DROPS / 107 / 28

DROPS 107-28 by DROPS Design

DROPSi kootud sall lõngast “Fabel”, heegeldatud äär ja nööbikatted lõngast “Alpaca”.

Võtmesõnad: keebid, õlasallid, volangidega,

Mõõdud:
Pikkus: u. 70 cm.
Laius: u. 144 cm.

Lõng: Garnstudio DROPS Fabel
250 g värv nr 159, punane tšilli
ja Garnstudio DROPS Alpaca 50 g/167 m
50 g värv nr 3620, punane


DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3.5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust x 45 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – heegeldatud ääre ja nööbikatete jaoks
DROPSi PUUNÖÖBID, nr 502, 2 tk.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

100% alpaka
alates 2.55 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 15.05€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE(edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2 A/B. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt.
----------------------------------------------------------------------------------
SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega alt ülesse.
Loo 3 silmust lõngaga Fabel ja koo 1 mustrikordus skeemi M.1 järgi (1. rida = töö VP) = 15 silmust.
Nüüd koo rea algus skeemi M.2-A järgi, ja rea lõpp skeemi M.2-B järgi, vahepealsed silmused koo ripskoes – vt. ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!

Pärast neljateist skeemide M.2-A/B mustrikordust on vardal 295 silmust. Nüüd koo veel üks skeemide M.2-A/B mustrikordus, aga ära koo skeemi kahte viimast rida = 331 silmust.
Koo 2 rida kõigi silmustega ripskoes. Vaheta lõng lõnga Alpaca vastu ja koo 4 rida kõigi silmustega ripskoes. Koo silmused lõdvalt maha.

HEEGELDATUD ÄÄR
Heegelda äär salli ülemisele äärele (mahakudumise reale) lõngaga Alpaca järgmiselt:
1. RIDA: 1 ks nurgasilmusesse, *2 ahels (= 1 ahelsilmuste kaar), jäta vahele 2 silmust, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-*.
2. RIDA: heegelda kahekordse lõngaga Alpaca. 1 ks esimesse ahesilmuste kaarde, *3 ahels, 1 ks järgmisesse ahelsilmuste kaarde *, korda *-*.
SAMAL AJAL, u. 27 cm pärast heegelda NÖÖPAUK, heegeldades 5 ahelsilmust 3 ahelsilmuse asemel ja heegelda teine nööpauk 8 cm kaugusele esimesest nööpaugust.

NÖÖBIKATTED
Heegelda 2 nööbikatet lõngast Alpaca järgmiselt:
1. RING: 2 ahels, siis 6 kinnissilmust esimesse ahelsilmusesse, lõpeta ring 1 aassilmusega esimesse kinnissilmusesse.
2. RING: 2 ks igasse kinnissilmusesse = 12 ks-i.
3.RING: *1 ks esimesse kinnissilmusesse, 1 ks teise kinnissilmusesse, 2 ks kolmandasse kinnissilmusesse *, korda *-* ja lõpeta ring 1 aassilmusega esimesse kinnissilmusesse ringi alguses = 16 ks-i.
4., 5. ja 6. RING: 1 ks igasse kinnissilmusesse.
7. RING: 1 ks igasse teise kinnissilmusesse ja lõpeta ring 1 aassilmusega esimesse kinnissilmusesse ringi alguses = 8 dc.

Pane nööbid katete sisse ja traagelda lõng katte äärde, pinguta lõnga (nii kinnitad katte nööbile).
Murra sall pooleks ja õmble nööbid u. 6 cm kaugusele heegeldatud äärest, kohakuti nööpaukudega.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= 1 õs kahe silmuse vahele
= koo silmus maha

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 107-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (63)

Josie 28.09.2019 - 11:14:

Bonjour\r\nJ\'ai fait le châle 107-28,je n\'arrive pas à envoyer une photo, aucuns modèles d\'ailleurs. Je voulais juste donner une petite astuce à celles et ceux qui veulent le réaliser. Il est en point mousse, ce qui veut dire double quantité de laine, et moi j\'avais commandé 4 pelotes en Fabel.donc,je l\'ai réalisé en jersey envers, une petite merveille. Merci pour les boutons, c\'est la première fois que je fais cela. A bientôt.

