DROPS Nepal
DROPS Nepal
65% vlna, 35% alpaka
od 68.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 272.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS Extra 0-1223
DROPS design: model č. ne-210
Skupina přízí: C nebo A + A
-----------------------------------------------------------

Velikost: 35/37 – 38/40 – 41/43
Délka chodidla: 22-24-27 cm
Výška ponožky (ohrnuté): asi 9-10-10 cm

Materiál: DROPS NEPAL firmy Garnstudio
100 g pro všechny velikosti, barva č. 0517, šedá
50 g pro všechny velikosti, barva č. 8909, korálová

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č. 5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 17 ok x 22 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Nepal
DROPS Nepal
65% vlna, 35% alpaka
od 68.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 272.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2; vzor je zobrazen vzhůru nohama, po směru pletení – vyšijeme jej na hotovou pleteninu pletacím stehem.

TVAROVÁNÍ PATY:
1. ŘADA (= lícová): pleteme po posledních 5-6-6 ok v řadě, následující oko sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme, otočíme práci.
2. ŘADA (= rubová): pleteme po posledních 5-6-6 ok v řadě, následující oko sejmeme obrace, 1 oko upleteme obrace a sejmuté přes ně přetáhneme, práci otočíme.
3. ŘADA (= lícová): pleteme po posledních 4-5-5 ok v řadě, následující oko sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme, otočíme práci.
4. ŘADA (= rubová): pleteme po posledních 4-5-5 ok v řadě, následující oko sejmeme obrace, 1 oko upleteme obrace a sejmuté přes ně přetáhneme, práci otočíme.
Tímto způsobem pokračujeme v ujímání (vždy o 1 oko snížíme počet ok zbylých v řadě), až nám v řadě zůstane 8-8-10 ok.
TIP – UJÍMÁNÍ (špička):
PŘED značkou splétáme 2 oka hladce. ZA značkou splétáme 2 oka hladce za zadní nit.
----------------------------------------------------------

PONOŽKA:
Pleteme v kruhových řadách na ponožkových jehlicích, shora dolů.
Na ponožkové jehlice č. 5 nahodíme šedou přízí 39-42-45 ok, práci otočíme a upleteme 1 rubovou řadu obrace. Řadu spojíme do kruhu a pokračujeme kruhovými řadami. Pleteme pružným vzorem 2/1 (tj. střídáme 2 oka hladce, 1 obrace). Ve výši 10-12-12 cm upleteme 1 kruhovou řadu hladce a SOUČASNĚ ujmeme rovnoměrně 6-7-8 ok – ujímáme spletením 2 ok hladce = 33-35-37 ok. Pak upleteme 12 kruhových řad lícovým žerzejem.

Nyní ponecháme prvních 16-18-20 ok na jehlici (= pata) a posledních 17 ok odložíme na pomocnou jehlici (= nárt). Nad oky paty upleteme v řadách lícovým žerzejem 5-5,5-6 cm výšky. Označíme si střed paty – značku vložíme mezi prostřední 2 oka na patě. Nyní TVARUJEME PATU – viz výše.
Po dokončení tvarování nabereme po obou stranách paty 9-10-10 ok a odložených 17 ok vrátíme z pomocné jehlice zpět na jehlice = 43-45-47 ok. Na každou stranu těchto 17 ok nártu umístíme značku. Pak pleteme v kruhových řadách lícovým žerzejem a SOUČASNĚ ujímáme na každé straně 17 ok nártu, takto: poslední 2 oka PŘED první značkou na nártu splétáme hladce a první 2 oka ZA druhou značkou na nártu splétáme hladce za zadní nit. Toto ujímání opakujeme v každé 2. kruhové řadě celkem 4-4-5x = 35-37-37 ok. Pleteme do výše 18-20-22 cm od značky na patě (= zbývá doplést asi 4-4-5 cm). Nyní vložíme do pleteniny na obou stranách značku tak, že na horní straně, nártu, leží 18-18-18 ok a na dolní straně, chodidle, leží 17-19-19 ok. Navíc vložíme do pleteniny značku doprostřed horní strany špičky – umístíme ji doprostřed mezi stávající 2 značky, označuje umístění srdíčka. Pleteme lícovým žerzejem a SOUČASNĚ tvarujeme špičku – ujímáme na obou stranách obou značek NA BOCÍCH ponožky – viz TIP – UJÍMÁNÍ (špička) (= v jedné kruhové řadě ujmeme 4 oka). Toto ujímání opakujeme v každé 2. kruhové řadě celkem 2-2-3x, poté ujímáme v každé kruhové řadě celkem 5-5-4x = na jehlicích zbývá 7-9-9 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme. Pružný lem ohrneme. Stejným způsobem upleteme i druhou ponožku.

SRDÍČKO NA PATĚ:
Pletacím stehem vyšijeme korálovou přízí srdíčko podle schématu A.1, postupujeme proti směru pletení, takto:
Značka na patě leží mezi 2 oky – steh vpíchneme za polovinu oka (jednu nit) každého pleteného oka na obou stranách značky, první steh vyšijeme 6 ok nad značkou. Celý vzor A.1 vyšijeme na obě ponožky stejným způsobem – dbáme na to, abychom přízi při vyšívání příliš nestahovali.

