DROPS / 155 / 9

Sierra by DROPS Design

DROPS Fabel ja Delight lõngadest kootud triibuline pitsmustriga õlasall

DROPSi disain: muster nr de-112
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Ülaserva laius umbes 188 cm
Kõrgus seljaosa keskelt umbes 51 cm

Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m
200 g värv nr 11, lilla/roheline
ja kasuta: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
150 g värv nr 800, naturaalvalge/beež

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 21 silmust x 27 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
-----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 20.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Skeem on antud vaadatuna töö PP ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus töö PP, tehes 1 õs. NB! Järgmisel real ära koo õs keerdsilmusena, et tekiks väike auk.

PITSMUSTER
1. RIDA (= töö PP): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö PH): koo kõik silmused pahempidi.
3. RIDA (= töö PP): koo 2 ääresilmust ripskoes, 1 õs (= 1 kasvatatud silmus), *2 pr kokku, 1 õs*, korda *kuni* kuni enne 1. SM-i jääb 2 silmust, 1 pr, 1 õs (= 1 kasvatatud silmust), 1 pr, siis koo *2 pr kokku, 1 õs*, korda *kuni* kuni enne 2. SM-i jääb 1 silmus, 2 pr (SM on nende silmuste vahel), 1 õs (= 1 kasvatatud silmus), *2 pr kokku, 1 õs*, korda *kuni* kuni jääb 3 silmust, 1 pr, 1 õs (= 1 kasvatatud silmus), lõpus koo 2 ääresilmust ripskoes.
4. RIDA (= töö PH): koo kõik silmused pahempidi.

MUSTER 1
Koo *2 rida ripskoes, PITSMUSTER (= 4 rida) – vaata ülevalt*, korda *kuni*.

TRIIBUD
2 rida ripskoes Delight lõngaga,
PITSMUSTER – vaata ülevalt, Fabel lõngaga (= 4 rida),
2 rida ripskoes Delight lõngaga,
2 rida parempidises koes Fabel lõngaga,
2 rida parempidises koes Delight lõngaga,
2 rida parempidises koes Fabel lõngaga,
2 rida parempidises koes Delight lõngaga,
2 rida parempidises koes Fabel lõngaga,
2 rida parempidises koes Delight lõngaga,
2 rida parempidises koes Fabel lõngaga.
----------------------------

SALL
Kootakse ringvarrastega edasi-tagasi TRIIPE – vaata ülevalt.
Loo 4 mm ringvarrastele 113 silmust. Paigalda 1 silmusemärkija (SM) pärast 4-ndat silmust mõlemalt servalt (= 105 silmust on SM-e vahel) ja tõsta SM-d töö käigus edasi.
Koo järgmiselt, töö PP: 2 ääresilmust ripskoes – vaata ülevalt, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr, koo see silmus parempidises koes, kuni töö lõpuni, (1. SM), koo pr järgmised 105 silmust, (2. SM), 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, lõpus koo 2 ääresilmus ripskoes.
Koo triibud parempidises koes ja mõlema serva 2 ääresilmust ripskoes, SAMAL AJAL kasvata – vaata KASVATAMISE NIPPI, 1 silmus kahe ripskoes ääresilmuse kõrvalt mõlemal serval ja kasvata 1 silmus enne 1. SM-i ja 1 silmus pärast 2. SM-I igal töö PP real (= 4 kasvatatud silmust igal töö PP real). NB! Kasvatatud silmused on pitsmustri 3-ndal real. Koo kasvatatud silmused mustrisse.
Jätka kudumist ja kasvata sel viisil, kuni kokku on kootud 6 triibumustrikordust = 136 silmust enne 1. SM-I, 105 silmust keskel ja 136 silmust pärast 2. SM-i = 377 silmust on vardal (66 kasvatatud silmust kokku).
Töö pikkus on umbes 36 cm, mõõdetuna kudumise suunas.
Siis koo Fabel lõngaga ja MUSTRIT 1 – vaata ülevalt, 2 ääresilmust mõlemal serval koo ripskoes, SAMAL AJAL jätka kasvatamist nagu enne igal töö PP real. Koo kasvatatud silmused mustrisse.
Jätka kudumist ja kasvatamist samamoodi, kuni on kootud kokku 4 MUSTER 1 mustrikordust = 160 silmust enne 1. SM-i, 105 silmust keskel ja 160 silmust pärast 2. SM-i (78 kasvatust kokku) = 425 silmust.