DROPS Design 30.09.2019 kl. 12:09:

Bonjour Josie, vous pouvez publier votre photo sur notre Facebook, dans notre groupe DROPS Workshop ou bien nous envoyer votre lien (blog, site, instagram, ravelry...) - la quantité nécessaire est bien de 250 g Fabel et le châle se tricote au point mousse, toutefois, pensez toujours à bien vérifier votre échantillon auparavant. Bon tricot!

Anna 04.01.2017 - 18:53:

Sto lavorando questo bellissimo scialle ma noto che le puntine si arrotolano sul retro del lavoro. Come posso fare per farle venire come nella fotografia? Grazie

DROPS Design 04.01.2017 kl. 18:59:

Buonasera Anna. Quando lava lo scialle lo può far asciugare su un materassino fissando ogni punta con uno spillo. Buon lavoro!

Elis 07.03.2016 - 10:40:

Hallo, bin gerade am Stricken des Tuches (Sockenwolle). Leider schlagen sich die Zacken von Anfang an nach hinten um, so dass ich Bedenken habe, ob dies nach dem Fertigstellen noch zu korrigieren ist. Hat eine Strickerin/ein Stricker Erfahrung damit? Gruß Elis

DROPS Design 07.03.2016 kl. 13:10:

Liebe Elis, auf dem Foto kann man erkennen, dass sich die Zacken etwas biegen. Sie können aber dsa Tuch spannen und damit die Zacken etwas glätten.

Amélie 17.02.2016 - 21:29:

Bonjour, Je n'ai pas trop l'habitude de tricoter et vu les explications, j'ai du mal à tout comprendre... Au bout du dessin, je suis à environ 10 cm, comment dois-je continuer après ? Merci d'avance de votre réponse, j'aime beaucoup ce modèle et après avoir acheté la laine, je serai déçue de ne pas pouvoir le réaliser !

DROPS Design 18.02.2016 kl. 10:02:

Bonjour Amélie, après avoir tricoté le diagramme M.1, vous tricotez ainsi: M.2A (à droite vu sur l'endroit), M.2B (à gauche vu sur l'endroit) - quand ces 2 diagrammes sont tricotés 1 fois en hauteur continuez de la même façon avec M.2 A à droite (vu sur l'endroit) et M.2B à gauche (vu sur l'endroit) et tricotez au point mousse les mailles entre les 2 diagrammes. Bon tricot!

Carina 24.05.2014 - 12:08:

Hej! Jag tycker att det är en fantastiskt fin sjal på bilden. Tyvärr får jag inte riktigt till det. Jag får inte de flikiga ytterkanterna runt sjalen. När jag stickar blir ytterkanterna jämna för jag gör ju ökningarna i samband med omslaget. Vag gör jag för fel? Hur ska jag göra? Det är ju de flikiga kanterna som gör den så snygg. MVH Carina

DROPS Design 20.06.2014 kl. 12:25:

Hej Carina. Du tager jo ud i hver anden pind, som saa gör at du faar 2 masker mere for hver anden pind. I den andensidste pind af mönstret lukker du 9 masker af = som saa former spidsen af kanten.

Röder 27.09.2013 - 15:48:

Der letzte Satz in der Anleitung ist nicht vollständig. Wie geht er zu Ende?

DROPS Design 27.09.2013 kl. 21:09:

Liebe Frau Röder - Danke für den Hinweis, wir werden die Anleitung gleich richtig ergänzen.

Mette Jensen 10.04.2013 - 18:29:

Den røde kant med alpaca er den strikket i glat eller i ret som den øvrige del af sjalet

DROPS Design 10.04.2013 kl. 19:19:

Hej Mette. Nej, den er haeklet. Se beskrivelsen under Hæklekant. God fornöjelse.

Theresa 09.04.2011 - 00:38:

I love the colour in this shawl, colours that capture me!!

Gisi 06.07.2010 - 15:43:

Habe es gestrickt, sieht einfach super aus...danke an drops für das tolle modell

DROPS Design 21.11.2008 - 19:27:

Last two rows are worked like this: bind off 9 sts; K3, yo, knit until 12 sts remains, yo, knit rem 12 sts, turn. Next and last row: Bind off first 9 sts , knit until end of row. Turn and start from beg of charts again.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 107-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.