DROPS / 108 / 8

Dragon Scale by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga sall lõngast ”Kid-Silk”.

------------------------------------------------------
Mõõdud:
Pikkus keskkohas: umbes 85 cm
Laius ülevalt: umbes 170 cm
Lõng: DROPS Kid-Silk, 25 g / 200 m
100 g värv nr 05, vanaroosa

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 18.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.4.
Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitavad iga rida.
Joonis 1 näitab kuidas õlasalli alustada.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Tee kõik kasvatamised töö PP. Kasvata 4 silmust igal teisel real järgmiselt:
Kasvata 1 silmus rea alguses: 3 silmust ripskoes, 1 õs. Järgmisel real koo õs ph.
Kasvata 2 silmust töö keskel: 1 õs, 1 parempidises koes silmus (= silmus SM-ga), 1 õs. Järgmisel real koo õs ph.
Kasvata 1 silmus rea lõpus: 1 õs, 3 silmust ripskoes. Tagasireal koo õs ph.
----------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega keskelt servade poole. NB! Uue tokiga alusta alati rea alguses, mitte töö keskelt.
Loo üles 7 silmust 3 mm ringvarrastele.
Paigalda silmusemärkija (SM) 4. silmusesse (keskkoht).
Koo 1. rida järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes = 9 silmust.
Nüüd koo parempidises koes ja mõlema serva 3 silmust koo ripskoes, SAMAL AJAL kasvata ühtalste vahedega 4 silmust igal teisel real – vaata KASVATAMISE NIPPI!
Koo sedasi, kuni vardal on 17 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!

Nüüd koo järgmiselt, töö PP: 3 silmust ripskoes, 1 õs, skeemi M.1 A, skeemi M.1 C, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus),1 õs, skeemi M.1 A, skeemi M.1 C ja lõpetuseks tee 1 õs ja 3 silmust ripskoes.
Jätka kasvatamist servades ja keskkohas – vaata joonist 1.
Pärast 1 vertikaalset skeemi M.1 (= 45 s) mustrikordust, koo järgmiselt: 3 silmust ripskoes, 1 õs, skeemi M.1 A, skeemi M.1 B järgmised 14 silmust, skeemi M.1 C, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, skeemi M.1 A, skeemi M.1 B järgmised 14 silmust, skeemi M.1 C, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo sedasi mustrit, ainult kui on kootud 1 vertikaalne skeemi M.1 mustrikordus, koo 1 lisa skeemi M.1 B mustrikordus mõlemal pool keskkosa.
Kokku koo 10 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust = 297 silmust.

Nüüd koo järgmiselt: 3 silmust ripskoes, 1 õs, skeemi M.2 A, skeemi M.2 B järgmised 140 silmust, skeemi M.2 C, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, skeemi M.2 A, skeemi M.2 B järgmised 140 silmust, skeemi M.2 C, 1 õs, 3 silmust ripskoes. Koo 1 vertikaalne skeemi M.2 mustrikordus (= 353 silmust) ja siis koo järgmiselt: 3 silmust ripskoes, 1 õs, skeemi M.3 A, skeemi M.3 B järgmised 168 silmust, skeemi M.3 C, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, skeemi M.3 A, skeemi M.3 B järgmised 168 silmust, skeemi M.3 C, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo 2 vertikaalset skeemi M.3 mustrikordust (teisel kordusel on 196 silmust mõlemal pool keskosa) = 465 silmust.
Koo järgmiselt: 3 silmust ripskoes, 1 õs, 1 pr, skeemi M.4 järgmised 228 silmust, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, skeemi M.4 järgmised 228 silmust, 1 pr, 1 õs, 3 silmust ripskoes.
Koo 1 vertikaalne skeemi M.4 mustrikordus, jätka kasvatamist servades ja keskkohas. Koo kasvatatud silmused töö käigus skeemi M.4 mustrisse = 489 silmust.
Koo silmused lõdvalt maha.

