Archipelago by DROPS Design

DROPSi palmikutega sokid lõngast ”Merino Extra Fine”. Suurused 35 kuni 43.

  • Archipelago / DROPS 113-31 - DROPSi palmikutega sokid lõngast ”Merino Extra Fine”. Suurused 35 kuni 43.
-----------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus: 18 - 20 - 22 cm

Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g / 105 m
150-150-200 g värv nr 15, hele hallikasroheline

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 s x 30 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL: 3,5 mm – pikoo äärise jaoks.
------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 10.35€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (töö PP pool): koo, kuni jääb 8-10-12 s, tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
2. RIDA (= töö PH pool): koo, kuni jääb 8-10-12 s, tõsta 1 s kudumata, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
3. RIDA (= töö PP pool): koo, kuni jääb 7-9-11 s, tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
4. RIDA (= töö PH pool): koo, kuni jääb 7-9-11 s, tõsta 1 s kudumata, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
Jätka niimoodi kudumist, jättes iga kord rea lõppu 1 silmus vähem, kuni vardal on 13-15-17 silmust.
----------------------------

SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo üles 72-80-88 silmust 3,5 mm sukavarrastele Merino Extra Fine lõngaga. Koo 1 ring pr ja edasi koo 3 cm soonikut 3 pr/5 ph.
Edasi koo järgmiselt: * skeemi M.1 (= 3 s), 5 ph *, korda alates * kuni* 9-10-11 korda (skeem M.1 on sooniku 3 pr silmuse kohal). Koo sedasi, kuni töö pikkus on 8 cm.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Nüüd kahanda 1 silmus mustris tervel ringil, kududes esimesed 2 silmust ph kokku igal ph-soonikutriibul = 63-70-77 s. Korda kahandamist, kui töö pikkus on 14 cm, aga nüüd koo ph kokku 2 viimast silmust igal ph-soonikutriibul = 54-60-66 s.

Kui töö pikkus on 18-20-22 cm, tõsta esimesed 27 silmust silmusehoidjale (jalapealne) ja hoia viimased 27-33-39 silmust kanna jaoks. Koo pahempidises koes edasi-tagasi kanna silmustel 5-5,5-6 cm.
Paigalda silmusemärkija (SM). Koo kanna kahandused - vaata ülevalt!

Pärast kanna kahandusi korja üles 11-12-13 silmust kanalaka külgedelt ja tõsta 27 silmust hoidjalt tagasi vardale = 62-66-70 silmust.
Koo jalapealse 27 silmust mustri järgi nagu enne ja ülejäänud koo pahempidises koes.
SAMAL AJAL kahanda jalapealse mõlemal küljel järgmiselt: koo ph kokku 2 viimast silmust enne jalapealset ja ph kokku 2 esimest silmust pärast jalapealset.
Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 8 korda = 46-50-54 silmust.
Jätka, kuni töö pikkus kanna SM-st on 18-20-22 cm (= umbes 4-4-5 cm jääb teha).

Nüüd paigalda SM mõlemale küljele, jättes 23-25-27 silmust jalapealsele ja 23-25-27 silmust talla alla. Koo pahempidises koes kõikidel silmustel, SAMAL AJAL kahanda 2 silmust mõlemal küljel, kududes 2 pr kokku enne SM-i ja 2 pr kokku keerdsilmusena pärast SM-i.
Korda kahandamist mõlemal küljel igal teisel ringil kokku 3-3-4 korda ja seejärel igal ringil 6-7-7 korda = 10 silmust on ringil. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda pikooääris ümber sääre serva järgmiselt, alusta sääre tagant: 1 kinnissilmus (ks), * 3 ahelsilmust, 1 ühekordne sammas (sm) esimesse ahels-sse, jäta vahele umbes 1 cm, 1 kinnissilmus järgmisesse silmusesse *, korda alates * kuni *, lõpetuseks tee 1 aassilmus esimesse ks-sse ringi algul.

Skeem

symbols = pr töö PP, ph töö PH
symbols = 1 õs kahe silmuse vahele
symbols = tõsta 1 s kudumata, 2 pr, tõsta kudumata silmus üle
diagram
signature-image signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 113-31) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (42)

country flag Eva Ulrika Albinsson wrote:

Hej! Drops 113-31 På hälen när man stickat 5 cm står det ' Sätt 1 markering . Vad betyder det, var och varför! /Eva

10.03.2022 - 23:04

DROPS Design answered:

Hej Eva. Du sätter då en markör eller märktråd och det gör du för att du senare ska mäta arbetet från denna markering. Mvh DROPS Design

11.03.2022 kl. 10:15

country flag Helena Ringdahl wrote:

Det är nått fel med M1. Om man lyfter en maska och stickar två maskor tillsamman och lyfter den lyfta maskan över, så har man bara en maska kvar av tre. Hur ska man göra för att ha två maskor till nästa varv?

