DROPS Baby / 11 / 28

Mister Bean by DROPS Design

Kootud kaisukaru lõngast “Alpaca”.

Võtmesõnad: loomad, mänguasjad,
Valmismõõt: kõrgus u 38-40 cm.

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca, 50 g / 167 m
200 g värv nr 607, hele pruunikirju
+ natuke musta silmade ja nina jaoks.
+ vatti täidiseks.

DROPSi sukavardad: 5 mm - või sobivad saavutamaks koetiheduse 16 silmust x 21 rida parempidises koes kolmekordse lõngaga = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP: kasvatamiseks tee õhksilmus, koo tagasireal keerdsilmusena (läbi tagumise aasa), et vältida augu teket.

MÕMMIK
Kaisukaru on kootud kolmekordse lõngaga.
Kõigepealt koo jalad, siis keha ja käed, viimasena pea ning kõrvad.

JALAD
Loo 9 s ja jaga ühtlaselt 3 vardale (inglased koovad 3 vardaga). Paigalda SM rea algusesse.
1.-6. ring: koo parempidises koes, kasvata 3 s ühtlaselt igal ringil – vaata kasvatamise nippi= 27 s.
7.-11. ring: koo parempidises koes.
12. ring: *3 pr üt kokku (tõsta silmus kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle)* , korda 3 korda, koo ülejäänud 18 s parempidises koes= 21 s kokku.
13.-16. ring: koo parempidises koes.
17. ring: 2 pr, kasvta 1 s, 19 pr = 22 s.
18.-19. ring: koo parempidises koes
20. ring: 2 pr, kasvata 1 s, 20 pr= 23 s.
21.-22. ring: koo parempidises koes.
23. ring: 3 pr, kasvata 1 s, 21 pr = 24 s.
Jätka parempidises koes kuni töö on 12 cm.

Nüüd koo maha kintsude jaoks:
koo 6 pr ja tõsta need silmusehoidjale(= jala esi-keskoht). Pane ülejäänud silmused ühele vardale ja koo edasi parempidises koes edasi-tagasi: koo kuni on jäänud teha 1 silmus, pööra. Tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 1 silmus, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 2 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 2 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 3 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 3 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kõik silmused. Alles on 24 s, k.a 6 s silmusehoidjal.

Tõsta silmused hoidjalt tagasi vardale ja jaga ühtlaselt 3 vardale, koo 1 ring parempidises koes, aga veendu, et 3 s mõlemal pool 6 silmust hoidjalt on piisavalt pingul; koo neid järgmiselt: korja 1 s eelmiselt realt ja koo pr koos silmusega vardal (st. kood läbi kahe silmuse) – korda seda kõigi kolme silmusega mõlemal pool.
Koo 1 ring järgmiselt: 20 pr, koo maha 2 s (= jalgevahe), 2 pr = 22 s.
Tõmba kinni ava jalaotstes loomisel jäänud lõngaotsaga ja kinnita.
Pane töö kõrvale ja koo teine jalg, aga viimane ring koo nii: 8 pr, koo maha 2 s (=jalgevahe), 14 pr = 22 s.

KEHAOSA
Pane mõlemad jalad tagasi varrastele, SAMAL AJAL loo 2 uut silmust jalgade vahele ees ja taga = 48 s kokku. Jaga silmused nii, et ringi algus oleks taga keskohas (paiguta SM).
Edasi mõõda SIIT!

1.-2. ring: koo parempidises koes.
3. ring: 14 pr, 2 pr kokku, 16 pr, 2 pr kokku, 14 pr.
4. ring: 14 pr, 2 pr kokku, 14 pr, 2 pr kokku, 14 pr= 44 s.
Jätka parempidises koes kuni töö on 9 cm.
Järgmine ring: 6 pr; 2 pr kokku 2 korda; 2 pr; 2 pr kokku 3 korda; 8 pr; 2 pr kokku 3 korda; 2 pr; 2 pr kokku 2 korda; 6 pr = 34 s.
Järgmine ring: 2 pr; 2 pr kokku 2 korda; 1 pr, koo maha 4 s (“käeauk”), 1 pr, 2 pr kokku, 6 pr, 2 pr kokku, 1 pr, koo maha 4 s (“käeauk”), 1 pr, 2 pr kokku 2 korda; 2 pr, siis koo 5 esimest silmust ringil parempidi käeaugu jaoks.
Nüüd on 10 s tagaosal ja 10 s ees, koo mõlemad eraldi.

