DROPS / 127 / 46

Spring Flip by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi laia äärega heegeldatud lillega müts lõngast "Lin".

DROPSi disain: muster nr LN-020
-------------------------------
Suurus: S/M - M/L
Peaümbermõõt: u 54/56cm - 56/58 cm

Lõng: DROPS LIN 50 g/120 m
150-150g värv nr 105, roosa

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS BELLE, 50 g/120 m
150-150g värv nr 12, kirss

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et 6 sammaste gruppi x 8 rida = 10 x 10 cm ja 22 kinnissilmust = 10 cm laiuses.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Esimese sammaste grupi asenduseks tee ringi alguses: 1 aass esimesse ahels-kaarde, 3 ahels (= 1 ühekordne sammas (sm)), heegelda järgmised 3 ühekordset sammast kokku - nagu kirjeldatud 1 sammaste grupi tegemisel (aga tee 1 sm vähem).
Lõpeta ring 1 ass-ga esimese sammastegrupi tippu.
Asenda ringi esimene kinnissilmus 1 ahelssilmusega ja lõpeta ring 1 aassilmusega esimeses ahelsilmuses ringi alguses.

1 SAMMASTE GRUPP
Heegelda 4 ühekordset sammast (sm) kokku järgmiselt: tee 1 sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 silmust heegelnõelal), tee veel 1 sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 3 s heegelnõelal), tee veel 1 sm, aga oota viimase lõnga läbitõmbega (= 4 s nõelal), tee veel 1 sm, aga nüüd viimast lõnga läbitõmmet tehes tõmba läbi kõigi 5 aasa heegelnõelal.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 ks heegeldades 2 ks kokku järgmiselt: tee 1 ks, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 silmust heegelnõelal), siis tee järgmine ks, aga nüüd viimast lõnga läbitõmmet tehes tõmba läbi kõigi 3 aasa heegelnõelal= 1 kinnissilmus kahandatud.
---------------------------

MÜTS

Heegelda 8 ahels ja ühenda ringiks 1 aass-ga.
1. RING: LOE HEEGELDAMISE INFOT! * tee 1 sm-grupp ahels-ringi - vaata ülevalt, 2 ahels *, korda *-* kokku 8 korda = 8 sm-gruppi, igaühe vahel 2 ahels.
2. RING: tee 2 sm-gruppi igasse ahels-kaarde ja 2 ahels iga grupi vahele = 16 sm-gruppi.
3. RING: heegelda 1 sm-grupp igasse ahels-kaarde ja 2 ahels iga grupi vahele = 16 sm-gruppi.
4. RING: 2 sm-gruppi esimesse ahels-kaarde. * 2 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels, 2 sm-gruppi järgmisesse ahels-kaarde *, korda *-* kokku 7 korda, 2 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels ja 1 aass esimese sm-grupi tippu ringi algul = 24 sm-gruppi, 2 ahels iga grupi vahel.

5. RING: tee 1 sm-grupp igasse ahels-kaarde ja 2 ahels iga grupi vahele = 24 sm-gruppi.
6. RING: 2 sm-grupp esimesse ahels-kaarde, * 2 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels, 2 sm-gruppi järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-* kokku 7 korda, 2 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels ja 1 aass esimese sm-grupi tippu ringi algul = 32 sm-gruppi, 2 ahels iga grupi vahel.
7. RING: tee 1 sm-grupp igasse ahels-kaarde ja 2 ahels iga grupi vahele = 32 sm-gruppi.

SUURUS M/L
8. RING: tee 1 sm-grupp igasse ahels-kaarde ja 2 ahels iga grupi vahele tervel ringil, aga igasse 16. ahels-kaarde tee 2 sm-gruppi ja 2 ahels iga grupi vahele = 34 sm-gruppi.

MÕLEMAD SUURUSED = 32-34 sm-gruppi.
Jätka ringselt, tehes 1 sm-grupp igasse ahels-kaarde, 2 ahels nende vahel, kuni töö on 16-18 cm algusest.
Järgmine rida: JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Heegelda 2 kinnissilmust igasse ahels-kaarde ja 1 ks iga sm-grupi tippu tervel ringil = 96-102 ks.
Tee 1 ring kinnissilmuseid, SAMAL AJAL kasvata 0-2 ks ühtlaste vahedega = 96-104 ks.

KÜBARA ÄÄR

NB! JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
1. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 8 ks ühtlaste vahedega, s.t tee 2 ks igasse 12.-13. ks-sse = 104-112 ks.
2. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 4 ks ühtlaste vahedega, s.t tee 2 ks igasse 26.- 28. ks-sse = 108-116 ks.
3.- 5. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 4 ks ühtlaste vahedega igal ringil = 120-128 kinnissilmust - NB! Kasvatused on igal ringil samal kohal, s.t heegelda 1 ks rohkem igal ringil enne kasvatamist.

