DROPS / 102 / 40

Suzi by DROPS Design

DROPSi pärlkoes koera vest lõngast "Eskimo".

Võtmesõnad: lemmikloom,
Suurus: XS – S – M
Koera mõõdud:
Rindkere: u 28/30 – 40/44 – 48/52 cm
Selja pikkus: u 24/26–32/34–40/42 cm
Koerte näidismõõdud: XS = Chihuahau, S = Bichon Frise, M = Cocker Spaniel

Lõng: DROPS ESKIMO 50 g/ 50 m
50 g värv nr 08, punane
50 g värv nr 19, oranzikirju
50 g värv nr 20, lillakirju
50 g värv nr 26, roosa

DROPSi pikad vardad: 7 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 12 s x 20 r pärlkoes = 10 x 10 cm

DROPSi HEEGELNÕEL: 7 mm

DROPSi Buffalo sarvnööbid nr 535: 2-4-4 tk

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.80€. Loe edasi.

Juhend


VEST

Vest kootakse alustades saba poolt kuni kaelani.
Loo üles 7 mm varrastele 11-15-19 silmust punase lõngaga.
Koo pärlkoes ja triipe - vaata ülevalt - SAMAL AJAL loo külgedele uued silmused iga rea lõpus: 2 s 2 korda ja 1 s 2-3-5 korda = 23-29-37 s. Jätka niimoodi, kuni töö on u 21-28-36 cm pikkune.

Siis koo maha keskmised 5-7-9 s kaelaaugu jaoks. Jaga töö kaheks ja lõpeta mõlemad küljed eraldi - EDASI MÕÕDA SIIT!

VASAK POOL
= 9-11-14 s. Koo maha 1 s kaela poolt igal teisel real 2-2-4 korda = 7-9-10 s. Kui töö on 9-10-12 cm pikkune, koo silmused maha.

PAREM POOL
Koo nagu vasak pool, aga peegelpildis.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda lillakirju lõngaga mööda serva, alustades ühel poolt kaela järgmiselt: 1 ks esimesse silmusesse, 2 ahels, * jäta vahele u 1,5 cm, 1 ks järgmisesse silmusesse, 2 ahels*, korda *-* ja lõpetuseks aass ringi algusesse.

KINNITUSPAEL
Korja vardale rinna 7-9-10 s lillakirju lõngaga vesti vasakult servalt, alustades u 6-8-10 cm kaelakaarest allpool (korja parempidisest silmusest, et heegeldatud ääris jääks peale poole).
Koo pärlkoes u 10-15-20 cm – proovi koerale selga õige pikkuse leidmiseks (vest venib kandes, nii et ära tee liiga pikka paela), koo silmused maha.

Õmble 1-2-2 nööpi paelale ja 1-2-2 nööpi kaeluse serva.
Nööpaukudeks on heegeldatud ääre aasad.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 102-40) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (53)

Anna Carin Hellman 04.06.2020 - 22:36:

Hej! Jag undrar hur mycket garn som går åt om man väljer att sticka den enfärgad

DROPS Design 05.06.2020 kl. 08:28:

Hej Anna, du behöver säkert alla 4 nystan i den stora storleken :)

Annemarie Grindel 21.10.2019 - 13:20:

Möchte "Suzi" stricken. Verstehe aber nicht, warum es in zwei (2) Teile gestrickt werden soll. Habe selber keinen Hund, werde es für einen Hundebasar stricken wollen. LG Annemarie Grindel

DROPS Design 21.10.2019 kl. 14:54:

Liebe Frau Grindel, nach 21-28-36 cm ketten Sie die mittleren 5-7-9 Maschen für den Hals ab, dann stricken Sie jeder Seite separat bis zur Ende. Viel Spaß beim stricken!

