DROPS / 162 / 12

Evening Breath by DROPS Design

DROPS Delight lõngast heegeldatud lehvikumustriga õlasall

DROPSi disain: muster nr de-134
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: pikkus: 80 cm ja ülaserva laius 160 cm
Lõng:GarnstudioDROPS DELIGHT, 50 g/175 m
200 g värv nr 05, beež/hall/roosa

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et 1.-10. ridade mõõt oleks umbes 21 cm keskkohast
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Skeemid on antud vaadatuna töö PP pool.
Skeem A.x näitab salli keskkohta ja skeem on peegelpildis teisel pool keskkohta.

LEHVIK
3 kahekordset sammast (2xsm) + 2 ahels + 3 2xsm samasse silmusesse.
-------------------------------------------

ÕLASALL
Heegeldatakse edasi-tagasi keskelt ja alla.
Tee 5 ahels 4 mm heegelnõelaga Delight lõngaga ja ühenda 1 aass-ga ringiks.
Heegelda skeemi A.1 järgi, st. heegelda järgmiselt:
1. RIDA: tee 8 ahels, ahels ringi tee 1 ühekordne sammas (sm) (= keskkoht) + 4 ahels + 1 kolmekordne sammas (3xsm). Pööra.
2. RIDA: 7 ahels, esimesse ahels-kaarde tee 1 LEHVIK – vaata ülevalt, tee 2 ahels, 1 2xsm järgmisesse sm-sse (= keskkoht), 2 ahels, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 lehvik + 3ahels + 1 3xsm. Pööra.
3. RIDA: 7 ahels, 1 sm esimesse ahels-kaarde, 4 ahels, 1 ks järgmise lehviku ahels-kaarde, 4 ahels, järgmisesse 2xsm-sse tee 1 sm + 6 ahels (= keskkoht) + 1 sm, tee 4 ahels, 1 ks järgmise lehviku ahels-sse, 4 ahels, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 sm + 3ahels + 1 3xsm. Pööra.
4. RIDA: 7 ahels, tee 1 lehvik esimesse ahels-kaarde, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 lehvik + 2 ahels + 1 2xsm (= keskkoht) + 2 ahels + 1 lehvik, tee 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 lehvik + 3ahels + 1 3xsm. Pööra.
5. RIDA: 7 ahels, 1 sm esimesse ahels-kaarde, 4 ahels, 1 ks järgmise lehviku ahels-kaarde, 4 ahels, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 sm + 6 ahels + 1 sm, tee 4 ahels, 1 ks järgmise lehviku ahels-kaarde, 4 ahels, järgmisesse 2xsm-sse tee 1 sm + 6 ahels (= keskkoht) + 1 sm, tee 4 ahels, 1 ks järgmise lehviku ahels-kaarde, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 sm + 6 ahels + 1 sm, tee 4 ahels, 1 ks järgmise lehviku ahels-kaarde, 4 ahels, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 sm + 3 ahels + 1 3xsm. Pööra.
6. RIDA: 7 ahels, tee 1 lehvik esimesse ahels-kaarde, tee 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 1 lehvik järgmisesse ahels-kaarde, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 lehvik + 2 ahels + 1 2xsm (= keskkoht) + 2 ahels + 1 lehvik, tee 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, tee 1 lehvik järgmisesse ahels-kaarde, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 lehvik + 3 ahels + 1 3xsm. Pööra.
Korda 5. ja 6. rida koos kasvatamisega. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 78 cm, mõõdetuna keskelt, lõpeta pärast 5-ndat rida koos kasvatamisega, heegelda veel üks rida 6-nda rea järel koos kasvatamisega, ainult 6 silmuselise ahels-kaare asemel tee 8 ahels. Töö pikkus on umbes 80 cm. Ära katkesta lõnga, heegelda siit ääris (järgmine rida algab töö PP pool).

