DROPS / 178 / 70

Pearl Hunt by DROPS Design

Kabelka háčkovaná dlouhými sloupky z příze DROPS Fabel a DROPS Paris nebo DROPS Bomull-Lin.

DROPS Design: model č. fa-372
Skupina přízí A + C
----------------------------------------------------------
Rozměry: Obvod: asi 43 cm. Výška: asi 20 cm.

Materiál:
DROPS FABEL firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
50 g, barva č. 910, mořská mlha
a
DROPS BOMULL LIN firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
50 g, barva č. 03, béžová/režná
nebo
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
50 g, barva č. 17, smetanová

DROPS HÁČEK č.5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 15 dlouhých sloupků a 8 řad dvojitou přízí (= po 1 vláknu od každého druhu) = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (1)

75% vlna, 25% polyamid
od 70.00 Kč /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 70.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 75.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 81.00 Kč /50g
Ganella
Objednat

53% bavlna, 47% len
od 79.00 Kč /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 79.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 149Kč. Více zde.
INFO:
První dlouhý sloupek na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 3 řetízkovými oky.
Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka.
----------------------------------------------------------

KABELKA:
Háčkujeme v kruhových řadách ode dna k hornímu okraji kabelky.

Háčkem č.5 uháčkujeme 1 vláknem příze Fabel + 1 vláknem příze Paris nebo Bomull-Lin (= dvojitou přízí) 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: kolem kroužku z řetízkových ok háčkujeme 12 dlouhých sloupků – viz INFO = 12 dlouhých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 dlouhých sloupcích do každého dlouhého sloupku = 24 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 2 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 dlouhých sloupků.
5. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 3 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 60 dlouhých sloupků.
6. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku.
7. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 11 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 65 dlouhých sloupků.
8. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku.
9. KRUHOVÁ ŘADA: 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do prvního dlouhého sloupku, *1 řetízkové oko, 2 dlouhé sloupky vynecháme, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady, nakonec 1 řetízkové oko, 2 dlouhé sloupky vynecháme, 1 pevné oko do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady, pevná oka až k 1. obloučku z řetízkových ok = 21 skupinek dlouhých sloupků (po 2 dlouhých sloupcích) a 21 obloučků z řetízkových ok.
10. KRUHOVÁ ŘADA: kolem každého obloučku z řetízkových ok uháčkujeme 2 dlouhé sloupky a 1 řetízkové oko, kruhovou řadu ukončíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady; pak háčkujeme pevná oka až k 1. obloučku z řetízkových ok.
10. kruhovou řadu opakujeme až do chvíle, kdy díl měří asi 18 cm.
Následující kruhovou řadu háčkujeme takto: 3 řetízková oka, po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku a po 1 dlouhém sloupku kolem každého obloučku z řetízkových ok, kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 63 dlouhých sloupků. Uháčkujeme ještě 1 kruhovou řadu dlouhých sloupků. Pak přízi odstřihneme a práci ukončíme.


KROUCENÁ ŠŇŮRA:
Ustřihneme si 4 vlákna příze Fabel a 4 vlákna příze Paris nebo Bomull-Lin, každé o délce 3 metry. Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel. Stejným způsobem vyrobíme druhou šňůru.
Jednu šňůru pak provlečeme poslední kruhovou řadou v horní části kabelky (vždy přes 1 dlouhý sloupek a pod 2 dlouhé sloupky). Konce svážeme do velkého uzlu – viz nákres a přerušovanou linku, která znázorňuje první šňůru.
Obdobně provlečeme i druhou šňůru, ale začínáme na protější straně kabelky a o jednu kruhovou řadu níže.

Schéma


Komentáře (1)

Rina 24.06.2018 - 21:58:

Leuk tasje! En zo makkelijk om te maken.

Přidejte komentář k návodu DROPS 178-70

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.