23.08.2021 - 12:16

DROPS Design answered:

Hej Helena. Du ska inte sticka de två maskorna tillsammans utan du stickar de var för sig. Dvs du har minskat en maska, sedan på nästa varv gör du ett omslag mellan dessa två maskor så då har du återigen 3 maskor. Mvh DROPS Design

23.08.2021 kl. 14:05

country flag Michèle Pedneault wrote:

J’adore ce modèle. Merci de le partager. Je tricote Ensemble les 2 premières mailles de chaque section envers, PENDANT 14 cm? Et ensuite Je rapetisse encore d’une maille chaque section et tricote jusqu’à 18 cm ( il reste 3 mailles par section. Ai-je bien compris? Merci pour votre réponse.

01.10.2020 - 02:49

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Pedneault, vous diminuez 1 fois quand l''ouvrage mesure 8 cm (= il reste 63-70-77 m sur les aiguilles et 4 m env entre chaque M.1) puis vous diminuez encore 1 fois quand l'ouvrage mesure 14 cm ( = il reste 54-60-66 m sur les aiguilles et 3 m env entre chaque M.1). À 18 cm, vous commencez le talon. Bon tricot!

01.10.2020 kl. 10:25

country flag NAUROY Nathalie wrote:

Bonjour, je ne comprend pas dans le schéma si le jeté se fait entre la 1er et la 2ème maille ou entre la 2ème et la 3ème maille ? Pour la maille glissée, faut-il la rabattre par dessus les 2 mailles tricotées ? Merci pour vos réponse !

26.04.2020 - 14:31

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Nauroy, au 2ème tour de M.1, il ne vous reste que 2 mailles endroit, car, au 1er tour vous avez tricoté ces 3 m ainsi: glissé 1 m à l'end, tricoté 2 m end et passé la maille glissée par-dessus les 2 m tricotées (= il reste 2 m end). Au 2ème tour, vous tricotez 1 m end, 1 jeté, 1 m end (= vous avez de nouveau 3 m). Aux tours 3 et 4, vous tricotez ces 3 m à l'end et répétez ces 4 tours. Bon tricot!

27.04.2020 kl. 09:16

country flag Kerstin wrote:

Det måste vara fel i mönsterstckningen , önskar rätt förklaring för att kunna fortsätta. Hur gör ni M1 - mönstret

04.08.2019 - 21:15

DROPS Design answered:

Hej Kerstin, du stickar såhär över de 3 maskor i diagrammet. lyft 1 m, sticka 2 maskor rätt, drag den lyfta m över. (Nu har du 2 maskor istället för 3) På nästa varv stickar du 1 rät, 1 omslag, 1 rät. (nu har du 3 maskor igen. Lycka till :)

09.08.2019 kl. 09:02

country flag Sylvia wrote:

Mallineuleen kuviossa taitaa olla virhe. Jos neulon M1:n mukaisesti, nurjan silmukkaraidan silmukat vähenevät kerros kerrokselta. Se ei liene tarkoitus.

27.10.2018 - 21:04

country flag Helena wrote:

Hallo, werden die Ferse und die Sohle glatt rechts oder glatt links gestrickt? In der Anleitung steht nur "glatt stricken". Auf dem Bild sieht es nach linken Maschen aus, aber ich bin nicht ganz sicher. Herzlichen Dank.

04.06.2017 - 12:36

DROPS Design answered:

Liebe Helena, stimmt, Ferse und Sohle werden glatt links gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

06.06.2017 kl. 08:54

country flag Leena Tiainen wrote:

Malli M1 on virheellinen: kavennat kaksi silmukkaa, mutta nostat vain yhden uuden eli joka kuvion kohdalla silmukkamäärä vähenee. Itse korjaan ohjeen siten, että teen langankierron myös ennen kavennusta.

23.09.2015 - 10:40

country flag Evelin Saaremägi wrote:

Suurimad tänud Tiina Otsla, 29.01.2015 kl. 08:35 tehtud kommentaari eest!!

28.06.2015 - 11:13

country flag Tiina Otsla wrote:

Mustri seletuses viga -1 silm kudumatta, 2 pr. kokku, tõsta kudumatta üle - peaks olema - 1 silm kudumatta, 2 parempidi, tõsta kudumatta üle. Nn. "valepalmik"

29.01.2015 - 08:35

Jäta kommentaar mustrile DROPS 113-31

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

113-31 Archipelago

Martina, Czech Republic