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda skeemi A.2 järgi, st. heegelda nii:
1. RIDA: 1 ahels, *järgmise lehviku ahels-kaarde tee 5 3xsm + 2 ahels + 5 3xsm, tee 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda *kuni*, kuni enne keskmist 2xsm jääb 1 lehvik, järgmise lehviku ahels-kaarde tee 5 3xsm + 2 ahels + 5 3xsm, tee 1 ks järgmisesse 2xsm-sse (= keskkoht), *järgmise lehviku ahels-kaarde tee 5 3xsm + 2 ahels + 5 3xsm, tee 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 1 lehvik, järgmise lehviku ahels-kaarde tee 5 3xsm + 2 ahels + 5 3xsm, tee 1 ks viimasesse ahels-kaarde. Pööra.
2. RIDA: 1 ahels, *jäta vahele 1 sm, 1 ks järgmisesse sambasse, 1 psm järgmisesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 2 sambasse, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 sm + 1 2xsm + 5 ahels + 1 2xsm + 1 sm, tee 1 sm igasse järgmisesse 2 sambasse, 1 psm järgmisesse sambasse, 1 ks järgmisesse sambasse, jäta vahele 1 sm, 1 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni*, kuni on tehtud 1 ks keskosa ks-sse, tee 5 ahels (= keskkoht), 1 ks samasse ks-sse, *jäta vahele 1 sm, 1 ks järgmisesse sambasse, 1 psm järgmisesse sambasse, 1 sm igasse järgmisesse 2 sambasse, järgmisesse ahels-kaarde tee 1 sm + 1 2xsm + 5 ahels + 1 2xsm + 1 sm, tee 1 sm igasse järgmisesse 2 sambasse, 1 psm järgmisesse sambasse, 1 ks järgmisesse sambasse, 1 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* tervel real. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Skeem

= 1 ahelsilmus (ahels)
= 1 kinnissilmus (ks) ümber silmuse
= 1 ks silmusesse
= 1 kahekordne sammas (2xsm) ümber silmuse
= 1 2xsm silmusesse
= 3 2xsm + 2 ahels + 3 2xsm ümber silmuse
= 1 ühekordne sammas (sm) silmusess
= 1 sm ümber silmuse
= 1 kolmekordne sammas (3xsm) ümber silmuse
= 1 poolsammas (psm) silmusesse
= alusta siit
= alusta iga rida, tehes 7 ahels(= 1 3xsm + 3 ahels), ainult lõpus tee 1 3xsm ümber silmuse
= alusta iga rida, tehes 1 ahels, ainult lõpus tee 1 ks silmusesse/ümber silmuse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 162-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (42)

Silvia Tessuto 01.01.2020 - 18:26:

É um xale muito bonito, mas estou tendo dificuldade para entender a explicação para terminá-lo. Na receita diz para repetir as carreiras 5 e 6, aumentando, na carreira 6, de 6 para 8 correntinhas. Se eu fizer isto, a próxima carreira do trabalho ficará no avesso, e na receita diz para começar a borda pelo direito. Qual o erro que estou cometendo? Muito obrigada pela atenção.

DROPS Design 02.01.2020 kl. 09:48:

Prezada Silvia, Você termina o corpo do xaile com uma carreira 6 (do avesso), começando, depois, a borda. Confira: A cerca de 78 cm de altura total - medir ao meio e ajustar a altura para depois de 1 carreira como a carreira 5 com aumentos – crochetar 1 carreira a mais como a carreira 6 com aumentos – mas substituir todos os aros de 6 pc por 8 pc. A peça mede cerca de 80 cm. Não cortar o fio, fazer, então, a orla (a carreira seguinte começa pelo direito). Bom Croché!

Henriette 11.04.2019 - 22:57:

Erreur d'écriture de ma part: dernier rang sur l'endroit.

