DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% vlna
od 65.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 260.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS Extra 0-1010

DROPS design: model č.u-699
Skupina přízí: B
-------------------------------------------------
Velikost: XS – S – M – L
Rozměry psa:
Hrudník: asi 28/32 – 40/44 – 50/54 – 60/66 cm
Délka zad: asi 24/26 – 32/34 – 40/42 – 48/52 cm
Příklady: XS = čivava, S = bišonek frise, M = kokršpaněl, L = irský setr

Materiál: DROPS KARISMA firmy Garnstudio
100-100-150-200 g, barva č.48, vínová
50-50-50-50 g, barva č.01, smetanová
50-50-50-50 g, barva č.33, středně růžová

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE (pro velikost XS), KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm pro velikost S a M, 60 cm pro velikost L) č.3,5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 22 ok x 30 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE (pro všechny velikosti) a KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm pro velikost S a M, 60 cm pro velikost L) č.3 – na pružné lemy.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% vlna
od 65.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 260.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VZOR:
Viz schéma A.1 – zvolte schéma pro požadovanou velikost. Celý vzor pleteme lícovým žerzejem.

TIP:
Pokud pletete pro jinou rasu, než je uvedeno v záhlaví návodu, věnujte pozornost vzdálenosti předních nohou (např. německý ovčák má přední nohy dál od sebe než kokršpaněl). Rozměr lze upravit tak, že pod břichem odložíme na pomocnou jehlici více nebo méně ok. Obvod trupu lze upravit přidáním či ubráním ok (počet upravíme tak, aby odpovídal sekvenci vzoru) a záda můžeme uplést delší nebo kratší dle potřeby.
----------------------------------------------------------------------

SVETR:

Pleteme v kruhových řadách od roláku dolů. Nejmenší velikost pleteme na ponožkových jehlicích, ostatní na krátkých kruhových jehlicích.
Na ponožkové jehlice/kruhovou jehlici č.3 nahodíme vínovou přízí Karisma 64-92-112-140 ok. Upleteme 6-8-10-12 cm pružným vzorem 2/2, tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace (= rolák). Pak převedeme pleteninu na ponožkové jehlice/kruhovou jehlici č.3,5 – NYNÍ MĚŘÍME DÍL OD TOHOTO MÍSTA!
Upleteme 2 kruhové řady hladce a SOUČASNĚ v 1. kruhové řadě ujmeme rovnoměrně 4-2-7-5 ok = 60-90-105-135 ok.
NEŽ BUDETE PLÉST DÁL, PŘEČTĚTE SI POZORNĚ CELÝ NÁSLEDUJÍCÍ POPIS:
Pokračujeme vzorem A.1 (zvolte schéma pro požadovanou velikost) = v kruhové řadě máme 4-6-7-9 sekvencí vzoru. SOUČASNĚ v 1. kruhové řadě označené ve schématu šipkou (tj. v 1. kruhové řadě středně růžovou přízí) přidáme rovnoměrně 4-6-7-9 ok = 64-96-112-144 ok. Ve výši 4-6-9-12 cm rozdělíme pleteninu pro přední nohy, takto: 1 oko uzavřeme, následujících 15-15-31-31 ok upleteme a pak odložíme na pomocnou jehlici (= část pod břichem), uzavřeme 1 oko, nad zbývajícími 47-79-79-111 oky (= zádový díl) pokračujeme vzorem. SOUČASNĚ v kruhové řadě označené ve schématu šipkou a hvězdičkou (= 1 kruhová řada vínovou, použijeme pro všechny velikosti s výjimkou XS), počet ok upravíme na 47-83-77-107.
Ve výši 10-14-18-22 cm (otvor pro nohy měří asi 6-8-9-10 cm, u tří největších velikostí upravíme počet ok) oka odložíme na novou pomocnou jehlici.
Odložená oka z první pomocné jehlice – pod břichem – vrátíme zpět na jehlici (= 15-15-31-31 ok) a pleteme nad nimi vzorem do stejné výšky, jako na zádech.
Nyní převedeme všechna oka (stávající i odložená) na společnou kruhovou jehlici a na každém boku (tj. mezi zádovou a břišní částí) nahodíme 1 nové oko = 64-100-110-140 ok. Dokončíme vzor a pak pleteme vínovou přízí až do ukončení práce.
Ve výši 16-20-25-30 cm pleteme následující kruhovou řadu takto: upleteme 2-0-8-6 ok, následujících 13-17-17-21 ok uzavřeme (= břicho) a dopleteme zbytek řady. Pokračujeme v řadách – SOUČASNĚ uzavíráme na začátku každé řady na obou stranách 1-3-4-6x 2 oka, 9-8-9-8x 1 oko, 1-3-4-6x 2 oka a 1x 3 oka = na jehlici zbývá 19-37-37-49 ok. Díl měří asi 30-38-47-56 cm včetně roláku.

