DROPS / 127 / 43

Eliza by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi lehvikumustriga müts lõngast "Lin".

DROPSi disain: muster nr LN-018
--------------------------------
Suurus: S/M - M/L
Peaümbermõõt: u 54/56 - 56/58 cm

Lõng: DROPS LIN 50 g/ 120 m
100-100 g värv nr 103, linane

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et 22 poolsammast (psm) = 10 cm lai

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda esimene psm ringil 2 ahels-ga ja lõpeta iga ring 1 aassilmusega (aass) teise ahels-sse ringi algul. NB! Poolsambaid tehes heegelda need läbi silmuse tagumise aasa (mitte läbi mõlema).

KAHANDAMISE NIPP
Heegelda 1 psm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee järgmine psm järgmisse silmusesse ning tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi 5 silmuse heegelnõelal = 1 psm kahandatud.

LEHVIKU MUSTER
1. RING: 1 ahels, (= 1 ks), * 4 ahels, jäta vahele 3 s, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil ja lõpetuseks 4 ahels, jäta vahele 3 s ja 1 aass 1. ahels-sse ringi algul = 26-28 ahels-kaart.
2. RING: tee aassilmuseid kuni 1. ahels-kaare tippu, 3 ahels (= 1 ühekordne sammas (sm)), * 4 sm + 2 ahels + 4 sm järgmisesse ahels-kaarde, 1 sm järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-* kuni 1 ahels-kaar jääb teha ja lõpetuseks 4 sm + 2 ahels + 4 sm viimasesse ahels-kaarde ja 1 aass 3. ahels-sse ringi algul = 13-14 lehvikut.
3. RING: 3 ahels (= 1 sm), * 4 sm + 2 ahels + 4 sm järgmise sm-grupi keskele (s.t 2-ahels-kaarde sammaste grupis), 1 sm järgmisesse sm-sse*, korda *-* kuni 1 sm-grupp jääb ja lõpetuseks 4 sm + 2 ahels + 4 sm selle sm-grupi keskele ja 1 aass 3. ahels-sse ringi algul = 13-14 lehvikut.
4.-5. RING: tee nagu 3. ring.
6. RING: 6 ahels (= 1 sm + 3 ahels), * 1 ks 2-ahels-kaarde järgmises sammaste grupis, 3 ahels, 1 sm järgmisesse sm-sse, 3 ahels *, korda *-* kuni 1 sm-grupp jääb ja lõpetuseks 1 ks selle sm-grupi keskele , 3 ahels ja lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
---------------------------

MÜTS

Müts heegeldatakse ülevalt alla.
Heegelda 5 ahels ja ühenda ringiks 1 aass-ga.
1. RING: LOE HEEGELDAMISE INFOT! Tee 14 psm ringi.
2. RING: * 1 psm esimesse silmusesse, 2 psm järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 21 psm.
3. RING: * 1 psm kahte esimesse silmusesse, 2 psm järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 28 psm.
4. RING: * 1 psm igasse esimesse 3 silmusesse, 2 psm järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 35 psm.
Jätka niimoodi (= kasvata 7 psm igal ringil) kuni ringis on 105-112 psm (s.t igal ringil on kasvatuste vahel 1 psm rohkem).
Jätka tehes 1 psm igasse psm-sse, SAMAL AJAL, SUURUSEL S/M, kahanda 1 psm esimesel ringil - loe kahandamise nippi = 104-112 psm.

Kui töö on 11-13 cm pikkune algusest, tee lehviku muster - vaata ülevalt.
Pärast lehviku mustrit on 26-28 ahels-kaart ringil ja müts on u 17-19 cm pikkune algusest.
Järgmine rida: 2 ahels (= 1 psm), * 3 psm järgmisesse ahels-kaarde, 1 psm kinnissilmusesse, 3 psm järgmisesse ahels-kaarde, 1 psm järgmisesse sm-sse *, korda *-* kuni 1 ahels-kaar jääb teha ja lõpetuseks 3 psm ahels-kaarde ja 1 aass teise ahels-sse ringi algul = 104-112 psm ringil.

ÄÄR
1. RING: 1 psm igasse 3 esimesse silmusesse, 2 psm järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 130-140 psm.
2. RING: 1 psm igasse silmusesse.
3. RING: 1 psm igasse 4 esimesse silmusesse, 2 psm järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 156-168 psm.
Jätka tehes 1 psm igasse silmusesse, kuni töö on u 22-25 cm algusest.

SUURUS S/M: Tee 1 ring poolsambaid, SAMAL AJAL kasvata 4 psm ühtlaste vahedega = 160 psm.

Tee viimane ring lehvikuid järgmiselt: 1 ahels (=1 ks), * jäta vahele 3 s, 4 sm + 2 ahels + 4 sm järgmisesse silmusesse, jäta vahele 3 s, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-* kuni jääb 7 s, jäta vahele 3 s, 4 sm + 2 ahels + 4 sm järgmisesse silmusesse, jäta vahele 3 s ja lõpetuseks 1 aass 1. ahels-sse ringi algul.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 127-43) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

Jacqueline 02.07.2020 - 13:11:

BRIM: ROUND 1: * 1 htr in each of the first 3 sts, 2 htr in next st *, repeat from *-* the rest of the round = 130-140 htr. Can you please explain this row, should I be doing 1 htr into each chain or each chain space? Thank you

DROPS Design 02.07.2020 kl. 14:00:

Dear Jacqueline, at the end of edges, you have 104-112 htr, you then work the first round on brim increasing 1 stitch in every 4th stitch = work (1 htr in each of the first 3 sts, 2 htr in next htr), repeat from (to) all the round = you increase 26-28 sts. Happy crocheting!

Torild 08.02.2020 - 13:56:

Lin garnert er utgått. Hva er best å hekle med da?

DROPS Design 10.02.2020 kl. 14:54:

Hei Torild. Det kommer an på hvilken garn du liker best. Sjekk garnkalkulatoren under oppskriften for å få diverse garn alternativ. DROPS Belle er det eneste garnet vi har som innholder Lin, og som vil passe fint til denne hatten. DROPS Belle 53% Bomull, 33% Viscose, 14% Lin. mvh DROPS design

Andrea Pereira 25.10.2018 - 06:55:

What does the following instruction mean ? "Continue to work 1 htr in every st until piece measures approx. 22-25 cm from mid and down." You mean from the top of the hat to the previous instance before knitting the brim ?

DROPS Design 25.10.2018 kl. 08:59:

Dear Mrs Pereira, the 22-25 cm are measured from first round on top of hat. Happy crocheting!

Ada 13.02.2011 - 08:21:

Bellissimo ,a quando le spiegazioni?

Leticia 23.01.2011 - 04:14:

Me encanta lo que hacen y esta pagina esta super padre

Carol 18.01.2011 - 14:08:

Can't wait until this whole list is publish in American/Canada

Liette 15.01.2011 - 22:26:

J'aime

Christine 08.01.2011 - 23:49:

I like this very much, hope we get enough sun to wear it

Inger 10.12.2010 - 12:20:

Super sød hat passer til tasken ved siden af

Jäta kommentaar mustrile DROPS 127-43

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.