DROPS / 127 / 47

Cape Cod by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi müts lõngast "Lin".

DROPSi disain: muster nr LN-021
--------------------------------
Suurus: üks suurus

Lõng: DROPS LIN 50 g/ 120 m
100 g värv nr 102, naturaalvalge

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et 22 kinnissilmust (ks) = 10 cm lai

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

Juhend


HEEGELDAMISE NIPP
Asenda ringi esimene kinnissilmus 1 ahelsilmusega ja lõpeta ring 1 aassilmusega esimeses ahelsilmuses ringi alguses.

KAHANDAMISE NIPP
Heegelda 1 ks, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), tee järgmine ks järgmisse silmusesse ning tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi silmuste heegelnõelal = 1 ks kahandatud.
-----------------------------

MÜTS

Heegelda 7 ahelsilmust (ahels) ja ühenda ringiks 1 aassilmusega (aass) esimesse silmusesse.
1. RING: 4 ahels (= 1 ühekordne sammas (sm) + 1 ahels), * 1 sm ahels-ringi, 1 ahels *, korda alates *-* kokku 7 korda, lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 8 sm ja igaühe vahel 1 ahels).
2.RING: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm ahels-kaarde, * 2 ahels, 2 sm järgmisesse ahels-kaarde*, korda alates *-*, lõpetuseks tee 2 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 8 sm-gruppi, 2 ahels iga grupi vahel).
3. RING: 6 ahels (= 1 sm + 3 ahels), * 2 sm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels *, korda alates *-* kokku 7 korda, lõpetuseks tee 1 sm viimasesse ahels-kaarde ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
4. RING: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm ahels-kaarde, 1 ahels, 2 sm järgmisesse ahels-kaarde, * 1 ahels, järgmisesse ahels-kaarde tee: 2 sm, 1 ahels ja 2 sm *, korda alates *-* kokku 7 korda, lõpetuseks tee 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 16 sm-gruppi ja 1 ahels iga grupi vahel).

5. RING: 5 ahels (= 1sm + 2 ahels), * 2 sm järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels *, korda alates *-* kokku 15 korda, lõpetuseks tee 1 sm viimasesse ahels-kaarde ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 16 sm-gruppi ja 2 ahels iga grupi vahel).
6. RING: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm ahels-kaarde, * 3 ahels, 2 sm järgmisesse ahels-kaarde *, korda alates *-* kokku 15 korda, lõpetuseks tee 3 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 16 sm-gruppi ja 3 ahels iga grupi vahel).
7. RING: 4 ahels (= 1 sm + 1 ahels) *, järgmisesse ahels-kaarde heegelda: 2 sm, 1 ahels, 2 sm ja 1 ahels *, korda alates *-* kokku 15 korda, viimasesse ahels-kaarde tee: 2 sm, 1 ahels, 1 sm ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 32 sm-gruppi ja 1 ahels iga grupi vahel ).

8. RING: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm ahels-kaarde, * 2 ahels, 2 sm järgmisesse ahels-kaarde*, korda alates *-* kokku 32 korda, lõpetuseks tee 2 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 32 sm-gruppi ja 2 ahels iga grupi vahel).
9. RING: 5 ahels (= 1 sm + 2 ahels), * 2 sm järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels *, korda alates *-*, lõpetuseks tee 1 sm viimasesse ahels-kaarde ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 32 sm-gruppi ja 2 ahels iga grupi vahel).
10. RING: 3 ahels (= 1 sm), 1 sm ahels-kaarde, * 2 ahels, 2 sm järgmisesse ahels-kaarde *, korda alates *-*, lõpetuseks tee 2 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 32 sm-gruppi ja 2 ahels iga grupi vahel).

Siis heegelda kordamööda 9. ja 10. ring, kuni töö kõrgus on umbes 16-17 cm keskelt alla.

Heegelda järgmine ring: 1 ks igasse sm-sse ja 1 ks eelmise ringi igasse ahels-kaarde, SAMAL AJAL heegelda 2 ks (1 ks asemel) igas 4. ahels-kaares = 104 ks.

Siis heegelda kübara äär järgmiselt - JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST ja vaata HEEGELDAMISE NIPPI:
1. RING: tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 8 ks ühtlaste vahedega, st. tee 2 ks igasse 13-sse ks-sse = 112 ks.
2. RING: tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 4 ks ühtlaste vahedega, st. tee 2 ks igasse 28-sse ks-sse = 116 ks.
3.-5. RING: tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 4 ks ühtlaste vahedega tervel ringil = 128 ks. NB! Kasvatused on igal ringil üksteise kohal, st. igal ringil on 1 ks rohkem enne kasvatamist.
6.-13. RING: tee 1 ks igasse ks-sse = 128 ks.
14. RING: tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 16 ks ühtlaste vahedega, st. tee 2 ks igasse kaheksandasse ks-sse = 144 ks.
15.-16. RING: tee 1 ks igasse ks-sse = 144 ks.
17. RING: tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kahanda 4 ks ühtlaste vahedega, st. heegelda iga 35. ja 36. ks kokku - vaata KAHANDAMISE NIPPI! = 140 ks.
18.-22. RING: tee 1 ks igasse ks-sse = 140 ks.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 127-47) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

Cornelia 13.08.2018 - 23:51:

Wie fest soll die Mütze zu Beginn der Krempe am Kopf sitzen? Ich habe einen Kopfumfang von 60 cm, habe auch schon ein paar mehr Maschen in Runde 9 hinzugefügt und denke, ich sollte die Anzahl der festen Maschen beim Übergang zur Krempe stark erhöhen.