DOKONČENÍ:
Zbylá oka převedeme na ponožkové jehlice/kruhovou jehlici č.3 a vínovou přízí nabereme podél uzavřeného okraje tolik ok, abychom měli celkem asi 84-108-140 ok. Pleteme pružným vzorem 2/2 do výše 2,5-3-3-3,5 cm, pak oka volně uzavřeme.

NOHAVICE:
Na ponožkové jehlice č.3 nabereme vínovou přízí kolem jednoho otvoru asi 36-44-52-60 ok. Pleteme pružným vzorem 2/2 do výše asi 4-5-6-8 cm, pak oka volně uzavřeme. Stejným způsobem upleteme druhou nohavici.

POZN.: Rolák při nošení ohrneme.

Schéma

symbols = vínová
symbols = smetanová
symbols = střední růžová
diagram
diagram

Každý náš návod je doprovázen speciálními video-ukázkami, které vás navedou.

Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Valentino

cuddlywumps

Valentino

HarmonyInspired

Valentino

Elisabeth, Norway

Valentino

Anne Marie, Denmark

Valentino

Andrea, United States

Valentino

UffdaKnits

Valentino

Laurel, United States

Valentino

Barb, Canada

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1010

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (64)

country flag Janet Terpstra napsala:

Waarom moet ik halverwege het patroon (maat s) nog 4 st extra opzetten. Zo komt het patroon niet meer uit. Het patroon moet deelbaar zijn door 16 lijkt mij. Kunnen jullie hiermee helpen? Groet Janet

08.04.2024 - 21:30

Odpověď DROPS Design :

Dag Janet,

Als ik het goed heb, heb je daarna 100 steken op de naald staan en het telpatroon is volgens mij op dat punt ook 10 steken breed.

09.04.2024 - 21:03

country flag Denna Neff napsala:

Where does Leg Opening start? My confusion is derived from the mention in parentheses that leg opening will measure 3" for Small.) Stitches are evenly adjusted to 83. Once I work remainder of Chart with a 10 st repeat, +/- extra sts, the piece will measure 5-1/2". Then that is where these 83 sts will be placed on a new stitch holder? Then, slip belly back on another working needle, work same length as the back just placed on st holders?

25.02.2024 - 00:43

Odpověď DROPS Design :

Dear Mrs Neff, the leg opening starts when you cast off 1 st for leg opening and continue working back and forth the back piece for 3 inches, you then put these stitches aside, work front piece for 3 inches then put all stitches together for end of body. Happy knitting!

26.02.2024 - 08:55

country flag Denna Neff napsala:

Working Small. Worked Chart to A.1-S to Arrow/Star where increased evenly to 83 sts. (15 sts remain on stitch holder.) Now beginning the Section of Chart at Arrow/Star which displays 10 sts (instead of 16 per section). Have not yet worked 5-1/2". Chart looks like a decrease every 10 out of 16 sts.. Is this part of the Chart actually separate from the first 40 rows? Or work 10 sts to reach the 5-1/2"? Where does the Leg Opening work start? Several of us are working pattern. No one knows.

25.02.2024 - 00:22

Odpověď DROPS Design :

Dear Mrs Neff, after you have worked the increase row and get 83 stitches just continue working diagram (back and forth over back piece for leg opening) as shown until piece measures 5-1/2 inches from the cast on row, ie you have worked back and forth for 3 inches for leg opening. Now slip stitches on a thread and work front piece for 3 inches, you will then work all stitches back together afterwards. Happy knitting!

