DROPS / 158 / 47

One Step Ahead by DROPS Design

DROPS Andes lõngast ripskoes ja soonikkoes kootud sussid

Võtmesõnad: ristipidi, sussid,
DROPSi disain: muster nr an-025
Lõngagrupp E või C + C
------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/39 - 40/42
Talla pikkus: 22 - 24 – 26 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ANDES, 100 g/ 96 m
300 g kõikidele suurustele värv nr 6420, türkiis

DROPSi SUKA- ja PIKAD VARDAD: 6 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 13 s x 17 r parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi tumedad pühvelsarv nööbid nr 536: 6 tk kõikidele suurustele
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 4.95 € /100g
DROPS Andes uni colour DROPS Andes uni colour 4.95 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Andes mix DROPS Andes mix 5.30 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.85€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Skeemil on näidatud iga rida.

MUSTER 2
1. RIDA (= töö PP): *2 pr, 2 ph*, korda *kuni*, kuni jääb 2 s, 2 pr.
2. RIDA (= töö PH): koo parempidised silmused pr, pahempidised silmused ph.
Korda 2. rida.
---------------------------

SUSS
Alguses koo sääre alumine serv, siis jalalaba. Seejärel koo kohev sääre ülemine osa.

SÄÄRE ALUMINE OSA
Loo 37-37-39 s 6 mm sukavarrastele Andes lõngaga. Koo ringselt ripskoes – vaata ülevalt, kuni töö pikkus on umbes 4 cm, lõpeta pärast 1 ph ringi.
JÄLGI KOETIHEDUST!

JALAPEALNE
Koo edasi-tagasi.
Nüüd hoia esimesed 10 s vardal, tõsta ülejäänud 27-27-29 s silmusehoidjale.
Nüüd koo keskmine osa MUSTRI 2 järgi – vaata ülevalt, 10 silmusega – SAMAL AJAL kahe järgmise rea lõpus loo üles 1 uus ääresilmus (koo ääresilmused ripskoes – vaata ülevalt) = 12 s.
Kui keskmise osa pikkus on 7-8,5-10 cm, kahanda 1 ääresilmus mõlemal serval = 10 s.

Siis tõsta silmusehoidjale olevad silmused tagasi vardale ja korja üles 12-14-16 s mõlema pool keskmist osa (1 ääresilmuse kõrval) = 61-65-71 s on vardal.
EDASI MÕÕDA SIIT!
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) keskmise osa 10 silmuse keskele (= varbaotsa keskkoht) ja 1 SM kanna keskmisele silmusele, SM-d vahel on 30-32-35 s.
Nüüd koo ringselt ripskoes.
Kui töö pikkus on 2 cm, koo 2 s pr kokku mõlemal pool mõlemat SM-i igal teisel ringil (= 4 s vähem igal ringil).
Jätka kahandamist, kuni töö pikkus on 5-5-6 cm. Koo ülejäänud silmused maha.
Õmble talla alt kinni ääresilmuste eesaasadest, et vältida paksu õmblust.

LÕDVA SÄÄREOSA
Kootakse edasi-tagasi.
Loo 22 s 6 mm varrastele Andes lõngaga. Koo 8 rida ripskoes, SAMAL AJAL viimasel ringil kasvata 6 s ühtlaste vahedega = 28 s.
Koo skeemi A.1 (= 28 s), kuni töö pikkus on umbes 35-36-38 cm.
Koo 8 rida ripskoes, SAMAL AJAL kahanda esimesel real 6 s ühtlaste vahedega = 22 s. Koo silmused maha.
Aseta mahakootud serv ülesloomise serva peale ja õmble 3 nööpi kaunistamiseks läbi ripskoes ridade sääreosal.

VIIMISTLUS
Õmble lõdva sääreosa alumise sääreosa külge (st. sussi algusel tehtud loomiserea külge). Õmble nii, et nööpidega osa jääks jala välisküljele ja ava vaataks tahapoole – õmble töö PH poolt, et õmblus ei jääks näha.

