DROPS Extra / 0-1223

Heart Dance by DROPS Design

Walentynki DROPS: skarpetki DROPS z sercem, z włóczki „Nepal”. Od 35 do 43

DROPS design: Model nr ne-210
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
ROZMIARY: 35/37 - 38/40 - 41/43
Długość stopy: 22 - 24 - 27 cm
Wysokość skarpetki (wyłożenie): ok. 9 - 10 - 10 cm
Materiał:
DROPS NEPAL od Garnstudio
150 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 0517, średni szary
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 8909, koralowy

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 17 o. x 22 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Mamy setki bezpłatnych wzorów na Boże Narodzenie. Znajdziecie je tutaj!
Rodzaj włóczki
Deals od
DROPS NEPAL UNI COLOUR (50g)
DROPS Alpaca Party! / 30% OFF!
9.60 PLN
6.70 PLN
n/a
DROPS NEPAL MIX (50g)
DROPS Alpaca Party! / 30% OFF!
10.20 PLN
7.10 PLN
n/a

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

FANTAZYJNY MOTYW:
Patrz schematy A.1 i A.2. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy motywu, widok w kierunku przeciwnym do kierunku przerabiania. Motyw jest wyszywany ściegiem cerowanym.

ZAMYKANIE OCZEK NA PIĘTĘ:
Rz. 1 (= na prawej stronie robótki): przer. aż zostaje 5-6-6 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Rz. 2 (= na lewej stronie robótki): przer. aż zostaje 5-6-6 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na lewo, 1 o.l., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Rz. 3 (= na prawej stronie robótki): przer. aż zostaje 4-5-5 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Rz. 4 (= na lewej stronie robótki): przer. aż zostaje 4-5-5 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na lewo, 1 o.l., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Dalej zamykać o. tak samo, tak że jest o 1 o. mniej przed każdym zamykanym o., aż na drucie będzie 8-8-10 o.

ZAMYKANIE OCZEK NA PALCE:
Przed markerem: 2 o. razem na prawo.
Za markerem: 2 o. przekręcone i przerobione razem na prawo (= wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu).
----------------------------------------------------------

SKARPETKI:
Przerabiane na okrągło na drutach pończoszniczych, z góry na dół.
Na drutach pończoszniczych nr 5 nabrać 39-42-45 o. kolorem średni szary, nie łączyć na okrągło, obrócić i przer. 1 rz. na lewo na prawej stronie robótki. Następnie połączyć na okrągło i przer. ściągaczem (= 2 o.p./1 o.l.) na okrągło.
Na wys. 10-12-12 cm od dołu robótki przer. 1 okr. na prawo, w tym samym czasie równomiernie zamykając 6-7-8 o. (przer. 2 o. razem na prawo, aby zamknąć 1 o.) = 33-35-37 o. Dalej przer. 12 okr. dżersejem. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!

Zostawić teraz na drucie 16-18-20 pierwszych o. na piętę i zdjąć 17 ost. o. na drut pomocniczy (= wierzch stopy). Przer. o. pięty dżersejem, w tę i z powrotem, przez 5-5½-6 cm. Umieścić 1 marker na środku pięty, między 2 o. środk. Teraz wykonać ZAMYKANIE OCZEK NA PIĘTĘ - patrz powyżej.
Po zamknięciu o. na piętę nabrać 9-10-10 o. wzdłuż z każdej strony pięty i wziąć z powrotem 17 o. z drutu pomocniczego = 43-45-47 o. Umieścić 1 marker z każdej strony tych 17 o. wierzchu stopy. Dalej przer. dżersejem na okrągło, W TYM SAMYM CZASIE zamykać o. z każdej strony 17 o. wierzchu stopy następująco: przer. na prawo 2 ost. o. PRZED 1-szym markerem wierzchu stopy i przer. razem przekręcone na prawo 2 pierwsze o. ZA ost. markerem wierzchu stopy. Powt. zamykanie o. w sumie 4-4-5 razy co 2 okr. = 35-37-37 o.
Dalej przer., aż dł. robótki wynosi 18-20-22 cm, mierząc od markera na pięcie (zostaje jeszcze ok. 4-4-5 cm do końca). Umieścić 1 marker z każdej strony, tak aby było 18-18-18 o. na wierzch i 17-19-19 o. na spód stopy, umieścić kolejny marker na środku na wierzchu stopy, między 2 markerami, na oznaczenie gdzie ma znaleźć się serce. Przer. dżersejem, W TYM SAMYM CZASIE zamykać na palce z każdej strony każdego markera na bokach - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK NA PALCE (= 4 zamknięte o.). Powt. zamykanie o. w sumie 2-2-3 razy co 2 okr. i 5-5-4 razy w każdym okrążeniu = zostaje 7-9-9 o. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o., zacisnąć i zakończyć. Ściągacz wyłożyć na prawą stronę robótki. Drugą skarpetkę wykonać tak samo.

SERCE NA PIĘCIE:
Wyszyć 1 serce ściegiem cerowanym wg schematu A.1, w kierunku przeciwnym do kierunku przerabiania następująco:
marker na pięcie znajduje się między 2 o. środk. pięty, wyszywać w jedną z pętelek oczka z każdej strony markera zaczynając 6 o. ponad markerem. Wyszyć schemat A.1 na 2 skarpetkach w taki sam sposób – nie zaciskać zbyt mocno nitki podczas wyszywania.

SERCE NA CZUBKU SKARPETKI:
Wyszyć 1 serce ściegiem cerowanym wg schematu A.2, w kierunku przeciwnym do kierunku przerabiania następująco:
marker na środku na czubku palców znajduje się między 2 o., wyszywać w jedną z pętelek oczka z każdej strony markera zaczynając od 9-tego o. licząc od czubka palców. Wyszyć schemat A.2 na 2 skarpetkach w taki sam sposób – nie zaciskać zbyt mocno nitki podczas wyszywania.

Schemat

= brak oczek do wyszycia = oczko pięty/palców
= oczko wyszywane kolorem koralowym

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS Extra 0-1223.