DROPS / 108 / 47

Wisteria by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga õlasall lõngast ”Kid-Silk”.

------------------------------------------------------
Mõõdud:
Pikkus keskkohas: umbes 85 cm.
Laius ülevalt: umbes 170 cm.
Lõng: DROPS Kid-Silk, 25 g / 200 m
100 g värv nr 11, lilla

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 18.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.4.
Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitavad iga rida.
Joonis 1 näitab kuidas õlasalli alustada.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Tee kõik kasvatamised töö PP. Kasvata 4 silmust igal teisel real järgmiselt:
Kasvata 1 silmus rea alguses: 3 silmust ripskoes, 1 õs. Järgmisel real koo õs ph.
Kasvata 2 silmust töö keskel: 1 õs, 2 parempidises koes silmust (= keskmised silmused), 1 õs. Järgmisel real koo õs ph.
Kasvata 1 silmus rea lõpus: 1 õs, 3 silmust ripskoes. Tagasireal koo õs ph.
----------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega keskelt servade poole. NB! Uue tokiga alusta alati rea alguses, mitte töö keskelt.
Loo üles 10 silmust 3 mm sukavarrastele Kid-Silk lõngaga.
Paigalda silmusemärkija (SM) pärast 5-ndat silmust (salli keskkoht).
Koo 1. rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 4 silmust ripskoes, 1 õs, 3 silmust ripskoes = 12 silmust.
Edasi koo parempidises koes ja mõlema serva 3 silmust koo ripskoes, SAMAL AJAL kasvata 4 silmust igal teisel real – vaata KASVATAMISE NIPPI.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo sedasi, kuni vardal on 20 silmust.
Nüüd koo järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, 1 pr, skeemi M.1 ja lõpetuseks koo 1 pr, 1 õs ja 3 silmust ripskoes. Jätka kudumist ja kasvata servades ja keskkohas – vaata joonis 1.

Kui on kootud 17 skeemi M.1 mustrikordust (= 88 silmust), siis koo järgmist rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust rispkoes, 1 õs, 1 pr, * skeemi M.1, 13 pr *, korda alates *-* kokku 2 korda, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, 1 pr, * skeemi M.1, 13 pr *, korda alates *-* kokku 2 korda, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo sedasi 17 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust (= 6 kordust real) = 156 silmust.

Nüüd koo järgmist rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, * skeemi M.1, 13 pr *, korda alates *-* kokku 4 korda, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, 1 pr, * skeemi M.1, 13 pr*, korda alates *-* kokku 4 korda, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo sedasi 17 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust (= 10 kordust real) = 224 silmust.
Nüüd koo järgmist rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, * skeemi M.1, 13 pr *, korda alates *-* kokku 6 korda, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, 1 pr * skeemi M.1, 13 pr*, korda alates *-* kokku 6 korda, skeemi M.1, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo sedasi 15 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust (= 14 kordust real) = 284 silmust.

Nüüd koo järgmist rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, skeemi M.2 järgmised 136 silmust, 1 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, 1 pr, skeemi M.2 järgmised 136 silmust, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo 1 vertikaalne skeemi M.2 mustrikordus = 352 silmust.
Nüüd koo järgmist rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, skeemi M.3 järgmised 170 silmust, 1 pr, 1 õs, 2 pr (= keskmised silmused), 1 õs, 1 pr, skeemi M.3 järgmised 170 silmust, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo 1 vertikaalne skeemi M.3 mustrikordus ja edasi koo skeemi M.4.
Kasvatatud silmused, mis ei sobi mustrisse, koo parempidises koes, kuni on piisav arv silmuseid, et kududa terve mustrikordus.
Koo skeemi M.4 ja kasvata servades ja keskkohas, kuni lainelise mustri pikkus on umbes 18 cm.
Koo silmused lõdvalt maha.

Skeem

= pr töö PP ja ph töö PH
= 2 pr kokku
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse
= ph töö PP ja pr töö PH
= tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata s üle kootud silmuse
= 2 ph kokku


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 108-47) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (86)

Majbritt Mortensen 14.04.2020 - 23:11:

Jeg er lige gået igang med M2. Starter med 3 ret og slå om som er kanten. Efterhånden som man tager ud og der bliver flere masker før rapporten M2 - skal man så danne en “Strib” der ligner M1? Eller rettere sagt forsøge at gentage M2 eller skal det bare være glat strik... håber I forstår mit spørgsmål. Det er lidt svært at forklarer...

DROPS Design 29.04.2020 kl. 09:27:

Hej Majbritt, de nye masker strikkes i glatstrik til der er nok masker for at strikke en hel rapport :)

Mari Kärkkäinen 31.10.2019 - 21:11:

"Ainaoikeaa" Aina oikeaa tarkoittaa, että työssä neulotaan pelkästään oikeilla silmukoilla. Suomen kielellä ei ole olemassa silmukkaa nimeltä ainaoikea, vaan silmukat neulotaan joko oikein tai nurin eli ei neulota 1 tai 3 silmukkaa ainaoikeaa, vaan ne neulotaan oikein. Termin käyttö on hämäävä.

