DROPS Baby / 29 / 7

My Sweetie Slippers by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast heegeldatud beebi papud / sussid ristimispeoks suurustele 15 kuni 23

Võtmesõnad: sussid,
DROPS disain: mudel nr bs-015-by
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Suurused: 15/17 - 18/19 - 20/21 - 22/23
Talla pikkus: 10-11-12-13 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m (kuulub lõngagrupp A)
50 g kõikidele suurustele, värv nr 1101, valge

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et 24 ühekordset sammast ja 13 rida = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
DROPSi pärlmutter nööbid kaardus (valged), nr 521: 2 tk kõikidel suurustel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.55€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda esimene kinnissilmus rea/ringi algul 1 ahelsilmusega. Lõpeta ring 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse ringi alguses.
Edasi-tagasi heegeldades lõpeta rida 1 kinnissilmusega kolmandasse ahelsilmusesse eelmise rea alguses.
Asenda esimene ühekordne sammas rea/ringi algul 3 ahelsilmusega. Lõpeta ring 1 aassilmusega kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses.
Edasi-tagasi heegeldades lõpeta rida 1 ühekordse sambaga ahelsilmusesse eelmise rea alguses.
Heegelda silmustesse, mitte silmuste vahele.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda ringi alguses järgmiselt: asenda 1 kinnissilmus/ühekordne sammas 1 aassilmusega.
Kahanda rea lõpus järgmiselt: pööra tööd, kui on jäänud kahandada vajaolev arv silmuseid rea lõppu, heegelda tagasirida.

2 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU
Tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), siis tee järgmine ühekordne sammas ja nüüd tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi silmuste heegelnõelal (1 ühekordne sammas kahandatud).

VÄHIKÄIK
Heegelda kinnissilmuseid vasakult paremale.

MUSTER
Vaata skeemi A.1.
----------------------------------------------------------

VASAK SUSS
Loe HEEGELDAMISE INFOT ja alusta tallaga. Tee 18-20-22-26 ahelsilmust (kaasaarvatud 1 ahelsilmus pööramiseks) 3 mm heegelnõelaga ja BabyAlpaca Silk lõngaga.
Järgmine rida: tee 1 kinnissilmus teise ahelsilmusesse heegelnõelast, tee 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 16-18-20-24 ahelsilmusesse = 18-20-22-26 kinnissilmust, pööra tööd.
Järgmisel real tee 3 kinnissilmus esimesesse kinnissilmusesse, 1 kinnissilmus igasse kinnissilmusesse, kuni jääb 1 kinnissilmus reale, tee 3 kinnissilmus viimasesse kinnissilmusesse = 22-24-26-30 kinnissilmust real. Jätka, heegeldades kinnissilmuseid edasi-tagasi (tehes 1 kinnissilmuse igasse kinnissilmusesse), kuni on 1 rida teha enne, kui töö pikkus on 3-4-4-5 cm. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Nüüd kahanda 2 kinnissilmust mõlemal küljel - loe KAHANDAMISE NIPPI = 18-20-22-26 kinnissilmust real ja töö pikkus on umbes 3-4-4-5 cm. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
Paigalda 1 silmusemärkija igasse nurka = 4 silmusemärkijat. Jätka, heegeldades ühekordseid sambaid ümber talla järgmiselt:
1. RING: alusta tagant keskelt (= lühema külje keskelt) - tee 1 aassilmus esimesesse silmusesse, 3 ahelsilmust (asendab 1 ühekordset sammast), tee 2-3-3-4 ühekordset sammast kuni nurgani, tee 2 ühekordset sammast nurka, 18-20-22-26 ühekordset sammast mööda külge, 2 ühekordset sammast nurka, 5-7-7-9 ühekordset sammast mööda teist lühemat külge (= varbaosa), 2 ühekordset sammast nurka, 18-20-22-26 ühekordset sammast mööda külge, 2 ühekordset sammast nurka, 2-3-3-4 ühekordset sammast kuni taha keskele, lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi algul = 54-62-66-78 ühekordset sammast.
2. RING: heegelda nagu 1. ring, aga heegelda varbaosa nurkades 2 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU - loe ülevalt = 52-60-64-76 ühekordset sammast.
Jätka, tehes 2-2-3-3 ringi ühekordseid sambaid (tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse) ilma kahandamisteta. Töö on nüüd umbes 3-3-4-4 cm kõrge.

