DROPS / 186 / 4

Point the Way by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud ripskoes triibuline õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, ristipidi, triibud,
DROPS disain: mudel nr fa-402
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: umbes 50 x 180 cm
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
50 g värv nr 522, türkiis/sinine
50 g värv nr 161, roosa unistus
50 g värv nr 904, lavendel
50 g värv nr 910, udune meri

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi RINGVARDAD (60 või 80 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 20 silmust ja 40 rida ripskoes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

TRIIBUD
Koo triipe järgmiselt (NB! Vaheta värvi töö parempoolse rea lõpus).
* koo 12 cm türkiis/sinine värviga,
3 cm 1 ripsivall türkiis/sinisega, 1 ripsivall roosa unistusega,
12 cm roosa unistusega,
3 cm 1 ripsivall roosa unistusega, 1 ripsivall lavendeliga,
12 cm lavendeliga,
3 cm 1 ripsivall lavendeliga, 1 ripsivall uduse merega,
12 cm uduse merega *, korda * kuni *.
----------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK
Kootakse lühemast küljest alustades risti üle.

Loo 164 silmust 4,5 mm ringvarrastele türkiis/sinise lõngaga. Koo 1 rida parempidi silmuseid töö pahemal pool.
Paigalda 1 silmusemärkija 2. silmusele real töö paremal pool. Koo ripskoes ja TRIIPE- vaata ülevalt ja koo nii:
1. RIDA (= töö paremal pool): 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (silmusemärkijaga silmus), 1 õhksilmus, koo kuni jääb 2 silmust, koo 2 parempidi kokku.
2. RIDA (töö pahemal pool): koo 2 parempidi kokku, koo rea lõpuni, koo õhksilmused nii, et jääks augud.
3. RIDA (= töö paremal pool): koo kuni silmusemärkijaga silmuseni, 1 õhksilmus, 1 parempidi (silmusemärkijaga silmus), 1 õhksilmus, koo kuni jääb 2 silmust reale, koo 2 parempidi kokku.
4. RIDA (töö pahemal pool): koo 2 parempidi kokku, koo rea lõpuni, koo õhksilmused nii, et jääks augud.
Korda ridu 3 ja 4, kasvata mõlemal pool silmusemärkijaga silmust, tehes õhksilmuse ning kahanda iga töö parempoolse rea lõpus ja pahempoolse rea alguses. Silmuste arv jääb samaks. Koo, kuni on kasvatatud kokku 80 kord mõlemal pool silmusemärkijaga silmust = 164 silmust on vardal (160 rida on kootud).

1. RIDA (= töö paremal pool): koo maha esimesed 10 silmust, koo kuni silmusemärkijaga silmuseni, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= silmusemärkijaga silmus), 1 õhksilmus, koo kuni jääb 2 silmust, koo 2 parempidi kokku.
2. RIDA (töö pahemal pool): koo 2 parempidi kokku, koo rea lõpuni, koo õhksilmused nii, et jääks augud = 154 silmust on vardal.
3. RIDA (= töö paremal pool): koo kuni silmusemärkijaga silmuseni, 1 õhksilmus, 1 parempidi (silmusemärkijaga silmus), 1 õhksilmus, koo kuni jääb 2 silmust reale, koo 2 parempidi kokku.
4. RIDA (töö pahemal pool): koo 2 parempidi kokku, koo rea lõpuni, koo õhksilmused nii, et jääks augud = 154 silmust on vardal.
5.-10. RIDA: koo nagu 3. ja 4. rida = 154 silmust on real.

Korda 1.-10. rida, kahandades 10 silmust igal 10 rea kohta.
Jätka kudumist, kuni jääb 4 silmust vardale, koo silmused maha. Katkesta ja kinnita lõng.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 186-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (52)

Sonja 13.01.2020 - 06:29:

Opskriften stiger skal gentages fra * til *, men efter de første 12 cm har jeg brugt hele nøglen af farve 1, ( strikkefasthed passer og jeg bruger garnet Fabel, som opskriften anbefaler) skal der bruges mere end de 50 gr af hver nøgle ?

Elin 09.12.2019 - 23:16:

When you get to the second part (after increasing 80 times either side of the marked stitch), how many stitches should there be either side of the holes left by the yarn overs? Should it be 80 to the right to the marked stitch, and 79 to the left of it (counting with the right side facing)?

