Sweet Fedora by DROPS Design

DROPS Paris lõngast heegeldatud värvilise mustriga kübar - kaabu

DROPS 190-35
DROPS disain: mudel nr w-722
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL
Peaümbermõõt: 54/56 - 58/60
Lõng: Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
150-150 g värv nr 16, valge
50-50 g värv nr 29, hele jääsinine
50-50 g värv nr 41, sinep
50-50 g värv nr 102, kulunud sinine

Kasutada võib ka lõngu:
Vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp C)

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et 20 ühekordset sammast ja 11 rida = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda esimene ühekordne sammas ringi alguses 3 ahelsilmusega, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses.
Asenda esimene kinnissilmus ringi alguses 1 ahelsilmusega, ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse ringi alguses.

VÄRVILINE MUSTER
Vaata skeemi A.4. Skeemil on mustri värvid. 1 ruut = 1 kinnissilmus.

VÄRVIVAHETUS
Vaheta värvi järgmiselt: heegelda viimane kinnissilmus, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, võta järgmine värv ja tee lõnga läbitõmme uue värviga, heegelda järgmine kinnissilmus.
Kahe värviga heegeldades, hoia töös mitteolev lõng eelmise rea kohal ja heegelda üle selle lõnga, nii jookseb lõng tööga kaasa ja jääb silmuste sisse peitu.
-----------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-----------------------------------------------------

HEEGELDATUD MÜTS
Heegeldatakse ringselt ülevalt alla. Algul tehakse kettakujuline pealagi, siis heegeldatakse küljed, ning siis kübara ääred.

PEALAGI
Loe HEEGELDAMISE INFOT! Alusta skeemil A.1 noole juurest ja heegelda 3 mm heegelnõelaga 4 ahelsilmust, ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse, tee 14 ahelsilmust, tee 1 aassilmus neljandasse ahelsilmusesse heegelnõelast. Nüüd on ahelsilmustest kett aasaga mõlemas otsas.
Järgmine ring: tee 1 aassilmus igasse esimesse 10 ahelsilmusesse real, 3 ahelsilmust (= 1 ühekordne sammas), 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 9 ahelsilmusesse, heegelda skeemi A.2 ümber aasa (alusta 1. reaga skeemil), tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 10 ahelsilmusesse (st. teisele poole ahelsilmustest ketti), heegelda skeemi A.3 ümber aasa ja lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Jätka niimoodi heegeldamist, kuni on tehtud kokku 6 ringi. Skeemid A.1 kuni A.3 on nüüd tehtud, mõlemal suurusel on 104 ühekordset sammast ringil. Nüüd koo äär ümber mütsipõhja järgmiselt.

ÄÄRIS ÜMBER MÜTSIPÕHJA
Heegelda 1 ring ühekordseid sambaid, tehes 1 ühekordse samba igasse ühekordsesse sambasse ja 4 ühekordset sammast ahelsilmustest kaarde skeemi A.2 keskel (tee 1 ühekordne sammas esimesse ja viimasesse ahelsilmusesse ning 2 ühekordset sammast keskmisesse ahelsilmusesse), aga sel ringil heegelda ainult läbi silmuste eesmise aasa (enda poole jääv aas) = 108 ühekordset sammast on ringil.
Paigalda 1 silmusemärkija kahe samba vahele skeemi A.2 keskel (= esiosa keskkoht), tõsta silmusemärkijat töökäigus kõrgemale.
Heegelda 1 ring ühekordseid sambaid, aga nüüd heegelda läbi silmuse mõlema aasa ja lisaks läbi aasa mida on näha ainult töö pahemal pool. Niimoodi tekib tugev murdeserv kübara üleval servas. Nüüd heegelda küljed järgmiselt.

KÜLJED
Heegelda ühekordseid sambaid, tehes 1 samba igasse sambasse (läbi mõlema silmuse aasa). SAMAL AJAL kasvata 1. ringil 1 sammas esiosa keskel, tehes 2 ühekordset sammast viimasesse sambasse enne silmusemärkijat. Kasvata nii kokku 4-8 korda:
SUURUSEL S/M: igal teisel ringil;
SUURUSEL L/XL: igal ringil;
= 112-116 ühekordset sammast. NB! Kasvata kordamööda ühel või teisel pool silmusemärkijat.
Kui töö pikkus on 6-7 cm murdeservast, heegelda VÄRVILIST MUSTRIT - vaata ülevalt (= 28-29 mustrikordust 4 silmusega) ja loe VÄRVIVAHETUST.
NB! 2. ja 7. ringil heegelda läbi silmuste tagumise aasa.
SAMAL AJAL kasvata skeemi A.4 viimasel ringil 0-4 kinnissilmust ühtlaste vahedega (kasvata 1 kinnissilmus, tehes 2 kinnissilmust ühte silmusesse) = 112-120 kinnissilmust.
Kui skeem A.4 on tehtud, heegelda kübarale serv valge lõngaga järgmiselt.