Charlotte Rendil 21.02.2019 - 23:44:

Jeg er nået til rapport M3 og M4 ,men det virker som volapyk for mig . Jeg kan ikke få krydsene til at passe oven på hinanden . Hvor mange masker er der mellem rapporterne , det kan man ikke se på diagrammet . Kan jeg få en forklaring hvordan jeg kommer videre . Der må også skulle tages nogle masker ind ved hulmønsteret ellers bliver der for mange masker . Håber på hurtigt svar ,da jeg skal have sjalet færdigt til en konfirmation . Venlig hilsen Charlotte Rendil

DROPS Design 05.04.2019 kl. 12:02:

Hej Charlotte, Hvis du sørger for at få de 9 midterste masker (med de 6 midterste omslag) over hinanden, så skal der på første møsterpind strikkes 8 masker sammen 2 og 2 imellem. Sæt gerne en mærketråd for hver gang du starter diagrammet forfra igen, så er det lettere at holde styr på. Husk at du på første pind skal have 17 masker mellem mærketrådene. God fornøjelse!

Sabine Adam 14.02.2019 - 12:27:

Vielen Dank - in der Anleitung ist das leider nicht klar ausgedrückt.

Sabine 14.02.2019 - 09:37:

Guten Tag, können Sie mir sagen, was in M4 bedeutet 'Die neuen Maschen werden nach und nach ins Muster eingearbeitet'? Danke!

DROPS Design 14.02.2019 kl. 11:43:

Liebe Sabine, wenn Sie M.4 stricken, nehmen Sie immer neuen Maschen zu (auf beiden Seiten + beidseitig der mittleren Maschen), diese Maschen stricken Sie wie im M.4, dh rechts oder links, aber erst wenn Sie genügend Maschen für ein ganzes Muster (21 M) werden diese Maschen wie im M.4 gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Sabine Adam 31.01.2019 - 16:50:

Tut mir Leid, aber lt. 1. Symbol (leeres Karo = re. auf re. und li. auf li.) müsste ich doch die 6 Maschen von M2 (je 3 am Anfang u 3 am Ende v M2) m d Kreuz, die auf der Vorderseite links erscheinen, in der 1. R. v M3 links stricken (li auf li)?

DROPS Design 01.02.2019 kl. 08:26:

Liebe Frau Adam, nach M.2 stricken Sie M.3 mit je 1 Masche rechts (glatt rechts) auf beiden Seiten von den 170 M in M.3, die 2 ersten Reihen in M.3 stricken Sie glatt rechts. Bei der 3. Reihe in M.3 (= Hinreihe) werden die Maschen in M.3 entweder 2 li zs oder rechts gestrickt. Die Maschen auf beiden Seiten der 170 M stricken Sie immer noch glatt rechts. Viel Spaß beim stricken!

Sabine 30.01.2019 - 17:56:

Hallo, ich beginne mit M3, d.h. die ersten beiden Reihen sind re. auf re. und li. auf li. Bei der ersten Hinreihe erscheinen von M2 jeweils 6 Maschen links - muss ich diese in der ersten Hinreihe auch links stricken bzw. auf der Rückreihe rechts?

DROPS Design 31.01.2019 kl. 09:25:

Liebe Sabine, ja genau, jetzt stricken Sie M.3 über M.2, dh alle Maschen werden jetzt glatt rechts gestrickt, wie im Muster und wie in der schrifftlichen Anleitung erklärt. Viel Spaß beim stricken!

Sabiane 28.01.2019 - 16:01:

Ja, danke - so hatte ich es auch verstanden.

Sabine 24.01.2019 - 17:00:

Hallo; Sie schreiben am 21.1., dass die mittlere M. in M2 auch glatt links gestrickt wird (was ja heißt hin links, zurück rechts bzw. umgekehrt, oder?). Bezieht sich das nur auf die mittlere M. von M2? Das verstehe ich nicht. Die mittlere M.hat doch ein Kreuz für li. auf re./re. auf li. wie die M. daneben auch und ist nicht anders als diese. Danke.

DROPS Design 25.01.2019 kl. 08:43:

Liebe Sabine, die 9. Reihe in M.2 stricken Sie so: 1 Abnahme, 1 Umschlag, 4 M re, 1 Abnahme, 1 Umschlag, 1 M li, 1 Umschlag, 1 Abnahme, 4 M re, 1 Umschlag, 1 Abnahme. Bei der 10. Reihe (Rückreihe) stricken Sie die 3 mittleren Maschen rechts: 7 M li, 3 M re, 7 M li. Viel Spaß beim stricken!

Sabine Adam 21.01.2019 - 19:44:

Danke für Ihre Antwort. Sie schreiben, die mittlere M. in M2 wird glatt rechts gestrickt -aber sie hat doch ein Kreuz, also muss sie doch kraus gestrickt werden (hin re, zurück auch re)?

DROPS Design 22.01.2019 kl. 08:00:

Liebe Frau Adam, die Maschen mit dem Kreuz sollen links bei Hinreichen und rechts bei Rückreihen gestrickt werden, dh glatt links, nicht krausrechts. siehe 5. Symbol. Viel Spaß beim stricken!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 108-47

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.