DROPS / 158 / 49

Rocky Road by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast heegeldatud, varvastest alustatud sokid suurustele 37 kuni 43

Võtmesõnad: sokid, varvastest alustatud,
DROPSi disain: mudel nr fa-285
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: 37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: u. 22-24-27 cm
Sääre kõrgus: u. 19-20-21 cm
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
100-150-150 g värv nr 905, sool ja pipar

DROPSi heegelnõel: 2 mm – või sobiv, et 28 ühekordset sammast lai x 16 sammast kõrge ja 28 kinnissilmust lai x 35 ks kõrge = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

LÕNGAST AASAGA ALUSTAMINE
Et algusesse ei jääks auku, alusta selle tehnikaga:
hoia lõngaotsa vasakus käes ja keera lõng ümber vasaku käe sõrme (vasakult paremale). Hoia aasa vasaku käe pöidla ja nimetissõrmega. *Pista heegelnõel aasast läbi ja tõmba silmus, tee 1 ahels ning siis tee 1 kinnissilmus (ks) ümber lõngast aasa*, korda *kuni*, kuni on 7 ks aasas, lõpus tee 1 aass esimesse ks-sse. Jätka heegeldamist nagu kirjeldatud juhendis, SAMAL AJAL tõmba lõngaotsast aas kinni ja auk kaob.

HEEGELDAMISE INFO
Asenda iga ks-ringi esimene kinnissilmus (ks) 1 ahels-ga. Ringi lõpus tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul.
Asenda iga sammasteringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahels-ga.
Ringi lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2.

KASVATAMISE NIPP
Tee 2 sm/ks igasse sambasse/kinnissilmusesse.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s nii – alusta 2 ks enne silmusemärkijat (SM):
heegelda 1 ks, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), tee järgmine ks, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal = 1 ks kahandatud.
--------------------------

SOKK
Alustatakse varbaosast.

VARBAOSA
Tee LÕNGAST AAS – vaata ülevalt, 2 mm heegelnõelaga ja Fabel lõngaga = 7 ks ringis. LOE HEEGELDAMISE INFOT! Tee 2 ks igasse ks-sse = 14 ks.
Paigalda silmusemärkija ringi algusesse ja pärast 7-ndat silmust.
Siis heegelda ringselt, tehes 1 ks igasse silmusesse, SAMAL AJAL kasvata 1 ks mõlemal pool iga SM-i – loe kasvatamise nippi, korda kasvatamist igal ringil veel 9-10-11 korda (10-11-12 kasvatust kokku) = 54-58-62 ks.
Siis heegelda skeemi A.1a (= 3 s), skeemi A.1b (= 4 s) järgmisel 24-28-32 kinnissilmusel (= 6-7-8 korda), skeemi A.1c (= 4 s), tee 1 sm igasse viimasesse 23 ks-sse.
Siis heegelda ringselt sambaid talla alla ja skeemi A.1 jalapealsetel 31-35-39 silmusel.
Kui töö pikkus on 9-11-14 cm, kasvata 1 sm mõlemal küljel, mõlemal pool jalapealse 31-35-39 s, korda kasvatamist igal ringil veel 11-12-12 korda (12-13-13 kasvatust kokku) = 47-49-49 sm + skeem A.1.
Jätka nii, kuni töö pikkus on 17-19-22 cm varvastest. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Siis heegelda nii – tee 35-33-43 ahels, jäta vahele esimesed 31-35-39 s jalapealsel, tee 1 ks igasse järgmisesse 47-49-49 sm-sse, tee 1 ks igasse 35-33-43 ahels-sse = 82-82-92 ks.
Paigalda 2 SM-i töö mõlemale küljele, 3.-4.-2. kinnissilmusesse tallaosal (silmusemärkijate vahel on 41-41-46 ks).
Jätka ringselt, tehes 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kahanda 1 s mõlemal pool mõlemal SM-i (= 4 kahandust ringil) - loe kahandamise nippi, korda kahandamist igal ringil veel 17 korda = 10-10-20 ks ringil.
Keera sokk sisu välja, murra kand pooleks ja heegelda kokku, tehes 1 aassilmuse igasse silmusesse läbi mõlemal kihi. Katkesta ja kinnita lõng.

SÄÄR
Alusta skeemiga A.1 jalapealse 31-35-39 silmusel nagu enne, aga tee 4 sm esimesse sm-gruppi skeemil A.1a (st. esimesel sammaste mustrikordusel on 3 ahels ja 3 sm samas silmuses) ning viimasesse sm-gruppi skeemil A.1c, jäta vahele 3-1-4 s, * tee 4 sm järgmisesse silmusesse, jäta vahele 5-5-6 s *,
korda *kuni* veel 4 korda, jäta vahele 2-2-4 s, lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
Siis heegelda 1 sm-grupp igasse sm-gruppi eelmisel ringil. Jätka mustriga, kuni sääre kõrgus on 14-15-16 cm.
Heegelda 1 ring skeemi A.2 skeemi A.1 kohale. Katkesta ja kinnita lõng.
Tee teine sokk samamoodi.