RIHM
Loe HEEGELDAMISE INFOT! Alusta töö paremal pool, heegelda 2 rida ühekordseid sambaid edasi-tagasi keskmisel 5-5-5-7 sambal kannal, lõpuks tee 33-34-35-36 ahelsilmust viimase rea lõpus, pööra tööd. tee 1 ühekordne sammas neljandasse ahelsilmusesse heegelnõelast, 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 1 ahelsilmus, jäta vahele 1 sammas (nööpauk), siis tee 1 ühekordne sammas igasse ülejäänud 27-28-29-30 ahelsilmusesse ja 1 ühekordne sammas igasse viimasesse 5-5-5-7 sambasse. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

JALAPEALNE
Loe HEEGELDAMISE INFOT! Alusta töö paremal pool ja tee 1 ühekordne sammas igasse keskmisesse 7-9-9-11 sambasse sussi esiosal. Jätka, heegeldades mustrit edasi-tagasi nagu näidatud skeemil A.1. Korda ridu 1 ja 2 skeemil A.1, kuni jalapealne on umbes 4-4-5-5 cm pikkune. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots. Kinnita jalapealne mõlemal küljel väikeste pistetega.

KÜLG
Heegelda 1 ring VÄHIKÄIGUL - vaata ülevalt, mööda sussi ava ja ümber rihma. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

RIHMA AAS
Heegelda 1 kinnissilmus igasse keskmisesse 5 kinnissilmusesse sussi jalapealsel (esimene rida tehakse vähikäigul rea taha). Heegelda kinnissilmuseid, kuni aasa pikkus on umbes 6 cm. Murra aas tagasi töö pahemale poole ja kinnita sussi sisse väikeste pistetega.
Õmble nööp kannale umbes 0,5 cm kaugusele äärest.

PAREM SUSS
Tee nagu vasak suss, aga peegelpildis. Teiste sõnadega, heegelda samamoodi, kuni 2 rida ühekordseid sambaid rihmal on tehtud. Nüüd heegelda 1 rida aassilmuseid tagasi töö paremal pool, enne kui teed 33-34-35-36 ahelsilmust rihma jaoks. Ülejäänud suss tehakse samamoodi.

Skeem

= esimene rida on kirjeldatud juhendis
= 1 mustrikordus vertikaalselt (kõrguses)
= ahelsilmus
= ühekordne sammas silmusesse
= ühekordne sammas ümber ahelsilmuse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 29-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (2)

Martine 07.08.2019 - 13:49:

Bonjour, Une question annexe: le forum est indisponible depuis un certain temps.... Est-ce général? Merci d'avance.

DROPS Design 08.08.2019 kl. 09:04:

Bonjour Martine, le forum francophone est effectivement actuellement indisponible pour des raisons techniques, si vous avez une question, vous pouvez volontiers utiliser cet espace ou contacter votre magasin DROPS, même par mail ou téléphone, merci pour votre compréhension.

Ulrike 30.04.2019 - 22:16:

Hallo Drops, ich habe das Unterteil des Schühchens gehäkelt. Am Knöchelriemen scheitert es. Ich verstehe nicht, wie ich anfangen muss, da man ja in der hinteren Mitte steht. Dann komme ich auch mit den Luftmaschen nicht zurecht. Da steht 1 Stäbchen in die 4. LM ab Nadel, dann ein stb in das nächste Stäbchen. Da sind dich erst nur LM oder. Können sie mir den Knöchelriemen bitte etwas verdeutlichen? Danke

DROPS Design 02.05.2019 kl. 09:18:

Liebe Ulrike, das Knöchelriemchen wird über die mittleren 5-5-5-7 Maschen gehäkelt: markieren Sie die mittlere Maschen und beginnen Sie in die 2.-2.-2.3. Masche vor dieser mittelren Maschen, dann 1 Stb in den nächsten 5-5-5-7 M, (hinten am Schühchen), dann häkeln Sie 33-34-35-36 Luftmaschen (einschl. 3 Wende-Lm) und jetzt 1 Reihe Stb über diese Lm häkeln: 1 Stb in die 4. Lm ab der Nadel, 1 Stb in das nächste Stb, 1 Lm, 1 Stb für den Knopfloch überspringen und 1 Stb in jede Lm bis zur Ende der Reihe (= die 27-28-29-30 Lm + die 5-5-5-7 Stb). Viel Spaß beim häkeln!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 29-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.