Daytime Cora by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast ülevalt alla kootud raglaan varrukatega kampsun ja püksid nukule

Võtmesõnad: mänguasjad,

DROPS disain: mudel nr me-060-bn
Lõngagrupp B
-----------------------------------------------------------
Mõõdud:
Nuku pikkus: umbes 40-50 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)

KAMPSUNILE:
50 g värv nr 19, hele hallikassinine
50 g värv nr 25, roosa
50 g värv nr 01, naturaalvalge
50 g värv nr 39, jääsinine
Kampsun kaalub umbes 60 g

PÜKSTELE:
50 g värv nr 17, erkroosa
Püksid kaaluvad umbes 35 g

KOETIHEDUS:
22 silmust lai ja 42 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.
22 silmust lai ja 30 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 3,5 mm
DROPS ringvardad: 3,5 mm (40 cm)
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.

DROPS pärlmutter lill nööp, valge nr 600: 1 tk

Natuke püksikummi
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Kommentaarid (0)

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 17.25€. Loe edasi.
-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

RIPSKUDE / RIPSIVALL (ringselt kududes)
1 ripsivall = 2 ringi ripskoes, st. koo 1 ring parempidi silmuseid, 1 ring pahempidi.

KASVATAMISE NIPP 1 (raglaan)
Kasvata 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat nii: Järgmisel real koo õhksilmused parempidi, et jääks auk.

KASVATAMISE NIPP 2 (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kasvatada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 14 silmust) ning jaga kasvatuste arvuga (näiteks 7) = 2. Selles näites kasvata pärast iga 2 silmust, tehes õhksilmuse; järgmisel ringil koo õhksilmus parempidi, et jääks auk.

KASVATAMISE NIPP 3 (pükstel)
Kasvata 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat nii: Koo, kuni jääb 1 silmus enne silmusemärkijat, tee 1 õhksilmus, koo 2 parempidi (silmusemärkija on nende silmuste keskel), 1 õhksilmus (= 2 silmust kasvatatud). Kasvata nii iga 4 silmusemärkija juures (= kokku 8 silmust kasvatatud). Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke. NB! Ringi alguses kasvata pärast esimest silmusemärkijat, ringi lõpus kasvata enne seda silmusemärkijat.

TRIIBUD
Koo 5 triipu järgmiselt:
2,5 cm – hele hallikassinine
2,5 cm - roosa
2,5 cm – naturaalvalge
2,5 cm - jääsinine
2,5 cm - roosa
Varrukatel tee ainult esimesed 4 triipu, koo silmused maha pärast jääsinist triipu.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

KARDIGAN

KAMPSUN – KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi, ülevalt alla. ripskoes ja triipudega. Pärast passeosa jagatakse töö varrukateks ja kehaosaks ja jätkatakse edasi-tagasi kududes. Varrukad kootakse ringselt sukavarrastega ülevalt alla.

PASSE
Loo 50 silmust 3,5 mm ringvarrastele heleda hallikassinise lõngaga. Jätka RIPSKOES ja TRIIPE – vaata ülevalt, edasi-tagasi, alustades esiosa keskelt, samal ajal paigalda esimesel real 4 silmusemärkijat raglaani tegemiseks järgmiselt: 1. silmusemärkija 7-ndasse silmusesse, 2. silmusemärkija 19. silmusesse, 3. silmusemärkija 32. silmusesse ja 4. silmusemärkija 44. silmusesse; 6 silmust jääb rea lõpuni. Järgmisel real tee raglaanikasvatused järgmiselt: kasvata 1 silmus mõlemal pool iga silmusemärkijat (= kokku 8 silmust real) – loe KASVATAMISE NIPPI 1, kasvata igal töö parempoolsel real kokku 9 korda = 114 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui kõik kasvatused on tehtud, on töö pikkus umbes 4 cm, jätka vajadusel kudumist, kuni töö pikkus on 4 cm - viimane rida on töö pahemal pool.
Nüüd jaga töö kehaosaks ja varrukateks ning kasva silmuseid ühtlaste vahedega järgmiselt: koo 15 silmust ning kasvata 7 silmust ühtlaste vahedega neil silmustel – loe KASVATAMISE NIPPI 2 (= vasak hõlm = 22 silmust), tõsta järgmised 27 silmust varruka jaoks abilõngale, koo 30 silmust ja kasvata 14 silmust ühtlaste vahedega neil silmustel (= seljaosa = 44 silmust), tõsta järgmised 27 silmust varruka jaoks abilõngale, koo 15 silmust ning kasvata 7 silmust ühtlaste vahedega neil silmustel (= parem hõlm = 22 silmust) = 88 silmust on vardal.

