DROPS / 131 / 14

Nordic Night by DROPS Design

Kootud DROPSi Norra mustriga sõrmikud lõngast ”Karisma”.

DROPSi disain: muster nr U-637
Lõngagrupp B
------------------------
Suurus: üks suurus
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA 50 g/ 100 m
100 g värv nr 53, tumehallikirju
100 g värv nr 01, naturaalvalge
DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – sooniku jaoks

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1 - skeemid on kootud parempidises koes.
------------------------

PAREM SÕRMIK
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo 2,5 mm sukavardale üles 64 silmust tumehallikirju lõngaga. Koo 8 ringi soonikut 2 pr/ 2 ph.
Vaheta 3 mm sukavarraste vastu. Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda 4 silmust ühtlaste vahedega = 60 silmust.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Jätka skeemiga M.1. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui kood skeemi M.1 esimest korda, siis kahanda 6 silmust ühtlaste vahedega 14-ndal ringil ja viimasel ringil = 48 silmust.
Kui kood teist korda skeem M.1, kahanda 6 silmust ühtlaste vahedega ainult viimasel ringil = 42 silmust.
Kui kood kolmandat korda skeemi M.1, siis kasvata 6 silmust ühtlaste vahedega viimasel ringil = 48 silmust.
Töö pikkus on umbes 25 cm. Paigalda silmusemärkija (SM= teise silmusesse (= pöidla silmus).

LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Koo skeemi M.1 veel üks kord vertikaalselt, SAMAL AJAL kasvata pöidlakiilu jaoks järgmiselt: tee 1 õs kummalgil pool silmust SM-ga, järgmisel ringil koo õs pr keerdsilmusena (st. koo silmuse tagumisest aasast), et vältida paksu õmblust. Korda kasvatamist igal teisel ringil kokku 6 korda – NB! Kasvata mõlemal pool silmust SM-ga + juba kasvatatud silmused, nii et iga kord on 2 silmust rohkem kasvatuste vahel. Koo kasvatatud silmused mustri põhivärviga (st. mõnikord on nad tumehallikirjud ja mõnikord valged).
Pärast kõiki kasvatamisi on 13 pöidlasilmust ja kokku on 60 silmust.

Kui töö pikkus on 5 cm pöidlakiilust, tõsta 13 pöidlasilmust silmusehoidjale. Järgmisel ringil loo 1 uus silmus pöidla silmuse taha = kokku 48 silmust. Jätka skeemi M.1, kuni muster on kootud.
Siis koo tumehallikirju lõngaga, kuni töö lõpuni.
Kui töö pikkus 3,5 cm, kohast kus pöidlasilmused tõstsid hoidjale, tõsta esimesed 19 silmust silmusehoidjale (= peopesa), hoia järgmised 10 silmust vardal ja tõsta viimased 19 silmust silmusehoidjale (= käe pealne).

VÄIKE SÕRM
= 10 silmust, loo käe poole 2 silmust juurde = 12 silmust. Koo parempidises koes tumehallikirju lõngaga umbes 6 cm, siis koo järjest 2 pr kokku.
Katkesta lõng, tõmba läbi viimase 6 silmuse, pinguta ja kinnita.

KÄELABA
Aseta silmusehoidjal olevad silmused tagasi 3 mm varrasetele ja korja väikese sõrme küljelt üles 2 silmust = 40 silmust. Koo tumehallikirju lõngaga 2 ringi parempidises koes.
Nüüd jäta 2 üleskorjatud silmust + 6 kummaltki poolt varrastele ja tõsta ülejäänud 26 silmust silmusehoidjale.

SÕRMUSESÕRM
= 14 silmust, loo 1 silmus silmusehoidja poole juurde = 15 silmust.
Koo tumehallikirju lõngaga parempidises koes umbes 7,5 cm ja koo siis järjest 2 pr kokku. Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta ja kinnita.

KESKMINE SÕRM
Võta 6 silmust käe pealt poolt ja 6 silmust peopesa poolt varrastele, korja sõrmusesõrme kõrvalt veel 2 silmust üles ja loo silmusehoidja poole 1 silmus juurde = 15 silmust.
Koo tumehallikirju lõngaga parempidises koes umbes 8,5 cm ja koo siis järjest 2 pr kokku. Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta ja kinnita.

