 11 m), 2 m dans chaque A.1B (= 20 m chacun) et 1 m dans A.1C, on a ainsi: 4 m point mousse + 11 + 20x2 + 10 + 4 = 69 m. Bon tricot!

Joyce Sierhuis 19.04.2019 - 22:23:

Zijn de 69 steken aan het eind A1 inclusief 8 kantsteken? en dan een vraag over de laatste toer overgang A1B A1C de beginsteken overlappen elkaar hoe fix ik dat en dan nog een vraag over overgang A1/A2 ik zie op de tekening A1 69 steken A2 61 steken wat doe ik met de 8 steken die over zijn of zijn dat de kantsteken A1 dank voor uw reactie (wellicht is dit patroon te moeilijk voor mij als beginneling.....) groetJS

DROPS Design 21.04.2019 kl. 17:04:

Dag Joyce,

Ja, de 69 steken zijn alle steken die je op dat moment op de naald hebt. Over een na laatste toer van A.1b heb je minder steken over A.1 b, namelijk 22 steken. A.1b begint steeds met 2 samenbreien (althans op een toer met samenbreien en omslagen). En de 69 steken zijn de 61 steken van A.2 plus 4 kantsteken aan beide kanten.

Anette 10.10.2018 - 18:16:

I början på beskrivningen står; sticka 4 RÄTSTICKNING. Vad menas med det, 4 varv eller? Sedan står det ; Nästa v stickas så här från rätsidan: 4 kantmaskor osv. Enligt diagrammet börjas det med 2 v; rätm från räts o avigm från avigsidan (ska inte dessa stickas först?).

DROPS Design 11.10.2018 kl. 10:48:

Hei Anette. Det stemmer: de 4 første omgangene skal strikkes i rettstrikning - vi skal få rettet så dette blir tydeligere i oppskriften. Videre strikker du etter diagrammene som anvist, de omgangene som er kun rettstrikning strikkes som rettstrikning. Men de 4 ytterste maskene i hver side strikkes i rettstrikkning hele veien. God fornøyelse.

Joanna 12.03.2018 - 14:57:

Dzień dobry, nie wiem jak wykonać - 4 oczka brzegowe ściegiem francuskim. Czy 4 razy mam przerobić oczko brzegowe i dopiero wtedy zacząć przerabiać właściwy rząd? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie Joanna

DROPS Design 12.03.2018 kl. 15:21:

Witaj Joanno! 4 pierwsze i 4 ostatnie oczka w każdym rzędzie są zawsze wykonywane na prawo (zawsze przerabiamy tam 4 o.p.), schematy (np. A.1, A.2..., zgodnie z tym co jest w opisie) znajdują się między tymi oczkami - jak w ramie. Powodzenia!

Trevet 02.09.2017 - 18:10:

Bonjour je ne comprends pas ce que je dois faire au début du 8eme rang et 12eme rang de A1. est ce que ce sont des diminutions ? dois je faire mes 4 mailles mousse + 2 diminutions a droite+ gauche du 7 et 12 eme rang ? merci

DROPS Design 04.09.2017 kl. 10:10:

Bonjour Mme Trevet, les diminutions se font aux rangs 7 et 11, aux rangs 8 et 12 votre nombre de mailles aura automatiquement diminué car vous avez moins de jetés que de diminutions au rangs 7 et 11. Bon tricot!

Sq1717 15.05.2017 - 14:42:

Welche Länge sollten die Stricknadeln idealerweise haben? Und wäre eine Rundnadel besser?

DROPS Design 15.05.2017 kl. 14:53:

Liebe Sq1717, die Länge ist nicht so wichtig, gerne können Sie auch mit einer Rundnadel hier stricken. Viel Spaß beim stricken!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 175-20

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.