Purple Rhapsody by DROPS Design

DROPSi pitsmustriga müts ja randmesoojendajad lõngast ”MERINO EXTRA FINE”.

 DROPSi disain: muster nr ME-016
--------------------------------
Suurus: S/M – L/XL
Pea ümbermõõt: 52/56 – 57/60 cm

Lõng: DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g /105 m
Värv nr 22, helelilla:

MÜTS:
150 g mõlemale suurusele.

RANDMESOOJENDAJAD:
100 g mõlemale suurusele.

Kui sa teed mõlemat asja, siis sul läheb vaja kokku 200 g.

DROPSi SUKAVARDAD ja RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKAVARDAD ja RINGVARDAD (40 cm): 3 mm – sooniku kudumiseks.

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 3.75 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 18.75€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Skeem on näidatud töö paremalt poolt.
------------------------------

MÜTS
Koo ringselt. Loo 3 mm ringvarraste 106-112 silmust. Paigalda silmusemärkija (SM) märkimaks ringi algust.
Koo 1 ring parempidi ja edasi koo 6 ringi soonikut 1 pr /1 ph.
Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kasvata võrdsete vahedega 6-7 silmust = 112-119 silmust.

Vaheta 3,5 mm ringvarraste vastu ja jätka skeemi M.1 mustriga kõikidel silmustel (= 16-17 kordust).
JÄLGI KOETIHEDUST!
SAMAL AJAL, kui on kootud 4 cm, kasvata 1 silmus kõikide skeemi M.1 mustrikorduste vahele. Kasvata silmus, tehes 1 õs, järgmisel ringil koo õs keerdilmusena parempidi, et vältida augu teket. Korda kasvatusi igal neljandal ringil kokku 5 korda (kasvata alati samal kohal) = 192-204 silmust.

Kui on kootud 14-15 cm, kahanda iga korduse vahel 1 silmus, kududes keerdsilmusena pr kokku 2 esimest pr silmust (kahanda sama silmus, mida enne kasvatasid). Korda kahandusi igal neljandal ringil kokku 5 korda= 112-119 silmust (ainult mustrikorduse silmused jäävad).

Kui on kootud 22-23 cm, koo 2 pr kokku tervel ringil = 56-60 silmust.
Jätka parempidises koes kõikidel silmustel, korda kahandusi igal teisel ringil kokku 3 korda = 14-15 silmust.
Katkesta lõng, tõmba see läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Müts on umbes 24-25 cm kõrge.
--------------------------------------------------------

RANDMESOOJENDAJAD

PAREM RANDMESOOJENDAJA
Koo ringselt. Loo 3 mm sukavarrastele 50-56 silmust. Koo 1 ring parempidi ja jätka soonikuga 1 pr/1 ph.
Kui on kootud 3 cm, koo järgmine ring järgmiselt: soonik 1 pr/1 ph esimesed 7 silmust ja allesjäänud silmused parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda võrdsete vahedega parempidises koes 8-7 silmust = 42-49 silmust.

Vaheta 3,5 mm sukavarraste vastu, koo järgmiselt: soonik 1 pr/1 ph esimesed 7 silmust ja skeemi M.1 muster järgmised 35-42 silmust.
Kui on kootud 8 cm, kasvata pöidla jaoks mõlemal pool sooniku 3. ja 4. silmust (need 2 silmust = pöidlasilmused) – kasvata silmus, tehes 1 õs, järgmisel real koo õs keerdilmusena ja koo kasvatatud silmused soonikusse töö käigus. Korda kasvatusi igal teisel ringil kokku 6-7 korda = 14-16 pöidlasilmust (kokku 19-21 soonikusilmust).

Kui on kootud 13-14 cm, aseta need 14-16 pöidlasilmust silmusehoidjale.
Järgmisel ringil loo 2 uut silmust pöidlasilmuste taha = 42-49 silmust.
Jätka soonikuga ja mustriga nagu enne.
Kui on kootud 17-18 cm - säti et oleks peale 3-dat rida mustril M.1 – koo 1 ring parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata võrdsete vahedega 8-7 silmust skeemi M.1 mustris = 50-56 silmust.

Vaheta 3 mm sukavarraste vastu, koo soonikut 1 pr/1 ph kõikide silmustega.
Kui soonik on 3-4 cm, koo maha parempidised silmused parempidi ja pahempidised silmused pahempidi. Kudumi pikkus on umbes 20-22 cm.

PÖIAL
Tõsta 14-16 pöidlasilmust 3 mm sukavarrastele ja korja üles 4 silmust pöidla tagant servalt = 18-20 silmust. Koo soonikut 1 pr/1 ph ringselt umbes 2-3 cm. Koo maha parempidised silmused parempidi ja pahempidised silmused pahempidi.

VASAK RANDMESOOJENDAJA
Koo nagu paremat randmesoojendajat, ainult peegelpildis.