KÜBARA SERV
Loe HEEGELDAMISE INFOT!
1. RING: * tee 1 ühekordne sammas esimesse 7-7 kinnissilmusesse, 2 ühekordset sammast järgmisesse kinnissilmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 126-135 ühekordset sammast.
2. RING: tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse.
3. RING: * tee 1 ühekordne sammas esimesse 8-8 sambasse, 2 ühekordset sammast järgmisesse sambasse *, korda * kuni * tervel ringil = 140-150 ühekordset sammast.
4. RING: * tee 1 ühekordne sammas esimesse 9-9 sambasse, 2 ühekordset sammast järgmisesse sambasse *, korda * kuni * tervel ringil = 154-165 ühekordset sammast.
5. RING: tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse.
6. RING: tee 1 kinnissilmus igasse ühekordsesse sambasse = 154-165 kinnissilmust.
Katkesta ja kinnita lõng. Serva laius on umbes 5 cm.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 25.06.2021
1. RING: * tee 1 ühekordne sammas esimesse 7-7 kinnissilmusesse, 2 ühekordset sammast järgmisesse kinnissilmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 126-135 ühekordset sammast.

Skeem

symbols = 1 ahelsilmus
symbols = alusta siit
symbols = tee 4 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse
symbols = aassilmus
symbols = ühekordne sammas silmusesse
symbols = ühekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare
symbols = heegelda ümber selle ringi
symbols = 1 kinnissilmus valgega
symbols = 1 kinnissilmus sinepikollasega
symbols = 1 kinnissilmus jääsinisega
symbols = 1 kinnissilmus kulunud sinisega
diagram
diagram
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 190-35) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (22)

country flag Annika Prisell wrote:

Hej! Kommer detta mönster att bli på en video där du visar hur man virkar denna underbara hatt

25.08.2022 - 20:05

DROPS Design answered:

Hei Annika. Vi har ingen planer om å lage en video til denne hatten, men noterer ned ditt ønske på vår liste :) Om du er usikker på noen av teknikkene som er brukt i denne hatten er det flere hjelpevideoer som du kan ta en titt på (se under diagrammene). Om du allerede har begynt å hekle denne hatten, men står fast, send oss et spørsmål med beskrivelse av hva du ikke forstår (og str. du hekler), så skal vi hjelpe deg så godt vi kan. mvh DROPS Design

29.08.2022 kl. 10:30

country flag Porcher wrote:

Bonjour je voudrais faire le modèle drops design 190-35 le chapeau Fedora mais je ne comprends pas le départ ;dessus du chapeau en commençant a la flèche au milieu A1, crocheter 4 ml 1mc dans la 4eme maille en l air ,crocheter 14ml,1mc dans la 4eme ml,mais si je regarde le diamgramme la fleche se trouve au mlieu, tour suiant 1mc dans la 1ere des 10mlalors que au dessus il dise 14ml je ne comprends pas c 'est pour une commande et j aimerais bien le faire merci pour votre réponse nathalie

25.07.2021 - 15:50

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Porcher, vous commencez par la flèche et le premier rang de mailles en l'air (= à gauche dans A.1) puis vous allez crocheter la chaînette (A.1, où on va faire les brides de chaque côté plus tard) et vous terminez par le rond de mailles en l'air (à droite dans A.1) - votre base est terminée, crochetez maintenant 1 m dans la 1ère des 10 ml (= le v dans le diagramme) puis 3 ml (= 1ère bride) et continuez ainsi: brides en haut de A.1, A.2 autour de la boucle, brides sous la chaînette de A.1, A.3 autour de la boucle, 1 mc dans la 3ème ml de A.1. Bon crochet!

26.07.2021 kl. 09:01

country flag CRISTINA CARDOZO wrote:

Estoy realizando el sombrero, pregunto que puedo hacer para que me quede mas rigido cuando lo termine? Gracias y saludos cordiales

22.06.2021 - 22:14

DROPS Design answered:

Hola Cristina, puedes colocar un alambre de acero delgado a lo largo de la orilla del ala. Trabajar 1 punto bajo en cada punto alto en toda la vuelta, trabajando, AL MISMO TIEMPO, alrededor del alambre de acero. Esto se hace para que el sombrero quede más rígido a lo largo de la orilla. Ajustar la longitud del alambre de acuerdo a las medidas deseadas del ala. Retorcer los extremos del alambre de acero juntamente y esconderlos en los puntos. Cortar y asegurar el hilo. Buen trabajo!

