DROPS Belle

Luksus na co dzień!

  • Product image yarn Belle
  • Product image yarn Belle
  • Product image yarn Belle
  • Product image yarn Belle
  • Product image yarn Belle
  • Product image yarn Belle
  • Product image yarn Belle

Materiał: 53% Bawełna, 33% Wiskoza, 14% Len
Grupa włóczek: B (20 - 22 oczek) / 8 ply / DK / worsted
Waga/długość motka: 50 g = ok. 120 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 4 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.
Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 30ºC / suszyć rozłożone na płasko

Wspaniała mieszanka bawełny, wiskozy i lnu, DROPS Belle to włóczka na każdą porę roku, oddychająca, o delikatnej lśniącej strukturze, ubrania z niej mogą być noszone bezpośrednio na ciało!

Należy do grupy B i jest doskonałą alternatywą dla modeli wykonywanych z innych bawełnianych włóczek jak Cotton Light i Muskat - z dodatkową odrobiną luksusu!

Made in EU

Ta włóczka posiada certyfikat OEKO-TEX ® (certyfikat nr 09.HBG.68250), Standard 100, Klasa I. Oznacza to, że produkt został skontrolowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, a więc niebiezpiecznych dla człowieka. Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS BELLE UNI COLOUR
9.90 PLN
8.30 PLN

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Ala Konturek
Webstore
8.30 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Morawica
8.30 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
8.30 PLN
50g
Zamów
Szalpaka
Webstore
8.90 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
ATRAM włóczki
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Elska Studio
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Liloppi
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Sploty Pracownia Rękodzieła
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
9.90 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

21 Kolory DROPS Belle

biały
uni colour 01
ecru
uni colour 02
jasny beż
uni colour 03
krem miętowy
uni colour 23
piaskowy
uni colour 24
leśny brąz
uni colour 25
narcyz
uni colour 04
woda różana
uni colour 22
malwa
uni colour 16
róża migdałowa
uni colour 21
stary róż
uni colour 11
cherry
uni colour 12
ciemnofioletowy
uni colour 19#
granatowy
uni colour 20
petrol
uni colour 17
ciemny dżins
uni colour 13
dżins
uni colour 15
zielony mech
uni colour 10
srebrny
uni colour 06
cynk
uni colour 07
czarny
uni colour 08
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS Belle

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 30ºC / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (121)

country flag Susan Tietjen 05.10.2021 - 02:42:

What weight of yarn is Belle? In USA we have weights like 4 for heavier sports yarns or 5 for bulky. 2 would be very light.

user icon DROPS Design 05.10.2021 kl. 07:57:

Dear Mrs Tietjen , DROPS Bell is a yarn 8 ply/DK/Worsted - you will find the list of DROPS stores shipping to US here - do not hesitate to contact them for any further information. Happy knitting!

country flag Rosemary Millen 02.10.2021 - 17:24:

I am looking for colour silver in belle uni colour .Colour 6 Dyelot 3213. I need 2 x 50g balls

user icon DROPS Design 03.10.2021 kl. 22:28:

Dear Rosemary, this webpage is only for comments about the patterns and yarns. To get information about stock, we recommend contacting your closest DROPS shop. You can find a list of shops here: https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=19&cid=17

country flag Antje Ruppert 07.09.2021 - 00:44:

Hi, do you have retailers in the US? I was loo king at the DROPS Belle yarn, but was directed to a store in the UK. Thank you, Antje

user icon DROPS Design 07.09.2021 kl. 09:08:

Dear Mrs Ruppert, we currently have so stores in the USA but you will find the list of DROPS stores shipping to US here. Happy knitting!

country flag Margarita 23.08.2021 - 17:41:

Hola,me encanta este hilo,estoy teniendo con el numero25,al cambiar un poco los colores una vez en la mano,me podríais indicar con qué color lo puedo mezclar?Muchas gracias

user icon DROPS Design 30.08.2021 kl. 18:56:

Hola Margarita, el color 25, que es un tono oscuro de marrón, combina bien con 03 (beige claro), 010 (verde musgo) o 04 (diente de león). Pero eso depende del gusto de cada uno.

country flag Sandra 23.08.2021 - 14:40:

Hallo liebes Drops-Team, ich bräuchte bitte einmal Hilfe bei den Farben. Und zwar einmal bei dem letzten Bild, das Knäuel das quer liegt (bei dem man das Etikett sieht): Ist das "Rosenwasser"? Dann im gleichen Bild, untere Reihe, mittleres Knäuel: "Rosenmandel""? Und im ersten Bild, untere Reihe, mittleres Knäuel: "Mauve" oder ist das "Rosenmandel"? Vielen lieben Dank im Voraus! Sandra

user icon DROPS Design 24.08.2021 kl. 08:39:

Liebe Sandra, auf diesem Foto sieht man die Farben 11 (= ganz oben)-16-04 (2. Reihe) - und 03-06-10 (ganz unten). Viel Spaß beim stricken!

country flag Greta Ødegård 20.07.2021 - 11:34:

Hei! Har dere et nøste av drops belle farge 02 parti 3733?

user icon DROPS Design 09.08.2021 kl. 10:38:

Hei Greta. Vi sender kun garn til butikker, kilovis. Hør med din butikk om de har denne fargen/partinr. Eller du kan bruke sosiale medier, feks DROPS Workshop, og gjøre en etterlysning. Mange brukere som hjelper hverandre med etterlysning av garn og partinr. mvh DROPS design

country flag Andrea Silkens 27.06.2021 - 20:21:

Wenn ich Drops Salsa durch Drops Belle oder Drops Bomull - Lin ersetzen möchte, muss ich dann mit doppeltem Faden und Nadelstärke 8 stricken? Oder wie kann ich die Anleitung auf diese Garnstärken umrechnen?

user icon DROPS Design 28.06.2021 kl. 08:10:

Liebe Frau Silkens, 2 Garne der Garngruppe B (= wie Belle) können 1 Faden der Garngruppe C (= wie Salsa) ersetzen - am besten benutzen Sie den Garnumrechner und stricken Sie davor eine Maschenprobe. Ihr DROPS Laden wird Ihnen damit gerne helfen, das beste passende Garn zu finden - auch telefonisch oder per E-Mail. Viel Spaß beim stricken!

country flag Alexandra 13.06.2021 - 17:49:

How can I get this sale price in Canada?

user icon DROPS Design 14.06.2021 kl. 09:07:

Dear Alexandra, you can order from DROPS Stores shipping worldwide or shipping to Canada. Happy knitting!

country flag Claudia Leite 07.06.2021 - 20:24:

Quero comprar, vivo no Brasil. Como encomendo?

user icon DROPS Design 30.06.2021 kl. 22:50:

Hola Claudia. Puedes pedir nuestros productos en las siguientes tiendas con envío internacional: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=23

country flag Cristina Rigon 04.06.2021 - 14:34:

Buongiorno, ho visto per alcuni coloro che indica merce dal grossista. Cosa comporta questo? Grazie

user icon DROPS Design 04.06.2021 kl. 23:37:

Buonasera Cristina, se clicca su "ordinare" nella pagina del filato può trovare tutti i rivenditori che hanno quel filato in magazzino. Buon lavoro!

Jak zastąpić tą włóczkę? Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Belle

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Z galerii #dropsfan

Sjøbris

Heike Mitteregger, Germany

On the road

Henriette, Denmark

Sommerella & Axilla summertee

Anne-Britt, Norway

Zobacz więcej