KEHAOSA
Paigalda 1 reamärkija töösse - EDASI MÕÕDA SIIT! Jätka edasi-tagasi ripskoes ja triipe. Koo silmused maha, kui töö pikkus on 8 cm reamärkijast. Kampsuni pikkus on kokku 12,5 cm.

VARRUKAD
Tõsta 27 silmust abilõngalt tagasi 3,5 mm sukavarrastele. Paigalda 1 reamärkija töösse - EDASI MÕÕDA SIIT! Koo ringselt RIPSKOES – vaata ülevalt. Esimesel ringil kasvata 9 silmust ühtlaste vahedega = 36 silmust, SAMAL AJAL jätka triipe nagu enne, st. jätka roosat triipu kuni selle laius on 2,5 cm.
Kui töö kõrgus on 6 cm silmusemärkijast ja jääsinine triip on tehtud, koo silmused maha.
Tee teine varrukas samamoodi.

VIIMISTLUS
Õmble nööp vasakule hõlmale: kinnita nööp roosa triibu augureale nii, et parema hõlma auku saab kasutada nööpauguna.
_________________________________________________

PÜKSID

PÜKSID - KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt parempidises koes sukavarrastega ülevalt alla. Siis kootakse maha silmuseid jalgevahe jaoks ja kootakse sääred eraldi.

PÜKSID
Loo 72 silmust 3,5 mm sukavarrastele erkroosa lõngaga. Koo 1 ring parempidi. Paigalda 1 silmusemärkija ringi algusesse ja 1 pärast 36 silmust (= küljed), siis koo augurida järgmiselt: * koo 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus *, korda * kuni * ringi lõpuni. Järgmisel ringil koo õhksilmus läbi, et jääks auk. Jätka parempidises koes.
Kui töö kõrgus on 2 cm, kasvata 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat (= kokku 4 silmust kasvatatud) - vaata KASVATAMISE NIPPI 3 üleval. Kasvata nii umbes iga 1,5 cm järel (umbes igal 4. ringil) kokku 4 korda = 92 silmust.
Töö pikkus on umbes 8 cm.
Kui töö pikkus on 10 cm, koo maha keskmised 5 silmust esi ja tagaosal säärte jagamiseks järgmiselt: koo 20 silmust, koo maha järgmised 5 silmust, koo järgmised 41 silmust ja tõsta need abilõngale sääre jaoks, koo maha järgmised 5 silmust, koo viimased 21 silmust.

SÄÄR
= 41 silmust. Paigalda 1 silmusemärkija töösse - EDASI MÕÕDA SIIT! Koo ringselt parempidises koes - ring algab sääre välisküljel.
Kui sääre pikkus on 7 cm silmusemärkijast, koo silmused maha töö pahemal pool järgmiselt: pööra tööd ja koo silmused maha parempidi töö pahemal pool.. Katkesta ja kinnita lõng.
Tee teine säär järgmiselt:
tõsta silmused abilõngalt tagasi 3,5 mm sukavarrastele ja koo parempidises koes ringselt – alusta ringi sääre siseküljel, kus silmused sai mahakootud. Koo nagu teine säär.

VIIMISTLUS
Õmble kokku ava säärte vahel läbi ääresilmuste. Punu kumm läbi aukude vöökohal ja tee sõlm.

There are no comments to this pattern yet! Leave yours below.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 35-13

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.