SRDÍČKO NA ŠPIČCE:
Pletacím stehem vyšijeme korálovou přízí srdíčko podle schématu A.2, postupujeme proti směru pletení, takto:
Značka na špičce leží mezi 2 oky – steh vpíchneme za polovinu oka (jednu nit) každého pleteného oka na obou stranách značky, první steh vyšijeme 9 ok nad značkou. Celý vzor A.2 vyšijeme na obě ponožky stejným způsobem – dbáme na to, abychom přízi při vyšívání příliš nestahovali.

Schéma

symbols = upletené oko paty/špičky (žádný vyšitý steh)
symbols = pletací steh korálovou přízí
diagram

Každý náš návod je doprovázen speciálními video-ukázkami, které vás navedou.

Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1223

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (26)

country flag Carmela napsala:

Salve , ma i video x aiutarci a realizzare un capo. Non li mettete più,?

29.06.2024 - 18:59

Odpověď DROPS Design :

Buongiorno Carmela, può trovare i video per i diversi modelli direttamente sotto il titolo. Buon lavoro!

06.07.2024 - 14:55

country flag Wilquin napsala:

Je ne comprends pas pour la broderie : sens opposé à celui du tricot ? Que faut il comprendre ?

15.01.2024 - 13:26

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Mme Wilquin, les chaussettes se tricotent de haut en bas mais, dans le diagramme, on montre le coeur "de bas en haut", donc en sens opposé au sens dans lequel on a tricoté les chaussettes. Bon tricot!

15.01.2024 - 16:17

country flag Lisa Holand napsala:

Jeg brukte under 2 nøster ved å strikke minste str med litt løsere fasthet, samt med lengde mål fra str 38/40 for å passe til meg som bruker 39. Forkortet også vr bord med ca 3 cm.

17.07.2022 - 13:33

country flag Martin napsala:

Bonjour, les chaussettes sont-elles bien solides avec cette laine ? Merci.

07.11.2021 - 21:19

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Mme Martin, pour des chaussettes plus résistantes, vous pouvez remplacer 1 fil DROPS Nepal par 2 fils DROPS Fabel, essayez notre convertisseur pour la nouvelle quantité nécessaire. Bon tricot!

08.11.2021 - 07:56

country flag Hetty Stok napsala:

I have an ongoing problem when I knit socks. When I have done knitting over the 18 heel stitches, and I have picked up the 10 stitches along each side, the stitches I pick up are very loose. The looseness is not at either end of these picked up stitches. I have no hole appearing at the ‘V’, but it is a line of loose stitches. Is there a way to avoid this? I am wondering if it would help if I did not knit the end stitches of the knit rows in the section of 18 heel stitches?

26.04.2020 - 15:09

Odpověď DROPS Design :

Dear Mrs Stok, after you have worked in stocking stitch for 5.5 cm over the 18 sts for heel, you work heel decrease as explained at the beg of the pattern (= 8 sts remain), then work 1 round over the sts on needle + picking up stitches along the left side of heel + working sts from upper foot + picking up sts along the right side of heel. This video might help you to visualize how to do. Happy knitting!

27.04.2020 - 10:03

country flag Lucie napsala:

Bonjour, Comment parvenir à ajouter dans mes favoris svp? Je suis bien sur la page du modèle mais je n'ai pas l'option ajouter à mes favoris. Pourtant je suis abonnée à la new letter. Où se trouve cette option svp? Merci et bonne journée en provenance du Québec!

20.12.2019 - 22:57

Odpověď Lucie :

Désolée pour le dérangement....je viens de voir le coeur.... :-) Cela a bien fonctionné...bien sûr! :-) Quand on prend le temps lire et de bien regarder on trouve! :-) Depuis le temps que je me ''régale'' avec vos modèles...comment ai-je pu être aussi aveugle... Tout est tellement bien fait, bien expliqué, vous êtes ma référence en matière de tricot. Bravo! Passez un bon temps des Fêtes!

20.12.2019 - 23:05

country flag Reina napsala:

Bonjour!! Je suis débutante . J'aimerais savoir pour la taille 38-40,je réparti comment mes mailles sur mes 3 broches. Je suis pas habitué de lire des patrons . Merci.

19.05.2019 - 15:10

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Reina, divisez votre nombre de mailles par 3 et répartissez-les ainsi sur chacune des 3 aiguilles, soit par ex 13 m x 3 aiguilles en taille 35/37, 14 m x 3 aiguilles en taille 38/40 et 15 m x 3 aiguilles en taille 41/43. Bon tricot!

20.05.2019 - 12:35

country flag Céline napsala:

Merci beaucoup pour votre réponse ! Je vais suivre votre conseil 😊

25.04.2019 - 03:08

country flag Céline napsala:

Merci beaucoup pour votre réponse ! Je vais suivre votre conseil 😊

24.04.2019 - 22:50

country flag Céline napsala:

Si je monte 42 mailles sur 4 broches, je n’arrive pas facilement à faire mes côtes 2 endroits - 1 envers on dirait qu’elles décalent. Avez-vous un truc pour moi ou puis-je monter 44 mailles sans déranger le reste du patron ? Merci de m’aider !

17.04.2019 - 03:46

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Céline, vous pouvez répartir les 42 mailles sur les 4 aiguilles de différentes façons, par ex: 10 m sur la 1ère aig, 11 m sur la 2ème aig, 10 m sur la 3ème aig, 11 m sur la 4ème aig. Marquez bien le début du tour et tricotez (2 m end/1 m env tout le tour soit 14 fois au total. Au changement d'aiguilles, veillez à ce que le motif continue bien pour que les côtes soient toujours 2 m end/1 m env. Bon tricot!

23.04.2019 - 11:03