NIMETISSÕRM
Aseta allesolevad 14 silmust varrastele ja korja keskmise sõrme kõrvalt veel 2 silmust juurde = 16 silmust.
Koo tumehallikirju lõngaga parempidises koes umbes 7 cm ja koo siis järjest 2 pr kokku. Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Aseta silmusehoidjal olevad 13 silmust varrastele ja korja pöidla tagant juurde veel 5 silmust = 18 silmust.
Koo tumehallikirju lõngaga parempidises koes umbes 6 cm ja koo siis järjest 2 pr kokku. Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta ja kinnita.

VASAK KINNAS
Koo nagu parem kinnas, ainult peegelpildis, st. kasvata pöidlakiilu jaoks mõlemal pool eelviimast silmust.
Väike sõrm koo järgmiselt: aseta esimesed 19 silmust silmusehoidjale (= käe pealmine osa), jäta järgmised 10 vardale, aseta viimased 19 silmust silmusehoidjale (= peopesa).

Skeem

= naturaalvalge
= tumehallikirju

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 131-14) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Karine 06.12.2015 - 02:13:

Bonjour. Je ne comprends pas comment intégrer les augmentations pour le pouce à l'intérieur du motif. Je suis consciente que le motif sera «déformé» sous le pouce, mais je ne sais pas comment établir le comptage des mailles à ce niveau.

DROPS Design 07.12.2015 kl. 10:22:

Bonjour Karine, tricotez le pouce en suivant le diagramme, et continuez le diagramme sur les mailles du dos et du devant pour que le motif continue sur chaque partie (avec la démarcation des augmentations de part et d'autre). Bon tricot!

Ramona 18.10.2014 - 14:13:

Sollen bei der ersten Abnahme im M1 6 Maschen abgenommen werden (also dann = 54 M) oder 12 M um auf die gesamten 48 M zu kommen?

DROPS Design 19.10.2014 kl. 10:57:

Die Anleitung enthielt einen Fehler, er wurde gerade korrigiert. Schauen Sie sich die entsprechende Stelle noch einmal an, nun dürfte es klar sein. Weiterhin gutes Gelingen!

Victoria 28.01.2013 - 14:49:

Bonjour je suis en train de tricoter ces gants mais je bloque au niveau des augmentations pour le pouce je ne comprends pas comment procéder? Et comment relever les mailles et apres prendre les 13 mailles mais sur le devant ou le dos du gant ? Merci par avance

DROPS Design 28.01.2013 kl. 15:14:

Bonjour Victoria, on augmente de part et d'autre de la m avec le marqueur (+ les augm). Quand vous avez un total de 13 m pour le pouce, vous les mettez en attente sur un fil ou arrêt de mailles et montez 1 m au-dessus des m en attente pour continuer la main. - cf vidéo "Moufle- tricoter le pouce". Bon tricot!

Victoria 28.01.2013 - 14:49:

Bonjour je suis en train de tricoter ces gants mais je bloque au niveau des augmentations pour le pouce je ne comprends pas comment procéder? Et comment relever les mailles et apres prendre les 13 mailles mais sur le devant ou le dos du gant ? Merci par avance

Lismeitli 02.11.2012 - 00:45:

Bei der Anleitung in Deutsch muss sich ein Fehler eingeschlichen haben. Nachdem ich die englische Anleitung gelesen habe müsste es wohl heissen "Während man M1 zum ersten Mal stricken bei der 14. und letzten Runde gleichmässig verteilt 6 M. abn. = 48 M. Während man M1 zum zweiten Mal stricken bei der letzten Runde gleichmässig verteilt 6 M. abn. = 42 M. Während man M1 zum dritten Mal stricken bei der letzten Runde gleichmässig verteilt 6 M. zunehmen = 48 M"

DROPS Design 04.11.2012 kl. 12:04:

Hallo Lismeitli, Sie haben völlig Recht, es war ein Fehler in der Überetzung. Es ist jetzt korrigiert und wir danken Ihnen für den Hinweis!

Drops Design 17.10.2011 - 14:31:

Udtagningerne på de første pinde er jo ensfarvet, efter det må du tælle så mønsteret passer på hver side af kilen (altså over de første m du tog ud) God fornøjesel!

Malene 15.10.2011 - 16:24:

Hvordan får man mønsteret til tommelfingeren passet ind, så det bliver pænt i forbindelse med de 6 udtagninger man laver?

Mna 22.06.2011 - 12:09:

Fine!

Karin Lechner 11.06.2011 - 19:00:

Wunderschön!

Elisabeth 24.05.2011 - 13:46:

Fine, og flotte farver

Jäta kommentaar mustrile DROPS 131-14

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.