Koo samamoodi teine suss, veendu, et sääre avaus on teisel pool.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= ph töö PP, pr töö PH

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 158-47) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (81)

Normand Champagne 30.09.2019 - 20:26:

Besoin explication poi t fantaisie 1. Rang 1 veux dire 5 endroit et 2 envers le 2 id e veut il cite 3 envers et deux endroit et on répète les 2 rangs

DROPS Design 01.10.2019 kl. 10:11:

Bonjour Mr Champagne, au rang 1 de A.1 (= sur l'endroit) on tricote: 5 m end, (2 m env, 2 m end)x5, 3 m end. Au rang 2 de A.1 (= sur l'envers), on tricote: 3 m end, (2 m env, 2 m end) x 5, 2 m env, 3 m end. Bon tricot!

Pauline 15.04.2019 - 02:45:

Hi , I watch the video of pattern 2 but the yarn over stitch is not clear for me?

DROPS Design 16.04.2019 kl. 07:45:

Hi Pauline, The yarn over is just winding the yarn around the right needle before working the next stitch. Happy knitting!

Marjolein 17.02.2019 - 17:31:

Hoii, in het patroon staat dat breinaald 6 gebruikt moet worden, maar in de lijst van de garencatagoriën staat dat deze wol voor naald 9 is, is dit een typfout in het patroon?

DROPS Design 17.02.2019 kl. 18:43:

Dag Marjolein,

Er wordt in dit patroon inderdaad een andere naalddikte gebruikt dan staat aangegeven in de garenlijst. De stekenverhouding is ook anders. Dit is geen typefout, maar is bewust gedaan, zodat het breiwerk wat dichter wordt.

Nicky Langevin 30.01.2019 - 00:00:

Bonjour j'aimerais avoir de l'informetion je ne comprends pas le point fantaisie je ne sais pas lire le diagramme au tricot pourriez-vous m'aidez.Merci

DROPS Design 30.01.2019 kl. 07:43:

Bonjour Mme Langevin, lisez le diagramme de bas en haut et de droit à gauche sur l'endroit, de gauche à droite sur l'envers, ainsi au 1er rang de A.1 = sur l'endroit, vous tricotez: 5 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 5 m end. Sur l'envers, tricotez: 3 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 2 m end, 2 m env, 3 m end. Bon tricot!

Raye Burke 24.11.2017 - 18:17:

Who wrote this pattern? Cute slipppers but crazy pattern!!!

DROPS Design 27.11.2017 kl. 11:03:

Dear Mrs Burke, to help you working these slippers, you can watch the video below. Should you have any further questions, you are welcome to ask here or contact the store where you bought your yarn. Happy knitting!

Sarah 25.09.2017 - 21:44:

I find this pattern very hard to follow, and I am not a beginner - I'm not used to patterns starting from the middle and having to find my way from starting to the end, and back to the beginning. Very difficult to follow.

DROPS Design 26.09.2017 kl. 09:08:

Dear Sarah, the video below is showing how to knit these slippers, this should help you to vizualize how they are worked. Happy knitting!

Gwen Maddox 25.06.2016 - 04:49:

I am not sure where it says "work according to A1 until piece measures 38cm." Is the 38cm measured from cast on edge (i.e. beginning of garter stitch) or is it measured from the beginning of the piece where the A1 pattern starts ?

DROPS Design 27.06.2016 kl. 08:40:

Dear Mrs Maddox, measure the 38 cm from the cast on edge. Happy knitting!

Deborah 16.04.2016 - 15:56:

What are double pointed needles and also what ply wool are you using please?

DROPS Design 17.04.2016 kl. 14:54:

Dear Deborah, double pointed needles are straight needles with two points, perfect for working small circunferences in round, such as socks or sleeves. They're usually sold in group of four or five, and you cand find them of different lenghts. This pattern is worked in Andes, which is a super bulky yarn. Happy knitting!

Deborah 16.04.2016 - 15:56:

What are double pointed needles and also what ply wool are you using please?

DROPS Design 17.04.2016 kl. 14:54:

Dear Deborah, double pointed needles are straight needles with two points, perfect for working small circunferences in round, such as socks or sleeves. They're usually sold in group of four or five, and you cand find them of different lenghts. This pattern is worked in Andes, which is a super bulky yarn. Happy knitting!

Agnes 05.04.2016 - 04:24:

Live in nz where do I get the work really need to make these slippers

DROPS Design 05.04.2016 kl. 09:34:

Dear Agnes, please click here to get the list of DROPS store shipping worldwide. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 158-47

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.