SELJAOSA
Koo parempidises koes, SAMAL AJAL koo esimesed 2 s ja viimased 2 s parempidi kokku (vaadatuna töö paremalt poolt), korda kahandamist igal teisel real kuni on jäänud 4 s. Tõsta need silmused silmusehoidjale.

ESIOSA
Koo nagu seljaosa.

PAREM KÄPP
Loo ja koo nagu jalg kuni 16. ringini(k.a). Jätka parempidises koes kuni käpp on 12 cm.
Järgmine ring: 6 pr, koo maha 2 s (= käealune), 13 pr.(Tegelt kuni mahakootud silmusteni!)
Jätka edasi-tagasi kududes. Koo esimesed 2 s ja viimased 2 s parempidi kokku (vaadatuna töö paremalt poolt) igal teisel real, kuni on 5 s jäänud. Pane silmused silmusehoidjale. Tõmba kinni ava käpa otstes loomisel jäänud lõngaotsaga ja kinnita. Koo teine käpp peegelpildis.

VASAK KÄPP
Loo ja koo nagu paremat käppa, kuni käpp on 12 cm pikkune.
Järgmine ring: koo 16 pr, koo maha 2 s käeauguks, 3 pr.
Jätka nagu teist käppa.

PEA
Tõsta kõik seljaosa, käpa, esiosa, teise käpa silmused (= 18s) varrastele: säti et ring algaks taga keskelt (paigalda SM).
1. ring: koo parempidises koes.
2. ring: kasvata ühtlaselt 6 s ringil = 24 s.
3.-6. ring: kasvata ühtlaselt 3 s igal ringil.
7.-8. ring: kasvata ühtlaselt 9 s igal ringil= 54 s.
Jätka parempidises koes kuni pea on 7 cm
Järgmine ring: koo 21 pr, *3 pr üt kokku*, korda *-* kokku 4 korda, 21 pr= 46 s.
Järgmine ring: 21 pr, 2 pr üt kokku, 2 pr üt kokku, 21 pr= 44 s.
Järgmine ring: *2 pr, 2 pr kokku*, korda *-* kokku 4 korda, 12 pr, * 2 pr kokku, 2 pr*, korda *-* kokku 4 korda = 36 s.
Järgmine ring: 7 pr, 3 pr ja pane need silmusehoidjale (= 3 s kõrva jaoks), 16 pr , 3 pr ja pane need silmusehoidjale (= 3 s kõrva jaoks), 7 pr.
Järgmisel ringil korja silmused hoidjalt uuesti vardale (nii et need jäävad ka ikka silmusehoidjale). Koo parempidises koes kuni pea on u 14 cm. Koo kõik silmused 2 pr kokku tervel ringil= 18 s. Koo veel 1 ring kõik silmused 2 pr kokku, katkesta lõng ja tõmba läbi järelejäänud silmuste . Kinnita ots.

KÕRVAD
Korja vardale 3 s silmusehoidjalt. Koo ripskoes.
1. rida: 1 pr, õs, 1 pr, õs, 1 pr = 5 s.
2. rida: 5 pr.
3. rida: 1 pr, *õs, 1 pr*, korda *-* kuni lõpuni= 9 s.
4. rida: 9 pr.
5. rida: 1 pr, *õs, 1 pr*, korda *-* kuni lõpuni = 17 s. Jätka kudumist ripskoes kuni kõrv on u 6 cm.
Järgmine rida: *koo kõik silmused 2 pr kokku, 1 pr. Tagasireal koo kõik parempidi*, korda *-* 3 korda= 3 s jäänud reale. Koo maha. Täida kõrvad vatiga ja õmble pea külge. Tee teine kõrv samamoodi.

ÜHENDAMINE
Täida mõmmik vatiga läbi aukude kaenla all. Õmble kinni ava jalgevahel. Tiki silmad, nina ja suu. Õmble käpad keha külge nii, et need oleks õmmeldud u 4 ringi allpoole, et anda kõhukesele natuke paksust.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 11-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

Eve 21.06.2019 - 11:20:

Kunne tenkt meg å strikke denne i bomullsgarn, hva kan jeg da bytte ut garnet med?

DROPS Design 21.06.2019 kl. 13:47:

Hei Eva. Du kan hekle med 3 tråder Safran. God fornøyelse

GRY ANTONSEN 30.01.2019 - 20:01:

Sitter her og lurer på om jeg skal strikke over de felte maskene når jeg skal strikke frem og tilbake på armene. Blir det ikke hull over de felte maskene?