6.- 13. RING: heegelda 1 ks igassse ks-sse = 120-128 ks.
14. RING: tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 15-16 ks ühtlaste vahedega, s.t tee 2 ks igasse 8.- 8. ks-sse = 135-144 ks.
15.- 16. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse = 135-144 ks.
17. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kahanda 5-4 ks ühtlaste vahedega, s.t heegelda iga 26. ja 27. ks kokku SUURUSEL S/M ja iga 35. ja 36. ks kokku SUURUSEL M/L - vaaata selgitust ülevalt = 130-140 ks.
18.- 22. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse = 130-140 ks.
Katkesta ja kinnita lõng.

LILL
Heegelda 7 ahels ja ühenda 1 aass-ga ringiks esimesse ahels-sse.
1. RING: 3 ahels (= 1 ühekordne sammas (sm)), 2 sm ringi, * 6 ahels, 1 ks viimasesse sambasse, 3 sm ahels-ringi *, korda *-* kokku 6 korda ja lõpetuseks 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ks-sse ringi algul = 7 ahels-kaart, igaühe vahel 3 ühekordset sammast.
Katkesta ja kinnita lõng.

2. RING: 1 ks esimesse ks-sse, * 12 sm ahels-kaarde (= 1 õieleht), jäta vahele 1 sm, 1 ks järgmisesse sm-sse, jäta vahele 1 sm *, korda *-* ja lõpetuseks 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.
Katkesta ja kinnita lõng.
Murra kübara äär tagasi ja õmble lill peale läbi mõlema kihi.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 127-46) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (27)

Laura 18.08.2017 - 23:38:

Buona sera. Non mi e chiaro come fare il fiore.dopo il primo giro mi trovo 7 archetti da 6 far al fldi sopra delle 3 m.a. tra ogni archetto. Taglio il filo. Ora se faccio una m.b.nella prima m.b. mi trovo a sx dell' archetto..come faccio a fare 12 m.a all' indietro se l arco si trova a dx ?Grazie laura

DROPS Design 20.08.2017 kl. 09:53:

Buongiorno Laura. Potrebbe provare a lavorare la maglia bassa in una delle maglie alte, oppure iniziare subito con le 12 maglie alte nell'arco. Buon lavoro!

Laura 17.08.2017 - 14:29:

Buon giorno. Sto facendo il mofello con belle e vorrei sapere..essendo cm 56..56 e mezzo se non tirato il cm e meglio seguire la taglia s/m o la più grande? Non ho idea se e meglio che aderisca alla testa o se deve restare morbido. Grazie. Laura

DROPS Design 17.08.2017 kl. 14:32:

Buongiorno Laura, se la circonferenza supera i 56 cm proceda con la taglia più grande, ma si assicuri che il campione corrisponda a quello indicato! Buon lavoro!

Eva 17.04.2016 - 10:38:

How can I recalculate the pattern so it can be made for my 2y-old? :-) I love the hat but her head is bit smaller than 54cm.. TIA!

DROPS Design 18.04.2016 kl. 10:49:

Dear Eva, you can get help from any other pattern for 2-years-old - for any further personnal assistance you are welcome to contact your DROPS store. Happy crocheting! Milá Evo, zde najdete velmi podobný klobouček v dětské verzi a v češtině, snad vám přijde vhod! Hodně zdaru! Hana

Emma 29.07.2015 - 20:05:

Pattern 127-46 and other hats does not state how much yarn to make. Thank you

Knut 29.07.2015 kl. 20:46:

It does state: 150 gr.

Jessica 15.04.2015 - 15:21:

Klasse Hut! Habe ihn mit einem anderen Garn nachgehäkelt. Ist bequem und schön! Danke, für die tolle Anleitung!

Hanne 04.04.2013 - 22:02:

Jeg ser at det opprinnelige garnet i denne oppskriften er utgått. De alternative garntypene foreslår stort sett pinne 4 mm mens i den opprinnelige oppskriften er det foreslått str 3. Er litt usikker hvordan jeg forholder meg til dette..?

DROPS Design 05.04.2013 kl. 12:57:

Kaere Hanne. Du skal holde dig til heklefastheden i mönstret. Standard var Lin ogsaa til p 4, men denne hatt bliver heklet noget fastere ellers bliver bremmen for slap. Saa du kan sagtens bruge alternativet som vi foreslaar og hekl een prövelap og tjek heklefastheden. God fornöjelse

Natalia 13.07.2012 - 11:06:

En la VUELTA 4 y la 6 dice: «2 grupos de p.a. en el bucle de cad sig»; pero cuando termina el párrafo dice «= 24 grupos de p.a. CON 2 CAD ENTE CADA UNO.» (!!!) Por lo tanto mi pregunta es: ¿Debe haber 2 cad entre cada grupo de p.a. o no? Gracias por vuestra atención

DROPS Design 14.07.2012 kl. 05:34:

Hola Natalia! Estás en lo correcto; 2 cad entre cada grupo de p.a.

Jkline 11.01.2011 - 22:07:

Tres tres joli ! j'adore ! en attende des explications ... merci !

Brit Eriksen 10.01.2011 - 13:09:

Lige den jeg er på udkig efter til sommerferien...

Signe 09.01.2011 - 20:49:

Super armas müts! Seda tahaks küll proovida teha!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 127-46

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.