26.02.2024 - 08:54

country flag Denna Neff napsala:

Working Small. After 5-1/2" I have worked full A.1-S diagram, ending with 79 live stitches with 15 sts on stitch holder. Pattern says "adjust no. of stitches to 83." Which side? Beginning or end of the live stitches??? Thank you.

23.02.2024 - 14:34

Odpověď DROPS Design :

Dear Mrs Neff, increase evenly 4 sts to get a total of 83 sts when working the row with an arrow and a star - see how to increase evenly here. Happy knitting!

23.02.2024 - 16:59

country flag Denna napsala:

Working Small: ...Divide for front legs; it states " bind off 1st st, work the next 16 and slip them.on 1 stitch holder (=under the belly), bind igf 1 st, them continue back and forth over remaining 79 sts (=back piece.)" Am I interpreting correctly that both bind-off stitches do NOT go on the stitch holder? Thank you.

06.02.2024 - 19:25

Odpověď DROPS Design :

Hi Denna, That is correct. The bound off stitches are now "gone" and there is a gap between the stitches for the belly and for the back on both sides. Only the belly stitches are put on the stitch holder. Happy knitting!

07.02.2024 - 06:40

country flag Andrée napsala:

Bonjour, il est indiqué coloris 48 rouge foncé je l'ai commandé mais il me semble plus aller sur le bordeaux Sur la photo cela a l'air plus rouge que rouge foncé .merci

23.12.2022 - 11:11

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Andrée, pour toute assistance au choix d'une couleur, merci de bien vouloir contacter directement votre magasin DROPS, on pourra ainsi mieux vous aider et vous orienter, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

02.01.2023 - 08:15

country flag Janne napsala:

Men mønsteret går ikke opp med 79 masker? Men 80 som jeg klarer og telle meg frem til. Hvordan skal jeg få det til og stemme når jeg skal strikke frem og tilbake? Har

01.12.2022 - 15:09

Odpověď DROPS Design :

Hej Janne, da hopper du bare over sidste maske i diagrammet Mønsteret skal stemme over de masker du har tilbage og som du har strikket ifølge diagrammet hele vejen til du lukker maskerne af under maven. :)

02.12.2022 - 08:39

country flag Janne napsala:

Hei strikker i str m og skal ha 79 masker etter at jeg har lagt av masker men når jeg prøver og strikke mønstert så står jeg alltid igjen med en maske på mønsteret? Hva gjør jeg feil

30.11.2022 - 20:24

Odpověď DROPS Design :

Hej Janne, du strikker mønsteret som tidligere over de 79 masker du har tilbage :)

01.12.2022 - 14:16

country flag Marie DE RASSE napsala:

Bonjour, Je ne suis pas sure d'avoir bien compris le diagramme : je tricote en XS, j'ai bien rabattu 1 m, mis 15 mailles de coté, rabattu 1m et tricoté en aller-retour, mais... du coup, il manque une maille par rapport au diagramme sur un motif? Pouvez-vous me confirmer que quand on tourne les aiguilles sur l'endroit (ou l'envers), il y a bien une case du diagramme à sauter pour poursuivre le dessin correctement, s'il vous plaît? Merci!

06.05.2022 - 19:58

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Mme De Rasse, tout à fait, vous rabattez la 1ère m du tour et la 1ère maille du 2ème motif de A.1, notez bien la maille suivante sur votre diagramme et tricotez, sur l'envers à partir de cette maille et de gauche à droite, et, sur l'endroit, à partir de la 2ème maille du diagramme. Bon tricot!

09.05.2022 - 08:01

country flag Doreen napsala:

Hi I am struggling to understand your decreasing instructions ie 2st 1,3,4,6 times etc , I can’t make the stitches reduce from 110 for the 3rd size down to 47 help!

24.01.2022 - 17:10

Odpověď DROPS Design :

Hi Doreen, The number 47 is the measurement in cm you get when you have finished decreasing. You decrease from 110 stitches to 37 stitches by first casting off 17 stitches under the stomach = 93 stitches now worked back and forth. Then you cast off at the beginning of each row: 2 stitches x 4 on each side = 16 decreases, 1 stitch x 9 on each side = 18 decreases, 2 stitches x 4 on each side = 16 stitches and then 3 stitches x 1 on each side = 6 decreases. 93 - 56 = 37 stitches remaining. Hope this helps and happy knitting!

25.01.2022 - 07:58