DROPS Extra / 0-1136

Hopscotch by DROPS Design

DROPS Peak või Snow lõngast kootud ripskoes ja palmikutega sussid suurustele 20 kuni 34

Võtmesõnad: palmik, sussid,
DROPSi disain: mudel nr pe-008-bn
Lõngagrupp E või C + C
----------------------------------------------------------
Suurus: 20/21 - 22/23 - 24/25 - 26/28 – 29/31 – 32/34
Talla pikkus: 12 - 13 - 15 - 17 - 18 - 20 cm
Lõng: Garnstudio DROPS PEAK
100-100-150-150-200-200 g värv nr 08, neoonroosa

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS Snow
100-100-150-150-200-200 g värv nr 26, erkroosa

DROPSi pikad ja sukavardad: 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 17 s x 22 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi seedripuust nööp nr 511: 4 tk kõikidel suurustel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Peak DROPS Peak
70% akrüül, 30% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring parempidi ja 1 ring pahempidi, korda neid kahte ringi. 1 ripsivall = 2 ringi ripskoes.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.
-----------------------------

SUSSID

SÄÄR
Loo 5 mm sukavarrastele 28-31-34-37-41-44 s Peak või Snow lõngaga. Koo ringselt ripskoes - vaata ülevalt, kuni töö pikkus on u. 4 cm, lõpeta pärast ph ringi. JÄLGI KOETIHEDUST!

JALALABA
Nüüd hoia esimesed 12-12-12-14-14-14 s ringil vardal, tõsta järgmised 16-19-22-23-27-30 s silmustehoidjale.
Koo ripskoes edasi-tagasi 12-12-12-14-14-14 silmusel, SAMAL AJAL loo esimesel real 1 uus silmus mõlemal serval (ääresilmus) = 14-14-14-16-16-16 s.
Kui keskmine osa on 4-4-5-6-6-7 cm pikkune, kahanda 1 ääresilmus mõlemal serval = 12-12-12-14-14-14 s.
Tõsta silmused hoidjalt tagasi vardale ja koo vardale mõlemalt keskosa küljelt 7-7-9-10-10-12 s ühe ääresilmuse kõrvalt = 42-45-52-57-61-68 s vardal.
EDASI MÕÕDA SIIT!
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) esiosa keskele varbaosale ja 1 SM kanna keskele. Jätka ringselt ripskoes.
Kui töö pikkus on 2 cm, koo 2 pr kokku mõlemal pool mõlemat SM-i igal teisel ringil (= 4 s vähem ringil), korda kahandamisi, kuni töö pikkus on 3-3-4-4-5-5 cm. Koo silmused maha.
Õmble servad kokku talla alt, läbi ääresilmuste välimisi aasasid, et ei tekiks paksu õmblust.


PALMIKUTEGA SÄÄREOSA
Loo 5 mm varrastele 13 silmust Peak või Snow lõngaga. Koo 4 rida ripskoes edasi-tagasi, SAMAL AJAL kasvata viimasel real 4 s ühtlaste vahedega = 17 s. Siis koo skeemi A.1 (= 17 s), kuni töö pikkus on u. 18-20-22-24-26-28 cm, kahanda viimasel real 2 s igal palmikul skeemil A.1 = 13 s.
Koo 4 rida ripskoes ja koo silmused maha.
Pane alguse ots üle lõpetamise otsa ja õmble 2 nööpi kaunistuseks läbi mõlema kihi. Tõmba sääreosa 2 cm sussile peale, jättes nööbid väljapoole ja kinnita töö PH poolt väikeste pistetega.

Koo teine suss samamoodi, aga säti sääreosa nööbid teisele poole

Skeem

= parempidi töö PP pool, pahempidi töö PH pool
= ph töö PP pool, pr töö PH pool
= tõsta 2 s abivardale töö ette, 2 pr, 2 pr abivardalt
= tõsta 2 s abivardale töö taha, 2 pr, 2 pr abivardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1136) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Aimee 10.02.2020 - 05:29:

Why is there no pattern for the cable nit leg part showing in the picture with the pattern?

DROPS Design 10.02.2020 kl. 10:20:

Dear Aimee, to work the cable pattern on leg part, follow the diagram A.1 you will find at the end of written pattern - you'll find how to read diagrams here. Happy knitting!