Skeem

= ahelsilmus
= ühekordne sammas (sm)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 158-49) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Camille 18.06.2020 - 22:12:

Bonjour, pour crocheter le talon, j'ai 49ms, si je place un marqueur à 2ms du pied, j'obtiens 45ms entre chaque marqueur et non 46. Et au tour suivant où dois je placer le marqueur ? Merci pour votre aide

DROPS Design 19.06.2020 kl. 07:40:

Bonjour Camille, pour le talon vous avez 92 ms soit 46 ms pour le dessous et 46 ms pour le dessus du talon (les marqueurs doivent être sur les côtés). Ces marqueurs restent en place et vous diminuez 1 ms de chaque côté de chacun de ces marqueurs (2 ms ensemble, marqueur, 2 ms ensemble) = 4 dim. par tour x 18 = il reste 20 ms (10 de chaque côté des marqueurs). Bon crochet!

Grete Olesen 06.07.2018 - 15:03:

Jeg har strikket og heklet i 35 år. Man jobber på lykke og fromme når man skaper noe nytt. Og man justerer også litt etter hvert som man hekler. Dette ser man for eksempel der hvor det er føyet til 3 m i fm. Dette er gjort for å få maskeantallet riktig (som det ikke var når man var i gang). Og det er jo greit...for en privatperson! Men når man skal legge oppskriften ut på nettet må man korrigere og noen må lese korrektur. Pinlig!!! :(

Grete Olesen 05.07.2018 - 20:37:

Jeg har fulgt oppskriften til punkt og prikke. Men når jeg kommer dit hvor jeg skal hekle luftmasker osv. så stemmer ikke maskeantallet. Jeg har hatt 31 m oppå foten og 23 masker under(staver). Det er 54 masker. Deretter øker jeg 2 masker pr. omgang 12 ganger. Da har jeg økt 24 masker. 54 masker + 24 masker = 68 masker. I oppskriften står det at jeg skal sitte igjen med 82! Hvordan forklarer du dette?

Stine Hviid 28.02.2018 - 07:09:

Jeg kan ikke finde ud af jeres opskrift i starten ved udtagning med fastmasker. Efter 10 runder med udtagning får jeg det kun til 34 masker(2*10+14=34). Er der noget jeg har overset? Jeg slutter omgangen med 1km i 1 km samt laver en ny luftmasse. Tæller 1km med til forrige runde eller den nye runde? Og i så fald bliver luftmasken vel nummer 2 maske i den nye runde?\r\nHåber det er til at forstå hvad jeg mener

Diana Connolly 10.11.2017 - 15:52:

Hi Jette, I’ve just been with a customer trying to understand pattern 158-49. When we start the pattern to A1 and B1 we only work 16 dc instead of 32 as states in pattern, please could you help?

DROPS Design 13.11.2017 kl. 09:11:

Dear Mrs Connolly, when working 1st row in A.1 work as follows (in the largest size): A.1a over the first 3 sts on round (= 1 tr-group), A.1b over the next 32 dc (= 8 times in width ie 8 tr-groups), A.1c over the next 4 sts (1 tr-group) and finish with 1 tr in each of the last 23 dc. Happy crocheting!

Hanne 15.05.2017 - 14:51:

Er det meningen der skal være 4 luftmasker/fasmasker mellem 1a til 1b og fra 1b til 1c men kun tre imellem 1b til 1b?

DROPS Design 16.05.2017 kl. 09:26:

Ja du er nødt til at følge mønsteret for at få det til at passe, både ovenpå foden og senere i skaftet. God fornøjelse!

Pia 25.10.2016 - 13:35:

Hej jeg kan ikke helt finde ud af at læse diagrammet skal man starte med 3 luftmasker også en stangmaske ,skal jeg så springe 4 masker også 4 St i samme måske er det rigtig håber det er til at forstå

DROPS Design 25.10.2016 kl. 15:00:

Hej Pia. Ja, den förste stangmaske (st) erstattes af 3 lm, saa hekler du endnu 1st i förste lm, springer 4 lm over og haekler 4 st i één lm osv.

Lotte 22.10.2015 - 15:59:

Hej.. Jeg forstår ikke helt opskriften, skal jeg sætte en mærketråd ved hver 7. Maske eller skal jeg kun sætte ved begyndelsen og så den 7. Maske ? Håber i forstår mit spørsmål :) På forhånd tak

Alba Nakel 04.10.2015 - 00:13:

Hej. Jeg forstår ikke hvordan man laver A.1a , A.1b og A.1c. efter udtagningen fm. Skal man lave lm i fm, og hvordan gør man det ? På forhånd tak :)

DROPS Design 02.12.2015 kl. 11:42:

Hej, Udtagningerne hækler du som A.1b og A.1a+c fortsætter du med først og sidst på omgangen. God fornøjelse!

Jette 08.09.2015 - 12:54:

Efter FM udtagningerne i tåen begyndes på mønster. 35 oven på foden og 23 under = 58 m. Så langt så godt. Men så er man jo nød til at bryde garnet, og starte 3 masker før, da udtagningerne ellers aldrig kan komme til at ligge på siden af foden. Altså,- har misforstået det, eller skal garnet brydes ?

DROPS Design 08.09.2015 kl. 15:46:

Hej Jette, du tager bare ud når du kommer til det punkt i den anden side. Det skal ikke väre nödvendigt at bryde garnet! God fornöjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 158-49

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.