DROPS / 98 / 1

DROPS 98-1 by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud palmikutega sall ja peapael / juuksekaunistus

Suurus: üks suurus

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca, 50 g/167 m
200 g värv nr 0100, naturaalvalge
ja kasuta: Garnstudio DROPS Snow
Natuke värv nr 01, naturaaalvalge (lille jaoks).

DROPSi ringvardad (80 cm): 4 mm - või sobivad saavutamaks koetiheduse 19 silmust x 25 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.

DROPSi heegelnõel: 7 mm (lille jaoks)
1 väike haaknõel lille kinnitamiseks.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Snow uni colour DROPS Snow uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Snow mix DROPS Snow mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Snow print DROPS Snow print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 ääresilmuse kõrval, tehes 1 õhksilmuse. Tagasireal koo õs keerdsilmusena, ehk läbi tagumise silmuse aasa vältimaks augu teket.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda ühe ääresilmuse kõrvalt järgmiselt.
PÄRAST 1 ääresilmust: 2 ph kokku.
ENNE 1 ääresilmust: 2 ph kokku keerdsilmustena, st läbi silmuste tagumiste aasade.
--------------------------

SALL
Alusta keskmise palmikuosaga, siis korja silmused vardale ümber väliserva ja koo soonik.
Loo 15 s kahekordse Alpaca lõngaga. Koo 2 rida ripskoes ja jätka mustriga M.1 (= 13 s), tehes 1 ääresilmuse mõlemal serval ripskoes ja koo need koguaeg ripskoes.
SAMAL AJAL kasvata 1 s mõlemal küljel igal teisel real kokku 6 korda – vaata kasvatamise nippi = 27 s – koo uus silmus pr töö pahemal pool (PH) ja ph töö PP pool.
Kui töö pikkus on 65 cm, kahanda 1 s mõlemal küljel igal teisel real kokku 6 korda - vaata kahandamise nippi = 15 s.
Koo 2 rida ripskoes ja koo silmused lõdvalt maha.

SOONIK
Kootakse ringselt. Korja 4 mm ringvardale u 342 kuni 366 s (peab jaguma 3-ga) ümber salli serva kahekordse Alpaca lõngaga. Koo 1 ring pahempidi, 1 ring parempidi ja jätka soonikuga 2 pr/1 ph.
Kui sooniku pikkus on 2 cm, kasvata igal teisel ph-osal juurde 1 ph silmus.
Kui sooniku pikkus on 3 cm, kasvata ülejäänud ph-osadel juurde 1 ph silmus. (Nüüd on soonik 2 pr/2 ph.)
Kui sooniku pikkus on 5 cm, kasvata igal teisel 2-ph-osal 1 silmus (nüüd on 3 ph). Koo silmused maha järgmisel real soonikkoes.

HEEGELDATUD LILL
Heegelda lill 7 mm heegelnõelaga ja Snow lõngaga.
Tee 4 ahels ja ühenda aassilmusega ringiks.
1. RING: 6 kinnissilmust (ks) ringi ja lõpeta aassilmusega ringi esimesse ks-sse.
2. RING: *4 ahelsilmust, 1 ühekordne sammas (sm) esimesse ahels-sse, 1 ks järgmisse ks-sse*, korda * kuni* = 6 õielehte.
Katkesta lõng. Õmble lill pisikese haaknõela külge ja kinnita sallile.
____________________________________________________________________

PEAPAEL
Loo 4 mm varrastele ja kahekordse Alpaca lõngaga 4 s. Koo nööri järgmiselt: *1 pr, tõsta lõng töö ette, tõsta 1 s kudumata pahempidise võttega, tõsta lõng töö taha *, korda * kuni *.
Koo silmused maha, kui nööri pikkus on 150 cm.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= ph töö PP, pr töö VP
= tõsta 3 s abivardale töö taha, 3 pr, 3 pr abivardalt
= tõsta 3 s abivardale töö ette, 3 pr, 3 pr abivardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 98-1) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (56)

Tanya 24.11.2019 - 06:59:

I am sorry but i am lost on what this means. Could you lease step by step clarify this. "When Rib measures 2 cm inc every other P section to P2. When piece measures 3 cm inc remaining purl sections to P2. When Rib measures 5 cm inc every other purl section from P2 to P3. Cast off on next row in Rib." Thank you

DROPS Design 24.11.2019 kl. 16:16:

Dear Tanya, to beginn with you are knitting a K2, P2 rib. At the first increase (when piece is 2 cm) you knit the row like this: * K1, P1, K1, P1, make 1, * and repeat *-*. In the next oncrease row (piece is 3 cm), you knit *K1, 1 P, make1, K2, P2. * and repeat *-*. For the next increase round (piece is 5 cm, you knit like this: K2, P1, K2, P1, make 1, P1 * and repeat *-*. Casting of in rib means that you cast of knit stitches with knit stitches, and purl stitches with purl stitches. I hope this helps. Happy Knitting!