Michelle 24.11.2018 - 04:10:

Is this pattern available in youth sizes? I’m specifically wondering about US youth size 4-5 or EU size 37.

DROPS Design 25.11.2018 kl. 10:39:

Dear Michele, there are a couple of similar patterns in adult sizes that would fit EU show size 37. href="https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=7117&cid=19" target="blank">ere is one for example and here is another one. Happy Knitting!

Heather Halom 30.11.2017 - 22:53:

I have just wondered if you can tell what the width measurement across the front should be, the length is good but it looks wide across the front thanks

DROPS Design 01.12.2017 kl. 09:32:

Dear Mrs Halon, if your gauge is correct, you should get the correct measurements for each size. Garter st is quite elastic and will adjust for wider feet if necessary. Happy knitting!

Maureen 02.12.2016 - 01:07:

I'm using super bulky yarn and size 5 mm needles as directed. But my gauge is way off - 17 stitches span 6.5 inches. My knitting is not loose, and the fabric is quite dense, so I'm reluctant to go to a smaller needle size. Am I missing something? Thanks for your help.

DROPS Design 02.12.2016 kl. 08:35:

Dear Maureen, you should have 17 sts = 10 cm (= 4") in width with Drops Peak with needle size 5 mm - or adjust the needle size to get correct tension. Slippers are knitted here with a tighter tension as usual for Drops Peak to get the desired texture. Happy knitting!

Aurolina 25.01.2016 - 23:03:

Siempre he tenido problemas con las agujas doble punta. Es posible obtener el patron en dos agujas por favor de este modelo verde y del modelo LITTLE RED RIDING SLIPPERS? EN ESPANOL POR FAVOR.

Outrequin 19.01.2016 - 14:37:

Je ne comprends pas lorsqu'il faut reprendre les mailles en attentes et relever 7-7-9-10-10-12 M de chaque côté de la partie centrale (à 1 M du bord) = 42-42-52-57-61-68 M Est-ce qu'il faut ajouter 10 M de chaque côté (car ma fille chaussé du 31) et comment fait-on s'il vous plaît ? Cordialement Julie

DROPS Design 19.01.2016 kl. 16:39:

Bonjour Mme Outrequin, quand vous avez tricoté la "languette" du dessus du pied, reprenez toutes les mailles en attente, relevez 10 m à droite de cette languette, les mailles du dessus du pied et relevez 10 m à gauche de cette même partie - voir aussi vidéo ci-dessous = 61 m. Bon tricot!

Sheila Dodson 19.01.2016 - 04:40:

When working the foot, the directions state "piece measures 2 cm / 3/4'', K 2 sts tog on each side of every marker on every other round (= 4 sts less per round) continue dec until piece measures 3-3-4-4-5-5 cm / 1 1/8''-1 1/8''-1½''-1½''-2''-2'' - bind off." This does not seem to make a long enough foot. How can we only stitch 3 cm out from the heel and then bind off? Is there more to this?

DROPS Design 19.01.2016 kl. 10:13:

Dear Mrs Dodson, the video below shows how to work the slippers in 1st size and should help you to vizualize how they will be. Happy knitting!

Renee Meyer 15.01.2016 - 23:32:

In working with the chart. what stitched are done on the wrong side

DROPS Design 16.01.2016 kl. 11:16:

Dear Mrs Meyer, diagram show all rows both from RS and from WS, ie 1 square in diag = 1 st x 1 row. From WS, ,work K over K and P over P - see diagram text and read more here. Happy knitting!

Marcella 24.10.2015 - 06:44:

Ik dacht dat je die 61 steken moest verdelen. dacht dat je die 27st op 2 verschillende naalden moest zetten

Marcella 18.10.2015 - 09:17:

Denk dat er een fout in dat patroon zit dat je in het begin 42st. moet opzetten en dan iedere kant 10st. opnemen is 62st. 62:4= 15,5 Dus voor en achter 15st. en aan de zijkanten 16st. Klopt dit? Zo ja even die andere ook aanpassen

DROPS Design 23.10.2015 kl. 13:26:

Hoi Marcella. Nee, het is geen fout. Je hebt 27 st op de draad, je hebt gebreid over 14 st (16 inclusief de kantsteken, die ook weer zijn afgekant) en je neemt 10 st op aan beide zijkanten van het middelste deel: 27+14+10+10 = 61 st.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1136

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.