Skeem

= pr töö PP ja ph töö PH
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse
= tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata s üle kootud silmuse
= 1 õs kahe silmuse vahele
= ph töö PP ja pr töö PH


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 108-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (39)

Jocelyne 04.05.2020 - 20:49:

Bonjour, je tricote des châles en dentelle depuis longtemps mais je reste incapable de lire les diagrammes. J aimerais avoir les explications transcrites. Je vous remercie

DROPS Design 05.05.2020 kl. 10:45:

Bonjour Jocelyne, nos châles sont la plupart du temps expliqués sous forme de diagrammes, vous trouverez ici comment lire des diagrammes - n'hésitez pas à consulter nos vidéos si besoin. Bon tricot!

Elisabeth 11.05.2018 - 18:38:

Bonsoir Les diagrammes montrent-ils les rangs endroits et les rangs envers ? Ou simplement les rangs endroits ? Par ailleurs, la figure 1 porte sur l’ensemble des mailles ou seulement les mailles entre les 2x3 mailles en point mousse ? Merci

DROPS Design 14.05.2018 kl. 08:49:

Bonjour Élisabeth, tous les rangs figurent dans les diagrammes: ceux sur l'endroit et ceux sur l'envers. Fig. 1 montre comment tricoter le début du châle quand on a 17 mailles puis comment on répète M.1A,M.1B et M.1C en hauteur. Les 3 m point mousse de chaque côté figurent dans fig. 1 ainsi que la m centrale. Bon tricot!

Hélène 29.08.2017 - 13:18:

Bonjour. Est-ce que je commence uniquement par le petit diagramme de la figure 1 (M1A et M1C) puis lorsqu'il est fini en hauteur, je continue avec les grands diagrammes de la figure 1 ?

DROPS Design 29.08.2017 kl. 16:24:

Bonjour Hélène, vous tricotez les diagrammes M1A et M1C, en suivant la Fig 1 qui montre comment augmenter en début de rang, au milieu du rang (de chaque côté de la m centrale) et en fin de rang. Bon tricot!

Hanne Nøiers 12.02.2016 - 12:39:

Opskriften 108-8 er komplet uforståelig,har forsøgt utallige gange med hjælp fra mange strikkekyndige , vi er kommet til at have 45 masker og skal fortsætte,men det er ubegribelig,hvad der menes. Venlig hilsen Hanne

Angelika 19.11.2014 - 19:45:

In the 7th row pattern makes A of M1 , then C of M1 , YO, central eye and then A from M1 , then C of M1 . It was to be the other way around , so it was symmetrical from the center of the eye on both sides ????

DROPS Design 20.11.2014 kl. 09:13:

Dear Angelika, both sides will be the same working M1A, M1C on both sides, starting and ending with 3 sts in garter st + 1 YO on each side inside the 3 edge sts + 1 YO each side of the middle st. Happy knitting!

Kirsten 19.03.2014 - 06:20:

Er sjalet trekantet, eller rundt

DROPS Design 19.03.2014 kl. 11:08:

Hej Kirsten. Sjalet er trekantet

Amandine 17.03.2014 - 15:59:

Magnifique . Je le commence ce soir . J'ai hâte !!!!

Bonie 06.07.2013 - 02:50:

What does M.1A, etc stand for & how is it done?

DROPS Design 06.07.2013 kl. 11:56:

Dear Bonnie, M.1 is worked on both sides of the middle st, you start with M.1A (first 3 sts), then M.1B is the repeat on the next sts until 2 sts remain, work then M.1C on the last 2 sts. You first work only M.1A + M.1C, you will then have enough sts to work M.1A + M.1B + M.1C, etc.. Happy knitting!

Lily 07.04.2013 - 14:51:

Dans l'explication française, après "3 m au point mousse, 1 jeté," il manque 1 m end, la suite est correcte "M4 sur les 228 m suiv, 1 jeté, 1 m end (= m centrale), 1 jeté, M4 sur les 228 m suivantes, 1 m end, 1 jeté, 3 m au point mousse"

DROPS Design 08.04.2013 kl. 09:31:

Merci Lily, la m end a été rajoutée. Bon tricot!

Liouba 06.12.2012 - 16:50:

Très féminin, tout en délicatesse

Jäta kommentaar mustrile DROPS 108-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.