Tanya 18.11.2019 - 20:31:

Hello: I see this says a sport weight yarn, would that be sport weight in "Canada" too or would it be classified as DK in Canada. I am also a bit confused as in some places that sell your yarn it says it is 4 ply others say 5 ply..

DROPS Design 19.11.2019 kl. 08:51:

Dear Tanya, we are glad to inform you that our yarns are available in Canada - please check retailer list in/to Canada here. Happy knitting!

Joyce Boatman 17.11.2019 - 01:22:

Name it Beauty as it is Beautiful

Ngaire 28.03.2018 - 06:19:

Truly love this. Can this be knitted on straight needles

DROPS Design 28.03.2018 kl. 15:52:

Dear Mrs Ngaire, the main part of the neck warmer can be worked on straight needle, but the edge (ribbingn part) is then worked in the round picking up sts around whole neck warmer. Happy knitting!

Joana Rodrigues 03.12.2016 - 21:06:

Só uma pequena nota em relação à tradução para Português: Nas dicas para as diminuições, falta acrescentar que, antes da m/p ourela, deve-se tricotar 2 ms/pts juntamente em liga/tricô enfiando a agulha na alça de trás (m/pt liga/tricô torcida/o)

DROPS Design 16.12.2016 kl. 17:06:

Obrigado pela nota. Vamos editar as explicações. Bom tricô! Boas Festas!

Gwen Schmitt 16.04.2016 - 06:40:

I was wondering how much yarn to buy? I have a customer that wants to use a different yarn called Lions Pride Woolspun for this. Can anyone convert it for me and tell me how much to buy?

DROPS Design 18.04.2016 kl. 09:02:

Dear Mrs Schmitt, We are able to provide free patterns thanks to our yarns sold throughout the world. You will therefore understand that we can only recomand you to contact our DROPS Storefor any further help & assistance. Thank you for your comprehension.

Josiane ROTA 20.02.2016 - 06:28:

Bonjour , merci pour les explications en faîte c'est vraiment facile , j' ai terminé cette écharpe elle est magnifique . Josie Rota

Josie 15.02.2016 - 19:00:

Bonjour J ai fait les côtes 2m end, 1m env sur les 342m. A 2 cm se côtes, je comprends qu'il faut faire 2 m end, 1 m env, 2 m end, 1 m env+1 augm env, 2 m end, 1 m env, 2 m end, 1 m env+1 aug. Est ce qu'il faut faire comme cela jusqu'à la fin du tour ? Et faire ainsi jusqu'à 3 cm de haut. Ensuite à 3 cm de haut, augm 1 m env dans la section des m env restantes, je ne comprends pas. A 5 cm de haut de côtes je ne comprends pas non plus (augm 1 m env dans la section mailles envers sur 2 ?)

DROPS Design 16.02.2016 kl. 12:32:

Bonjour Josie, à 2 cm, vous augmentez 1 m env dans 1 section m env sur 2, vous aurez ainsi tout le tour *2 m end, 2 m env, 2 m end, 1 m env*, puis à 3 cm, augmentez 1 m env dans les sections 1 m env restantes pour avoir 2 m end/2 m env tout le tour. Ensuite, à 5 cm, augmentez 1 m env dans 1 section 2 m env sur 2 pour avoir tout le tour (2 m end, 3 m env, 2 m end, 2 m env). Bon tricot!

Sandra 09.11.2015 - 21:55:

Pattern drops 98-1. How many stitches you casting on in beginning?If I understand this correctly do you do ribbing after you completed center piece? Can you do this pattern all in one step?

DROPS Design 10.11.2015 kl. 09:39:

Dear Sandra, you cast on first 15 sts (see under "Neck warmer") and work the middle piece with cable, then cast off and pick up sts around whole piece and work ribbing (see under "Rib"). Happy knitting!

Tiffanie 19.09.2013 - 16:11:

Bonjour, Je suis au niveau des côtes, je relève les mailles. Cependant même avec une aiguille circulaire de 80 cm j'ai beaucoup de mal. J'ai l'impression que c'est trop court 80 cm.Est ce normal? Que me conseillez vous?

DROPS Design 19.09.2013 kl. 18:11:

Bonjour Tiffanie, si vous n'êtes pas à l'aise avec 1 aig. circulaire, vous pouvez essayez de tricoter la bordure avec 2 aig. circulaires, comme dans la vidéo ci-dessous. Vos mailles seront moins serrées et votre ouvrage en sera sûrement facilité. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 98-1

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.