DROPS Design 31.01.2019 kl. 08:16:

Hei Gry, Du strikker fram og tilbake etter du har felt av maskene til ferdig mål. God fornøyelse!

Terry McClintock 05.03.2018 - 17:22:

Hi, Thank you for the wonderful patterns! I am finishing up the Mister Bean Bear and am having trouble with the ears. If I follow the instructions I end up with big elephant ears and then I'm told to fill and sew them up. Am I meant to fold the ear up and around and sew it that way? Please help! Kind regards,

DROPS Design 06.03.2018 kl. 08:33:

Dear Mrs McClimtock, the ear have been increased to 17 sts then dec to " sts, fill it before sewing it as shown on the picture. Happy knitting!

Doris 02.03.2018 - 05:31:

When starting the body it says I don't understand it says to put both legs together on 3 needles, how do you do this they are both knitted in the round. How do you do this? I am confused.

DROPS Design 02.03.2018 kl. 08:42:

Dear Doris, divide all sts evenly so that they are distributed on 3 needles (= dpn) casting on at the same time 2 sts between legs for mid frontn and mid back = 48 sts. Happy knitting!

Beatrice 24.11.2017 - 12:14:

Mi sembra che ci sia qualcosa che non va nelle spiegazioni della parte finale delle gambe, il punto in cui nel ferro di ritorno scrive di passare 1 m a dir e continuare a lavorare fino a quando rimangono 3 maglie, girare passare una maglia a diritto e lavorare tutte le maglie a diritto, continuando il lavoro, lavorando a maglie doppie le 3 m a ogni lato della 6 maglie in sospeso, si ottiene un buco. Grazie in anticipo per la risposta.

Erika 06.11.2017 - 21:14:

Leg, round 23. It is K3. It should be K2?

Eva 20.06.2016 - 15:53:

Dank voor reactie, maar ik snap het(nog) niet.....de raglan (schuine kant i.v.m. afkanten) is bij het lijf 6 toeren hoog (drie keer twee steken minderen)en bij de pootjes 14 (zeven keer twee steken minderen) als ik volgens beschrijving minder.Ik neem aan dat de twee afgekante steken voor armsgat op elkaar genaaid worden.

DROPS Design 21.06.2016 kl. 12:59:

Hoi Eva. De minderingen voor pootjes en buik staan los van elkaar, ze moeten niet op een gelijke hoogte. Je zet daarna de poten en lijf op een naald om het hoofd te breien. Je vult het beertjes door de gaatjes onder de voorpoten en sluit daarna de naadjes daar.

Eva 16.06.2016 - 16:49:

Bij het minderen lijf kom ik op drie keer aan begin en einde tour(van 10 tot 4 steken resp bij voor- achterpand). Bij de armpjes is dat 7 keer (van 19 tot 5 steken ), waardoor dit gedeelde veel te lang wordt om netjes aan lijf te zetten. Wil zo graag verder, maar kom er niet uit

DROPS Design 17.06.2016 kl. 11:29:

Hoi Eva. Ja, je mindert voor het lijf 3 keer om van 10 tot 4 st te komen. In elke 2e nld = 6 nld in totaal. Hetzelfde klopt ook bij de mouwen. Ik kan niet inschatten of jouw werk langer is dan die in het patroon. Maar heb je een ander garen/stekenverhouding kan dat zijn. Of je vindt het niet moois zoals het patroon het beschrijft - dan zou ik het gewoon aanpassen naar wat jij zelf het mooiste vindt.

Marion Böhm 22.05.2016 - 14:28:

Hallo, wenn die 6 Maschen vom Hilfsfaden bei den Beinen wieder dazu genommen werden, wo fängt dann die Reihe an??? Die Markierung liegt ja vor den 6 Maschen, der Arbeitsfaden jetzt aber nicht mehr. Ich bin der Meinung, die 2 Maschen, die in der letzten Reihe abgekettet werden, sind nicht an der richtigen Stelle.

Cindy 18.11.2015 - 19:09:

Bonsoir serait il possible d avoir les explications pour aiguille droite ou pour crochet Merci d avance

DROPS Design 19.11.2015 kl. 09:12:

Bonjour Cindy, vous trouverez ici quelques informations sur l'adaptation sur aiguilles droites - Retrouvez tous nos modèles de jouets au crochet ici. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 11-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.