DROPS / 155 / 5

Dancing Wind by DROPS Design

DROPS ”Delight” ja ”BabyAlpaca Silk” lõngadest kootud doomino ruutudega ja lühendatud ridadega õlasall

  • Dancing Wind / DROPS 155-5 - DROPS ”Delight” ja ”BabyAlpaca Silk” lõngadest kootud doomino ruutudega ja lühendatud ridadega õlasall
DROPSi disain: muster nr de-114
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Mõõdud:
Suurem sall (sall pildil): laius ülevalt umbes 164 cm
Pikkus keskelt umbes 73 cm
Väiksem sall: laius ülevalt umbes 142 cm. Pikkus keskelt 68 cm
Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m
200-250 g värv nr 06, roosakaslilla
ja kasuta:Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m
250-300 g värv nr 1760, hele hallikaslilla

DROPSi RINGVARDAD (60 või 80 cm): 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 21 silmust x 40 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
-------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 40.75€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

DOOMINO RUUT
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) keskmisesse silmusesse.
1. RIDA (= töö PH): koo kõik silmused pr.
2. RIDA (= töö PP): koo pr, kuni enne SM-i jääb 1 silmus, tõsta 1 silmus pr kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, koo pr rea lõpuni.
Korda 1. ja 2. rida, st. kahanda 2 silmust ruudu keskel igal teisel real, kuni jääb 1 silmus, katkesta lõng ja tõmba allesjäänud silmusest läbi.

LÜHENDATUD READ
Koo viimasel 84-108 silmusel (vaadatuna töö PH) lühendatud ridu järgmiselt:
1. RIDA = töö PH: koo pr 6-4, pööra.
2. RIDA = töö PP: koo pr tagasi.
3. RIDA = töö PH: koo pr 12, pööra.
4. RIDA = töö PP: koo pr tagasi.
Jätka sedasi, kududes iga kord 6-8 silmust rohkem igal töö PP real. 27. real koo kõikidel silmustel, siis koo 6-8 silmust iga kord vähem järgmiselt:
27. RIDA = töö PH: koo pr kõik 84-108 silmust, pööra.
28. RIDA = töö PP: koo pr tagasi.
29. RIDA = töö PH: koo, kuni jääb 6-8 silmust, pööra.
30. RIDA = töö PP: koo pr tagasi.
31. RIDA = töö PH: koo pr, kuni jääb 12-16 silmust, pööra.
32. RIDA = töö PP: koo pr tagasi.
Jätka sedasi kududes iga kord 6-8 silmust vähem igal töö PH real, kuni jääb 4 silmust, doomino ruut on kootud.

KUDUMISE NIPP
Koo igal doomino ruudul esimene ja viimane ripskoe rida (st. read kus korjad üles 55 silmus ja lood üles 54 silmust) BabyAlpaca Silk lõngaga.
-------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega. Koo ripskoes vaheldumisi Delight lõngaga ja BabyAlpaca Silk lõngaga – loe KUDUMISE NIPPI!

Loo lõdvalt 4 mm ringvarrastele BabyAlpaca Silk lõngaga 193-217 silmust.
Koo kõik silmused ripskoes – vaata ülevalt.
Koo 1 rida pr töö PP kõikidel silmustel.
*Siis koo järgmiselt Delight lõngaga (1. rida = töö PH). Koo DOOMINO RUUT – vaata ülevalt, esimestel 109-109 silmusel, SAMAL AJAL koo lühendatud ridu – vaata ülevalt, järgmistel 84-108 silmusel.
Jätka sedasi kududes vaheldumisi 2 rida ripskoes Delight lõngaga, 2 rida ripskoes BabyAlpaca Silk lõngaga, kuni on kootud doomino ruut.
JÄLG KOETIHEDUST!
Kui doomino ruut on kootud, siis koo 1 rida pr BabyAlpaca Silk lõngaga töö PH kõikide silmustega.
Koo järgmist rida järgmiselt, töö PP (NB! Ära unusta KUDUMISE NIPPI): koo pr esimesed 84-108 silmust, korja üles 55 silmust mööda doomino ruudu serva, loo üles 54 uut silmust = 193-217 silmust*. Korda *kuni* kuni kokku on kootud 9 doomino ruutu.
Kui viimane doomino ruut on tehtud, siis korja üles umbes 280-330 silmust (sisaldab silmuseid vardal) salli ülemise Delight lõnga servalt (st. mööda viimast kootud doomino ruudu serva ja esimese doomino ruudu ülesloomise servast). Koo ripskoes vaheldumisi Delight lõngaga ja BabyAlpaca Silk lõngaga edasi-tagasi, kuni äärise kõrgus on umbes 2 cm. Koo silmused lõdvalt maha.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 18.08.2015
Parandus: ÕLASALL: Loo lõdvalt 4 mm ringvarrastele BabyAlpaca Silk lõngaga 193-217 silmust. Koo kõik silmused ripskoes – vaata ülevalt. Koo 1 rida pr töö PP kõikidel silmustel. *Siis koo järgmiselt Delight lõngaga (1. rida = töö PH)...
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 155-5) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (50)

country flag Julia 29.12.2015 - 19:19:

Sorry, ich bin am verzweifel mit den verkürzten R. Ich versuch mich klarer auszudrücken, denn ich bin noch garnicht an der stelle wo man M anschlägt und auffasst. ich habe jetzt 54R gestrickt.( Auf der nadel sind die verkürzten R. Mit Baby Alpaka Silk ) ich weiß dass nun wieder mit R1 weitergestrickt werden soll. Ich weiß aber nicht ob ich erst über alle M stricken soll damit in den verkürzten R keine Löcher enstehen. Wenn ja, mit Delight oder mit Baby Alpaka Silk?