DROPS Design 10.12.2019 kl. 10:05:

Der Elin, if you have increased a total of 80 stitches on each side of the stitch with the marker thread, you should have then the correct number of stitches. Happy knitting!

Neyens 13.10.2019 - 15:29:

Bonjour, j’aurais souhaité réaliser ce modèle avec plus de mailles (200 mailles). Je devrais donc tricoter 100 fois les rangs 3 et 4 et diminuer 20 fois 10 mailles. Cela est-il correct? Bien à vous. Merci pour votre réponse. Jacqueline

DROPS Design 14.10.2019 kl. 10:28:

Bonjour Mme Neyens, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande, merci de bien vouloir contacter - même par mail ou téléphone - votre magasin DROPS pour toute assistance complémentaire. Bon tricot!

K8 07.08.2019 - 13:57:

Referring to my previous question, If I am increasing a stitch on each side of the marked stitch, then every 10 rows I cast off 10. how does it ever get down to 4 stitches? Logic says that it will not change from the 154 stitches. I have 154 now, 10 rows will bring it to 164, cast off 10, I'm back to 154.

DROPS Design 08.08.2019 kl. 09:09:

Dear K8, when working the rows 1 to 10 you will: first cast off 10 sts, then inc 2 sts on every RS row and dec 1 st on every RS row + dec 1 st on every WS row = the 2 sts inc with the YO are compensated by the 2 dec. After you have worked the row 10 the second time, you cast off 10 sts = the number of stitches is then decreasing. Happy knitting!

K8 05.08.2019 - 20:42:

I have reached the first 10-stitch cast off, and can't see how the left side of the shawl gets smaller when my cast-offs reach the centre. Do I continue casting off the 10 sts every 10rows so that the yo's just disappear? Thanks

DROPS Design 07.08.2019 kl. 11:29:

Dear K8, after the 10 first stitches have been cast off (= as explained under row 1), continue working to the 1Oth row included, then repeat these 10 rows until 4 stitches remain = you will cast off 10 sts at the beg of every 11th row, continue to increase on each side of st with marker + on every row from RS + dec at the end of every row from RS and dec at the beg of every row from WS. Happy knitting!

Mariechristine 02.07.2019 - 07:39:

Sono arrivata alla fase di diminuire 10 maglie al’inizio del 1 ferro ogni dieci Ferri. Che cosa succede quando devo diminuire con i gettati? Qualcosa mi sfugge

DROPS Design 02.07.2019 kl. 09:12:

Buongiorno Mariechristine. Se abbiamo capito correttamente la sua domanda, non deve fare le maglie gettate, ma intrecciare le maglie presenti sul ferro. Buon lavoro!

Paula Castanho 16.04.2019 - 15:04:

Olá, obrigada por partilhar este xaile maravilhoso. Já fiz um que ficou lindo e estou a fazer outro. Tenho 2 amigas que também estão a fazer. Adorei. Bjs de Portugal (Sintra)

Sara Pastore 06.03.2019 - 15:24:

Buongiorno, per caso ha chiesto la verifica alla casa madre? Grazie sara

DROPS Design 06.03.2019 kl. 16:32:

Buongiorno Sara. Al momento non abbiamo ricevuto indicazioni di correzioni sulla quantità di filato occorrente. Dovessero arrivare, il testo verrà corretto online. Buon lavoro!

Sara Pastore 11.02.2019 - 22:59:

Buonasera. Ho comprato il kit per point the way. Il campione mi viene identico a quello da voi fornito, ho montato 134 maglie invece di 164 ma dopo 15 cm circa il primo gomitolo è terminato. Mi chiedo, come faccio a ripetere lo schema? Grazie Sara

DROPS Design 14.02.2019 kl. 06:46:

Buongiorno Sara, non abbiamo ricevuto altre segnalazioni riguardo la quantità di filato, in ogni caso chiederemo una verifica alla casa madre. Buon lavoro!

Anita Winblad 02.01.2019 - 22:25:

Så rolig att sticka! Jag har gjort tre stycken på raken nu!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 186-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Point the Way

opecanci_still_knit, Czech Republic

186-4 Point the Way

craftyfibre, Canada