Siis koo Delight lõngaga 1 rida pr töö PP: koo 2 ääresilmust ripskoes, *1 õs, 1 pr*, korda *kuni* veel 4 korda (= 5 kasvatatud silmust), koo, kuni enne 1. SM-i jääb 5 silmust, siis koo järgmiselt *1 õs, 1 pr*, korda *kuni* veel 9 korda (= 10 kasvatatud silmust), koo parempidises koes 52 silmust, 1 õs (= 1 kasvatatud silmus), koo parempidises koes kuni enne 2. SM-i jääb 5 silmust, siis koo *1 õs, 1 pr*, korda *kuni* veel 9 korda (= 10 kasvatatud silmused), koo parempidises koes kuni jääb 7 silmust, *1 õs, 1 pr*, korda *kuni* veel 4 korda (= 5 kasvatatud silmust), lõpus koo 2 ääresilmust ripskoes.
Koo 1 rida pr töö PH, õs koo pr keerdsilmusena, et vältida augu teket = 456 silmust.
Töö pikkus on umbes 42 cm, mõõdetuna kudumise suunas mööda ühte SM-i.
Siis koo salli ääris.

ÄÄRIS
Ära pööra tööd, vaid loo üles 14 uut silmust Delight lõngaga salli serva töö PH. Pööra tööd, koo 1 rida pr uued 14 silmust. Pööra tööd.
Siis koo skeemi A.1 nendel silmustel töö PH (1. skeemi rida = töö PH). NB! Igal töö PP rea koo viimane silmus salli järgmise silmusega kokku – sel viisil kood ääre salli külge. Järgmisel real tõsta esimene silmus ph kudumata. Jätka skeemiga A.1 mööda tervet salli serva = 57 tippu salli äärisel.
Koo silmused lõdvalt maha.

VENITUS
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista tasakesi vesi välja - ära vääna. Siis keera sall käterätikusse ja pigista, et eemaldada veel vett - sall on ainult niiske.
Venita sall vaibale või madratsile rätiku peale kuivama.
Tee nii pärast iga pesu.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 24.04.2014
Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m
200 g värv nr 11, lilla/roheline

Skeem

= pr töö PH
= pr töö PP, ph töö PH
= mahakootud silmus töö PP
= 2 pr kokku
= 2 õs, järgmisel real koo 1 õs ja libista teine õs vardalt maha
= 1 õs

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 155-9) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (27)

Anne Bernard 22.03.2020 - 14:44:

Bonjour Je suis arrivée à la bordure mais je ne comprends pas que la 1ère maille est à l'endroit sur le l'envers si je dois glisser la 1ère m à l'envers. Merci

DROPS Design 23.03.2020 kl. 10:43:

Bonjour Mme Bernard, pour attacher la bordure au châle, vous tricotez la dernière maille de la bordure et la maille en attente du châle ensemble à l'endroit, tournez et glissez la 1ère maille de la bordure comme pour la tricoter à l'envers (et continuez ensuite le diagramme). Bon tricot!

Emma 26.03.2018 - 12:25:

Das Tuch ist fertig.Sieht toll .Mit Armstulpen ist es perfekt.

Emma Model 15.03.2018 - 16:53:

Ich bin von Tuch begeistert.Gestern abend habe ich angefangen. Ich habe die Farbe uni Weiß und Grün gewählt. Sieht toll aus. Die Anleitung nach 2maligen lesen hat geklappt. An alle Strickbegeisterte grüße Emma

Elisabeth Dürrbeck 22.10.2015 - 10:04:

Ich möchte das o.g. Modell Stricken. Aber eine andere Farbe verwenden, und zwar Drops Delight 12, Regenbogen . Kann ich das zusammen mit der Farbe Fabel 800, Natur-beige stricken oder sieht eine andere Farbe dazu besser aus?

DROPS Design 30.10.2015 kl. 12:29:

Das ist letztendlich immer Geschmackssache. Natur/beige ist ja sehr neutral und passt daher auch zu regenbogen, allerdings wird diese Farbe aus dem Programm genommen. Alternativ bietet sich natur oder einer der Grautöne an, je nachdem, wie hell die hellen Bereiche werden sollen. Ich würde zu regenbogen einen hellen Ton wählen, damit sich die Farben gut davon absetzen und somit noch mehr zum Leuchten kommen.