user icon DROPS Design 08.03.2016 kl. 14:09:

Liebe Julia, Sie stricken über alle Maschen bevor das nächste Dominodreick gestrickt wird: "Nachdem das Dominoeck fertig ist, eine Rück-R re mit BabyAlpaca Silk über alle M str."

country flag Julia Fladischer 25.12.2015 - 09:33:

Hallo, ich habe den Rapport nun ein mal gestrickt, 4 M in Delight von den verkürzten R sind auf der Nadel. Meine Frage, wie beginne ich den 2. Rapport? Wenn ich jetzt verkürzte R str dann enstehen mir Löcher da ich ja noch nicht einmal über alle M gestrickt habe um die verkürzten R des 1. Rapports zu schließen. Stricke ich jetzt mit Delight über die ersten 12M (4+8M) und dann weiter ? Ich verstes nicht. BITTE HILFE Was genau muss ich tun? Und mit welcher wolle?

user icon DROPS Design 29.12.2015 kl. 18:06:

DAs Dominorechteck und der Verkürzte-Reihen-Rapport sind gleichzeitig fertig, dann stricken Sie 1 Rück-R über alle M, bevor Sie mit einem neuen Rapport beginnen (bei dem Sie zunächste M auffassen und neue M anschlagen).

Maria 20.09.2015 - 16:52:

This is solution to my question: to obtain the same numbers of rows in each section (which is finishing domino squer and short rows at the same time) you have to make one row back and forth through all the stitches in between each short rows. This is not indicated in the pattern. This means you have 108 rows (54 ridges) for the domino and 54 short rows and 54 rows on all the stitches.

Maria 17.09.2015 - 23:10:

I have problem with finshing domino part and the short rows part at the same time. I have done all of the short rows and still have many stithes on needle from the domino part. What do I do wrong?

user icon DROPS Design 20.09.2015 kl. 18:53:

Jest dokładnie tak jak pisze Pani w ostatnim poście. Przyjrzymy się wzorowi jeszcze raz i jeśli zajdzie potrzeba wprowadzona zostanie korekta. POWODZENIA!

country flag DROPS Design 18.08.2015 - 12:08:

Kaere alle. Der er lavet en lille rettelse til dette sjal, man skal begynde med at strikke vendingerne med Delight og ikke BabyAlpaca Silk. Se ogsaa under RETTELSER.

country flag Chatarina 21.06.2015 - 15:22:

Hej! Är verkligen detta mönstret rätt? Jag får iallafall inte det till att stämma. Snälla, ni kan väl göra rättelser om det är något fel. Tack på förhand.

country flag Anne-Marie Brosbøl 09.05.2015 - 11:13:

Kan det passe at man skal skifte garntype i de forkortede pinde, jeg kan ikke få det til at passe! Og hvis jeg skifter garn i domino-starten, bliver ret til vrang??? Venlig hilsen Anne-Marie

user icon DROPS Design 22.05.2015 kl. 15:31:

Hej Anne-Marie, du kan godt skifte garn i de forkortede pinde, dog ikke i den side hvor du vender midt i arbejdet. God fornøjelse!

country flag Ingrid 04.02.2015 - 16:46:

Het lijkt mij heerlijk zo'n lange kerstvakantie te hebben. Natuurlijk ben ik met mijn vragen naar de verkoopster gegaan, maar wist de antwoorden niet en verwees mij naar U. Vaak opnieuw begonnen en niet helemaal gelukt,maar het werkstuk is inmiddels gereed. Blijft voor mij overeind dat er een fout in het patroon zit en ik geen antwoord op mijn vragen kreeg. Met vriendelijke groet, Ingrid.

user icon DROPS Design 05.02.2015 kl. 11:35:

Hoi Ingrid. De vraag over het probleem in dit patroon ligt nog bij onze Designafdeling, omdat zij de laatste tijd heel druk zijn geweest met het afmaken van de nieuwe zomercollectie. Ik hoop natuurlijk dat er binnenkort een reactie zal komen! En een persoonlijke noot: ik begrijp uw frustratie, maar aan de andere kant van het internet zitten ook hardwerkende mensen die hun best doen om u en andere gratis ondersteuning te bieden op onze gratis patronen. Fijne dag verder! Mvg. Tine

country flag Linda Rasmussen 01.02.2015 - 17:16:

Nu har jeg strikket de forkortede pinde første gang således, at der er 4 masker tilbage + maskerne fra dominoruden. Skal der strikkes 1 pind ret over alle masker, inden man strikker de forkortede pinde 2. gang? Eller skal jeg starte med at strikke 12 (4+8) masker på første pind. Jeg synes ligesom Diana og Maja, at det ikke kommer til at passe, så jeg kan få den lyse kant i nakken. I har tidligere lovet en rettelse til opskriften, men den er ikke kommet endnu.

user icon DROPS Design 27.05.2015 kl. 15:17:

Hej Linda, Ja så strikker du en pind over alle m inden du starter forfra. God fornøjelse!

country flag Linda Rasmussen 27.01.2015 - 12:11:

Vedr. Model nr. de-114 - Dancing Wind (sjal) På billedet af sjalet er der et meget flot mønster, men den mønstereffekt får jeg slet ikke. Jeg kan ikke helt forstå, hvordan det skal fremkomme, når man skal strikke skiftevis 2 p i hver garntype, det giver hos mig kun et stribet mønster.

user icon DROPS Design 27.01.2015 kl. 15:55:

Hej Linda. Du skal ogsaa strikke de forkortede pinde og dominoruder som staar beskrevet i mönstret

Jäta kommentaar mustrile DROPS 155-5

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.