Henriette 11.04.2019 - 22:54:

Bonjour, pour terminer: un rang 6 en crochetant 8 ml à la place des 6 ml. Ensuite, puisqu'on ne coupe pas le fil, pour débuter la bordure, on se retrouvera sur l'envers? Puis le dernier rang se fera sur l'envers...? D'avance merci.

DROPS Design 12.04.2019 kl. 08:58:

Bonjour Henriette, après le rang dernier rang 6 (= avec 8 ml au lieu de 6), vous tournez et crochetez le rang 1 de la bordure sur l'endroit - le dernier rang (= rang 2) de la bordure sera sur l'envers, mais le châle reste réversible quoi qu'il arrive. Bon crochet!

Henriette 08.04.2019 - 15:28:

Bonjour, après le rang 5et 6, que signifie répéter ces 2 rangs avec des augmentations ? Faut-il ajouter un arceau de 1B , 6 ml, 1 B ? Merci.

DROPS Design 08.04.2019 kl. 16:23:

Bonjour Henriette, en répétant les rangs 5 et 6, vous aurez naturellement plus de mailles de chaque côté de la maille centrale, continuez simplement comme le montre de le diagramme, en répétant les séquences entre les côtés et la maille centrale, et crochetez la maille centrale comme indiqué. Bon crochet!

Veronica 27.07.2018 - 18:41:

Hola! quiero saber cuantas veces tengo que aumentar la hilera 5 y la 6 antes de comenzar con el diagrama A.2. Muchas gracias por su ayuda!

DROPS Design 31.07.2018 kl. 12:21:

Hola Veronica. El diagrama A.2 muestra la orilla inferior del chal. Puedes comenzar a trabajar después de que la labor mida 80 cm ( medidas por el centro del chal) o el largo deseado.

CARLA HALL 10.07.2018 - 19:48:

Very pretty I did it in Caron Simply Soft party (Snow Sparkle) for my daughter's wedding. Thank you.

Teresa Nunes 18.04.2018 - 19:43:

Lovely pattern. Thank you. How do I work the increase on repeating rows 5 and 6? How do I increase?

DROPS Design 19.04.2018 kl. 10:32:

Der Mrs Nunes, you will crochet as before on row 5 but there will be more chain spaces before and after the middle chain-space and work as before on row 6 but there will be more stitch groups/ch-spaces before and after the middle stitch. Happy crocheting!

Nina 20.01.2018 - 19:48:

Nu är jag riktigt förvirrad, trots att jag är en van virkare. I mönstret står det för varv 1 att det ska virkas en stolpe, men när jag tittar på instruktionsvideon är det definitivt inte en vanlig stolpe som visas. Det skrivna mönstret fortsätter sedan med 4 lm, men på filmen virkas endast 3 stycken. Så hur ska det egentligen vara? Instämmer med en tidigare kommentar om att det hela säkert skulle bli aningen lättare att begripa om HELA varven visades i diagramform.

Kathy Pabst 03.02.2017 - 02:27:

How many skeins should i purchase to make this shawl?

DROPS Design 03.02.2017 kl. 09:32:

Dear Mrs Pabst, you need 200 g DROPS Delight / 50 g a ball Delight = 4 balls Delight for the shawl. Happy crocheting!

Maria Tønder 25.01.2017 - 19:51:

Altså jeg har forsøgt at læse mig til svaret, men jeg forstår heller ikke gentagelse af række 5 og 6, nu har jeg prøvet bare at hækle videre på række 5, og rækken er ikke lang nok. Jeg misforstår tydeligvis noget :) hvordan skal jeg hækle det??

DROPS Design 26.01.2017 kl. 11:34:

Hej Maria. Jeg kan naesten ikke forklare det tydeligere end hvad vi tidligere har prövet :/ Hvis du har for lidt masker efter raekker 5-6 förste gang, saa har du ikke taget nok ud. Du skal fölge samme princip som i rk 5-6 og tage ud paa samme maade. Har du set videoen, hvordan du haekler A.1?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 162-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.