23.06.2021 kl. 12:56

country flag VINCENZA wrote:

Buonasera, vorrei sapere se è possibile realizzare questo modello in raffia. Grazie

15.06.2021 - 20:10

DROPS Design answered:

Buonasera Vincenza, può realizzarlo con il filato che desidera, tenendo conto della corrispondenza del campione. Buon lavoro!

15.06.2021 kl. 21:41

country flag Ildikó wrote:

Kedves Drops Design! Ha ki akarom váltani az A.4 jelű mintát és csak színnel horgolom, akkor elég 50 g C fonal vagy többre lesz szükségem? Köszönöm a segítséget.

30.03.2021 - 15:47

DROPS Design answered:

Kedves Ildikó! nagy valószínűséggel elég lesz 50 grammal több fonal, de a felhasznált fonalmennyiség is több tényezőtől függ, pl. attól, mennyire horgol szorosan. Ha biztosra akar menni, 2 plusz gombolyagot szerezzen be, a maradékból mindig lehet valami apróságot készíteni :-). Sikeres kézimunkázást kívánok!

30.03.2021 kl. 19:50

country flag Cayherine wrote:

Please explain how to work A2. I do not understand the chains on top of the double crochet around the ring are the adding stitches for every round. Thank you very much

03.12.2020 - 23:08

DROPS Design answered:

Dear Cayherine, A.2 will be worked around loop at one end of the foundation row. on row 1 in A.2 work: 3 dc, 3 ch, 3 dc (US-crochet terms / tr Uk-crochet terms) around the ring. on row 2 work 1 dc in each of the first 3 dc, around the 2-ch-space work: 3 dc, 2 ch, 3 dc, and 1 dc in each of the last 3 dc. And continue like this, there should be 1 dc in each of the dc from previous round and 3 dc,2ch, 3 dc around the 2-ch-sp from previous round. Happy crocheting!

04.12.2020 kl. 07:53

country flag Anna Paola Majer wrote:

Buonasera, ho ultimato lo schema A1,2,3, facendo un bordo, che ha piegato il lavoro in dentro; ora però cosa significa "Lavorare 1 altro giro di maglie alte ma lavorare ora tutte le maglie alte puntando l’uncinetto nelle maglie del giro precedente (quindi attraverso il filo davanti e quello dietro delle maglie) e anche attraverso il filo visibile sul rovescio del lavoro"? Devo fare un altro bordo? Grazie!

15.07.2020 - 22:33

DROPS Design answered:

Buongiorno Anna Paola. Al giro precedente, ha lavorato puntando l'uncinetto attraverso 1 solo filo della maglia; questo dovrebbe averle lasciato un filo visibile. Al giro che sta lavorando, deve puntare l'uncinetto attraverso i due fili della maglia ma anche attraverso questo filo visibile. Si forma così quel bordo più marcato che delimita la parte sopra del cappello. Buon lavoro!

16.07.2020 kl. 15:56

country flag Sabine Motti wrote:

Liebes Drops-Team, das Häkeln des Hutes hat viel Freude bereitet. Er ist tatsächlich relativ fest und die Krempe wölbt sich wie selbstverständlich nach oben. Dankeschön für diese Anleitung. :-)

18.06.2020 - 20:44

country flag Sabine Motti wrote:

Liebes Drops-Team! Für die Fertigung der KREMPE heißt es: "1. RUNDE: * je 1 Stäbchen in die 7-7 ersten Stäbchen, 2 Stäbchen in das nächste Stäbchen " - doch zuvor wurden gar keine Stäbchen gehäkelt, sondern feste Maschen. Oder habe ich etwas übersehen? Dank vorab!

17.06.2020 - 17:28

DROPS Design answered:

Liebe Frau Motti, Sie sind ja recht, Anleitug wird korrigiert, danke für den Hinweis. Viel Spaß bei häkeln!

18.06.2020 kl. 09:24

country flag Martine De Jager wrote:

Ik heb een vraag over dit patroon van Sweet Fedora 190/35. Ik heb nu al meerdere malen de rand geprobeerd te haken, maar het lukt me niet. Ik snap het niet helemaal. Een stokje door de voorste lus van de vorige toer snap ik, maar dan? Nog een stokje door beide lussen én de lus van de vorige toer? Van alles geprobeerd. Kunt u het mij laten zien? Met vriendelijke groeten, Martine de Jager

17.04.2020 - 15:56

DROPS Design answered:

Dag Martine,

De eerste toer haak je de stokjes alleen door de voorste lus van de steek en op de tweede toer haakje ieder stokje door beide lussen van de vorige toer (er stond beide stokjes, maar dat is fout; er moet staan beide lussen, dat is nu gecorrigeerd.)

18.11.2020 kl. 23:42

Jäta kommentaar mustrile DROPS 190-35

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.