DROPS Extra / 0-833

Little Watcher by DROPS Design

Kootud DROPSi kapuutsiga koera džemper lõngast "Fabel".

Võtmesõnad: lemmikloom,
DROPSi disain: muster nr FA-189
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurused: XS – S – M
Džempri mõõdud:
Rinnaümbermõõt: u. 30 - 42 - 50 cm
Selja pikkus: u 15 - 26 - 35 cm
Koeratõud: XS = Chihuahau, S = Bichon Frisé, M = Cocker Spaniel

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g / 205 m
50-100-100 g värv nr 521, sinine/pruun
50 g värv nr 107, sinine

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus parempidises koes = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

DŽEMPER
Kootakse ringselt alt üles. Loo üles 78-110-130 s sinise lõngaga 2,5 mm ringvarrastele ja koo parempidises koes 2,5 cm.
Võta sinise-pruunkirju lõng ja koo ringselt, kuni töö pikkus on 9-18-25 cm.
Järgmine ring: koo 10-14-18 pr, koo maha 5 s käpaava jaoks, koo 48-72-84 pr (= seljaosa), koo maha 5 s teise käpaava jaoks, 20-28-36 pr (= kõhualune).
Jätka edasi-tagasi parempidises koes viimasel 20-28-36 silmusel kõhu all, SAMAL AJAL kahanda 1 s iga rea alguses kokku 4 korda = 16-24-32 s jääb.
Jätka, kuni töö pikkus on u. 5-7-9 cm käpaaukudest.
Siis kasvata 1 s iga rea alguses kokku 4 korda = 20-28-36 s, katkesta lõng ja tõsta silmused silmustehoidjale.

Jätka edasi-tagasi seljaosa 48-72-84 silmusel, SAMAL AJAL kahanda 1 s iga rea alguses kokku 4 korda = 44-68-80 s jääb. Jätka, kuni töö pikkus on u. 5-7-9 cm käpaavadest.
Siis kasvata 1 s iga rea alguses kokku 4 korda = 48-72-84 s.
Koo järgmine rida töö PP: koo 48-72-84 pr, loo üles 5 s, 20-28-36 pr silmustehoidjalt, loo üles 5 s.
Koo 63-91-107 s, paigalda silmusemärkija (SM); ringi algus on nüüd siin.
Koo veel 1 ringi kõigil 78-110-130 silmusel.

KAPUUTS
Paigalda SM pärast 39-55-65 s = kapuutsi tagumine keskkoht.
Jätka sinise-pruunikirju lõngaga parempidises koes edasi-tagasi, SAMAL AJAL kahanda mõlemal serval ja pärast taga keskel järgmiselt:
Külg: Koo maha iga rea alguses mõlemal pool järgmiselt: 4 s 1 kord, 2 s 2 korda, siis 1 s 7 korda (15 s kahandatud mõlemal küljel). Jätka ilma kahandusteta.

Kui kapuutsi pikkus on 7-11-15 cm, kasvata 1 s mõlemal serval. Korda kasvatamist mõlemal küljel igal 6-ndal real kokku 3 korda.
Taga keskel: SAMAL AJAL, kui kapuutsi pikkus on 7-11-15 cm, kahanda töö PP, alustades 2 s enne SM-i: 2 pr kokku, SM, tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, koo rea lõpuni.
Korda igal töö PP real kokku 8 korda = 16 s kahandatud.
Pärast kõiki kahandusi jääb 38-70-90 s, kapuutsi pikkus on u. 12-16-20 cm. Koo silmused maha.
Murra kapuuts topelt kokku ja õmble pealt kokku silmamise teel.

KÄPAAVA
Korja vardale 40-52-64 s sinise-pruunikirju lõngaga ümber käpaava. Koo ringselt parempidises koes 3-5-7 cm, võta sinine lõng ja koo 6 ringi. Koo silmused lõdvalt maha. Korda sama teise käpaava ümber.