DROPS Design 14.08.2018 kl. 07:52:

Liebe Cornelia, damit die Mütze richtig am Kopf setzt, können Sie sie ca 5 cm weniger als Kopfumfang häkeln. Probieren Sie mal die Mütze an, und wenn nötig anpassen. Viel Spaß beim häkeln!

Tanja Böttcher 01.08.2018 - 06:24:

Hallo... es ist eine tolle Anleitung. Habe nur mal eine Frage. Wie ist das gemeint mit 16 bis 17 cm ? Ist das quasi aus der Mitte gemessen ?

DROPS Design 01.08.2018 kl. 09:05:

Liebe Frau Böttcher, Arbeit messen Sie von der 1. Runde bis letzte Runden, dh nicht quer sondern in der Höhe. Viel Spaß beim häkeln!

Becca 28.08.2017 - 12:44:

Just like to highlight I Noticed an error in the round following round 10: "work next round as follows: 1sc in every dc and 1 sc in every chain space from previous round WHILE AT SAME TIME working 2 sc (instead of 1) in every 4th ch space = 104 sc" if you sc in every 4th chain it means you end up with too many sc at the end as myself and other people have found!! It is every 8th chain a total of 4 times which brings you to the correct 104 sc the rest is correct for that row I've found!

DROPS Design 29.08.2017 kl. 11:56:

Dear Becca, you are increasing in every 4th ch-space as follows: [*1 sc in next 2 dc, 1 sc around next ch-space* repeat from *-* a total of 3 times, then work 1 sc in next 2 dc, 2 sc around next ch-space], repeat from [to] = 104 sc. Happy crocheting!

Darina 05.06.2017 - 06:48:

For the brim, is it done in circles (is there a slip stiches at the end of each round)? Or is it done back and forward without connecting the end to the beginning? Thanks

DROPS Design 05.06.2017 kl. 10:48:

Dear Darina,for the brim there is not a slip stiches at the end of each round. It is done in the round. Happy crocheting!

DANA 25.04.2017 - 11:15:

Bonjour, Je serais tentée de crocheter ce modèle de chapeau pour l'été ; j'aimerais juste savoir si on doit amidonner les modèles? Merci d'avance et bonne journée.

DROPS Design 25.04.2017 kl. 11:48:

Bonjour Dana, les modèles présentés ne le sont pas, mais vous pouvez le faire si vous le souhaitez. Bon crochet!

Sestra 25.04.2017 - 10:39:

I was so excited to see this new batch of lovely Drops patterns for summer hats, only to have my parade well and truly rained off when I discovered they were all crochet patterns...which I am unable to do :-( I have looked through all of your hat patterns for knitted alternatives, but no luck. Is there any chance you could perhaps develop some knitted versions of these great hats?

DROPS Design 25.04.2017 kl. 11:46:

Dear Sestra, thanks for your feedback. Remember you can learn crochet with the help of our lessons and video tutorials.

Dottie Downham 22.04.2017 - 20:48:

Please explain starting part of round 4. Do you mean 2 DC in SAME rather than next stitch?

DROPS Design 24.04.2017 kl. 09:23:

Dear Mrs Downham, There were 8 ch-space on round 3. On round 4 you will crochet in each ch-space 2 dc,1 ch, 2 dc. So that you will have a total of 16 dc-groups at the end of round 4. On round 5 and 6, you will crochet in each ch-space (2 dc, 2 ch), so that you will now keep the 16 dc-groups around. On round 7, you will inc again, working 2 dc-groups in each ch-space = 32 dc-groups. Then repeat the round 9 and 10 with 32 dc-groups on each round. Happy crocheting!

Bella Rizzo 15.05.2016 - 05:05:

At the end of row 5 I get 17 groups not 16 as stated in pattern, do I skip the first chain space of previous row? thanks.

DROPS Design 17.05.2016 kl. 10:01:

Dear Mrs Rizzo, at the end of round 5 you should have 16 groups (= 1 group in each ch-space from previous round) + the ch5 from beg of round. Happy crocheting!

Kelly Colwell 09.02.2016 - 00:28:

Try to find the videos for this pattern has taken me so far 2 hour. I don't understand the pattern that is why I am looking for the video. From previous comments you say to look in the vedios. But I must be blind or don't understand what I am looking for. So sad

DROPS Design 15.02.2016 kl. 17:19:

Videos are next to materials tab: or click here.

Kaylan 08.06.2015 - 02:10:

Would someone be willing to show pictures from different angles?

DROPS Design 08.06.2015 kl. 09:04:

Dear Kaylan, you can see pictures from other crocheters in Ravelry. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 127-47

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.