DROPS Extra / 0-1348

Jolly Good Mates by DROPS Design

Vánoční dekorace Santa a sob háčkované z příze DROPS Cotton Light.

DROPS design: model č. cl-069
Skupina přízí: B
----------------------------------------------------------
SANTA:
Rozměry (od vrcholku hlavy ke špičce plnovousu): asi 9 cm.

Materiál:
DROPS COTTON LIGHT firmy Garnstudio
50 g, barva č. 21, světlá béžová
50 g, barva č. 01, smetanová
50 g, barva č. 32, červená
zbytek černé na oči

SOB:
Rozměry (průměr hlavy): asi 4,5 cm.

Materiál:
DROPS COTTON LIGHT firmy Garnstudio
50 g, barva č. 21, světlá béžová
50 g, barva č. 22, tmavá béžová
zbytek černé na oči
zbytek červené na nos

DROPS HÁČEK č. 3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 22 KS x 22 řad = 10 x 10 cm.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (0)

50% bavlna, 50% polyester
od 39.00 Kč /50g
DROPS Cotton Light uni colour DROPS Cotton Light uni colour 39.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 117Kč. Více zde.
ZMĚNA BARVY:
Při střídání barev příze postupujeme takto: poslední oko v kruhové řadě háčkujeme ještě původní barvou, ale před posledním protažením příze barvu změníme a oko dokončíme přízí v barvě řady následující, pak plynule pokračujeme háčkováním následujícího oka.
----------------------------------------------------------


SANTA:
Háčkujeme nejprve v kruhových řadách, pak v řadách.

Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 5 řo a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 2 řo, přízi změníme na světle béžovou a uháčkujeme 1 řo, pak 6 DS kolem kroužku z řo, ale vlákno smetanové příze vedeme podél kroužku z řo, takže háčkujeme kolem kroužku i smetanové příze současně. Poté změníme přízi na smetanovou – viz ZMĚNA BARVY, světle béžovou přízi odstřihneme a pokračujeme smetanovou přízí, takto: kolem kroužku z řo uháčkujeme 2 DS, 1 řo, 4 2x nahozené DS, 1 řo, 2 DS. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme. Stejným způsobem uháčkujeme druhý díl, ale přízi nestříháme.
Na jednu stranu vyšijeme několika stehy na světle béžovou plochu černou přízí oči (= obličej) – viz foto. Pak oba díly sháčkujeme dohromady. Díly položíme na sebe, rubovými stranami k sobě a háčkujeme smetanovou přízí 2. kruhovou řadu, takto - vpichujeme do obou vrstev:
2. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řo, 2 KS do následujícího oka, po 1 KS do každého z dalších 4 ok, 2 KS do následujícího oka. Nyní uháčkujeme plnovous, takto: 1 KS do dalšího oka, *3 řo, 1 pevné oko do 1. řo (ze 3 řo), 1 pevné oko do následujícího oka*, *-* opakujeme ještě 7x, pak 3 řo, 1 pevné oko do 1. řo (ze 3 řo), 1 KS do dalšího oka, kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řo v kruhové řadě, do následujícího KS uháčkujeme pevné oko.
Přízi změníme na červenou. Teď háčkujeme v řadách:
1. ŘADA: 2 řo, 1 PDS do téhož oka jako poslední pevné oko, po 1 KS do každého z následujících 6 KS, 1 PDS do dalšího oka, práci otočíme.
2. ŘADA: 2 řo, první KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 5 ok, 1 PDS do dalšího oka, práci otočíme.
3. ŘADA: 2 řo, první KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 1 PDS do dalšího oka, práci otočíme.
4. ŘADA: 2 řo, první KS vynecháme, po po 1 KS do každého z následujících 3 KS, 1 PDS do dalšího oka, práci otočíme.
5. ŘADA: 2 řo, první KS vynecháme, 1 KS do následujícího oka, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme jeden KS do dalšího oka a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku, 1 PDS do dalšího oka, práci otočíme.
6. ŘADA: 2 řo, první KS vynecháme, 1 KS do posledního oka v řadě, práci otočíme.
7. ŘADA: přízi změníme na smetanovou. Háčkujeme 3 řo, 1 DS do následujícího KS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme ještě 1 DS do téhož oka a a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku, pak uháčkujeme 1 řo, přízi utáhneme a odstřihneme, necháme ale konec dlouhý asi 15 cm coby poutko. Konec příze zajistíme a vytvoříme poutko dlouhé asi 5 cm.

SOB:
Háčkujeme v kruhových řadách.
Háčkem č.3 uháčkujeme světle béžovou přízí 4 řo a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 3 řo, 12 DS kolem kroužku z řo, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řo, *po 1 KS do každého z následujících 2 DS, 2 KS do dalšího DS*, *-* zopakujeme ještě 1x, pak 1 PDS do následujícího DS, 2 DS do dalšího DS, 2 2x nahozené DS do následujícího DS, 2 DS do dalšího DS, 1 PDS do následujícího DS, 2 KS do dalšího DS a končíme 1 pevným okem do prvního řo. Přízi odstřihneme a stejným způsobem uháčkujeme i druhý díl.
Na jednu stranu vyšijeme několika stehy černou přízí oči a červenou přízí nos. Pak oba díly sháčkujeme dohromady. Díly položíme na sebe, rubovými stranami k sobě a háčkujeme 3. kruhovou řadu, takto - vpichujeme do obou vrstev:
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řo, 2 KS do následujícího oka, po 1 KS do každého z dalších 4 KS, 2 KS do následujícího oka, 3 řo, 1 DS do prvního řo (ze 3 řo), 1 pevné oko do téhož oka (= ucho), pak *1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího oka*, *-* opakujeme ještě 5x, uháčkujeme 3 řo, 1 DS do prvního řo (ze 3 řo), 1 pevné oko do téhož oka (= ucho), kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do prvního řo ze začátku kruhové řady. Práci ukončíme.
Nyní háčkujeme parohy:
Začínáme z lícové strany hnědou přízí do 2. KS od posledního pevného oka uháčkovaného ve 3. kruhové řadě. Uháčkujeme 5 řo a 1 2x nahozený DS do toho samého KS, práci otočíme a háčkujeme 3 řo, 1 DS do 2x nahozeného DS z předchozí řady, 3 řo a 1 pevné oko do toho stejného 2x nahozeného DS, pak 2 řo, 1 PDS do 5. řo ze začátku předchozí řady. Práci ukončíme. Stejným způsobem uháčkujeme i druhý parůžek, ale tentokrát začneme háčkovat z rubové strany do 2. KS od druhého ucha.
Poutko:
Ustřihneme si vlákno příze dlouhé asi 20 cm. Vlákno protáhneme vrcholkem sobí hlavy a konce svážeme. Poutko by mělo být dlouhé asi 7 cm.

Komentáře (0)

K tomuto návodu zatím nejsou komentáře. Přidejte ten svůj!

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1348

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.