KAPUUTSI ÄÄRIS
Korja vardale 70-88-110 s sinise lõngaga kapuutsi äärelt, alustades esiosa keskelt. Koo 12 rida edasi-tagasi, SAMAL AJAL kasvata 1 s iga rea alguses. Koo silmused lõdvalt maha.
Pane kapuutsi äärise parem ots üle vasaku ja kinnita esiosa keskel mahakootud ääre külge.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-833) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (16)

Dalva 09.08.2019 - 18:08:

Amei tudo. Obrigada

Camilla Fritsborn 08.08.2019 - 14:17:

Jag har kommit så långt att jag stickat de 39 maskorna och satt en markör för att sen börja med huvan. Fattar ingenting om hur jag gör. Står att man ska sticka fram och tillbaka på stickan men över vilka maskor då? Tacksam för förtydligande ang detta. Mvh Camilla

DROPS Design 09.08.2019 kl. 08:42:

Hej Camilla, du börjar mitt fram och stickar alla 78 maskor fram och tillbaka, samtidigt som maskar av i varje sida enligt beskrivningen. Lycka till :)

Nicole 03.03.2019 - 12:53:

Hello, I am working on the biggest size of the pattern with a130 total st. I am know at the point to do the leg decreases. The stitch count doesn't seem to work. I seem to be missing 18 stitchest? Can you help please. Thank you

DROPS Design 04.03.2019 kl. 10:11:

Dear Nicole, on the dividing row you work the first 18 sts (front piece), then cast off the next 5 sts for leg, work the next 84 sts for back piece, cast off the next 5 sts for 2nd leg, then 18 sts remain on needle, work these 18 sts (= 130 sts) then the first 18 sts from beg of round = 36 sts for front piece. Work now these 36 sts back and forth decreasing 1 st at the beg of each row a total of 4 times = 32 sts remain. Happy knitting!

Helle Froberg 18.02.2019 - 12:42:

Jeg savner opskrift til sfinks-katte.

DROPS Design 21.02.2019 kl. 09:12:

Hei Helle. Ditt ønske er videreformidlet til vår designavdeling. Hilsen DROPS

Amber 04.04.2018 - 10:43:

Hi there, I believe that the recommended yarn colour (521 blue/brown) has now been discontinued. Can you recommend an alternative? Thanks in advance

DROPS Design 04.04.2018 kl. 11:51:

Dear Amber, for any assistance choosing a colour you are welcome to contact your DROPS store, even per mail, telephone or on social medias so that they can give you personnal service. Happy knitting!

Leslie J. McCreath-Hunneman 02.01.2017 - 18:59:

Thank-you so much for your fast reply! As I continued knitting, I realized that was exactly how the pattern read😊! Calvin the Chihuahua is going to be the best dressed dog around...thank-you for such a cute pattern! Fabel Print 151 is adorable, in addition to being a lovely yarn to work with! Blessings...Leslie 😃

Leslie J. McCreath-Hunneman 01.01.2017 - 16:06:

Good Morning and Greetings from Canada! Here is my question: I cast on 78 stitches for my sweater, and am ready to start the cast-off section for the leg openings. The math isn't working for me😳! If I work as follows: Knit 10, bind off 5, knit 48, bind off 5 and knit 20, I am short 10 stitches. 10+5+48+5+20=88, making 10 extra stitches. Blessings...Leslie 😊

DROPS Design 02.01.2017 kl. 09:01:

Dear Mrs McCreath-Hunneman, the first 10 sts worked are before first leg and the last 20 sts worked are the last 10 sts on round (= the 10 sts after 2nd leg) + 10 sts before 1st leg (you already worked once at the beg of round) = 20 sts for belly. Happy knitting!

Jette Hoegh 26.09.2015 - 19:03:

Jeg er ved hætten Hvordan kan man skrive senere i en opskrift og hvor lang skal man strikke frem og tilbage og tage ind 😡

DROPS Design 01.10.2015 kl. 16:15:

Hej Jette, hvis du læser lidt længere i stykket så står der: Midt bagpå: Samtidig når hætten måler 7-11-15 cm tages der ind ..... osv! God fornøjelse!

Jette Hoegh 26.09.2015 - 13:27:

Der er en fejl i denne opskrift. Jeg er igang med at strikke denne trøje i en xs og på den omgang hvor man skal lukke af til ben .efter 2 ben står der at man skal strikke 20 ret men man skal kun lave 10 ret.

S.christensen 25.11.2014 - 21:43:

Kan ikke forstå der ikke er et mønster til opskriften????

DROPS Design 26.11.2014 kl. 15:14:

Hej, Det er det melerede Fabel garn som danner mønsteret. God fornøjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-833

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.