Skeem

symbols = pr
symbols = 2 pr kokku
symbols = tõsta 1 silmus pr kudumata üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse
symbols = 1 õs kahe silmuse vahele
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 115-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (65)

country flag Hanna wrote:

Hej! När jag ska göra tummen har jag märkt att; för mig blir ribbstickningen korrekt om totalresår till tummen ska vara 19m, men om den ska vara 21m som i strl L/XL så skulle jag behöva 23m för att hålla resåren (rm, am,rm,am osv). Tips? eller kan jag ha 23m? Mvh Hanna

13.01.2022 - 17:22

country flag Madame Claudine Céré wrote:

Bonjour. Avez-vous une vidéo qui explique les augmentations (jetés) dans des côtes 1/1 en circulaire pour faire le pouce de cette mitaine? Merci à l'avance.

18.11.2021 - 16:04

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Céré, tricotez simplement les augmentations pour continuer les côtes, autrement dit de chaque côté de: 1 m end, 1 m env, tricotez vos augmentations ainsi (ex 3 augmentations): 3ème augm: à l'env, 2ème augm: à l'end, 1ère augm: à l'env (1 m end, 1 m env) 1ère augm: à l'end, 2ème augm: à l'env, 3ème augm: à l'end. Ainsi les côtes continuent sur le pouce sans interruption. Bon tricot!

18.11.2021 kl. 17:35

country flag Sara wrote:

I don't see any diagrams :( Tried on Chrome and on Firefox browsers. Also checked the Norwiegian version.

16.03.2021 - 15:33

DROPS Design answered:

Dear Sara, We are experiencing issues with the loading of pictures on our site and are working to solve the problem. We hope to be back to normal soon! Thanks for your comprehension and patience.

16.03.2021 kl. 15:55

country flag Angela M wrote:

Hola, quiero saber si los 4cm que se cuentan en el gorro para empezar a hacer los aumentos entre repeticiones, se cuentan teniendo en cuenta las 6 vueltas de pto resorte o sólo 4cm de tejido del diagrama M1. Gracias

23.12.2020 - 17:35

DROPS Design answered:

Hola Angela. Las medidas se toman desde la fila del inicio, cuando no haya otra nota en el patrón sobre cómo tomar las medidas.

26.12.2020 kl. 18:41

country flag Aurora wrote:

Sto facendo il basvo,viene molto bene, le spiegazioni sono buone ,ma io seguo anche all occhio,ingrandendo il basco nel immagine,mi aiuta molto .Grazie!❤️

17.12.2020 - 20:38

country flag Rita Sellitto wrote:

Non ho ben capito il grafico gettata tra due maglie? Ma è riportata una sola maglia?grazie

21.01.2020 - 08:26

DROPS Design answered:

Buongiorno Rita. Le due maglie fanno riferimento alla maglia che precede e a quella che segue la maglia gettata. Le alleghiamo un video che spiega come lavorare le maglie gettate. Buon lavoro!

21.01.2020 kl. 12:05

country flag Mimi Routh wrote:

OK, I think I've got it. Many thanks for your patience!

12.09.2019 - 05:32

country flag Mimi Routh wrote:

So do all the thumb increases grow from yarnovers made EVERY TIME to either side of the original #3 and #4, keeping the 1/1 rib consistent for the thumb and ignoring the ribbing on #1-2-5-6-7? Then when the thumb is put on hold, #1-2-5-6-7 (beginning and ending with a knit stitch) moves smoothly into the side of the index finger. [We are lying awake or giving up!] Thank you!

06.09.2019 - 22:11

DROPS Design answered:

Dear Mrs Routh, the increases on each side of 3rd and 4th stitch will be worked in rib, ie the first inc will be worked; P, (K,P = 3rd +4th st), K, the next increase will be worked: K, P, (K,P), K, P and so on, so that all new stitches are worked in rib. Happy knitting!

09.09.2019 kl. 08:08

country flag Mimi Routh wrote:

Okay, I see others struggling with the thumb. My thumb is ugly. This is NOT what the clever Norwegians planned! I think that center stitch should always be a purl. Then the yarnover stitches become knit or purl to continue the rib pattern to either side of that central stitch. Is this right?

05.09.2019 - 23:54

DROPS Design answered:

Dear Mimi Routh, there are 2 sts for thumb: the 3rd and 4th stitch, you then increase on either side of these 2 sts with a yarn over and the yarn overs are worked either K or P to keep the ribbing on thumb. Happy knitting!

06.09.2019 kl. 08:26

country flag Martha wrote:

I wish your patterns were downloadable in acrobat reader so I can view it easier and save it in a folder.

11.07.2019 - 05:01

DROPS Design answered:

Dear Martha, you then just have to click on "print" then choose a virtual printer to save them as .PDF. Happy knitting!

11.07.2019 kl. 08:35

Jäta kommentaar mustrile DROPS 115-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.