Regina Hausdorf 15.01.2015 - 23:55:

Was bedeutet Drops Rundnadel 4? Wenn am Knäuel selbst 2,5mm Nadelstärke steht. Mit welcher Stärke stricht Ihr jetzt dieses Tuch? Ich habe die Wolle bereits vor mir liegen. Danke für Eure Antwort

DROPS Design 17.01.2015 kl. 19:05:

Sie halten sich immer an die in der Anleitung angegebene Nadelstärke, also 4 mm. Die Angabe auf der Banderole ist nur ein Richtwert. Für Tücher wird gerne eine etwas dickere Nadel genommen, damit sie lockerer fallen. Sie müssen aber auch die Maschenprobe einhalten und die Nadelstärke verwenden, die Sie zum Erreichen der Maschenprobe benötigen, das kann dann ggf. von der 4er-Nadel abweichen. Gutes Gelingen!

Marlou 14.01.2015 - 20:20:

Prachtige sjaal waarbij ik al moeite heb met het begin! Vraag 1 Brei ik iedere nld aan de goede kant 1 omslag 1 r, 1 omslag 1 r en meerder ik dan ook nog 2 x2 steken. Vraag 2 ik begin met delight begin ik dan met de eerste naald van de strepen - in ribbel dus?

DROPS Design 15.01.2015 kl. 16:56:

Hoi Marlou. Je meerdert zoals beschreven in elke nld op de goede kant (Zie TIP VOOR HET MEERDEREN). 1 omslag aan beide kanten van de markeerder = 4 omslagen per keer = 4 st. Vraag 2: Ja! :-)

Jutta 25.06.2014 - 22:32:

Hallo, ich habe das Tuch schon zwei mal gestrickt und bei beiden Tücher brauchte ich je 50 g Delight mehr. Da ich immer 50 g mehr kaufe als angebegen war es bei mir nicht so schlimm. Aber Ihr sollte die menge von Delight anpassen. LG Jutta

Marijke 24.04.2014 - 22:52:

Ik had het alleen over de punten, de rand van de sjaal dus. Als je het patroon volgt (schema A1) dan krijg je een ribbel, maar dat is niet mooi. Ik heb het patroon nu zelf aangepast naar tricotsteken, alleen de buitenste 2 steken als ribbel. Volgens mij moeten de streepjes tussen de omslagen op de tekening weg. Ik vind het in elk geval een verbetering. Overigens vraag ik me ook af of ik wel genoeg wol heb. Die rand kost enorm veel wol. Dus dat zou ik zeker aanpassen!

DROPS Design 25.04.2014 kl. 12:32:

Hoi Marijke. De rand is correct, maar je mag natuurlijk altijd eigen aanpassingen maken. Er was helaas wel een fout in de hoeveelheid garen Delight. Dit is op 24/4 aangepast (Kijk onder correcties). Voor hoe de rand gebreid moet worden, dan kan je hier ook kijken:

Anna 23.04.2014 - 23:15:

Hallo, ich hab ein ähnliches Problem wie Barbara; mein drittes Knäuel Delight ist ca 60 Reihen vor Schluss der Bordüre zu Ende gegangen. Trotzdem: Ein wunderschöner Schal. Ich habe noch Wolle für ein zweites Exemplar in einer anderen Farbe, werde dann die zwei fehlenden Knäuel nachbestellen und bis dahin ist mein erstes (ja noch nicht vollendetes) Tuch zumindest davor sicher, dass meine Schwester es mir mopst. :)

Marijke 20.04.2014 - 09:55:

Ik ben bezig met de punten van de sjaal, dat gaat op zich goed. Maar klopt het dat deze in ribbels wordt gebreid? Ziet er een beetje vreemd (grof) uit. Maar in het patroon staat toch dat de steken aan beide kanten recht moeten worden gebreid.

DROPS Design 22.04.2014 kl. 17:04:

Hoi Marijke. De sjaal wordt in ribbelst en tricotsteken gebreid. Dit staat beschreven in het patroon zelf en onder de strepen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 155-9

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.