Helene 25.09.2019 - 21:53:

Kan den strikkes i rillestrikk? Og når på ryggen skal man beggyne å øke?(. Legg opp 11-15-19 m på p 7 med rød. Strikk perlestrikk og striper – se forkl over – til ferdig mål – samtidig legges det opp nye m i hver side på hver 2.p (dvs på slutten av p): 2 m 2 ganger og 1 m 2-3-5 ganger = 23-29-37 m. Strikk til arb måler 21-28-36 cm, nå felles de midterste 5-7-9 m av til hals. Videre strikkes hver side ferdig for seg – herfra måles arb )

MAMYBEA 28.01.2019 - 09:03:

Bonjour combien de pelotes me faudrait il pour un manteau taille M? je souhaite le faire en une seule couleur drops mix. merci

DROPS Design 28.01.2019 kl. 12:16:

Bonjour Mamybea, nous n'avons malheureusement plus ce modèle, nous ne pouvons donc pas vous donner la quantité nécessaire en uni - additionnez la quantité pour chaque couleur, il est probable qu'il vous en faudra moins. Votre magasin pourra vous conseiller,, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

BEATRICE VILOTEAU 21.01.2019 - 11:22:

Bonjour, je suis à la recherche d'un patron manteau pour chien et celui ci me plait beaucoup...j'ai un cavalier king charles qui pèse 10 kg mesure de la base du cou à la queue 41 cm et 53 cm tour de poitrail....avec quelle grosseur d'aiguille puis je obtenir la bonne taille ??.....merci d'avance.cordialement

DROPS Design 21.01.2019 kl. 12:43:

Bonjour Mme Viloteau, vous pouvez regarder d'après les différentes mesures pour chaque taille et ajuster en fonction de la longueur/tour de poitrail. Votre magasin saura vous aider si besoin - même par mail ou téléphone. Bon tricot!

Hannelore Kohl 12.01.2019 - 10:36:

Ich möchte gerne die Wolle bestellen komme aber nicht klar wie es geht.lieben dank.

Ariane 16.12.2018 - 12:11:

Bonjour. Je doit faire ce manteau pour un chihuahua et je sais pas ou est stipulé la quantité de pelotes nécessaire. Cordialement

DROPS Design 17.12.2018 kl. 10:10:

Bonjour Ariane, vous trouverez les quantités nécessaires pour chaque taille dans l'en-tête, soit en taille XS pour un chihuahua: 50 g (= 1 pelote DROPS Eskimo) dans chacune des 4 couleurs indiquées. Bon tricot!

Karen 30.10.2018 - 18:04:

Hej vil gerne lave dette dækken til min Border Terrie , men det skal laves i garn der kan filtes så den blir varm her til vinter ... og hvis jeg skal lave et til min Labrador hvor stort skal det så laves når det også skal filtes ... eller er det bare nemmere at købe en jakke / flyverdragt til dem ?

Heidi Vinther 30.10.2018 - 09:24:

Hej er ved st strikke hundedækken. Det står man skal tage ud på hver 2. Pind i slutningen af pinden. Men så bliver det kun skrå på den ene side og lige i den anden side af arbejdet. Hvad gør jeg forkert ?

DROPS Design 30.10.2018 kl. 12:03:

Hej Heide, du skal tage ud i hver side. Når du tager ud sidst på hver pind så bliver det automatisk i hver side og på hver 2.pind. (havde det været hver pind, skulle du også have taget ud i starten af pinden) God fornøjelse!

Stephanie 14.09.2018 - 15:23:

Hei, Jeg forsøker å strikke ensfarget dekken i M. Jeg får ikke instruksjonen helt til å stemme. Det står: Dekken: Arb strikkes fra nederst på ryggen og opp til halsen. Legg opp 11-15-19 m til ferdig mål. 1. Hva menes med ferdig mål? Hvor lang skal ryggen være før man begynner å legge ut? Str. M skal være 40-42 cm over ryggen, men senere i instruksjonen står det at det skal strikkes til hele måler 36 cm. Litt uklart hvor mange rader skal strikkes etter jeg har fått 37 m?

DROPS Design 17.09.2018 kl. 09:30:

Hei Stephanie. Du legger opp 11-15-19 masker. Det skal strikkes striper og perlestrikk til arbeidet er ferdig. Du begynner å legge ut masker i hver side med en gang, som forklart: på hver 2.p: 2 m 2 ganger og 1 m 2-3-5 ganger. De 40/42 cm du referer til er hundens mål, plagget blir noe mindre: du begynner å felle til hals når plagget måler 36 cm (i den største størrelsen), også felles det videre til halsåpning langs siden. Lengden på ryggen på plagget blir derfor 36 cm fra halsåpningen. Det er selvfølgelig ikke noe i veien for at du strikker den lenger om du ønsker det, men vær da obs på at garnforbruket kan bli noe høyere. God fornøyelse.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 102-40

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.